Obraz Doriana Graye

Obraz Doriana Graye
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3182/mid_obraz-doriana-graye-WGD-3182.jpg 4 6736 6736

Příběh s utopickými prvky se odehrává v 19. století v Londýně. Jediná rozsáhlejší próza Oscara Wilda předvádí na fantastickém příběhu aristokrata, jemuž kouzelná moc propůjčila věčnou krásu a mládí, rozpor mezi morálkou a estetickým prožitkem - zatímco Dorian Gray zůstává stále dvacetiletý, jeho dokonalá podoba na plátně stárne a ohyzdí se podle toho, kolik dívčích srdcí zlomil a kolik nadějných mladíků přivedl do zkázy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

The Picture of Dorian Gray , 1891

LadyLane
29.12.2013 4 z 5

"Lord Henry se dosud nevrátil domů. Chodil vždycky pozdě, ze zásady; jeho zásadou bylo, že přesnost je zloděj času."

Zlosynus
15.12.2013 2 z 5

Nuda, šeď, přeskakoval jsem celé stránky, nic mě na tom nebavilo, dočteno se zapřenim. Knihu bych doporučil jedině největšímu nepříteli! ;-)

Natique
12.12.2013 5 z 5

ladyfromskye: To sis vlastně prožila kus Dorianova příběhu :-)

ladyfromskye
08.12.2013 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si knížku po letech opět přečetla. Víc jsem si uvědomila, jak skvěle je napsaná. Při prvním setkání s ní a zejména s názory Henryho Wottona jsem byla o něco mladší než Dorian, ale stejně naivní a nezkušená. Věřte tomu nebo ne, vážně mě Henry pletl stejně jako jeho. Prostě jsem nevěděla, co si mám myslet. Teď po letech, byť jich neuplynulo tolik, ale přesto dost na to, abych dostatečně poznala svět, jsem se nad Henryho názory někdy usmívala a někdy uznale pokyvovala hlavou a někdy jsem je prostě odsoudila. Obraz Doriana Graye se mi líbil už napoprvé, ale teprve teď, když jsem si naplno mohla vychutnat celý příběh a všechny jeho myšlenky, bez obav, co dalšího pro mě matoucího Henry řekne, jsem objevila skutečnou krásu knihy, ke které se za svůj život určitě ještě mnohokrát vrátím.

Natique
06.12.2013 5 z 5

Velmi zajímavý příběh, jenž svého čtenáře nutí k neustálému přemýšlení. Postava lorda Henryho je dokonalost sama. :-)

tesar_dali
12.11.2013 5 z 5

najvacsi dojem na mna urobili trefne poznamky sira Henriho, kazda jeho veta je perla

MelanieSt
10.11.2013 4 z 5

Fascinující kniha i pro dnešního čtenáře, který je už zvyklý na ledacos. Vůbec se nedivím, že s ní měl Wilde ve své době takové problémy.

vaili
31.10.2013 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha jen člověk opravdu musí vnímat co čte .. chvilkama je nutno se zamyslet co tím Wilde myslel :)

Daniell
30.10.2013 4 z 5

Kniha mě velice zaujala, měla jsem ji přečtenou velmi rychle. Některé pasáže nebyli přesně pro mě alenelituji, že jsem si knihu přečetla.

PAVEL z BRNA
13.10.2013 5 z 5

Vynikající moralizující kniha popisující rozklad duše,která má jen smyslové senzace a plytké filosofování, díky kterému si může si dovolit absolutně vše,ale nic ji nepřinese naplnění. Dorian Gray je více či méně v každém z nás. Oscar Wilde to pochopil a musel tento odkaz zanechat lidstvu v předvečer první světové války.

Poutnice
09.10.2013 5 z 5

musím uznat, že celkový dojem po letech zanechávají hlavně dvě části knihy...představení Doriana a vznik jeho obrazu, jeho pozvolný úpadek a všechny ty zvrhlosti, co provádí lidem kolem a nakonec jeho konec. No dobře, tak teda tři části knihy :)

Nicoletka
05.10.2013 5 z 5

Stred mezi knihou a filmem by byl naprosto dokonaly. Kniha byla sama o sobe uzasna, nicmene mi tam chybelo trochu pestrejsich detailu, kterych bylo zase naopak ve filmu nespocetne. Az na par naprosto nudnych casti (koberce a podobne), ktere jsem preskocila, se mi to cetlo prijemne a behem dvou dnu jsem mela docteno. :)

Paluska
05.10.2013 5 z 5

Výborná kniha, která ve mě zanechala spoustu pocitů a myšlenek.

kvapsv
19.09.2013 3 z 5

Obraz Doriana Graye jsem četla, protože jsem ho měla v povinné četbě. Kniha mi dech nevyrazila, ale zároveň nemůžu litovat času, který jsem strávila jejím čtením. První polovina knihy mě bavila trochu víc, ale na celé knize se mi líbilo, že jsem se měla pokaždé nad čím zamyslet. A že Vás kniha přesně tohle přinutí..přemýšlet. :)

Ovšem jednou mi stačilo a ke knize už nejspíš nebudu mít potřebu se vracet.

anetka11
16.09.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenejsich knih! Mohla bych ji číst znova a znova.

Lama.Lama
09.09.2013 4 z 5

Dává hodně podnětů k přemýšlení, jen ty popisné pasáže byly občas k nevydržení.

Cureboy
29.08.2013 5 z 5

Jedna z mych nejoblibenejsich knih vubec. Ma vsechno, co takova kniha ma mit: pribeh, vtip, pouceni, duvod k zamysleni... Proste Oscar Wilde!

Kathyss
04.08.2013 3 z 5

Kniha, kterou lidé budou milovat nebo nenávidět. Příběh se mi líbil, i mě to bavilo a přikláním se spíš ke skupině lidí, kterým se kniha líbila. Ale musím přiznat, že pasáže, kde se na 10 stránkách popisovaly různé přehozy apod, jsem přeskakovala (ačkoliv v jinde bych to asi nikde neudělala).

Atuin
16.07.2013

Ach ale ano máto své kouzlo, má to takové rozechvělé "já", i přes tu domýšlivost a ráznost některých rádoby životních mouder od našeptávačů, což jsou spíš odrazy zlojakosti. Ovšem je v tom umění, je do toho vložen pojem umění a v umění je vždycky prožitek, hřmění, příběh je záživný a snad kdyby se Oskar více snažil mohl být ještě lepší.

regenka
29.06.2013 4 z 5

Námět výborný, spousta podnětů k zamyšlení se a pozastavení se nad něčím. První polovina knihy se mi líbila víc, byla i více čtivá.. pak jsem se trochu zasekla, přišlo mi, že druhá polovina už je tak nějak odbytá. Nicméně konec se mi líbil a celkově mě ta kniha hodně zaujala:)