Obraz Doriana Graye

Obraz Doriana Graye https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3182/mid_obraz-doriana-graye-WGD-3182.jpg 4 6725 6725

Příběh s utopickými prvky se odehrává v 19. století v Londýně. Jediná rozsáhlejší próza Oscara Wilda předvádí na fantastickém příběhu aristokrata, jemuž kouzelná moc propůjčila věčnou krásu a mládí, rozpor mezi morálkou a estetickým prožitkem - zatímco Dorian Gray zůstává stále dvacetiletý, jeho dokonalá podoba na plátně stárne a ohyzdí se podle toho, kolik dívčích srdcí zlomil a kolik nadějných mladíků přivedl do zkázy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

The Picture of Dorian Gray , 1891

Terezk-a
24.11.2015 5 z 5

Ač je kniha povinnou četbou, Oscar Wilde mě moc bavil!
Hodně filozofie, hodně přemýšlení, různé povahy a vcelku zajímavý děj. Oscar Wilde mě oslovil a v budoucnu se chystám i na jeho další knížky!

MissiPippi
05.11.2015 4 z 5

Úchvatné téma. Jsem okouzlena. Hlavně Henryho proslovy, které jsou aktuální i v dnešní moderní době. Krásná ukázka souboje se svým vlastním svědomím. Takový obraz by měl mít doma každý, ať ví, co se pod těmi jejich krásnými tvářičkami skrývá.

.Verča.
25.10.2015 3 z 5

+ Opravdu geniální poslední věta.
- Místy zdlouhavé a nudné popisy zbytečností.

yoshimii
20.10.2015 5 z 5

Přečtěte si knihu v jiném vydání než od nakladatelství Omega – plné chyb, překlepů a špatného překladu, o úrovni grafického ztvárnění obálky nemluvě.
Jinak samozřejmě vynikající dílo!

Angie91
19.10.2015 5 z 5

Jedna z nejdokonaleji napsaných knih, které jsem kdy četla. Příběh je krásně temný a přesně odráží nejen život, ale i myšlení samotného Wilde. Dorian, ač zplozenec pekla :), měl už od začátku mé sympatie a dá se říct, že trochu té ošklivosti přenesl čtením přímo na mě - což, si myslím, byl záměr tohoto geniálního autora.

JiříM
17.10.2015 4 z 5

Po pravdě, čekal jsem od knížky více, ale možná to bude tím, že jsem viděl film, který byl asi více okořeněn. Knihu jsem přečetl jedním dechem, text byl srozumitelný a mě spád.

lushi
11.10.2015 5 z 5

Obraz Doriana Graye jsem četla asi ve čtrnácti letech. V té době jsem z něj přirozeně pochopila málo a navíc jsem si skoro nic nepamatovala. Proto jsem se nyní do četby pustila znovu a jsem nadšená. Jde o opravdu skvost a klasiku, která opravdu stojí za přečtení.
Varování: Román obsahuje jednu extrémně nudnou a dlouhou kapitolu, ale i ta je nezbytná pro vykreslení charakteru postavy.

7136
06.10.2015 5 z 5

Oscara Wildea asi nelze pochopit nikdy, možná že ani on sám se nechápal. Snad právě v tom je jeho kouzlo i kouzlo Doriana Graye a lze chápat pouze tu nepochopitelnost.

LittleMonste
05.10.2015 2 z 5

Dobrá knížka to je, říkali...a málem jsem se ukousal nudou. Obvykle píšu, co se mi na přečtené knížce líbí respektive nelíbí, ale tohle mi za ten čas fakt nestojí...
Hodnocení - 40%
Přečteno - 1x

Candide
23.09.2015

Stydím se, že jsem se k němu dostala až teď. Neboť nelze pochopit Oscara Wildea bez znalosti Doriana Graye.

natalie8531
18.09.2015 4 z 5

Co k této knize napsat.
Zajímavá myšlenka.
Jednoduše.
Zaujala mě.

Giný
04.09.2015 5 z 5

Dokonalé dílo a velmi krásně zpracovaná myšlenka. Nemám slov, kniha mě nadchla.

Salonka
02.09.2015

Parádne klasické dielko, ktoré má dušu. Útla, ale mimoriadne podarená knižočka, ku ktorej sa určite ešte vrátim. :-)

gladya
31.08.2015 5 z 5

Jedna z knížek, kde není nejdůležitější obsah. I jako "pouhý příběh" stojí za přečtení a má nesporné kvality. Ovšem tahle knížka má něco navíc, obsahuje množství myšlenek a aforismů ( pravda, často přinejmenším diskutabilních,) , zejména z úst lorda Henryho. A jak O. Wilde dokázal zachytit Dorianovu proměnu a přitom jen minimálně popisuje jeho "hrůzné činy". Jednoduše tohle je LITERATURA.

Ronnie68
30.08.2015 4 z 5

Kniha se mi četla dobře.

Indysa
24.08.2015 5 z 5

Jedna z mých naprosto nejoblíbenějších knih. Je poznat, že autor byl velmi inteligentní, což se odráží například ve vyjadřování lorda Henryho. Wilde v tomto díle odráží pohled na dobu. Myslím, že to rozhodně stojí a přečtení, i když i mne tam pár stran naprosto nudilo, ale k příběhu patří i takovéto části.

Andy74
15.08.2015

Tuto knihu jsem původně četla v e-podobě, ale brzy to vzdala. Pak jsem ale narazila na papírovou verzi a po dobu dovolené jsem se prokousávala pomalinku celým dějem.
Ty dlouhé popisy mě moc nebavily, bzučící včelky a pučící květy šeříků fakt nemusím - asi nejsem dost romantická....a hlavně jsem alergik :o)
Každopádně, Dorian mi byl od první chvíle sympatický, ale přemýšlím, že asi jen tím, že z něj byl takový ten mladý blonďatý cukrouš - krasaveček, co se na ně fajn kouká :o) Pak už mě štval.
Lord Henry mi povahově seděl, jeho názory na život, na muže, ženy, manželství - to je fakt síla.
Malíř Basil by si zasloužil v tomto románu víc místa, čekala jsem nějakou zápletku Basil vs. Dorian, ale ne vražednou.
Nemůžu ale přijít na jednu věc. Co věděl Dorian Grey na svého kdysi přítele doktora Cambella? Čím ho vydíral, když ho nutil zbavit se těla Basila? Drogy? Prostituce? Homosexualita?
V knize mám plno záložek a kancelářských sponek - některé myšlenky si opravdu musím uchovat
v písemné podobě.
Jednu kapitolu jsem opravdu musela rozdýchávat - to když Henry psychologicky vysvětlí Dorianovi, že to, že Sibyla spáchala sebevraždu, není jeho věc! V knize se dost vůči jiným lidem užívá výrazu "mělký člověk".
Ti dva by to měli nosit připíchnuté na čele.

Le0nidas
09.08.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih z výběru povinné maturitní četby. Hodně nadčasové dílo, ve kterém se skvěle promítá vysoká inteligence autora.

ttpnkov
07.08.2015 4 z 5

Líbí se mi jednoduchý, poučný příběh knihy. Líbí se mi filozofické úvahy, kterými autor děj prokládá. Ale občas mi vadily zdlouhavé popisy. Pan Wilde byl ovšem nadčasový, to mu musíme nechat.

petra_dost
31.07.2015 5 z 5

Neskutečná kniha! Prakticky se v každé větě dala najít hluboká myšlenka. A mnoho těchto myšlenek člověku zůstane v paměti.
Určitě jsem tuto knihu nečetla naposled:-)