Ajax Penumbra 1969 ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je srpen 1969. Léto lásky je blednoucí vzpomínkou. Ulice San Franciska pulzují tóny Led Zeppelin a Marvina Gaye. A rachotem sbíječek: pár bloků od knihkupectví City Lights roste futuristický mrakodrap a pod zálivem se buduje tunel metra. Sady na jih od města ustupují zbrusu novému počítačovému průmyslu. Ale mladý Ajax Penumbra nepřijel do San Franciska, aby hledal volnou lásku nebo záblesk technologické budoucnosti. Hledá knihu — jediný dochovaný výtisk spisu Techné Tycheon, tajemného svazku, který přinesl a zase vzal bohatství každému, kdo ho vlastnil. Poslední zmínka o knize říká, že je v San Francisku — tento záznam je ale sto let starý. Penumbra byl svou univerzitou vyslán na Západní pobřeží, aby knihu našel a získal pro její knihovnu. Po několika týdnech neúnavného pátrání se však necítí být k cíli blíž než na začátku. Ale jednou pozdě v noci, po dalším dni skličujících slepých uliček narazí na nonstop knihkupectví a jeho možnosti se náhle mnohonásobně rozšíří… Kniha Ajax Penumbra 1969 dějově předchází Nonstop knihkupectví pana Penumbry a vysvětluje tajemné okolnosti, za kterých se tento výstřední knihkupec dostal ke svému nevšednímu zaměstnání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207311/ajax-penumbra-1969-207311.jpg 4.228
Žánr
Literatura světová, Novely
Vydáno (ekniha) · Host
Orig. název

Ajax Penumbra 1969 · 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Ajax Penumbra 1969

Přidat komentář
Heyhey
18. září

Příjemná knihomolská pohádka.

Ivuska.09
27. ledna

Jednohubka, kterou přečtete za hodinku. Podle mě je dobré začít právě touto knihou a pak až se pustit do Nonstop knihkupectví. V ději je možná až příliš mnoho "náhod", ale jinak se čte pěkně.

ladyfromskye
25.05.2016

Zamrzelo mě, že si autor nedal tu práci a nenapsal další román. Určitě by přišel na způsob, jak nezapadnout do vytváření kopie Nonstop knihkupectví pana Penumbry. Za to strhávám hvězdičku dolů, ale jen nerada, protože i z tohoto krátkého textu na mě dýchla atmosféra předešlé knihy, která si mě naprosto získala.

narcisonanis
28.01.2015

Já naopak Nonstop knihkupectví nečetl – a musím říct, že krátká novela Ajax Penumbra 1969, jakýsi prequel k prve zmiňované knize, mě dostatečně zaujala a navnadila, abych si přečetl i Nonstop knihkupectví. Rychle odsýpající příběh, poodkryté tajemné společenství, které ve vás zažehne jiskřičku zvědavosti... doporučuji. Navíc za den to sfouknete, takže času určitě litovat nebudete :)

Pihtipudas
13.11.2014

Četla jsem po Nonstop knihkupectví pana Penumbry, které se mi líbilo, tato kraťoučká "předmluva" mě nijak zvlášť neupoutala. Je to taková jednohubka, že než si člověk uvědomí, že začal číst nějaký příběh, už ho má přečtený. A zjistí, že se v něm vlastně nic moc nestalo.