Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367951/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-jak-s-UkW-367951.jpg 5 2841 325

O pejskovi a kočičce série

Jediné úplné, spolehlivé vydání, v grafické úpravě respektující podobu, jak vycházela za autorova života, a v kvalitním polygrafickém provedení s papírovou obálkou. Textové znění vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno. Kniha Povídání o pejskovi a kočičce patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti. Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Triáda

Povídání o pejskovi a kočičce , 1929

Mruskulka
17.03.2016 4 z 5

Krásné povídky o Pejskovi a Kočičce :-) I dcerka zapomněla zlobit a poslouchala.

lyriq

01.03.2016

Kouzelné; čtu vnoučkům

DK197
25.02.2016 4 z 5

Knížka mého dětství. Která se každým příběhem snaží dětem něco předat. A doufám, že předá i mým dětem... jednou.
Nejlepší je - jak myli podlahu a pekli dort. :-)

HannaFuchs
13.02.2016 5 z 5

Kniha mého dětství. Rodiče mně a bráchovi Povídání o pejskovi a kočičce četli před spaním. Nejlepší je, jak pejsek a kočička pekli dort. :)

Lolaniky
10.02.2016

knížka mého dětstvý

Arella
07.02.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem knihu jako dítě asi nikdy nečetla a dostala jsem se k ní až teď, když čteme dceři. A je to teda krááása. Krásný jazyk, krásné povídání, krásná kniha. Jsem ráda, že dcera o ni nepřijde.

Netopyr07
06.02.2016 5 z 5

Nejdříve pověsil Pejsek Kočičku, pak Kočička slezla a pověsila Pejska, a tak tam viseli oba :-D

alnahu
03.02.2016 5 z 5

Pěkná milá kniha ,četla jsem ji jako dítě a teď ji čtu vnoučatům .Klasika .

EllieK.
23.01.2016 5 z 5

Klasika pro děti kterou četl nebo viděl každý. Je to prostě pojem a jedna z knih kterou zná každý (i když se to neučil ve škole!!!)!!!
Ps. Opravdu mě uchvátil "písek"... ;-)

ThrisaManx
18.01.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem v životě přečetla. Dostala jsem ji ve školce a ihned se do ní s vervou pustila. Od té doby čtu pořád. Povídání o pejskovi a kočičce mi otevřelo dveře do světa knih.

Malachit
07.01.2016 4 z 5

A nejlepší je kapitola s názvem Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen, kterou představitelé komunistického režimu nechali odstranit a v knize se znovu objevila až v roce 1996, tuším. O její existenci jsem ještě nedávno neměla ponětí.

2ndFebruary
28.12.2015 5 z 5

Tahle knížka mne jako dítě těžce mystifikovala a docela zarytě jsem si myslela, že psi a kočky spolu mají mláďata :D Vzpomínám na ni s láskou. Jednou ji přečtu svým dětem.

Michla76
09.12.2015 5 z 5

To není pejsek, to je přeci písek.

majxik
01.12.2015 3 z 5

Stará klasika, pro děti dobré :) pro dospělé už tolik ne... co ale čekat od tohoto typu pohádky jiného?

JAnD
23.11.2015 5 z 5

Nesmrtelná klasika, obzvlášť díky výborným audio nahrávkám od Högera.
Oba Čapkové mají knihy protkány nádhernými slovíčky, i když některé jsou pro děti hůře pochopitelné...

igor6519
21.11.2015 5 z 5

Po dlhej dobe nedávno čítané deťom. Samozrejme najväčší úspech mala časť s tortou.

RealMadrid
04.11.2015 5 z 5

Pejsek a kočička!

marmota-b
14.10.2015 5 z 5

Po svém předchozím komentáři u knížky Ledacos jsem si ovšem vzpomněla na tuhle Josefovu klasiku a najednou si říkám, co se divím, že tam vymýšlel takové úžasné hovadiny, vždyť tady je to taky! Třeba to o tom, jak má pan spisovatel psát, nemůže ho nic napadnout a hrozí mu, že bude proměněn v tvarohový sloup... Jako malá jsem to hrozně prožívala, jako dospělá se děsně bavím.