Eldest

Eldest https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1118/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4 4029 316

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eldest , 2005

juli2
01.09.2015 4 z 5

Knihu jsem četla dvakrát a až na podruhé mě zaujala. Opět se mi líbí téma a jak je děj popisován. Za mě super.

Ashurnibibi
31.08.2015 1 z 5

Zde se Paolini, jež měl tou dobou již věk na to, vyblít něco alespoň lehounce kvalitnějšího snaží bez jakéhokoli studu mísit hnusné několikařádkové lyrické popisy s klasickými dějovmi klišé dávno zajetými v céčkových románech a k tomu honí si péro nad tím, jak umí psát. Neumí. A nemá ani fantazii.

tomvall
26.08.2015 1 z 5

Vše jsem již napsal v komentáři k Eragonovi, snad až na to, že jsem opomněl zmínit, jak moc mi vadí užívání moderního jazyka a výrazů ve fantasy příběhu. Všechny chyby se v druhém dílu ještě prohloubily a pan autor má ještě větší potřebu poučovat a vysvětlovat. Obávám se, že třetí díl už nedám. Kdybych měl knihy číst, nedal bych ani první.

mimici35
22.08.2015

Všechny knihy jsou dobré přečetla jsem je za jeden měsíc

Terdaa
19.08.2015

Tak tenhle konec byl fakt epickej, opravdu bych nečekala, že to skončí takhle a už se hrozně těším na další díl :)) Je to sice dlouhý ale stojí to za to :D

Pravda.Shin
01.08.2015 1 z 5

Tohle číst bylo spíš týrání. Ještě jsem se nesetkal s knihou, kde všechny postavy měly psychiku patnáctiletých (včetně tísíce let starých elfů).

Peti
27.07.2015

Druhý díl fantasy o Eragonovi, dějem se prolíná více příběhu - cestování našeho hlavního hrdiny, boj vesničanů a jejich útěk, boj proti království.

Kreyks
08.06.2015 5 z 5

Knížka je úžasné pokračování prvního dílu.
Je zde dobře popsané jak Eragon putuje a.. kdo by si nezamiloval elfy a Ellesméru? :) Všechno je propracované, vše do sebe začíná zapadat..
Líbí se mi, jak Paolini popisuje hned z víc pohledů - Roranovo burcování Carvahallu, Nasuadina politická akce.. Prostě úžasné.
Nemohla jsem se ubránit a začala se učit starověký jazyk :D

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Kniha se četla skvěle, líbilo se mi když byl Eragon u elfů. Trošku mě nudily kapitoly kde byl Roran. Jinak nemám moc co dodat. Celá kniha byla moc pěkná a myslím si, že třetí díl bude stejně dobrý jako tenhle a ten první.

markulka
31.03.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Celkem mě zaujalo, že autor odbíhal od jedné situaci k druhé! :-) Byla jsem tím mile překvapena, protože v 1. díle tomu tak nebylo. Moc se mi líbilo, když se Eragon dostal k elfům. Na této knize se mi velmi líbí, že autor celkem slušně zasvecuje do historie, například elfů! Velmi mě překvapil konec! Přestože jsem se od kamarádky dozvěděla mnoho věcí ohledně konce, i tak jsem byla velmi překvapena! Jsem strašně napjatá, protože tato situace, která nastala je velmi zajímavá! Moc se těším na další díl!!! Mohu knížku doporučit!

Perla
02.01.2015 5 z 5

Super pokračovanie prvej knihy a prekvapivý záver... Viac nemám čo dodať

Arya26
27.12.2014 5 z 5

Tato kniha je z celé série moje nejmilejší hned po inheritanci. Naprosto mě uchvátil svět elfů a Eragonova ,, proměna'' . Naopak mě připadaly pasaže s Ronanem často nudné a nezáživné , protože Paolini často utnul nějakou napínavou část s Eragonema začal psát o Ronanovi. Naopak se mi líbil příběh z pohledu Safiry. Knížka i přes malé nedostatky mě doopravdy okouzlila a pobavila.

maca5449
12.12.2014 3 z 5

Já nevím... Nějak mě to zklamalo a odradilo od dalšího dílu natolik, že přibližně 5 let odkládám přečtení Brisingeru.

2 hvězdy dostává proto, že některé kapitoly byly zajímavé, čtivé, svižné, napínavé a vůbec celkově pecka. Ale přiznám se, že některé kapitoly (přibližně polovinu?) jsem úplně vynechala a neměla sílu se v nich plácat.

1 hvězdu dostává za strhující konec.

dadako
19.11.2014 4 z 5

Trošku línější děj než u prvního dílu. Přesto se kniha velmi dobře četla. Konec zas napínavý až k prasknutí...

M.C.
07.11.2014 4 z 5

Po Eragonovi jsem čekal něco víc nebo alespoň stejný zážitek, ale abych byl upřímný oproti předešlému dílu byl tento nudnější, zkrátka se tam toho ani tak moc nedělo, ale stále dobrý výkon. (80%)

Vlken
16.09.2014 5 z 5

Přečetl jsem to za jeden den,tak moc jsem se na to těši a tak moc mě to vtáhlo.To se mi dlouho nestalo zvlášť když má kniha kolem 700 stran:)

IFu
07.09.2014 5 z 5

Druhý díl Odkazu Dračích Jezdců. Fantasy, které je promyšleno do těch největších detailů. Do Eragona jsem se vžila a prožila s ním každou chvilku a každý boj. Všechny díly se mi ale vlévají do jednoho děje, takže po přečtení všech dílů již nejsem schopna přesně říci, co je v jedničce a co v dalších dílech.... :-( Budu muset asi psát komentáře hned po přečtení knihy a ne celého příběhu. V každém případě vás čeká dlouhé putování po království, setkání s trpaslíky, elfy, lidmi, razaky, kully, draky, stíny. Komunikace pomocí čtení mysli, kouzla, navázání neobvyklého spojení a přátelství s drakem a jiné. Byla jsem nadšená.

Rodaw
29.08.2014 5 z 5

Tento díl mě bavil stejně, jako jednička! Byl sice trošku jiný, ale líbil se mi moc :)

fiona007
07.08.2014 2 z 5

Přečtu 200 stránek a pořád jsem se nehnula z místa. Hrozně dlouhé a rozjede se to až ke konci.
Na druhou stranu popis Ellesméry mě dostal a navnadil na další pokračování.

hana.hanigerova
11.07.2014 5 z 5

Ze druhého dílu série jsem byla ještě víc nadšená, než z prvního. Může to být taky díky prostředí, ve kterém se odehrával. Především město elfů pro mě bylo naprosto úžasné v mých představách, tuto část příběhu jsem měla nejraději. Líbila se mi také proměna, kterou Eragon procházel.