Nové povídky

Nové povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89002/bmid_nove-povidky-I7S-89002.png 4 796 169

Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo. Zdeněk Svěrák. Dotisk v r. 2012... celý text

Šárka5875
21.07.2014 4 z 5

Moc příjemné čtení na pár hodinek. Líbily se mi mnohem víc, než předchozí povídky. U Betlémského světla jsem litovala, že není příběh delší, u povídky Nákup jsem se smála nahlas, což zrovna mně se obvykle nestává. Doporučuji :-)

čertina
13.07.2014 5 z 5

pohlazení po duši !!!

Ivaksa
13.06.2014 4 z 5

Tyhle povídky se mi líbily mnohem víc než ty první,nevím proč.Některé mě rozesmály,jiné dojaly.Škoda že tyto jsem si jen vypůjčila a ty první zakoupila. :-) Nejlepší bylo Betlémské světlo,Nákup a Dvojí vidění.

kloin
08.05.2014 4 z 5

Velmi hezky zpracované povídky.

Cella
04.05.2014 5 z 5

Slušného taxikáře by měl někdo zfilmovat(-: Ne, vážně. Ukázkové, geniání povídky od génia.

AlenaV
16.04.2014 4 z 5

Příjemné čtení.

LadySegedin
15.04.2014 5 z 5

Puvabne povidky ze zivota u kterych se clovek muze zasnit. Nemelo to chybu. Zdenek Sverak je pan spisovatel... Pro me nejlepsi povidky Nakup, Ve vlaku a Ujeta laska..

Ankavi
09.04.2014 4 z 5

Milé povídky, které potěší duši. Nepříliš náročné čtení, u kterého budete lehce usmívat a coby dup budete na konci knihy a začnete litovat, že jich není víc... Ráda knihu doporučuji, určitě se k ní ještě vrátím.

Renava
20.03.2014 5 z 5

Nové povídky sa oplatí mať doma v pohotovostnom režime pre prípady výpadkov nálady, garantujem, že pôsobia ako zaručená náladovka. Pri čítaní má človek doslova pocit, že pán Svěrák sedí obďaleč a prednáša poviedky osobne, s tým svojim typickým svěrákovsky-komickým výrazom a upokojujúcim akcentom.
Asi najväčšie smiechokŕče mi spôsobila poviedka „Nákup“ (pre mňa pomyselných 100 bodov!). Predstava ufrfľaného senilného dedka, hodiny sa prehrabávajúceho v pulte s kuracím mäsom, vedľa stojacou manželkou s nervami v koncoch a v duchu komentujúcou situáciu „Tak ráda bych ti chodila s konývkou na hrob“ - ma vážne dostala do kolien :-)...Doklepáva to dedkova replika na manželkine vecné poznámky: „Ty tomu tak rozumíš! Ty a ještě jedna!“.
Mňa by už len zaujímalo, koľkí to zaviedli do praxe :-).

elli09
09.03.2014 5 z 5

Brilantne humorne napísané poviedky. To najlepšie od Svěráka :-)

amysa
27.02.2014 4 z 5

Já mám pana Svěráka moc ráda, naše děti na jeho knížkách vyrostly a i já jsem si jeho povídky pro nás dospěláky užila, jsou milé, vtipné a tak lidské:-) Líbily se hodně i mojí mamince, ta je totiž přečetla rovnou 2x za sebou:-) Už se moc těšíme na další, jen musíme počkat, až na nás přijde řada v naší knihovně... Určitě doporučuji, za přečtení nic nedáte, ani vás nijak dlouho "nezdrží" a opravdu mile potěší:-)

dubakm
25.02.2014 4 z 5

Hezké oddychové čtení, povídky jsou krátke, takže nemají šanci začít nudit:-) Některé byly povedenější, jiné méně, ale vcelku na odreagování je to super.

SabinaV.
23.02.2014 4 z 5

Povídky se mi líbily, jenom jich mohlo být víc....

orson
22.02.2014 5 z 5

První povídky, které jsem od Svěráka četl a rozhodně mě tedy nezklamaly (snad jen množstvím - bylo jich žalostně málo, ale jak se říká: dobrého pomálu). Každá z nich měla nějaký nápad a tak nějak pohladila po duši (fujtajxl, myslel jsem, že tuhle frázi nikdy u knihy nepoužiju, ale k těmhle povídkám se opravdu hodí).

-markéta-
10.02.2014 3 z 5

Kniha je velmi zábavná, doporučuji přečíst.

vorenus
29.12.2013 4 z 5

O tom, že autor je génius není žádných pochyb!Jen je škoda, že je kniha tááák strašně tenká.

rakytnik
25.12.2013 5 z 5

Všedně zábavné a přitom překvapivě nevšední.

Milda58
18.12.2013 5 z 5

Pane Svěráku, Vaše ovoce má lahodnou chuť. Není ani málo ani příliš zralé či sladké. Při jeho ochutnávání se člověk příjemně zasní.

skulenka
28.08.2013 4 z 5

Úsměvné příběhy na odpočinutí od všedních starostí, vhodné před spaním :)

neringa
25.08.2013

Pohlazení po těle i po duši. Proč nám tak moudří lidé nevládnou....