Brisingr

Brisingr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/mid_odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4 3528 274

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr , 2008

knihomolkajanca
30.01.2019 5 z 5

Stejně jako předchozí dva díly jsem i Brisingr zhltla za pár dní. Jde vidět, že Paolini se zase o něco více vypsal a přestože zde mnoho lidí zmiňuje, že jim kniha přijde zdlouhavá a příliš popisná, mně tyto úseky vůbec nevadí a přijde mi, že bez toho by to ani nebylo ono. Líbilo se mi střídání dějů, i když ne vždy jsem to úplně vítala, jelikož jsem pak byla ještě více napnutá. Jediné, co mi ale vrtalo hlavou bylo, jak vlastně chtějí toho Galbatorixe v příštím díle porazit, když jsou i s Glaedrem a Oromisem tak slabí...a to jsem ještě nevěděla, co se stane na konci knihy. No, nemohu říci, že by mě to nemrzelo. Obě postavy jsem si oblíbila. Každopádně skvělá kniha a doporučuji všem milovníkům fantasy.

Monini
24.01.2019 4 z 5

Třetí díl je zatím nejslabší, a to kvůli dlouhým a roztahaným popisům. Každopádně závěr knihy opět vygradoval a já jsem ho oplakala.

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Přichází velké bitvy. A zvítězit může pouze jedna strana. Držím palce, aby zvítězila strana dobra. A jak to ve skutecnosti je? To si budete muset přečíst vážený čtenáři sám.

Szekynka
15.01.2019 5 z 5

Už teď mě mrzí, že mi zbývá poslední díl. U Glaedra a Oromise, slzička ukápla...

BlazingHeart
14.01.2019 4 z 5

Níže malý SPOILER.
Úžasná sága, která trpí až příliš protáhlým dějem a popisem. Doufala jsem, že Brisingr se vyhne zbytečným pasážím, které obsahoval Eldest. Už to bylo lepší, ale něco mohl Paolini vyškrtat a knihu tím zkrátit. Stala by se tak mnohem více zábavnou a já bych si neustále neříkala "Bože, to se tak vleče."
V druhé polovině se to ale rozjelo o něco více a jak kapitoly s Roranem (i když Katrinu dokážu vystát jen těžko a nově i Nasuadu) tak s Eragonem a konečně i Safiřiny kapitoly byly všechny skvělé!
Nechybělo napětí, odhalení tajemství a ačkoli Eldunarí už mi přijde trošičku moc nebudu to hrotit. (Jen by mě velmi zajímalo, jestli měl toto Paolini vymyšlené od úplného začátku).
A konec, ach ne. Dočítala jsem to v práci a musela jsem na chvíli zavřít, abych se mohla vyplakat. V což jsem u Paoliniho ani nedoufala, v nějakou emotivní scénu a hle!
Nevím, jak mám hodnotit, bylo to lepší než Eldest, ale na 4 hvězdy? ... No tak jo.

PANDA.io
09.01.2019 5 z 5

Tato kniha vypráví o klukovi jménem Eragon, který má svého draka Safiru. Eragon a Safira se musí postavit zlému králi Galbatorixovi.
Překvapilo mě, že Eragonovi vyrobili elfové nový meč.
Nejvíc mě bavilo, když bojovali o různé města v království.
Tuto knihu doporučuji, protože je zajímavá, dobrodružná a napínavá. Je to třetí díl ze série Odkaz dračích jezdců.

Aki12
06.01.2019 5 z 5

Možná se někomu nebude líbit, co teď řeknu, ale já považuju Brisingra jen za takový spojovací most. Říkám si, že by to v mnoha ohledech vypadalo lépe, kdyby se rozdělil na dvě části a ty se přidaly k druhému a poslednímu dílu. Nerad říkám, že mě bavil ze všech dílů nejméně, protože to není pravda. Christopherovo psaní se pořád zlepšuje a k tomu já nedokážu nepřihlédnout.

frantisek8863
01.01.2019 4 z 5

Dobře propletené nitky děje se splétají do silného spojení Vardenů, elfů, trpaslíků a Urgalů proti velmi silnému Galbatorixovi. Líbil se mi vypracovaný starý jazyk spojený s kouzly a jazyky národů, který nepůsobí vůbec rušivě.

halamastepan
27.12.2018 4 z 5

O něco lepší než Eldest, ale zase v polovině knihy jsem se hrozně nudil. Stačilo to vydržet a posledních skoro 300 stran bylo naprosto skvělých. Tak emotivní finále jsem v knize zatím nezažil. Jsem zvědavý na poslední díl Inheritance, ale začíná mě mrzet, že už to končí.

SirokO
22.12.2018 2 z 5

Já jsem z tý knihy byl fakt špatnej.. Musel jsem přeskakovat tolik popisné pasáže a ve 3/4 knihy se skoro nic nestalo. Asi jsem na tu knihu starej :-)

jana4922
05.12.2018 5 z 5

Mám prectene všechny čtyři díly a dala bych si klidně další, aspoň jeden. Miluju fantazi s draky. Je to pro me zase neco jiného, odpocinkoveho. Vsechny díly jsou dobré, baví mě a ráda se k nim vrátím.

okeey
28.11.2018 5 z 5

,,Dělej si hlavu s tím, co můžeš změnit a ten zbytek nech, ať se vyřeší sám."
3. díl této skvělé série, už se nemůžu dočkat až dojde na střet s Galbatorixem a chci sérii dočíst, teda vlastně jako nechci že jo. Je to skvělá série, ale jak už se blížím ke konci, tak si říkám, proč jsem sakra nečetla pomaleji. Každopádně nejvíc se mi líbila část, dle které je název tohoto dílu. Rozhodně doporučuji a nemůžu se dočkat až se vrhnu na 4. díl!

silvinka12
04.11.2018 5 z 5

První polovina byla slabší než předešlý díl, ale pak to nabralo na obrátkách a nedalo se od knihy odtrhnout. Už se nemůžu dočkat jak to všechno bude pokračovat!

Andynka
19.10.2018 4 z 5

Za mě první polovina knihy trochu slabší, trvalo skoro 300 stran se začíst.. A když víte, že vás čeká ještě dalších 300 stran, tak jsem bojovala i s odložením. Ale ještě, že jsem to neudělala, protože pak se kniha rozjela a moc jsem se bavila a příběh si užívala !

AngeloTommy
09.10.2018 5 z 5

Už je to spoustu let, co jsem tuto sérii naposledy četl. Ale vím, že každou další knihou děj nabíral na obrátkách. Chvíle nudných pasáží střídají mohutné dávky akce a skvělých momentů.

Eridan
04.10.2018 5 z 5

Po přečtení prvních dvou dílů už čtenář ví, na čem je a co ho asi čeká. Bezbřehá fantazie autora při popisech světa a vymýšlení dalších a dalších legend a příběhů vám vžene tolkienovskou nostalgii do srdcí, při akčních scénách přijdete napětím o dech a při vyjednávání politických spojenectví se budete stejně jako hlavní hrdina nudit. Autor se poměrně často vrací k ději dvou prvních dílů, aby něco dovysvětlil a vám to pak začne dávat větší smysl. V porovnání s předchozími díly vás čekají brutálnější a detailnější popisy bojů. První polovina se mi četla trošku hůře než ta druhá, ale ta byla tak dokonalá, že by zasloužila víc než 5 hvězd! Doporučuji také audio knihu (namluvil Martin Stránský). Můžete tak číst prakticky kdykoliv.

minde
06.09.2018 5 z 5

Brisingr byl o maličko slabší, než předchozí dva díly. Možná proto, že už celou sérii čtu tak dlouho, a počáteční nadšení trochu opadlo, ale pořád je to napínavé, dobrodružné a skvělé čtení. Všechna překvapení a tajemství jsou snad odhalena. Eragon a Safira už teď mají vše, co potřebují k tomu, aby se mohli postavit tomu největšímu nepříteli. Jsou odhodlaní to dokázat. Tak je přece teď nemůžu opustit :-)

alabra
18.08.2018 5 z 5

Fantazie autora je nekonečná, stejně jako jeho vypravěčská schopnost. Proč musí být ty knihy ale tak těžké?

AnnaNes
26.07.2018 5 z 5

Krásný díl, ke konci i dojemný, že mě málem rozbrečetl. Těším se na závěr.

Mark
15.07.2018 5 z 5

Skvěle napsáno.

draci elfové kouzla trpaslíci americká literatura

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr

Kniha Brisingr je v