Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru

Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197482/bmid_nonstop-knihkupectvo-pana-penumbru-oXJ-197482.jpg 4 457 123

Veselý a vzrušujúci príbeh o knihách a moderných technológiách, o šifrovaní a sprisahaní, priateľstve, mladej láske a tajomstve večného života. Dokonalý príbeh pre 21. storočie, plný záhad, tajomstiev, tajných kódov a krásneho písma. Autor výborne zachytil súčasnosť, vytvoril úplné nový a úžasný svet. Kombinuje prvky fantázie, tajomstva, priateľstva a dobrodružstva ako nový spôsob nazerania na moderný konflikt prechodu medzi novými a starými technológiami. Do kníhkupectva pána Penumbru v San Franciscu nastúpi na nočné smeny nový predavač Clay Jannone, webdesigner, ktorý prišiel o predchádzajúce miesto kvôli ekonomickej kríze. Zákazníkov nie je veľa a do obchodu sa vracajú stále tí istí - ale vlastne si nikdy nič nekúpia. Namiesto toho si požičiavajú temné zväzky zo zadných kútov obchodu a hlásia sa k členstvu v akomsi tajomnom klube pána Penumbru. Zdá sa, že kníhkupectvo je len zásterkou niečoho väčšieho. Clay sa spolieha na to, že mu jeho priatelia - Neel, podnikateľ zo Silicon Valley, a Kat, špecialistka na vizualizáciu dát zamestnaná v Googli - pomôžu zistiť, čo sa vlastne v jeho novom zamestnaní deje. Zo správania zákazníkov vypozoruje osobitý vzorec, ktorý ho následne zavedie k šifrovaným správam. Ukazuje sa, že tajomstvo pána Penumbru ďaleko presahuje múry kníhkupectva.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Aktuell

Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore , 2012

Selket
15.01.2020 4 z 5

Je to zase něco trochu jiného, má to pro mě skvělou atmosféru, dobře čtivé, ale závěr mě poněkud zklamal. Jakoby to mělo větší potenciál, který nebyl z nějakého důvodu naplněn.

Bulba
10.01.2020 5 z 5

Nemohu se připojit k uvedeným negativním hodnocením, mě se kniha jako přiznivci knih i moderních technologií moc líbila. I to lehčí podání je styl psaní, který mi vyhovuje.

sporran
30.11.2019 2 z 5

Knihu jsem si půjčila kvůli lákavému názvu. Zajímalo mě, co se skrývá za spojením Nonstop knihkupectví. Očekávala jsem tajemný příběh. Ten tam rozhodně byl. Ale byl obalený zvláštními věcmi kolem. Přítelkyně pracující pro Google. No dobře. Ale jak píše paní dole pode mnou, tak to byla kniha asi sponzorovaná společností Google. Protože v tomto kontextu byl Google téměř všemocný. Je vůbec možné, aby zasahoval úplně do všeho, aby fungovalo pracovní prostředí alespoň trochu tak, jak ho popisuje autor? Na jakýsi projekt pak napře všechny síly celá společnost a čelí tak několikaminutovému výpadku sítě? Zajímavý mi přišel ten Big Box, že do rozšifrování se zapojí najednou velký počet počítačů. A tak si říkám, jestli to tak náhodou nefunguje…
Pro mě příliš divného balastu kolem daného příběhu. Kniha by mohla být poloviční, některé linky v ději mi přišly zbytečné, neukončené. Zaujala mě ještě čtečka knih, která má design jako kniha… Myslím, že kniha stojí za přečtení, je to prostě opět něco dějově nového. I přes ten balast to člověka strhne a žene ho to dál (přečteno za 3 dny), ale zároveň jsem měla bohužel i tendence k tzv. rychločtení.

Taj-ka
25.06.2019 2 z 5

Skoro se stydím dát ty dvě hvězdy. Ono je to opravdu čtivé, ale ta zápletka, ten tón (to nějak sponzoroval google??) a hlavně i ten konec to nějak shodily. Uvědomila jsem si, že to je jeden z mála současných amerických románů, co jsem četla, tak mi možná chybí pochopení a kontext.

ivana02
08.03.2019 4 z 5

Velice pěkná knížka - knížky, knížky a tajemství. Zajímavý děj, kouzelná atmosféra starého knihkupectví. Netřeba víc dodávat, mně se kniha líbila už jenom proto, že je plná knížek :-)

Ivuska.09
27.01.2019

Na knihu Nonstop knihkupectví pana Penumbry jsem se hodně těšila. Všichni v mém okolí, kteří ji četli, ji chválí. Nemohu říct, že je špatná - to rozhodně dne, dokonce se chystám i na novelu o Ajaxovi (možná jsem právě ji měla přečíst jako první, uvidíme), ale asi jsem čekala ještě trochu víc. V ději bylo pár míst, které mě moc nebavily. Pokud však máte rádi knihy a fantasy, mohl by to být váš šálek čaje.

Sahir
24.12.2018

zklamala mě

Boba289
15.12.2018 3 z 5

Není to tak úplně Umberto Eco, jak slibovali na přebalu, ale za přečtení stojí, pokud hledáte příjemnou knihu, ne příliš náročnou, spíše milou a pozitivní. Jejím kladem je, že čtenáře upozorní na skutečně zajímavou historickou osobnost A. Manutia a může povzbudit zájem o typografii.

Toffee
04.12.2018 1 z 5

Na straně 200 jsem definitivně odložila. Proč se trápit, když je tolik jiných knížek, co volají "přečti mě"? První kapitoly ještě jakž takž šly, i když neslibovaly nic světoborného, ale pak to drhlo čím dál víc. Bylo to nudné, zdlouhavé, nepříliš zajímavé.

kahuda01
21.11.2018 3 z 5

První polovina knihy se mi líbila, ale postupně mě začala nudit, až jsem se skoro těšil, že to budu mít za sebou...
Nic moc.

trudoš
14.11.2018 3 z 5

Jsem holt stará bačkora, která bude až do smrti nenávidět moderní technologie a nikdy se nezbaví despektu vůči sociálním sítím. Právě na těchto dvou věcech totiž román Robina Sloana stojí, přestože název by mohl evokovat jiné dojmy. Tím však nechci říct, že by Nonstop knihkupectví pana Penumbry nebylo zábavné, jen je určené pro příliš specifickou sortu lidí, a kupodivu nejde pouze o ty, co se rádi lísají ke knihám. Stylizovaná nadsázka ovšem dává vyprávění mile odlehčený tón, díky čemuž člověk naštěstí zápletku moc neřeší. Je mu totiž jasné, že už v první třetině se obloukem vyhnula Kansasu, a pravidla proto nepravidlují. Škoda jen, že chyběl princip napětí, který by mě popoháněl při čtení. Řeší se tady sice „velká záhada“, jenže zároveň nikomu nic nehrozí. Navíc jsem si nedokázal pomoci a zpětně se snažil rozklíčovat, o co komu vlastně šlo. A přiznám se, že neúspěšně, přičemž finální odhalení o smyslu života, bylo pro mě spíš zklamáním. Vážně jsem doufal, že Paulo Coelho je jen jeden.

hulina
12.08.2018 1 z 5

Ta kniha je naprostý nesmysl .... to bylo to první, co mě po jejím dočtení napadlo, je mi líto...

elenai
18.06.2018 3 z 5

Jak už bylo psáno, je to velmi milá kniha... A to bude ten kámen úrazu. Na mě je až příliš milá. Postrádala jsem nějakého pořádného záporáka a celou dobu jsem čekala nějakou akci, napětí, ale ani jedno z toho se nedostavilo. Kniha se mi ale četla velice dobře, odpočinula jsem si u ní a opravdu upřímně se bavila nad tím, jak jsou všichni krásní, úžasní a superinteligentní kromě našeho hlavního hrdiny Claye. :-D

Marekh
16.06.2018 4 z 5

Lákalo mne si přečíst tuto knihu, poněvadž v názvu knihy se vyskytuje slovo knihkupectví. Celkově jsem byl s knihou spokojený. Pravdou je, že jsem se někdy nutil do čtení, nicméně některé pasáže mne naopak velmi bavily. Propojení knih a moderních technologií mi přišla zajímavá. Líbilo se mi poselství knihy, které se vyskytuje v závěru.

Citát z knihy, který mne oslovil:

Když čtete knížku, příběh se vám rozhodně odehrává v hlavě. Když ji posloucháte, je to, jako kdyby se odehrával v malém obláčku okolo, jako když máte přes oči přetaženou huňatou pletenou čepici.

Atanone
10.06.2018 4 z 5

Vůbec jsem netušila,co mám čekat a moc mě to dobrodružství bavilo. Kniha o lásce ke knihám,ale nejen ke knihám, o touze po vědění a cestám k němu. O fantazii.A malé ospravedlnění těch,kteří se k ní proklikávají na těch malých hranatých předmětech,kterým se říká čtečky,což nemusí nutně znamenat,že doma nemají každé volné místo přecpané tištěnými knihami. Forma by neměla vítězit nad obsahem,ne?

„Váš život má být jako otevřené město, do kterého vedou nejrůznější přístupové cesty.
Potom kniha zmizí, stejně jako se vytrácejí všechny knihy ve vaší paměti. Ale doufám, že tohle si zapamatujete:
Kdosi rychle kráčí temnou opuštěnou ulicí. Svižné kroky a hluboké nádechy, úžas a touha. Zvonek nade dveřmi a jeho cinkání. Prodavač a žebřík a teplé zlatavé světlo a potom: správná kniha přesně v tu správnou chvíli.“

Festina lente!!

Gabetka
07.06.2018 2 z 5

Začátek byl svižný, čtivý a nutil číst dál, ale pak z ničeho nic přišla nuda a do čtení jsem se musela nutit. Knize nelze upřít pár fakt dobrých hlášek a trefných postřehů. Hlavní hrdina byl sympaťák, ale nebyl by nic bez svých přátel, z nichž každý byl něčím užitečný, takže to připomínalo fantasy ságy, kdy hlavní hrdina čelí zlu za pomoci svých věrných přátel. Největší pozitivum knihy vidím ve vtipně popsaném střetu kultur, tradiční psané a moderní elektronické. Zcela mi však unikal smysl celého společenstva a systém jejich bádání.

MíšaS.
11.04.2018 4 z 5

Skvělý příběh, který jede a nestačíte se nadít a už jste na konci. Přečteno za jeden den. Pobavila jsem se. Přišlo mi to i jako parodie na tajná společenstva, která hledají univerzální pravdy.

Silmarien
03.04.2018 4 z 5

Kniha o knihách :-)
Clay potrebuje prácu a nájde ju v non-stop kníhkupectve, ktoré má ale minimálne tržby, zato má množstvo veľmi zvláštnych kníh. Clay je veľmi zvedavý a má priateľov, ktorí mu pomáhajú rozlúštiť ich a to ich zavedie na cestu k trochu divnej spoločnosti...

Príjemná knižka s nádychom tajomna, ktorá nemá ohromný spád, ale plynie príjemne. Zvyčajne bývam skeptická k označeniam New York Times bestseller a ani toto nebol vrchol mojich čitateľských nádejí, ale bolo to pekné oddychové čítanie.

freejazz
10.03.2018 5 z 5

našiel som vo výpredaji, zobral za pár drobných a čítal bez predpojatosti. oplatilo sa. logická, tajomná, čítavá a na záver samozrejme nedopovedaná, čo je na každej knihe to najlepšie. celkom by som si prečítal pokračovanie, ale to asi neexistuje.

eduard7019
26.01.2018 5 z 5

Vynikajúca kniha kombinujúca mystéria prvých tlačených kníh s najnovšími technológiamia od google. Čítalo sa to perfektne.

prvotina americká literatura knihkupectví Silicon Valley

Robin Sloan