Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 884 258

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

Netti
06.04.2020 4 z 5

Z Nyxie mám tak trochu rozporuplné pocity... Přečetla jsem ji rychle, děj svižně odsejpal, napětí a pár zvratů taky nechyběly. Jde o lehčí čtení, celkem jsem si u ní odpočinula. Jednu hvězdičku odebírám z důvodu, že se dost věcí opakovalo. Celkově se mi knížka ale líbila.

MartinProtschke
02.04.2020 5 z 5

Očekávání byla velká a nezklamala. Skvěle vesmírné dobrodružství neskutečně rychle odsýpá. Už jsem zvědavý na Eden????

zandu
28.03.2020 5 z 5

Přesto, že nepatřím do cílové skupiny, moc mě to bavilo. Určitě bych to ale nenazvala "pořádně nadupaným thrillerem", to mi přijde přehnané, ale spíše takové vesmírné dobrodružství příjemné ke čtení. Hned se vrhám na další díl.

pobijecmuch
17.03.2020 1 z 5

Hladové hry byly jen jedny a toto je bohužel, jen nějaká nepovedená kopie vsazena do žánru scifi.
Prvních sto stran se to vcelku ještě dalo číst, ale potom už je to jen slátanina, která se pořád opakuje. Knize chybí napětí a vlastně i děj. Také jsem postrádal trochu více techniky, která patří k tomuto žánru.
Za mně velké zklamání a další díly nechám k čtení našim mládežníkům. Opravdovým fanouškům scifi rozhodně nedoporučuji, budete zklamaní.

JupiterOnFire
14.03.2020 5 z 5

Knihu jsem vzala do ruky v knihovně, protože mě zaujala svou obálkou. Číst jsem se ji rozhodla, kvůli názoru Marie Lu, mé velmi oblíbené autorky. A rozhodně toho nelituju! Kniha je skvělá, čtivá a s rychlým spádem. V tomto případě mi ani nevadí "chlapský" styl psaní (málo propracované postavy, jednoduché popisy). Postavy mi byly hodně sympatické, líbil se mi zvrat v závěrečné části. Na konci knihy jsem se rozhodla, že určitě musím číst další díly, protože mě zajímá co dalšího se hrdinové dozví o samotné Nyxii, Edenu a organizaci, co je poslala do vesmíru. Mám ráda knihy, na jejichž konci se třesu touhou dozvědět se víc.

Selfinka
07.03.2020 5 z 5

Hunger Games z vesmíru. Povedený začátek série, nikdy nevíte, kdy se hra může změnit a vaše místo není jisté. Tady platí jiná pravidla. Jediné co mi dělalo problém, byla ta spousta postav, orientovat se kdo je kdo a když si někoho oblíbíte bum .. no..

azertaaz
01.03.2020 5 z 5

Kniha má rychlý spád a moc dobře se čte. Sice je zaměřená na náctileté, ale to vůbec ničemu neškodí. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

Marekh
13.02.2020 3 z 5

!!! SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje !!!

O této knize jsem dlouho uvažoval, jestli si knihu mám přečíst, anebo nikoliv. Stále jsem byl nerozhodný, ale nakonec jsem se rozhodl, že si knihu přečtu. Marie Lu o této knize píše: „Pořádně nadupaný thriller – od prvního řádku vás pohltí a už nepustí.“ Musím říci, že kniha mne úplně nepohltila, ačkoliv jsem knihu přečetl poměrně rychle, ale z druhého hlediska nebyla špatná. Jedná se o sci-fi thriller určený spíše pro mladší čtenáře (Young Adult). Knihu hodnotím na 3,5*. Jedná se o první knihu (debut), kterou autor napsal. Jedná se o trilogii, takže uvažuji, jestli se mám pustit do čtení druhého dílu – NYXIA NESPOUTANÁ. Můj instinkt mi říká, že druhý díl by mohl být lepší a více mne bavit a láká mne, jak se děj bude dále vyvíjet, když se naši hrdinové ocitnou na planetě EDEN.

Kniha má 2 části – 1. část se jmenuje Posádka zlomených a 2. část Temné díry. Více se mi líbila první část. 10 mladých lidí podepsalo smlouvu se společností Babel Communications a jejich cílem je doletět na planetu EDEN, kde mají těžit cennou látku, která se jmenuje NYXIA. V knize se seznamujeme s jednotlivými členy posádky. Oblíbil jsem si hlavního hrdinu EMMETTA, který se rozhodl uzavřít smlouvu se společností Babel Communications a to z důvodu, aby pomohl finančně svým rodičům. Líbily se mi také střípky jeho vzpomínek na kamarády a jeho nejbližší členy rodiny na planetě Zemi, které autor zakomponoval do příběhu. Oblíbil jsem si také další postavy, např. Kayu, Bilála nebo Morning, jiné postavy mi byly méně sympatické, např. Roathy, Isadora, Longwej. V knize se dozvíme také příběhy ostatních našich hrdinů. Naši hrdinové musí plnit různé úkoly a za ty dostávají body. Spolupracují v týmech, anebo plní úkoly každý sám za sebe. Možná, že autor mohl vymyslet více úkolů, aby to mělo větší dynamičnost. Úkoly se opakovaly, i když někdy docházelo k drobným úpravám. Tyto úkoly, které naši hrdinové absolvují, jsou důležité, jsou jimi podrobováni, protože tyto dovednosti se jim budou hodit, až přistanou na planetě EDEN a budou v kontaktu s Adamity případně s jinými "obyvateli", kteří žijí na této planetě. Mezi jednotlivými hrdiny se utváří přátelství, nenávist a také láska..

Přebal knihy je nádherný. 

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Naučil jsem se, že odstup je docela dobrou zbraní.

Nemůžeš čekat, že se pořád budeš cítit úplně normálně. Jestli jsi špatný člověk? Samozřejmě, že nejsi. Ale znamená to, že vždycky budeš jednat správně? To zase ne. Nikdo není dokonalý.

Život je dlouhá, osamělá cesta. Ale když najdeš způsob, jak své pocity ovládat, budeš jejich pánem a nebude ti tak zle.

Její úsměv mi vynahradí všechna svítání a západy slunce, o které jsem přišel v temnotách vesmíru.

Cress
08.02.2020 2 z 5

Podobnost s Hunger games a Divergencí jsem viděla celkem hodně, ale nijak mi to nevadilo. Myslím, že největším problémem byla moje očekávání. Většina lidí tuhle knihu hodně chválilo a já jsem od ní očekávala hodně a ty se nenaplnila. Nesedl mi ani styl psaní. Celá kniha se táhla a nic mě nenutilo číst dál. V druhé polovině knihy se to zlepšilo, ale pořád mi tam něco chybělo.
Další z věcí, která mi vadila nebo jsem ji spíš nepochopila. Celý princip ovládání Nyxie. Prostě mi nedávalo smysl, že ji jen tak ovládají pomocí myšlenek. Kdyby ti vybraní měly nějaké čipy nebo nějakou genetickou vadu něco, co by je spojovalo (kromě toho, že ty peníze potřebují).
Na knize bylo i pár věcí, které se mi líbily. První z nich byl hlavní hrdina. Emmett byl sympatický a uměl přemýšlet. V knize byla i trocha romantiky. Nic přeslazeného, takž se toho nebojte.
Celkově ta kniha nebyla špatná, ale prostě to nebyla kniha pro mě.

lassse
08.02.2020 2 z 5

Bohužel nemůžu sdílet všeobecné nadšení. Postavy nepropracované, až moc to připomíná Hunger Games zkombinované s Green Lanterny a už vůbec mi to nepřipadalo jako thriller. Na druhou stranu autor má rozhodně zajímavé nápady a lehce se to čte.

Pawel973
03.02.2020 5 z 5

velmi povedená knížka přečtena za jeden den :-)
pokud si chcete přečíst něco podobneho tak doporučuji Enderova hra

*Pájuše*
26.01.2020 3 z 5

Velmi poutavě napsaná kniha, která ač mě bavila, postrádala spoustu věcí. V první řadě by mi vůbec nevadil nějaký popis, co to ta Nyxia je, co je zač ta planeta a bytosti na ní. Chybělo tam jakékoliv vysvětlení. Jen neutuchající boj, který byl pomalý, jindy uháněl, ještě než jste se stihly vbůec připoutat. Každopádně na druhý díl se těším moc, už jen proto, že se v něm třeba dozvím odpovědi na tyto a další otázky, které knihu provázejí od záčtku až do konce. Na první díl povedená kniha, ale... Ale! Uvidíme, co druhý díl.

hurwajz
01.01.2020 3 z 5

Zajímavé, rychlé, někdy až moc rychlé, takové ploché charakteristiky jednotlivých postav, po závěrečném zvratu, kdy přibyly další....se to ještě zrychlilo a rychle, rychle na EDEN......a co je vlastně ta Nyxia?Jak vlastně "funguje"?.....třeba se dozvíme v pokračování....asi se to chci dozvědět.

l.janicka.l
31.12.2019 5 z 5

Prvni kniha tohoto zanru a hned me uchvatila. Precteno za 2 dny, vubec sem ji nemohla odlozit. Uz se tesim az prectu pokracovani

Mojepočteníčko
26.12.2019 4 z 5

Nyxia byl po dlouhé době young adult román, který mě doopravdy bavil. I když jde o první díl, kde víceméně poznáváte prostředí a charaktery jednotlivých postav. Nechyběly zvraty, akce, napětí a závěr, po kterém prostě potřebujete číst dál. Druhý díl už čeká v knihovně a já se na něj moc těším!

LiLLu
16.12.2019 4 z 5

Nebylo to uplne špatné. Četlo se to velmi dobře. Bohužel sleduji seriál The 100 a Nyxia mi to velmi připomínala a postavy mi naskočili ty seriálové...Velmi dlouho mi trvalo se od toho odprostit.

Daky
15.12.2019 3 z 5

Nyxia není špatná kniha. Je to dobrá kniha. Tedy do půlky. Do poloviny kniha funguje naprosto perfektně. Hltáte každé slovo, jste vtažený do děje, jenomže pak přijde "zvrat", který pošle knihu o několik stupňů níže.
Koncept hmoty, který je opředen tajemstvím, a lidstvu, které chce vše pro sebe. Autor se sice snaží aby si čtenář udělal vztah s postavy a to se mu daří, ale přesně jen do poloviny, kde přibude nespočetné množství nových postav a najednou je vidět jak novou skutečnost, co si sám vymyslel, tak trochu přestává zvládat. Postavy se pro vás stanou jenom stínem a křovím, které je potřeba přetrpět do konce knihy. A můj zájem o knihu začal opadat.
Autor se snaží i o více zvratů z nichž některé fungují a jiné ne. V základě je to ale dobré scifi, které neurazí. Koncept je zajímavý, i když tak nějak tuším jakým směrem se to bude celé odvíjet, ale uvidíme.

aginecka
13.12.2019 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jde o YA, těžko si stěžovat, že knížka je určená mladším čtenářům… Příběh i způsob jeho vyprávění jsou přímočaré, jednoduché, žádné zbytečné zdržování. Po celou dobu čtenáře drží v napětí a nenudí. Což je docela úspěch, protože první díl série existuje čistě jen proto, aby nalákal na další. P. S.: Jsem jediná, kdo si neustále třídění zážitků v první části řadí pod O jako otravné?

evilunicorn
18.11.2019 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšil,ale po dočtení cítím mírné zklamání.Vědom si toho,že to je YA nečekal jsem žádný květnatý sloh,ale styl jakým je tato kniha napsaná je až příliš jednoduchý.Ne že by příběh neměl tah na branku, dokonce i zvraty jsou zajímavé a v rámci možností překvapivé,ale.. většina postav je popsána příliš povrchně a hlavně v poslední čtvrtině,kdy přibudou ještě další,mám pocit,že jich většina je jen do počtu.Celkově se to nečetlo tedy špatně,ale mám z té knihy pocit,jako by byla určena maximálně tak pro patnáctiletou mládež,o thrilleru se tu nedá vůbec mluvit.A co knize zazlívám nejvíce? Minimální informace o Adamitech,Nyxii a celém novém světě..Mám YA rád a přečetl jsem jich spousty,ale když Nyxii srovnám třeba s knihou Diabolik,tak prostě hraje až druhé housle.

Gustik5
18.11.2019 5 z 5

Ačkoli fantastika jako taková patří k mým zdaleka nejoblíbenějším žánrům, jsem obecně trochu skeptický k titulům, které spadají do škatulky Young Adults. Zde zrovna fanouškem nejsem a u Nyxie, jež má být jakousi variací na Hunger Games (jejichž popularita mne zcela minula), jen ve vesmíru, jsem se čtení trochu bál. Jak velké pak bylo mé překvapení, když mě kniha totálně pohltila a nepustila, dokud jsem ji nedočetl...

Neduhem YA počinů je pro mě často určitá naivita mladých hlavních hrdinů a zpravidla pro toto odvětví téměř nutná romance, nebo v horším případě milostné trojúhelníky, které rozmělňují jinak mnohdy zajímavé dějové kulisy a dobrý nápad. U zmíněných Hunger Games se nelze vyhnout srovnání s méně známým, starším japonským filmem (a knihou) Battle Royale, jenž je nejen lépe zpracovaný, ale i mnohem dospělejší a je až překvapivě podobný oné populárnější sérii.

Tento problém se zlehka otřel i o Nyxii. Tady to ovšem nezavání „vypůjčením si“ některých motivů z méně známého díla. Jde pouze o použití zažitých prvků v nevšední a pořádně čtivé kombinaci. Jsou tu přítomna zaběhlá žánrová klišé, ovšem velmi umně zakomponovaná. Navíc je kniha napsaná vyzrále, postavy jsou vykresleny nesmírně uvěřitelně a příběh je místy až překvapivě drsný.

Za sebe mohu říci, že jediné, co mi osobně na knize trochu vadilo, byl cliffhanger v samém závěru a uvědomění si, že to celé skončilo vlastně v nejlepším. Chci pokračování! A ideálně hned. Pokud pátráte po opravdu dobrém, pohlcujícím románu s prvky Science Fantasy, ale překvapivě i thrilleru (v rámci možností), jděte do Nyxie! Ta tajemná mimozemská hmota se vytvaruje dle vašich očekávání a bude se vás držet po celou dobu čtení…