Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru

Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197482/bmid_nonstop-knihkupectvo-pana-penumbru-oXJ-197482.jpg 4 457 123

Veselý a vzrušujúci príbeh o knihách a moderných technológiách, o šifrovaní a sprisahaní, priateľstve, mladej láske a tajomstve večného života. Dokonalý príbeh pre 21. storočie, plný záhad, tajomstiev, tajných kódov a krásneho písma. Autor výborne zachytil súčasnosť, vytvoril úplné nový a úžasný svet. Kombinuje prvky fantázie, tajomstva, priateľstva a dobrodružstva ako nový spôsob nazerania na moderný konflikt prechodu medzi novými a starými technológiami. Do kníhkupectva pána Penumbru v San Franciscu nastúpi na nočné smeny nový predavač Clay Jannone, webdesigner, ktorý prišiel o predchádzajúce miesto kvôli ekonomickej kríze. Zákazníkov nie je veľa a do obchodu sa vracajú stále tí istí - ale vlastne si nikdy nič nekúpia. Namiesto toho si požičiavajú temné zväzky zo zadných kútov obchodu a hlásia sa k členstvu v akomsi tajomnom klube pána Penumbru. Zdá sa, že kníhkupectvo je len zásterkou niečoho väčšieho. Clay sa spolieha na to, že mu jeho priatelia - Neel, podnikateľ zo Silicon Valley, a Kat, špecialistka na vizualizáciu dát zamestnaná v Googli - pomôžu zistiť, čo sa vlastne v jeho novom zamestnaní deje. Zo správania zákazníkov vypozoruje osobitý vzorec, ktorý ho následne zavedie k šifrovaným správam. Ukazuje sa, že tajomstvo pána Penumbru ďaleko presahuje múry kníhkupectva.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Aktuell

Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore , 2012

lenkaknel
16.05.2014 4 z 5

místy to byla celkem legrace =)

Arina
16.05.2014 5 z 5

Jako knihovnici a toho času dálkovou studentku knihovnictví a informatiky mě kniha nadchla (až na ten uhozený závěr). Nejvíc mne nadchl souborný katalog muzejních artefaktů a mobilní sklad - už se těším až to zfilmují, dost by mě zajímalo, jak zrovna tohleto pojmou. Google na každém kroku mi zase tak nevadí, v knihovnictví a informační vědě na ně taky narážíme pořád. Spíš mi připadalo, že než oslava Googlu a spol, kniha vyzněla právě naopak, ničeho významného tam přece nedosáhli. Není nad poctivě přečtenou knížku. Taky mě dostala hra s jmény lidí a písma, přiznám se, že jsem několikrát zabrousila do odborných příruček. Mám ráda knížky, které mě přinutí zjistit si o věci ještě něco navíc.

Schullerka
09.05.2014 3 z 5

Knížka nebyla špatná - dobře se četla, příběh taky nebyl špatný, ale je pár věcí, co bych jí vytkla. Jak už tu bylo několikrát řečeno - Google, googláci, Google, Google, Google. Ono to bylo skoro na každé druhé stránce, jak je google úžasný, nejlepší, všemocný. Kdyby to tam bylo napsané párkrát, tak možná, ale tady to bylo mockrát. Prostě ne. A další věc je epilog. Nelíbil se mi. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby knížka skončila bez epilogu. Ale jinak fajn oddychové čtení. :)

anibeni
07.05.2014 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a za to doporučení jsem opravdu vděčná.. Kniha se mi totiž líbila tak, že mě chytla doslova od první stránky, těšila jsem se na každou další kapitolu a na to, jakým směrem se bude příběh dál odvíjet.. A když jsem knihu dočetla, měla jsem strašnou chuť jít najít knihkupectví, které by se podobalo Knihkupectví pana Penumbry..
Během čtení mi bylo jedno, jak často se tam google objevuje, jestli je to reklama nebo ne, já prostě četla knížku s bezva námětem...

LPG
26.04.2014 4 z 5

Na první pokus velice zdařilé. Pohodová odpočinková záležitost s vůní knih. Akorát si řikám, proč se tak často objevuje google. Asi jsem paranoidní a všude vidim reklamu. Ale co. Proč to ďoubat. Já se bavil.

Ankavi
18.04.2014 3 z 5

Začátek knihy mě zaujal, dokonce strhnul. Střet moderního světa a tradičního království knih mě zaujal, děj se krásně rozvíjel, nádech tajemna mě bavil. Ale od poloviny knihy - jak už zde někteří napsali - děj začal drhnout, citila jsem to úplně stejně, jak je již níže psáno. Silou vůle jsem knihu dočetla, epilog mě mile překvapil, ale vím jistě, že se ke knize vracet nebudu.

hlina
17.04.2014 4 z 5

První polovina knihy se mi četla velmi dobře. Líbilo se mi prostředí, postavy, děj... Ale potom mě to přestávalo bavit. Přišlo mi to moc "technické"? Závěr asi předvídatelný, ale mně se líbil. A nadchla mě poslední stránka, která mi prostě sedla.

hrabenka
12.04.2014 3 z 5

Ze začátku se mi četla vcelku dobře,pak to začalo drhnout a konec jsem dočetla jen ,že nerada odkládám knihy nedočtené.Není to můj šálek kávy a rozhodně se k ní nebudu vracet.

Lucka.79
11.04.2014 5 z 5

Uznávám, že tahle kniha není žádná extra pecka, ale já prostě nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem. Sice takřka na každé straně google nebo alespoň Apple nebo Amazon, ale mě to vůbec nevadilo a čtení jsem si vyloženě užívala ... možná proto, že by se mi práce v takovém divném knihkupectví taky líbila ... a nebo protože mám ráda záhady ... nevím, je to jedno. Hlavní je, že to byla ta správná kniha ve správnou dobu

Jonny
31.03.2014 5 z 5

Je to lehké čtení. Kniha má vcelku očekávaný děj, postavy nejsou prokresleny do kdovíjaké hloubky... A přesto ode mě dostává knihkupectví pana Penumbry pět hvězdiček, protože se mi zkrátka strefilo do noty.

Renava
20.03.2014 3 z 5

Spojenie starého a nového, papiera a digitálneho sveta, konzervatívnej podoby kníh a ich elektronického protikladu je skvelá myšlienka, o tom niet najmenších pochýb. Niektoré tituly však občas bez toho, že by si to človek vedel najako zdôvodniť, napriek všeobecným kladným kritikám jednoducho nesadnú. Nedokážem povedať prečo (dokonca ani akosi necítim potrebu to vnútorne analyzovať), napriek sľubnej anotácii - skrátka nesadlo, nezaujalo, neupútalo.

Saharka
17.03.2014 2 z 5

Mě tato kniha tedy ničím nenadchla. Jednoduchý příběh, jednoduchý jazyk...tipla bych, že ji budou mít rádi spíš "náctiletí", asi už jsem starší ročník :-)

Brambram
12.03.2014 5 z 5

Je mi jedno, jestli to má předvídatelný děj, je to podle někoho bez objevných myšlenek a napsáno jako reklama na Google a podobné firmy. Je mi to fuk. Já jsem se totiž tak báječně bavila a užívala si to, že prostě musím dát pět hvězd. Určitě musím doporučit dál

kindlic
28.02.2014 5 z 5

Koniec je síce veľmi predvídateľný ale celková zábavná hodnota a sviežosť príbehu stavia túto knihu medzi to najlepšie čo som za posledné roky prečítal. BTW #EbooksAreGreat #kindle #newbagel

hanajm
20.02.2014 3 z 5

Tak nevím.. mě to prostě nijak nenadchlo..čte se to snadno, ale nic mě ke čtení netáhlo.. proto mi to trvalo opravdu hooodně dlouho.. možná to jen nebyla ta "spávná kniha ve správnou dobu" jak říká poslední věta knihy..

Neo1tex
19.02.2014 2 z 5

Půl knihy jsem přemýšlel, co mi ten příběh připomíná. A potom jsem na to přišel. Znáte ty scény z amerických filmů, kde obvykle velmi sexy svalnatý hacker prolamuje zabezpečení nějaké super-tajné budovy, trezoru nebo vojenského objektu a jak mu za mohutného bušení do klávesnice pobíhají po monitoru efektní 3D obrázky a animace a nakonec s nějakou trapnou "hrdinskou" hláškou systém prolomí? Tak přesně taková je tahle kniha.

Pokud o těch věcech, o kterých kniha je, víte alespoň maličko, přijde vám velmi.... jak to říct.... směšná (v tom špatném smyslu slova)? Hloupá? Nevím, zda jsou to ty správná slova, ale asi jsou to ty nejbližší asociace, co mě napadají.

A nominovaná na Knihu roku 2013? Vážně? To v tom roce opravdu nevyšlo nic lepšího? Nechce se mi věřit. A taky nevěřím. Chvílemi jsem měl pocit, že Google, Amazon a Apple platily náklady na vydání a tučný honorář autorovi za reklamu, protože minimálně ta první značka je snad na každé straně dvakrát. Až mě to trochu sr...lo, a to mám Google rád.

Za moc to nestojí, ale čte se vcelku lehce. Kdybych tušil obsah, vyhnul bych se jí. Ale posuďte radši sami...

mijala
12.02.2014 3 z 5

Knihu jsem měla rozečtenou už dlouho, ale kvůli škole jsem se k ní moc nedostala. Oproti povinným školním textům se mi to četlo velmi dobře. Vše bylo vykresleno dobře, pokaždé jsem uvažovala, co to asi bude za záhadu. Nakonec se to ukázalo být jednoduché, ale i tak pěkné :).

orson
11.02.2014 5 z 5

Moc příjemná oddechovka se zajímavou záhadou, kterou autor poměrně dlouho napíná své čtenáře. Pěkně vymyšlené rozuzlení, jen je to občas až trochu moc přehnané a přímočaré/jednoduché. Ale i přesto si kniha zaslouží plný počet bodů.

petruska.z
28.01.2014 5 z 5

U tehle knihy jsem ani trochu netusila do ceho jdu. O to vic jsem byla po prvnich par stranach lapena, nadsena a pohlcena. No jo, jsem fanda do takovyhle tajemnych teorii amuj komentar zni: Dan Brown se muze jit schovat za ker :)!

moni.ka
28.01.2014 5 z 5

Originální spojení starého a nového přístupu ke knihám, k jejich čtení a k hledání tajemství příběhu. Nechybí napětí ani humor. Moc dobré.

prvotina americká literatura knihkupectví Silicon Valley

Robin Sloan