Eldest

Eldest https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1118/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4 4030 316

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eldest , 2005

Andreanis
04.05.2016 5 z 5

Úžasné :-) jiným slovem se tato kniha popsat nedá :-) velmi často jsem musela Eragona litovat, ať už kvůli jeho zranění nebo kvůli jeho citím :-) Konec jsem četla se zatajeným dechem a ačkoli jsem něco takového čekala, jen jsem překvapeně zírala :-D Hurá pro třetí díl :-D

Markett
15.04.2016 5 z 5

Druhý díl... BOMBA! Moc se mi líbilo prolínání dvou, teda vlastně tří dějových linií (Eragon, Roran a Nasuada, ale ta měla jen málo kapitol). Moc se mi líbila další dějová linie Eragona, jeho krátký život v Ellesméře byl fakt dost napínavý a občas se mi zdálo, že to pro něj muselo být těžké. Stejně jako pro Rorana, když jsem četla jeho kapitoly, div jsem se nekousala do rtů, jak jsem čekala jak a co bude dál, a jestli vše zvládnou. Moc napínavá kniha, oblíbila jsem si hlavně Nasuadu, i když mě trošku zamrzela Aryina chladnost vůči Eragonovi, ale na jednu stranu chápu.

LindaKastlová
13.04.2016 2 z 5

druhý díl Odkazu dračích jezdců

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Celá série byla naprosto luxusní. Obdivuju, že něco takové autor dokázal napsat...
Moc doporučuji. Tento příběh ve vás zůstane navždy :-)

Michaela999
18.03.2016 4 z 5

Super knížka, těším se na další díl.

EliiCrazy11
20.02.2016 4 z 5

Když to vezmu kolem a kolem, je Eldest nejslabší knihou ze série ODJ. Mělo by se to však brát spíš jako kompliment, jelikož i přesto je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla, takže to dodává ostatním dílům ještě větší hodnotu. Objevování dalších končin Alagaesie, objevování nových zvyků, tvorů, magie a spousta zvratů. Prostě skvělé pokračování, pro mě - fanynku Murthaga - se skvělým a zároveň "naštvávacím" zakončením. (A teď upřímně doufám, že to skončilo tam, kde si myslím, že to skončilo, jelikož mi všechny díly trochu splývají.) A pokud i tohle bylo v tomto díle, momenty s Roranem byly taky skvělé.

Jůšo
08.02.2016 5 z 5

Opět jsem si knihu moc užila.Opravdu obdivuji Paoliniho fantazii,protože tolik jmen,míst a vět ve starověké jazyce bych nikdy nevymyslela.Na konci se mi chtělo skoro brečet...Hned si musím jít pro Brisingr. :)))

Renaiti
07.02.2016 5 z 5

V knize je spousta napínavých scén a zvratů, které čtenáře udrží napnutého jako strunu. I když je počet stránek poměrně odrazující - tím vysokým číslem - musím ale říct, že styl Paoliniho psaní se mi četl velmi dobře a stránky mi rychle ubíhaly. I když bylo trochu zajímavé střídání různých pohledů, díky tomu, že se nejednalo o příběh psaný v ich formě, bylo to mnohem jednodušší na vstřebání, i když ze začátku jsem se v tom mírně ztrácela, ale jakmile se dějové linky všech tří hlavích aktérů začaly prolínat, šlo to jako po másle :). Musím však přiznat, že konec mě naprosto rozdrtil a doteď nevím, co si o něm mám pořádně myslet...

pichova.veru
05.02.2016 3 z 5

Druhý díl se mi už čet hůře, některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé. Kniha má hodně stran, myslím si že by se to pokrylo i o trochu menší množství stránek. Kniha je ale napínavá a plná zvratů. Četla se dobře:)

kikush
27.01.2016

knihu jsem se snažila rozečíst, ale prostě to nešlo. Nikdy jsem se na ni netěšila, ale brala jsem to spíše jako nutnost. takže jsem knihu odložila a možná se k ní v budoucnu vrátim.

Šílený.Knihomol
19.01.2016

Jako vždy super a napínavé.

ElfkaEleanor
14.01.2016 2 z 5

Snažila jsem se, moc jsem se snažila knihu dočíst, ale nepodařilo se. Mám ráda Paoliniho kouzelný svět, ale prostě tato kniha pro mne byla příliš roztahaná a zdlouhavá, nebo jsem se možná k akci už nedostala... Skončila jsem v půlce.

Lucik38
14.01.2016 5 z 5

Super nápad se střídáním dějových rovin.Nejvíc jsem se těšila až Roran zjístí,že je Eragon jezdec a až se zase shledají.Velmi mě překvapilo že je naživo ještě další drak.Naprosto skvělé pokračování Eragona

77fifi
11.01.2016 5 z 5

kouzelný příběh

Megi67
02.01.2016

Už asi třetím rokem se tohle snažím dočíst. Podařilo se mi to asi do první třetiny. A tady to vzdávám. Takovou nudu jsem ještě nezažila. Začínala jsem usínat po přečtení jednoho odstavce. I čtení náhodně vygenerovaných slov by bylo zábavnější.

Janičta
19.12.2015 3 z 5

Knihu jsem četla stráášně dlouho... Nebylo to tak dobré jako první díl - přišlo mi to takové trhané a průhledné (u prvního dílu jsem to ještě přešla) - některé situace jsou uměle vytvořené s jasným záměrem vybruslit z následujících situací... Jinak poměrně akční a docela poučné, aspoň co se Alagaësie a ras v nich žijících týče...
Eragonovi pasáže byly nejzajímavější - jeho výcvik jako Jezdce a zároveň jeho vývoj coby člověka byl přesně to, na co jsem čekala a docela to splnilo mé představy.
Nasuanda byla také zajímavá, ale Roran byl k uspání nudný, zlepšilo se to až na úplném konci.
Doufám, že další díl trochu zvedne laťku

Roselunda 1928
15.11.2015 4 z 5

Takže zkrátka.
Co se mi líbilo?
- Velmi zajímavá byla ta část, kde byl Eragon v Ellesméře. To se mi líbilo moc.
- Eragon jako postava se mi začíná zamlouvat.
- A musíte uznat, že Eragonův vztah k Arye je prostě kouzelný :D

Co se mi nelíbilo?
- Já prostě nemám moc ráda Rorana. Když jsem četla o něm, přála jsem si, ať je další kapitola o Eragonově výcviku.
- Ten nový jezdec mi byl jasný už na začátku, i když tomu dost pomohl brácha.
- Taktéž Eragonovi rodiče.
- A strašně moc mi vadilo to Eragonovo prokletí. Tak naprosto pochybné a otravné!

Ale bylo to lepší než Eragon. Až na ty Roranovy části.

tynka65
15.11.2015 5 z 5

Pro mě skvělé pokračování ;)

lordik
13.11.2015 3 z 5

Kvalita knih v sérii se postupně zhoršuje a příběh mě pomalu nudí. Po knize jsem nadšeně sáhla po té, co mne zaujal první díl. Dvojka se jedničce ani v nejmenším nevyrovná.

delatrix
29.09.2015 2 z 5

Knížka je skutečně napsaná vyloženě pro tanagry. Už jsem četla tedy lepší, ale popsání postav je pěkné a jako fantsy jde o dobrou knihu.