Nyxia nespoutaná

Nyxia nespoutaná https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441157/bmid_nyxia-nespoutana-1eq-441157.jpg 4 556 131

Nyxia série

Zpočátku si Emmett Atwater říkal, že to bude snadná výhra. Posbírat body. Shrábnout prachy. Vrátit se domů. Ale netrvalo dlouho a zjistil, že Babylon nehraje čistě. Jejich plané sliby vystřídaly temné vyhlídky. Teď si spolu s dalšími členy posádky Genesis musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. I tato mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější surovinu vesmíru, a dobře vycházet s původními obyvateli Adamity. Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se Genesis uniknout z planety včas, nebo už je pozdě?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

Nyxia Unleashed , 2018

stanislav0373
24.11.2020 5 z 5

Pro mě skvělé pokračování prvního dílu... Svěřenci Babylonu přistanou na Edenu a... pak se to zase rozjede. Jo, není to nadupaná akční sci-fi řežba, ale o zvraty a překvapení taky není nouze. Až se divím, jak stránky mizí pod rukama, i když nejsem čistě cílovka.

Za mě dobrý a už šahám po třetím díle!

julythreemosen
13.11.2020 4 z 5

Druhý díl Nyxie mne nezklamal. Ano, jedná se o sci-fi pro mnohem mladší čtenáře, minimálně svým jazykem, méně pak obsahem. Velkým plusem série je ohromná čtivost, stránky mizí pod rukama. Když potřebuji vytáhnout z krize nebo si jen odpočinout, Nyxia je dobrou volbou. Děj měl spád, logiku, návaznost a hodně překvapivých zvratů. Knihu neberu až tak kriticky, protože v porovnání s "plnohodnotnými" sci-fi bych jí musela hodně vytknout. Svojí formou mi hodně připomíná sérii Hraničářského učně - s tou výhodou, že série má pouze 3 knihy a ne XY, kde už kouzlo může vyprchat. Těším se určitě na závěrečný díl a jak to se všemi hrdiny vlastně dopadne.

Akléda_
01.11.2020 4 z 5

První díl mě bohužel tolik nenadchl a tak jsem dlouho otálela než jsem se pustila do druhého. Druhým dílem jsem byla ale příjemně překvapená! Naštěstí na začátku druhého bylo hezky nastíněno a navázáno na konec prvního, takže jsem nebyla zase tolik ztracená. Dokázala jsem se víc vžít do postav, skvěle se to četlo a bavilo mě sledovat putování hlavních hrdinů. Líbila se mi i velmi lehká romantická linka a vtipné narážky. Co jsem bohužel nedokázala vystát bylo neustálé přirovnávání věcí k určitým písmenům, to mi přišlo otravné. Konec byl překvapivý a moc se těším na třetí díl.

Arwen777
29.10.2020 3 z 5

První díl mě nijak zvlášť nenadchnul, ale byla jsem zvědavá na svět, na který hrdinové vstupují. Bohužel se mi zdá, že autorova fantazie není příliš rozvinutá. Popis planety je povrchní a kromě zmínky o měsících, dokonalé látky Nyxie a pár pozoruhodných zvířat mě nic neupoutalo. Obyvatelé planety jsou nám natolik podobní, že je to v podstatě nezajímavé. O nějakém detailnějším popisu techniky si také můžete nechat jen zdát.
Postavy procházejí nějakým vývojem, ale jejich charakteristika nejde do hloubky, dialogy často působí vyumělkovaným dojmem, bojové scény nijak zvlášť propracované. Spousta situací a zvratů je nelogických, náhodných a málo vysvětlených.
Čtivost neupírám, ale zatím nevím, jestli budu sérii dočítat.

Tabby
18.10.2020 5 z 5

Druhý díl je opět skvělý a čtivý a mě moc bavil.
Autor nás nenechá ani chvíli vydechnout a kniha je plná zvratů, odhalení, pletichaření a intrik. Zjišťujeme, že ne jen Babylon má své plány, ale i národ Imago má své vlastní plány, intriky a tajemství. A konec byla jedna velká akce ne jen na planetě Eden, ale i na vesmírné lodi.
Postavy z Genesis nám více odhalí ze svých charakterů. V tomhle díle jsem si oblíbila i Longweje. A bohužel ne všichni přežijí.
Je to prostě úžasný, skvělý, dokonalý a já jsem z toho nadšená. Doporučuji. :)

Shaxx
12.10.2020 3 z 5

Stejně jako první díl to bylo plné akce a zvratů. A taky otázek o logičnosti děje, nebo konkrétních věcí a událostí, které působily už moc "nastaveně". Poslední třetina knihy, která se odehrávala mezi Adamity, mě moc nebavila. Čekala bych, že rasa, která žije na jiné planetě, za jiných podmínek, bude taky dost odlišného vzezření a kulturní rozdíly budou víc než markantní. Ale Adamité jsou skoro jak lidé, což je celkem nuda. Ale první dvě třetiny se četly dobře, autor psát umí a čtivé je to dost.

TerkaJK
05.10.2020 5 z 5

Druhý díl, napínavý čtivý, nepřestal překvapovat. Od začátku do konce nepředvídatelný děj...
Skvělé napínavé čtení.
Už se těším na závěr trilogie. :-)

marketa262
18.09.2020 3 z 5

Já vám nějak nevím. Koncept zajímavý, ale sepsáno to podle mě není příliš dobře.

roso.mak
10.09.2020 2 z 5

Srážím hodně za konec. Ten byl totiž tak akční, az to byla nuda. A to po tak slibném začátku.

Take mi vysvětlení " tajemství" místních přišlo ne moc pevně ukotvené v logice.

uarda
31.08.2020 5 z 5

(SPOILER) OMG!!!
dočtený druhý díl a už teď lituji, že jsem si nekoupila hned všechny na ráz.
V této knize je jeden zvrat za druhým a spisovatel nedá čtenáři vydechnout ani na chvilku.
Celá planeta nebezpečná plná příšer, které si na vás smlsnou ani nemrknete. Zjištění, že Babylon není úplně čistý a nehraje ani trochu fér hru a ani Imago nejsou úplně čestní a mají své tajemství. Zrada Isadory a Idy, další spády a překvapení jedno za druhým.
Poznání příběhu dalších postav a zjištění, že vše není tak růžové jak se na první pohled zdá a že si všichni musí krýt záda protože zrada přichází ze všech stran je neskutečná.
Opět padnou další oblíbené postavy které jsem obrečela, ale pomsta a smrt lidí z Babylonu to aspoň trochu kompenzuje.
Jediná věc, která mě hlodá v hlavě je KDO je ten ZRÁDCE!!
Pár typů mám tak uvidíme jak moc velké překvapení to bude.
Po dočtení musím co nejdříve sáhnout po třetím dílu. DOPORUČUJI!!

MMacicekk
29.08.2020 3 z 5

Po prvním díle, ke kterému jsem sice měla nějaké výtky, ale nakonec jsem jej ohodnotila pozitivně, a jehož konec mě navnadil na pokračování, jsem se pustila do druhého dílu. Autor se bohužel nevyhnul určitým pasážím, které byly nudné a jaksi určené jen jako výplň. Takže se často v knize střídaly momenty, kdy jsem knihu hltala a nemohla odložit, ale naopak také části, které mě nebavily a četla jsem je jen ze setrvačnosti. Musím bohužel konstatovat, že druhý díl se mi líbil o něco méně než první, což se odrazilo i v mém konečném hodnocení.

uziRM
23.08.2020 4 z 5

Příběh i rozvíjející se postavy jsou zajímavé, ale vykreslení planety Eden by si možná zasloužilo o trochu větší péči. Místy mi přišlo, že mezi kapitolami jsou docela zbytečně hluchá místa, i přesto se pustím do závěrečného dílů.

Dejvid
09.08.2020 3 z 5

Já nevím. Četlo se mi to docela dobře... Ale nějak mi přijde, že tomu něco chybí. Nedokážu přesně říct co, tak nějak šmrnc. Nicméně asi jsem ovlivněn tím, že mám ještě celkem v paměti vynikající sérii Vzpomínka na Zemi, s tím se dá málo co srovnávat.

Selfinka
05.08.2020 5 z 5

Tahle série je opravdu bombastická. Druhý díl nás posunul na nová místa a od jedničky se dost liší. Nejde úplně říct, že je výplňkový, poznáváme novou planetu, nové lidi, nové okolnosti. Závěr je jeden velký zvrat (i když se některé věci daly očekávat, já byla překvapená) a těším se na další pokračování.

Luccinda
30.07.2020 5 z 5

Nyxia nespoutaná přímo navazuje na události předchozího dílu, proto bych vám doporučovala číst všechny tři knihy hned po sobě (věřte mi, že po dočtení Nyxie stejně nebudete chtít nic jiného, než se okamžitě pustit do druhého dílu). Příběh nás tentokrát zavádí do úplně jiného prostředí, než na jaké jsme byli zvyklí z prvního dílu, a je to opět neskutečně akční od samého začátku. Dozvídáme se spoustu nových informací o planetě Eden, o Adamitech a jejich historii a odhalujeme další ošklivá tajemství společnosti Babylon. Autor si pro nás opět přichystal pár nepěkných dějových zvratů, takže většinu času se zatajeným dechem čekáte, co všechno se ještě hlavním hrdinům podělá.

Vedlejší postavy dostávají v knížce mnohem více prostoru než doposud a autor se hodně zaměřuje na rozvoj jejich charakteru, což bylo za mě úplně super, protože jsem si díky tomu většinu těch postav neskutečně zamilovala. Proto pro mě pak bylo utrpení jen sedět a čekat, kdy některý z mých oblíbených hrdinů přijde k úhoně. Více prostoru dostaly ve druhém díle Nyxie také romantické linky, které ale přirozeně vyplývají z příběhu a nepůsobí v knížce vůbec rušivě, právě naopak! Skvělé bylo hlavně to, že romantika byla v příběhu stále hodně upozaděná a postavy tak měly možnost soustředit se na svou dobrodružnou misi.

Nyxia nespoutaná byla stejně jako první díl neuvěřitelně čtivá, já jsem celou knížku přečetla během jednoho jediného dne, protože jsem měla opravdu problém se od ní odtrhnout. Děj plyne svižným tempem, v knížce se pořád něco děje a zápletka je tak dobrodružná a napínavá, že zkrátka musíte číst dál a dál. A slibuju, že konec vás opět naprosto rozseká, takže rozhodně mějte po ruce třetí díl, budete ho potřebovat!

FejKýý
27.07.2020 5 z 5

Jakože wau! Upřímně jsem tomu už moc nedávala naděje, protože jedničku jsem ohodnotila 3,5*. Nebavilo mě že se tam nic moc nedělo a jak se opakovali pořád ty výcviky. Ale tohle pokračování?? Tam bylo tolik akce! A prostě jak jsme v knize stále někam cestovali.. jo to jsem fakt potřebovala po tom prvním dílu! :) Takže dávám nejvyšší počet a do pár dnů si přečtu poslední třetí díl. :)

Tereza035
24.07.2020 5 z 5

Druhý díl Nyxii předčil moje očekávání, protože první díl mě moc nenadchl, ale tenhle byl určitě posun k lepšímu! Kniha mě chytla hned na první straně a bylo to o hodně záživnější tím, že se to odehrává na planetě Eden a poznáváme zdejší obyvatelé a jejich historii, kulturu atd. Kniha se četla hodně rychle a plus je i její čtivost. Bylo tu taky o hodně víc akce a zvratů! Je napínavá od začátku do konce a rozhodně to nebyl vycpávkový díl. Oblíbila jsem si většinu hlavních postav. Teď už se nemůžu dočkat třetího a zároveň posledního dílu, na který mě to opravdu nalákalo.
Tuhle knížku vám stoprocentně doporučuju, právě pokud vás nechytl první díl, tak tenhle vás překvapí!

Ticiana
20.07.2020 5 z 5

Nyxia je jedno prekvapeni za druhym. V druhym dile konecne pristanou na Edenu a potkaji se s Adamitama. Zrady Babylonu se zvetsuji a je to jedna pohroma za druhou. Zase rychle tempo, stranky ubihaji a ja uz jen cekam na vyvrcholeni. Nektere pasaze mi prijdou docela nemozne ale budiz, je to sci-fi pribeh. Asi bych nevydrzela cekat na dalsi dil, takze jsem rada, ze ho mam po ruce a ze muzu tenhe pribeh rozlousknout.

Pitbullka
14.07.2020 3 z 5

Tady půjdu asi trošku proti proudu, ale mě druhý díl zklamal. I když je čtivý, jako ten první, přijde mi, že se tam některé věci opakují, hodně se vysvětluje svět a fungování. A to, co se stalo mi přišlo poměrně předvídatelné. Třetí díl si přečtu, ale asi s tím nebudu úplně spěchat, protože s tímhle dílem jsem se od půlky fakt trápila.

Borufka_9
06.07.2020 3 z 5

Plus za to, že je kniha čtivá a zajímavá, i když je to taková výplň. Stane se to, co jsme všichni čekali (Indigo vs Babylon). Zajímavé jsou popisy fungování planety, Sermero a celá jejich hierarchie. Každopádně mě kniha stále bavila a těším se na závěrečný díl.