Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367951/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-jak-s-UkW-367951.jpg 5 2838 325

O pejskovi a kočičce série

Jediné úplné, spolehlivé vydání, v grafické úpravě respektující podobu, jak vycházela za autorova života, a v kvalitním polygrafickém provedení s papírovou obálkou. Textové znění vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno. Kniha Povídání o pejskovi a kočičce patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti. Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Triáda

Povídání o pejskovi a kočičce , 1929

Olous1
28.03.2020 5 z 5

Kdo by neznal tuto krásnou knihu o pejskovi a kočičce. Kniha mého dětství. Začínám číst pohádky ,abych zapomněla na ten blázinec co se teď děje kolem nás.

petraj30
18.03.2020 5 z 5

Ještěže tahle kniha existuje. Mého syna už unavili všechny knihy, které jsem s ním za poslední týden v karanténě přečetla, tak už jsme vzala i knihy ze železné zásoby a na horší časy. Další nádherná kniha z mého dětství, na kterou se nedá zapomenout. Podlaha, dort a roztržené kalhoty jsem přečetla nesčetněkrát a ještě častěji pustila v televizi. Už se mi o tom i zdá:-).
Jsem moc ráda, že můžu předávat dál. Jsou to pohádky, které nikdy neomrzí:-)

Krchnaida
12.03.2020 3 z 5

Dcerce jsem zvyklá číst pohádky na dobrou noc, ale plním čtenářskou výzvu zpětně, tak jsem si tuto knížku zvolila jako jednu ze starších témat ;-) Ano, také beru jako klasiku a jako vrácení se zpět do školních lavic :-)

Vera Silent
06.03.2020 5 z 5

Nejlepsi je ta jak pekli dort, ta me bavi uz od detstvi nejvice.

Vevericka.eva
22.02.2020 5 z 5

Prostě nestárnoucí klasika. Ještěže se k ní dá vrátit čtením nové generaci.

Mensa627
22.02.2020 5 z 5

Milá a hezká knížka. Měla jsem ji ráda já a později i můj syn

andrea7191
19.02.2020 4 z 5

To je prostě klasika, kterou by měly znát i dnešní děti a jejich děti a děti jejich dětí...

Venda32
17.02.2020 5 z 5

Dcera knížku miluje. Pro mě jsou některé formulace až moc do jednoducha a hodně polopaticky, ale knížka není pro mě, ale pro děti.

Monika1717
15.02.2020 5 z 5

Knihu jsem cetla mockrát. Jako dítě jsem jednou zkusila i kousnout do mýdla,když tak krásně vonělo.

jirka9453
28.01.2020 5 z 5

Nesmrtelné.

MilanCFC
24.01.2020 5 z 5

Ne jen klasika, ale již naprostý kult. Neuvěřitelně krásné, milé, a také poučné. Vše doplněno nádhernými a přesně vystihujícími kresbami, které nikdy nezestárnou. Čapkova láska k dětem a čtyřnohým kamarádům je zde projevena v celé své kráse a nejde než hodnotit naplno a schovat knížku pro pozdější čtení s vlastními dětmi.

Medasek
23.01.2020 4 z 5

Nedávno jsem někde viděla seriál a vzpomněla si jak mi tuto knížku babička četla před spaním. Bylo hezké se k ní po tolika letech vrátit.

Ema22
22.01.2020 5 z 5

I když je mi tolik, kolik mi je, u věšení prádla se vždycky zasměju. A nejen u něj. Prší. Zmokne nám prádlo. Mám moc ráda knihu i animované pohádky, mohla bych se na ně dívat každý rok bez omrzení.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Krásná klasika ,kterou jsem si ráda v dětství četla...A taky oblíbená knížka mého syna....

Eva429
07.01.2020 5 z 5

Klasika, která nezklame.

Jana512
30.12.2019 5 z 5

Knížka mě připomínala dětství. Teprve nyní vnímám schopnost autora, jak do příběhů vkládá lásku k dětem, na které i výchovně působí krásně ilustrovanými pohádkami.

jindrich7442
29.12.2019 5 z 5

Kdo by neznal dětskou klasiku, kterou ocení všechny věkové generace.

michaela.97
23.12.2019 5 z 5

Moje dětská - asi nejoblíbenější pohádka (společně s Honzíkovou cestou) ♡

hi24nd
16.12.2019 5 z 5

Přečteno s mými dětmi. Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort je naše nejmilejší. Paráda.

i.stefany
11.12.2019 5 z 5

Ještě než tuhle nesmrtelně krásnou milou knížečku od pana Čapka předám pod stromeček, stihla jsem si oživit roztomilá konání pejska a kočičky. A protože já mám kočičku a neteřinka pejska, doufám, že bude mít kniha o to větší úspěch. Při jejím čtení jsem z dáli slyšela hlas pana Högera. Oběma pánům velké díky.