Obsluhoval jsem anglického krále

Obsluhoval jsem anglického krále https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108337/bmid_obsluhoval-jsem-anglickeho-krale-eAo-108337.jpg 4 1758 212

Nové vydání s ilustracemi Michala Machata představuje román, který již patří do kánonu české literatury, v kontextu soudobého výtvarného a grafického názoru. Součástí knihy je CD s kompletním textem načteným Miroslavem Masopustem (ve formátu MP3).

safira111
26.11.2011

Kniha opět nezapřela Hrabala, ale film se mi také líbil.Zajímavě pojal lásku k Němce, kdy pro něj neexistovala válka, okupace,ale jen láska k jeho milované.takový vztah jsem u jiného autora nečetla.Ve filmu bylo kouzelné jak určovali, kdo si co dá k jídlu.

janacheca
10.10.2011 4 z 5

Opravdu dobrá knížka - od hrdinova dětství v zapadlém městečku, před válečné období, až po vyšší střední věk kdesi ve vybydlených Sudetech. Doporučuji.

knihožrout
27.09.2011 5 z 5

nejlepší jeho kniha, nejcelistvější, největší hledání, pády, ztráty a tápání v hodnotách.

Median
27.09.2011 5 z 5

Jednoznačně nejlepší Hrabalova kniha, jednoznačně nejlepší hledání o cestě životem, nás samých, našeho místa, hodnot, dá se číst pořád znovu a znovu, plus nezapomenutelné ztvárnění panem Sommerem v Národním divadle. Jen ten film byl strašnýýý ale za to kniha nemůže. jenoznačně nej!

Dell
17.03.2011 5 z 5

Tuto knihu pokládám za to nejlepší, co Bohumil Hrabal napsal. A nejen to, řadím ji k nejlepším knihám 20 století vůbec.
Hrabal patří k mým nejoblíbenějším autorům, mohla bych jmenovat více jeho děl, která pokládám za skvosty, tuto ale kladu bez zaváhání na první místo.
Hrabalův styl, který působí tak neuvěřitelně přirozeně, ač je perfektně propracovaný, je tady dotažen k dokonalosti. Stejně jako Hrabal tuto knihu jedním tahem napsal, zrovna tak jsem ji přečetla, a to ne jednou.
Na téma hledání smyslu života člověk naráží v literatuře dost často, ovšem ne každému autoru se podaří zpracovat ho tak dokonale. Nejde vůbec o to, CO člověk má, ale co Z TOHO má.
Koník, který si bere z mísy na stole jablko, to je jeden z obrázků pokoje a pochopení. Klid vnější i vnitřní. Člověk ale musí ujít dlouhou cestu, aby jeho klid nebyl klidem nevědomé prázdnoty.

Trina1
12.03.2011 4 z 5

Skvělá knížka, narozdíl od filmu, který se mi moc nelíbil.

mkurri
06.03.2011 2 z 5

Můj názor na knihu určila první část knihy, která byla tou nejnudnější, kterou jsem četl. Na kladném hodnocení nepřidala ani struktura díla, která byla téměř nečitelná. Kniha u mě rozhodně nezanechá dojem, že bych ji měl přečíst znovu.

Nelischka
30.11.-0001 3 z 5

Rozhodně doporučuji nejdříve číst a pak vidět film....jelikož se mi film nelíbil (především pro výběr hlavních postav), tak mi to zošklivilo i knihu....bohužel, je to škoda :/

Mastix
30.11.-0001 5 z 5

Nejlepší Hrabalova kniha, kterou nelze nedoporučit. Neuvěřitelný spád a hloubka, lze přečíst vyloženě na jeden nááádech!

Li@
30.11.-0001 4 z 5

Opravdu skvělá kniha. Film se mi také líbil, i když samozřejmě nešlo do něj dát všechno.

aurora
30.11.-0001 5 z 5

Ve filmu bylo sice hodně vynecháno, ale byl skvělý, to, co bylo vynecháno, bylo vynecháno se souhlasem autora. Nevím, jestli to byly ty pasáže, které tam musel na rozkaz cenzury přidat, ale takové vysvětlení se nabízí. Tyto pasáže totiž v románu jsou. Byla to podmínka vydání . Myslím si, že Hrabalovy knihy nejsou špatně zfilmované,

Popelllka
30.11.-0001 5 z 5

Není to čtení pro každého, ale pokud máte Hrabala rádi, jako já, užijete si to neskutečným způsobem. Filmové zpracování mě dost zklamalo, spousta zajímavého na čem celý příběh stojí bylo vynecháno.