O myšce, která se nebála

O myšce, která se nebála https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406086/bmid_o-mysce-ktera-se-nebala-11B-406086.png 4 112 21

Jednoho rána se myška rozhodla, že půjde do lesa na průzkum. „Ničeho se neleknu,“ řekla ostatním zvířátkům. A opravdu, ani vlk, ani medvěd, a dokonce ani los ji nevystrašili. Jak to ale dopadlo, když v lesním domečku našla malé, bílé, chlupaté koťátko?

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Portál

The Mouse Who Wasn't Scared , 2019

PolBara
17.03.2024 5 z 5

Dětem v MŠ se líbila, jednoduchý příběh je zaujal.

lenka0383
08.02.2023

Není to naše topka od Horáčka, ale v konkurenci jiných knih pro malé děti je pořád na špici. Krásné obrázky, netradiční příběh s pointou, ilustrace losa má u nás největší úspěch.

muchomurka
21.10.2022 3 z 5

Asi jsem ji úplně nepochopila, musím si dohledat to poselství, o kterém kniha je. Nebo jsem to pochopila, jen jsem čekala víc. Uvidíme.
Ale knížka se mně ani Bambulce nějak zvlášť nelíbila, hlavně výtvarným zpracováním.

zimolka
26.04.2022 5 z 5

Poučná,krásně namalovaná knížečka.

TaLu
12.01.2022 5 z 5

O nebojácné myšce, která na své pouti lesem potkala s moudrostí a pochopila, že strach je někdy přece jen potřeba. Jako vždy kouzelné ilustrace.
Jen je velká škoda, že období těch nejmenších, je tak rychle pryč. Musím věřit, že se bude líbit i jako první čtení.

RaptoR
02.11.2021 4 z 5

Trpím nemocí mírného přeHoráčkování, která se projevuje klesajícím nadšením z každé další knihy tohoto autora. Opět je to barevné, miloučké a vůbec děti to milují, takže dávám hvězdu navíc.

ElikaS
02.07.2021 4 z 5

Dalším z řady povedených knížek pro nejmenší dětičky. Tahle knížka syna pobavila :-) přestože už je na tento typ knížek velký a moc ho nebaví.

Víí
20.06.2021 5 z 5

byla to hezká kniha o myšce která se
nebála

Any999
08.04.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila. Měla krásné obrázky.

Sandalkar
09.02.2021 4 z 5

Zase nadherne zpracovano. Napad s dvermi uzasny. Husa Liza ale zustane srdcovkou...je v ni vic mist pro delani zvuku a zapojeni prcka.

maminkoutek
01.12.2020

Kniha vypráví o myšce, která se nebojí ostatních zvířátek, i když jsou velké. Jednou ale narazí na kočku....

Kniha je určena nejmenším čtenářům, textu je málo, dominují hlavně celostránkové ilustrace. Je vhodná také pro začínající čtenáře.

iris66
30.10.2020 5 z 5

Hezká, vtipná knížka pro předškoláky a pro děti, které se učí číst. Koupila jsem ji pro vnučku, které je 7 let, tak doufám, že se jí bude líbit.

Sirius
29.08.2020 4 z 5

Příběh o strachu. A o tom, že každý se něčeho bojí. Že na každého někde čeká jeho bubák. Někdo se bojí medvěda nebo vlka... a někdo toho, co se skrývá v lesní chaloupce. Tahle knížka je hezky nakreslená, má zajímavou pointu, ale příběhově mě moc nechytla.

lenkaBajza
11.06.2020 3 z 5

Pěkné ilustrace, opet opakující se text,ale pribehu neco chybělo, příliš me neoslovil.

Bustedka
17.05.2020 5 z 5

Dospělák ma knihu prečtenou za dvě minuty, s dítětem si nějakou tu minutu přidejte. Ale diskutovat a rozebírat téma, můžete klidně dvě hodiny. Ilustrace a celkové vizuální zpracování je trochu atypické, ale právě to dělá knihu krásnou.

Ladasom
09.04.2020 5 z 5

Krásný příběh o myšce, které se nebála a šla do světa. Ničeho se lekla, dokud... to si musíte přečíst, protože pointu Vám přece neprozradím ;)

Purple17
25.03.2020 5 z 5

Naše jedna z nejoblíbenější pohádek ( hned po Papuchalkovi Petrovi), musela jsem jí číst neteři pořád dokola. Krásné ilustrace a vtipný příběh o myšce, které se tak úplně nebála. Tohle vydání je větší než ostatní autorovy knihy, které už doma máme. Obrázky jsou větší a lépe se prohlíží. Doufám, že i starší knihy se dočkají tohoto nového většího formátu.

bibi.r
28.11.2019 5 z 5

Petr Horáček je mojí srdeční záležitostí.
Tenhle příběh se mně i Maxíkovi moc líbil. Některé ilustrace mohou menším dětem připadat trošičku strašidelné, ale vlastně jsou velmi milé.
Kniha je vhodná pro děti od 2-3 let.

Litocha
10.11.2019 4 z 5

Další Horáčkova kniha, hurá! Tentokrát autor použil svou postavu myšky a poslal ji na průzkumnou výpravu lesem obývaným velkými zvířaty. Kniha je jako vždycky hezoučká, vypointovaná, nenásilně poučná, ale tahle mi v některých rysech dost připomněla Nový domek pro myšku (a není to jen stejnou hlavní postavičkou, ta je nanejvýš sympatická, ale spíše cestou od jednoho k druhému a změnou u posledního navštíveného). I když jiné autorovy knížky mám o chloupek radši, i tahle je výborná a nepochybně si zaslouží místo v dětské knihovničce.
P.S. Jsem sama, komu zdejší anotace připadá zbytečně spoilerová?

foxi_ii
12.06.2019 5 z 5

Přesně ilustrace jako jsou v této knize mám ráda. Na každé vidíte tah lidské ruky.
Krásná jednohubka s příběhem, který vyvolá diskuzi s dětmi.

myši

Kniha O myšce, která se nebála je v