Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367951/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-jak-s-UkW-367951.jpg 5 2841 326

O pejskovi a kočičce série

Jediné úplné, spolehlivé vydání, v grafické úpravě respektující podobu, jak vycházela za autorova života, a v kvalitním polygrafickém provedení s papírovou obálkou. Textové znění vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno. Kniha Povídání o pejskovi a kočičce patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti. Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání.... celý text

i.stefany
11.12.2019 5 z 5

Ještě než tuhle nesmrtelně krásnou milou knížečku od pana Čapka předám pod stromeček, stihla jsem si oživit roztomilá konání pejska a kočičky. A protože já mám kočičku a neteřinka pejska, doufám, že bude mít kniha o to větší úspěch. Při jejím čtení jsem z dáli slyšela hlas pana Högera. Oběma pánům velké díky.

Pavelpi
29.11.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka.Jako malý jsem jí četl já,pak jí četly obě moje děti a teď jí čte i vnučka ( ta hlavně proto,že doma má kočku i psa).Jak myli podlahu,Jak pekli dort a další je dneska už nesmrtelné a věřím,že kniha přečká i další generace.

SousedovicTon
04.11.2019 2 z 5

Prý to je klasika, ale ani mě ani syna to vůbec nebavilo. Možná je na to ještě malý, ale mě ty příběhy opravdu přišly spíš stupidní než veselé. Já vím, je to klasika, ale stejně mě nás to nechytlo.

Michalka98
27.10.2019 5 z 5

Už od dětství tyto příběhy zbožňuju.

Angie_Missfit
08.10.2019 5 z 5

Naprosto úžasná a milá knížka, kterou budu mít vždycky ráda. Pejsek s kočičkou byli prostě mistři na DIY přístup k životu a i po letech mě jejich radikální přístup hrozně baví. Nesmím také zapomenout na krásné obrázky! Chtě nechtě navíc při pouhém pohledu na knihu slyším hlas Karla Högera, který příběhy těch dvou moc krásně namluvil. Ke čtení i poslouchání je to prostě srdcovka, která neomrzí.

Medunkavera
28.09.2019 5 z 5

Moc milá knížka. Nejvíc se mi líbilo, jak kočička zašila pejskovi roztržený kožíšek žížalou.
(To ale musela být jehla s velkým ouškem..)

Osice
20.09.2019 5 z 5

Knížku jsem četla jako dítě, ale moc jsem si ji nepamatovala. V paměti mi utkvěly pouze příběhy o tom, jak myjí podlahu, jak pečou dort a jak si pejsek roztrhl kalhoty. Teď jsme ji přečetly s dcerou už asi 5x a pořád nás baví. Když jí předčítám o nepořádných dětech, tak mám problém číst, protože se musím pokaždé smát. Je to tak pravdivé:-) A Čapkovo ilustrace jsou krásné. Ba ne, jsou kouzelné!

Janadvorackova
07.09.2019 5 z 5

Jo, na vaření dortu si vzpomenu pokaždé, když nám do práce dovezou jídlo. Kolikrát by to ani pes nežral. O vybíravosti koček mluvit nemusím. Nakonec ani nás k tomu nikdo nenutí, což mi tato nesmrtelná pohádka vždy připomene a raději si donesu kapsičku z domova.

A když drbu plovoučku, mám chuť se polít leštidlem a pak se pěkně vyválet. No a místy mám také chuť se pověsit :).

Holt Písek a Kočička byli hrozně praktičtí. Už od malička mě připravovali na krutosti každodenního života :).

Taralcielle
27.08.2019 5 z 5

Ano, to je jedna z knih mého dětství. Klasika. Vaření dortu vždycky pobaví :-)

Anaka116
13.08.2019 5 z 5

S R D C O V K A

Corso
11.07.2019 4 z 5

Josef Čapek urobil jednu genialnu vec. (Vdaka svojmu nadaniu.) Knizku si opatril vlastnymi ilustraciami a tym zabezpecil jej kontinualnu nemennost. Takze casom sa nam nazbierali generacie ktore drzali v rukach stale tu istu krasnu knihu. Netvrdim ale ze by som nechcel vidiet ako by to urobili niektori ini ilustratori, bol by to zaujimavy prieskum a projekt :)
No, mimochodom... ako maly prcek som ovplyvneny pribehom myslel, ze psici su samci od maciciek, kedze tu si tak krasne nazivali. Jeden druh... Ale, netrvalo to dlho, na strednej skole mi to potom raz vysvetlili...

nicolettkaa
10.07.2019 4 z 5

Pejsek a kočička je klasika. Pohádku o panence, která tence plakala, jsem jako dítě znala nazpaměť a byla moje nejoblíbenější. Pohádky jsme měli i na kazetě. Doteď mě mrzí, že se kazeta někam postupem času vytratila. Méně známé pohádky jsou trochu slabší, obzvláště ty ve kterých vystupuje sám pan Čapek. Proto jsem ubrala jednu hvězdu.

Radka1911
02.07.2019 5 z 5

90 let po jejím prvním vydání teď běhám a sháním pro své vnučky. Do dneška si pamatuji jak mi jí jako malé předčítala babička a jak mne příběhy pejska a kočičky absolutně nadchly.

boxas
26.06.2019 5 z 5

Jedna z nejhezčích a nejmilejších knih, co znám.

Elixirzivota
14.05.2019 5 z 5

Klasika. Sama som si ju v dospelosti znova kúpila, lebo tú pôvodnú som zapatrošila. Mala by byť Bibliou slniečkárov - krásny príbeh, kedy dve nesúrodé bytosti absolútne odlišného nielen etnika, ale aj rasy, spolu nažívajú a prežívajú. Vždy ma fascinovala kapitola o pečení torty a o olomouckom syrečku alá kvargle a praní a proste všetko je tak krásne nelogicky logické! A ako sa dajú vychutnať gramatické chyby na liste, ktorý písali....Pre dospelého čitateľa, ktorý sa vracia opakovane k rozprávkam (kvôli psychohygiene a istému resetu osobnosti:-), je tiež balzamom na dušu bezprostrednosť rozdelenia rolí na dámsku a pánsku, kde sa úplne iná DNA zvieracieho druhu zrkadlí v odlišnosti "gender" rolí medzi pejskem a kočičkou. Ak by som bola pánsky čitateľ, pekne by ma to s***o, že na pôde domácnosti vyzeráme ako blbci. Kočička vie pekne peskovať :-) Áno, áno, áno. O pejskovi a kočičcke - filozofia života:-)

katka_dv
05.05.2019 4 z 5

Naprostá klasika ... ALE z 10 kapitol čteme s dcerou opakovaně jen 3 (jak myli podlahu, jak si pejsek roztrhl kaťata a jak dělali dort). Ostatní příběhy nezaujaly, některé jsme ani nedočetli. Navíc je v první kapitole známý - logický - problém s věšením, takže musíme upravovat, abychom předešli dotazům, na které sami neumíme odpovědět ...

Filip555
04.05.2019 5 z 5

Tato kniha by rozhodně neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Jednoduše stará dobrá lety ověřená klasika.

jarki
12.04.2019 4 z 5

To je můj návrat do dětství, knížku jsem dostala jako dárek. Teď jsem se k ní vrátila a opět z ní mám krásné pocity.

Lucif
23.02.2019 4 z 5

klasika

Zdeniczka
05.02.2019 5 z 5

Může dát člověk méně než pět hvězdiček? Asi ne. Tahle knížka prostě k dětství neodmyslitelně patří. :)