Notting Hill pod sněhem

Notting Hill pod sněhem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452127/bmid_notting-hill-pod-snehem-tVN-452127.jpg 4 306 81

S láskou série

< 6. díl

Najde pravou lásku dřív, než roztaje sníh? Violu v londýnském metru zaujme muž, který musí být tím pravým. Mají totiž spolupracovat na stejném školním vánočním představení, což nemůže být náhoda. Hráčka na violu touží po svátcích plných lásky. Ale Nate není zrovna ideálním adeptem. Kromě dcerky má také manželku, která dala přednost kariéře v zahraničí, ale kdykoliv se může vrátit domů. Vysnila si Viola příliš nereálný dárek? Vánoce jsou přece časem splněných přání… i těch nejodvážnějších.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Notting Hill in the Snow , 2019

Zomy
09.01.2021 4 z 5

Jules Wake válí. Téma není ani trochu originální, ale komu na tom záleží? Jedná se o vánoční romanci a přesně tu dostaneme. Křehkou, romantickou, zasněnou,... zasněženou.

Ale to české vydání - to jako vážně?! Já jsem tak naštvaná! Všichni, kteří máme knížku doma, bychom měli zdarma dostat 2. vydání, které bude konečně uděláno s profesionální péčí. Překlepů je tam jako maku, ale to bych asi ještě dokázala odpustit. Ale to vykání! Ano, angličtina to má trochu jinak než my. Ale předpokládám, že překladatel by měl mít cit pro jazyk a s náležitým citem tedy tyto věci používat. I když možná že tolik citu zase potřeba není. Protože opravdu žádné sedmileté dítě nevyká ženě, která se o něj stará více jak pár hodin. Nemluvě o hlavní dvojici. Musela jsem si věty v hlavě sama v duchu přeříkávat, aby mě to tolik nerozčilovalo. Na straně 230 si Nate a Viola konečně tykali - sice to absolutně nezapadalo do kontextu, ale přesto to byla úleva. Ovšem na dalších stránkách už si při polibcích zase vesele vykali.

Musím tedy říct, že tohle je vyloženě průšvih a úplně mi to zkazilo dojem.

perpe2a
06.01.2021 3 z 5

Jednoduchý, naivní, ženský román. Oddechovka, u které hlava odpočívá a nepřemýšlí.

Majka1979
03.01.2021 2 z 5

Zo začiatku sa to ako-tak rozbiehalo, no potom sa to zaseklo na skúšaní na ZŠ, pre mňa to bol príjemný romantický príbeh, ale očakávania boli určite vyššie.
Bolo tam samozrejme aj iskrenie medzi dvoma ľuďmi, bohatý muž a obyčajné dievča, ale na mňa to bolo slabšie.
Ale tým, ktorí nemajú extra nároky na knihy ako ja, tak pre tých to bude pohladenie pre ich romantickú dušu.

Vicusss
03.01.2021 5 z 5

Krásna pohodová romantika, knižka vhodná na čítanie po večeroch pri vianočnom stromčeku :) Dej sa dá celkom predvídať ale naozaj to treba brať ako oddychovú knihu plnú lásky. Bohužiaľ v nej bolo niekoľko gramatických chýb, to trochu kazilo dojem. Myslím, že tak ako aj na iný druh práce musíme mať určité vedomosti a schopnosti, tak to inak nie je ani pri prekladaní či finálnej korekcii pred tlačou knihy, najmä v dobe, kedy je možné využiť automatické opravy. Takže plný počet hviezdičiek nedávam tomuto vydaniu, ale autorke Jules Wake za túto knihu, za skvelý dej, za knihu, do ktorej som sa maximálne zahĺbila a nevedela som sa od nej odtrhnúť.

Arianne
02.01.2021 4 z 5

Příjemná milá oddechovka. Přestože nešlo o nic převratného s hlubokým dramatem, příběh je plný citu a lásky, což si občas potřebuje přečíst každý.

Hema
02.01.2021 5 z 5

Ne to oddychová romanťárna, ale nezklamala mě!

Ouninka
01.01.2021 3 z 5

Hezká romantická knížka, ale připomínala mi spoustu amerických romantických filmů....prostě takové odpočinkové čtení :-)

januska82
29.12.2020 5 z 5

Veľmi pekne napísaný romantický príbeh, od ktorého sa len ťažko odchádzalo.

Eviškaa
28.12.2020 5 z 5

Krásná vánoční romance, kterou přečtěte jedním dechem.

Jane333
28.12.2020 3 z 5

Těch chyb a překlepů tam bylo jako máku, to je ostuda. Mám ráda v předvánočním čase tyto knihy, ale tohle byl tak průměr, i když vánoční atmosféra ( nakupování ozdob a stromku, plno sněhu, vánoční představení ) je tam popsaná hezky.

naciana
26.12.2020 2 z 5

Tento rok som sa znovu nechala zlákať vianočnou obálkou a už po prvých stránkach som vedela, že to bol znovu omyl /toto nie je prvýkrat, čo som naletela zasneženej obalke :)/. Nevadí...kniha dočítaná, určite si nájde svojich čitateľov, ale za mňa slabý, ničím originálny príbeh, ktorý ma jednoducho nedostal.

Knižní střípky
25.12.2020 3 z 5

Vánoční knihy jsou mým oblíbeným žánrem, proto mi ani tato kráska nemohla uniknout, obzvláště když jsem zjistila, že se pod pseudonymem JULES WAKE skrývá má oblíbená autorka série ROMANTICKÉ ÚTĚKY JULIE CAPLIN.

A nezklamala mě ani tentokrát. NOTTING HILL POD SNĚHEM je moc pěkná vánoční romance se sympatickými hlavními hrdiny. Viola se seznámí v londýnském metru s Natem, který ji zaujme na první dobrou. Viola je bez závazků, ovšem Nate má malou dcerku a manželku, která s nimi sice nežije, nicméně je určitým způsobem stále ve hře. Osud má ovšem s našimi hrdiny jiné plány a dá je znovu dohromady při spolupráci na školním vánočním představení Nateovy dcerky. Jak se bude vše vyvíjet, je asi jasné, ale na tento vánoční čas to bylo naprosto ideální čtení.

Kuci12
20.12.2020 3 z 5

Normálně nemám s vánočními příběhy problém, čtu je zásadně v ten správný čas a to mě často dojímá i upoutávka na televizí program, když je správně sestříhaná, ale tady to nevyšlo. Korektura knížky byla provedena zřejmě z rychlíku a to snižuje kvalitu samo o sobě. Nad vykáním a tykáním se nikdo zřejmě ani nezamyslel. Příběh není moc objevný, ale to se u vánočních romancí asi ani nečeká, ale tady se mi až na Grace nedostal nikdo blíž k tělu.

Miška935
17.12.2020 5 z 5

Nádherná kniha, která se četla skvěle. Romantika a to já můžu. :)

alzbeta4340
17.12.2020 4 z 5

Typická vánoční romance. Roztomilá holčička Grace, její sympatický tatínek a nezištná hudebnice Viola se šťastnou náhodou seznámí. Nebýt přeslazeného konce, dala bych i vyšší hodnocení - ale chápu, že tohle k vánočnímu čtení patří.

katerina3329
09.12.2020 5 z 5

TOP. DOPORUČUJI!!!

Danago
05.12.2020 5 z 5

Moc příjemné romantické předvánoční čtení. Samozřejmě je to oddechovka, ale mě se trefila do ideálního duševního rozpoložení. Rozhodně jsem se nenudila. Myslím, že z knížky by byl super vánoční film.

Lofda
05.12.2020 3 z 5

Mé hodnocení je spíš 3,5*, ale víc už nepřihodím. Je to moc hezký příběh, který naprosto zapadá časově do adventního času. Bylo to trochu jiné než jsem očekávala, o to hezčí, ale na druhou stranu jako kdyby příběh odpovídal nějaké šabloně a tím to postupně ztrácelo šťávu.. Moc milá byla malá Grace, děti vždycky tu romantiku tak nějak okoření. Každá kniha si ale podle mě zaslouží řádnou korekturu, to se tady zrovna nepovedlo. Chyby a překlepy prostě nemám ráda a i ono nešťastné tykání/vykání? Chápu, že angličtina ho nerozlišuje jako u nás, ale tady mi to tak hrozně nesedělo :-( Posuďte sami, i přes mé výhrady celkově řadím k tomu lepšímu, co se mi letos dostalo k přečtení :-)

lusitta05
01.12.2020 4 z 5

Bolo to fajn, také milé, kľudné. V tomto čase treba spomaliť.

Pípasek
21.11.2020 5 z 5

100% souhlas s předcházejícím komentářem. Předvánoční čtení jak vyšité, topíte se ve vzpomínkách

romantika

Kniha Notting Hill pod sněhem je v