Nyxia nespoutaná

Nyxia nespoutaná https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441157/bmid_nyxia-nespoutana-1eq-441157.jpg 4 556 131

Nyxia série

Zpočátku si Emmett Atwater říkal, že to bude snadná výhra. Posbírat body. Shrábnout prachy. Vrátit se domů. Ale netrvalo dlouho a zjistil, že Babylon nehraje čistě. Jejich plané sliby vystřídaly temné vyhlídky. Teď si spolu s dalšími členy posádky Genesis musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. I tato mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější surovinu vesmíru, a dobře vycházet s původními obyvateli Adamity. Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se Genesis uniknout z planety včas, nebo už je pozdě?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

Nyxia Unleashed , 2018

Mishell14
10.02.2020 5 z 5

Tahle série je prostě dokonalá! Fantazie při ní jede na plné obrátky. Propracovanost děje a samotných postav. Po delší době opět úžasná trilogie, která se snad za čas dočká filmového zpracování. :)

Patapuf
29.01.2020 4 z 5

Je vidět, že je to spíše zaměřené na mládež a občas je to poznat.... ale nicméně je to dobré čtení... vzal sem to náhodně a asi sem měl začít prvním dílem, jelikož sem v tom měl ze začátku celkem hokej... ale jak se člověk rozkouká, pěkně to odsýpá...

chesneymonkey
27.01.2020 5 z 5

Super kniha, hrňte sem třetí díl!

veruptackova
23.01.2020 5 z 5

Opět stránky mizely pod rukama. Napínavé od začátku do konce. Pár věcí by se dalo vytknout (podrobnější popis cizí planety, některé technické věci), ale to můj celkový dojem nijak nesnížilo.
Rozhodně se nejedná o typický vycpávkový druhý díl.

DericCaster
21.01.2020 5 z 5

Tak jsem zas po nějakém čase zatoužil po troše sci-fi a sáhl po dalším dílu Nyxie. No určitě nejsem zklamaný. Stejně jako první díl se i tato knížka hezky četla a příbeh bavil. Závěr byl opět napínavý, jen mě trochu štve, že je to vlastně seriál a tak budu muset čekat na další díl... Budu čekat netrpělivě a těšit se...

Veju007
19.01.2020 5 z 5

Tak jsme se konečně dočkali, přistáli jsme na Edenu a potkáme Adamity!
Dějové naprosto boží a nejde toho moc napsat, abych nespoilerovala. Postavy vykreslené mnohem lépe, než v Nyxii (Morming byla v prvním díle otravná, ale tady jsem si jí zamilovala.), všechno je to promyšlené, zapadá to do sebe a já se nestačila ani pořádně nadechnout a už tu byl další zvrat. Opravdu parádní sci-fi nářez a teď jen napjatě vyhlížet poslední díl.
DRŽÍME PŘI SOBĚ!

oblakaknih
18.01.2020 5 z 5

Konečně! Na pokračování Nyxie jsem se neskutečně těšila, protože první díl byl mezi top knihami za minulý rok.
Přiznám se, že ze začátku jsem chtěla hodnotit 4,5, ale konec byl tak skvělý, že si kniha plný počet zaslouží. A mimo to také nesnesitelné těšení na díl třetí.
Během čtení jsem přišla na to, že má kniha (a s velkou pravděpodobností i celá série) vše, co od sci-fi chci.
Nejsem bůhvíjak zběhlý čtenář tohoto žánru, ale s klidem můžu říct, že je to prostě úžasné.
Myslím, že jsem se o tom zmiňovala už v recenzi prvního dílu, ale mám potřebu to psát znova a znova – autor umí výborně popisovat. Budovy, postavy, prostředí, …
Emmett je mi fakt sympatický a tady jsem si konečně dokázala oblíbit i Morning.
Děj je pro mě sice slabší, než u prvního dílu, ale do celého příběhu zapadá. Některé věci byly předvídatelné, ale častěji jsem byla dost překvapená.
Tohle chcete číst. Takže pokud jste dosud váhali nad přečtením jedničky, směle do toho. Tato série vás dostane!

DavidKeller
09.01.2020 4 z 5

Právě dočtena. Musím uznat že mě čteni bavilo. Je to pěkné scifi , myslim si že třeti dil bude řežba ;)

Nomia
03.01.2020 4 z 5

Přiznávám, že vůči prvnímu dílu jsem byla možná až příliš kritická. Už jen samotný základ, kde skupina teenagerů, z různých koutů světa, je vržena do soutěže, kde není o nebezpečí nouze, až příliš připomínal schéma Hunger Games. Jen s tím rozdílem, že zde se bude jednat o vesmírné dobrodružství. Toto je největší problém, který s Nixii mám, je to příjemné čtení, ale není to strhující originální dílo. Při čtení člověka několikrát napadne, že mu to něco připomíná. Ať už je to zmíněná Hunger Games, či Enderova hra.

První díl Nixie bylo takové nesmělé první rande, autor nám představil hlavní postavy, načrtl něco málo ze světa (respektive obou světů), ale byla to zatím jen jemná oťukávačka, která nezanechala nijak extra silný dojem.
Multikulturní partička působila poměrně sympatickým dojem. Hlavní hrdina Emmett Atwater, černý hoch z chudinské čtvrti v Detroitu, je fajn, ale bohužel mu chybí hlubší charakter. Nepochybuji o tom, že většině čtenářů bude sympatický, ale není to typ postavy, kterou si vybavíte i po letech, která by Vás natolik upoutala (případně odpuzovala), že byste si ji pamatovala ještě x let po té.

Nicméně druhý díl, jde více do hloubky, už to není jen seznamovačka. Nespoustaná Nyxia má mnohem více šťávy. Vztahová linka je sice průměrná, nenadchne, ale ani neurazí. Nicméně svět Edenu je poutavě popsaný, ať už se jedná o samotné Adamity, či zdejší faunu a floru.
Kvituji, že v tomto díle se objevuje trochu více politiky, pletichaření a strategie. Za mě rozhodně krok k lepšímu, kniha mě bavila a budu se těšit na závěr trilogie. Stojím si za tím, že v daném žáru jsou i lepší série, ale i tak se jedná o vrchovatou porci zábavy (bohužel trochu předvídatelné zábavy).

a.k
18.12.2019 5 z 5

Paráda. Banda konečně dorazila na planetu. Byla jsem moc zvědavá, jak to autor celé pojme. A bylo to opět výborné. Velmi svižný děj umocněný krátkými větami bez zbytečné omáčky okolo, plno akce a zvratů. Jen kdyby se nemuselo čekat až vyjde další díl, zase cliffhanger na konci, kdo to má vydržet?

ydnac
12.12.2019 5 z 5

Jooo tak to byla jizda:-),ještě lepší než první díl.Ať už je další...Moc pěkně napsané, děj se nijak natáhne,ale rozhodně není osekany.Všechno krásně plyne a děj vás baví a strhuje.Miluju knihy a obdivuju všechny autory co pro nás vymýšlí a pisou úžasné knihy a příběhy.Plno lidí jen kritizuje,možná i proto,že se po Hunger Games apod.roztrhl pytel s těmito knihami,ale každý má svůj příběh i když někdy se zdá námět podobný,přesto si nemyslím,ze je jednoduché stvořit nový svět:-).MILUJU FANTASY DALŠÍ SEM:-)

andrejci
05.12.2019 5 z 5

Páni. Tenhle díl mě hodně bavil. Skvěle napsané, skvělý příběh. Úplně vás to pohltí. Je to napínavé a nečekané. Nevíte co se stane a nebo se to stane úplně jinak. Postavy jsem si oblíbila všechny. Samozřejmě mám své oblíbence, ale nikdo mi nevadí. Líbilo se mi, že to hned navazovalo na předchozí díl. Nebyl tam žádný skok třeba o týden a pod. Už aby tady byl poslední díl.

Irsaf
01.12.2019 4 z 5

Opět skvělé čtení...
Ale bohužel dávám "jen" 4 hvězdy...
Z prvního dílu jsem byla víc nadšená... I když ke konci tohoto jsem byla napnutá jak kšandy...
Už se těším na třetí díl...

Ellanie
26.11.2019 5 z 5

Poutavá, pro mě super

blonďatá.luc
16.11.2019 3 z 5

Jedna z pro mě asi nejočekávanějších knížek tohoto roku - druhý díl série Nyxia. Po fantastickém prvním díle jsem měla obrovská očekávání. Upřímně jsem doufala, že to tak bude i s dílem druhým. Bohužel, nejsem až tak moc nadšená. Nerada bych vám vyzradila víc, než je přípustné, mohu ale zmínit, že mnohé scény, které jsem po dočtení prvního dílu očekávala, nebyly tak dobré, nebo jich nebylo dost. V příběhu poznáváme obyvatele Edenu, jejich kulturu a jejich zvyky (aspoň částečně), dále se nám vyvíjí vztahy hlavních protagonistů. Nejde říct, že by mi všichni byli sympatičtí, ale vesměs jsem si tuto různorodou partu oblíbila. Zároveň si autor dokonale připravil půdu pro třetí a závěrečný díl - protože po konci této knihy mohu s klidem říct, že ho nutně potřebuji co nejdřív! Bohužel, hodně scén (hlavně těch popisných) pro mě bylo naprosto nezáživných a já se nimi všelijak prokousávala.

Ronnie68
10.11.2019 5 z 5

Bylo to docela hezké čtení ... ale více se mi líbil až konec ....

Skaldinho
09.11.2019 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Ani chvilku nenechá čtenáře oddechnout a neustále se něco děje. Opět můžete čekat pořádnou dávku zvratů a intrik. Už aby byl třetí díl venku.

biairicia
07.11.2019 4 z 5

Opět skvělé čtení! A otevřený konec! :D
Užila jsem si to a budu vyhlížet trojku! Knihy dostal manžel jako dárek a já je zhltla hned po něm :) Tento druhý díl je odvážnější a sviznější.

blanka5960
04.11.2019 5 z 5

Po přečtení 1.dílu jsem nadšeně vyčkávala druhý díl a musím říci, že mé nadšení neopadlo, ba naopak vzrostlo. Nyxia nespoutaná je plná akce, stále se něco děje, plná zvratů.. chtěla jsem číst rychleji, ale vlastně pomaleji, protože jsem věděla, že bude konec a já se nechtěla loučit s Emettem, Morning a dalšími. Doufám, že třetí díl vyjde brzy, moc se na něj těším.

Ishir
02.11.2019 5 z 5

Úžasné pokračování. Nemůžu se dočkat třetího dílu. Vřele doporučuji celou sérii.