Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367951/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-jak-s-UkW-367951.jpg 5 2841 326

O pejskovi a kočičce série

Jediné úplné, spolehlivé vydání, v grafické úpravě respektující podobu, jak vycházela za autorova života, a v kvalitním polygrafickém provedení s papírovou obálkou. Textové znění vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno. Kniha Povídání o pejskovi a kočičce patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti. Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání.... celý text

DancerJaneBooks
02.02.2018 5 z 5

Krásná, klasická a poučná knížka. Četli jsme ji se školou před pár lety a líbila se mi.

Lokina
17.01.2018 5 z 5

Klasika, která nikdy nezklame. S pejskem a kočičkou od pana Josefa Čapka jsem strávila dětství. A bylo to nezapomenutelné dětství. Knížka je výstižná, humorná, poučná. K mým nejoblíbenějším částem samozřejmě patří jak vařili dort, jak si pejsek roztrhl kalhoty či o Noční košilce.
Pejsek a kočička je ideální knížka pro děti, když jim ji budete večer číst, nepřekvapí vás, že na dětské tváři se ukáže úsměv, který vás zahřeje u srdce.

omgjako
15.01.2018 5 z 5

Patří neodmyslitelně k mému dětství... "Pejsek spisovně = písek" mě pobaví vždycky :)

Klichem1
13.01.2018 5 z 5

Laska z detstva, ktora mi vzdy vykuzli usmev na tvari uz len pri pohlade na obalku. Uz sa tesim ako ju budem citat svojim detom.

Kačkaknihomol
12.01.2018 5 z 5

Knížka, která je pro každé malé dítko samozřejmostí. Já osobně jsem vyrůstala na televizní verzi, hlas pána, který tuhle klasiku daboval je nezapomenutelný, a i teďka o nějakých deset let později mám nějaké dialogy živě v paměti. Napsáno podobně jako Devatero pohádek, já teda styl Čapků úplně zbožňuju ale chápu, každému úplně nesedne přeci jen, je trochu zastaralý. Co se týče děje, je to taková klasická pohádka, sice bez loupežníků, království a já nevím čeho všeho, ale přesto to pohádka pořád je, takže se nedá moc objektivně hodnotit, jelikož je to napsané pro šestileté děti. Ale přesto prostě mi to nedá a těch pět hvězd dát prostě musím, protože by mi to moje šestileté já nikdy neodpustilo.

whale77
05.01.2018 5 z 5

Protože tahle povídání patřila k povinné četbě na základce, všichni je známe jak vlastní boty - také díky zpracování některých dílů do animovaných filmů a v nich díky vypravěčskému umu mistra Högera. Ale díky právě těmto zprofanovanějším kapitolám (Jak myli podlahu, O noční košilce,...) člověk po desetiletích znovuobjevuje i kapitoly zapomenuté.
Nutno říci, že jako kritičtější, dospělý čtenář vnímám některé z těch zapomenutých jako slabší – byť na druhou stranu připouštím možnost, že jako dítěti se mi to naopak líbilo (a dnešním dětem se také líbit může). Mám na mysli dvě kapitoly, ze kterých (na mě) čišelo, že byly napsány jen jaksi do počtu, „vynuceně“. Jedná se o povídání o vánočním povídce o pejskovi a kočičce do rozhlasu a pak taky část, kdy dostal dopis od dětí ze školy. Dokonce jsem tu vánoční povídku před pár lety slyšela jako audio (s Uršulou Klukovou) a říkala jsem si, že to snad není od Čapka, ale nějaká „fanfiction“ a proto jsem si to následně přečetla a zjistila, že bohužel ne.
Ty mé výhrady ale můžou být způsobené tím, že prostě na čtení mám radši z Čapků Karla. Ale Josefovy obrázky zbožňuju v jakékoliv knížce a i tady jsou naprosto úžasné! Prostě klasika.

ddkk
29.12.2017 5 z 5

Knížka převedená do podoby kresleného filmu a namluvená nesmrtelným Karlem H"ogrem se stala součástí našich rituálů při ukládání tříletého vnoučka do postýlky...třikrát sláva dokonalé harmonii obrazu a slova! Čapek má u nás plný počet :-)

Jessybelle
16.12.2017 5 z 5

10 krásných večerů je za námi... Ale určitě ne posledních...příští rok repete...

M-arta
12.12.2017 5 z 5

Tradiční klenot dětských knihovniček a pohlazení po duši s přenádhernou češtinou.

Jirinamac
23.11.2017 5 z 5

Milá knížka, která nás provází už několik generací

Terry11
29.10.2017 5 z 5

Těžko hodnotit knihu, když je určena dětem do šesti let. Ale četla jsem ji naši Sofince, té je pět a moc se jí líbila, tu o noční košilce jsem už podesáté četla bez knihy. Taky jsem byla dotčeně opravována (Není tam žížala, ale dešťovka!) Takže musím dát plný počet bodů.

Lucissia
24.10.2017 5 z 5

Nebudu se ani rozepisovat. Pejsek a kočička do každé rodiny a kdo je nečetl, je o mnoho ochuzen. Já předčítala teď pár večerů a bylo to krásné. :-)

Jana283
11.10.2017 5 z 5

Myslím, že tohle je čtení pro děti, které nestárne a budou ho milovat všechny generace dětí.

ardeas
28.09.2017 5 z 5

Kultová kniha pre deti, v našej zemepisnej šírke by som ju popularitou prirovnala k "Malému Princovi". Kto o nej nepočul a nikdy mu z nej nečítal, nebol dieťa :)

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Tuhle dětskou knihu taky musí znát snad každé dítě. patří mezi klasiku. A nám s bráchou se moc líbila i jako Večerníček.

sanulllka
05.09.2017 5 z 5

Moc se mi líbil příběh o psovi, který kočičce a pejskovy snědl dort :)

slimáčik
24.08.2017 5 z 5

To sme sa ako deti s bezhraničnou predstavivosťou veľmi dobre baviliiiiii!

Ajinka126
30.07.2017 5 z 5

Naše nejrkásnější pohádková klasika. Je to nezapomenutelně ilustrované. Některé zápletky z knihy zlidověli. No řekne, kdo z vás někdy nepoužil přirovnání "jako když vaří pejsek s kočičkou". Je to kniha z české tvorby, na kterou jsem nesmírně hrdá.

gersie
05.07.2017 3 z 5

No je to klasika. Obrázky dobrý , ale text je poněkud nezáživný a nenápaditý. Pravda asi tři nejznámější jsou dobré , ale to asi nestačí.

Nita17
15.06.2017 4 z 5

Klasika, milovala jsem ji a synovi jsem ji hned podstrčila ( v dnešní době televize a internetu :( ), a ehje patří k našim stálicím před spaním. I když mi trochu dělá problém ho pak usměrnit - nálepka "tohle doma nezkoušejte" by se hodila :)