Norimberské zákony - Hitlerovy zákony XIII.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obecně nejznámějšími zákony, které omezují základní práva a svobody židů, jsou tzv. Norimberské zákony, které byly hromadně vyhlášeny na Říšském sněmu NSDAP v Norimberku dne 15. září 1935. Jedná se o zákon o říšské vlajce (Reichsflaggengesetz), zákon o říšském občanství (Reichsbürgergesetz) a zákon o ochraně německé krve a německé cti (Gesetz zum Schutze des deutschen Blutes und der deutschen Ehre). Debaty o vzniku protižidovských zákonů se zabývala třemi hlavními body: Za prvé bylo nezbytností zbavit židy občanských práv. Druhým bodem bylo zneuctění židovské rasy (Rassenschande), pod čímž si představuji veškerá omezení židů na veřejnosti jako například zákaz jezdit hromadnou dopravou, navštěvovat biografy, nakupovat s ostatními občany v obchodech apod. a dále ničení židovských památek a samozřejmě i potupné označení židů formou nošení židovské hvězdy, přidání jména Israel a Sara atd. Pod zneuctění židovské rasy je rovněž nutno podřadit i zákaz židovských a smíšených manželství a otázka pohlavního styku mezi árijci a židy. Třetím bodem, který byl podle nacistů nezbytný při tvorbě zákonů, byl bojkot židovských firem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231033/norimberske-zakony-hitlerovy-zakony-231033.jpg 42
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Norimberské zákony - Hitlerovy zákony XIII.

gobi42
11.10.2017

V knize nejsou žádné vsunuté komentáře ani nic podobného, pouze právní text, což je u těchto témat ojedinělé. Na druhou stranu kniha má větší množství diakritických chyb apod.

Vesmich
05.10.2017

Není nad to si nad pramenem připomenout dobu, která zase není tak vzdálená, aby bylo rozumné, na ní zapomenout. Užitečný text.