Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru

Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197482/bmid_nonstop-knihkupectvo-pana-penumbru-oXJ-197482.jpg 4 457 123

Veselý a vzrušujúci príbeh o knihách a moderných technológiách, o šifrovaní a sprisahaní, priateľstve, mladej láske a tajomstve večného života. Dokonalý príbeh pre 21. storočie, plný záhad, tajomstiev, tajných kódov a krásneho písma. Autor výborne zachytil súčasnosť, vytvoril úplné nový a úžasný svet. Kombinuje prvky fantázie, tajomstva, priateľstva a dobrodružstva ako nový spôsob nazerania na moderný konflikt prechodu medzi novými a starými technológiami. Do kníhkupectva pána Penumbru v San Franciscu nastúpi na nočné smeny nový predavač Clay Jannone, webdesigner, ktorý prišiel o predchádzajúce miesto kvôli ekonomickej kríze. Zákazníkov nie je veľa a do obchodu sa vracajú stále tí istí - ale vlastne si nikdy nič nekúpia. Namiesto toho si požičiavajú temné zväzky zo zadných kútov obchodu a hlásia sa k členstvu v akomsi tajomnom klube pána Penumbru. Zdá sa, že kníhkupectvo je len zásterkou niečoho väčšieho. Clay sa spolieha na to, že mu jeho priatelia - Neel, podnikateľ zo Silicon Valley, a Kat, špecialistka na vizualizáciu dát zamestnaná v Googli - pomôžu zistiť, čo sa vlastne v jeho novom zamestnaní deje. Zo správania zákazníkov vypozoruje osobitý vzorec, ktorý ho následne zavedie k šifrovaným správam. Ukazuje sa, že tajomstvo pána Penumbru ďaleko presahuje múry kníhkupectva.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Aktuell

Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore , 2012

michaela2338
27.08.2017 4 z 5

Miluji knihy a miluji příběhy o knihách, navíc s trochou napětí a tajemna.

jan7830
21.06.2017 5 z 5

Prostě JO! Nemám co bych knize chtěl vytknout. Propojení knih a technologií. Příběh, lidství, nádhera...

Acamar
15.03.2017 2 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, četla se vcelku dobře, ale dle mého názoru je vhodná spíše pro mladé čtenáře. Pro mne už byla trochu moc naivní a zjednodušená (vtírá se mi slůvko povrchní), ne moc uvěřitelná, postavy ploché, zápletka jako nafouklá a prázdná mýdlová bublina, hlavnímu hrdinovi až podezřele všechno vycházelo... Ale styl psaní se mi líbil.

Freedomova
26.02.2017 5 z 5

Jedna z mála knih, které jsem si šla koupit, jen co jsem narazila na upoutávku v časopise. Moc se mi líbila a určitě si ji ještě někdy přečtu. Popisy míst jsou úžasně barvité, ať už se jedná o knihkupectví, knihovnu nebo pracovní prostředí Googlu (to mi připomnělo Neználka ve Slunečním městě, kde mají z domů místo schodů klouzačky a podobné vychytávky). Jak bylo psáno níže, je to taková laskavá kniha, a těch není nikdy dost.

Knihomlok2015
02.10.2016 3 z 5

Tak jo, čekala jsem něco trochu jiného, ale i tak to bylo celkem bezva. Dozvěděla jsem se něco o tom, jak (ne)vést knihkupectví, jaké to je pracovat v Googlu (že já se těm počítačům nevěnovala víc) a že se dá vydělat i na něčem tak šíleném jak jsou prsa (všech druhů a tvarů). Jo a taky, že by to tady někde poblíž asi chtělo horolezeckou stěnu. Ale i tak mě ze všeho nejvíc pobavila jedna taková nenápadná věta: "Nejspíš bych ale mohl něco olíznout." a přesně takový je i tenhle příběh taková malá nenápadná knížka, která na tváři vykouzlí stejně nenápadný úsměv na nepříliš dlouho dobu.

Lenny33
05.07.2016 3 z 5

Tak tohle je zvláštní kniha. Na její přečtení jsem se těšila několik let a bohužel mám hodně smíšené pocity. Po celou dobu čtení jsem totiž měla chuť knihu odložit. Bylo opravdu pár stránek, kdy mě kniha bavila a u zbytku jsem si říkala, proč knihu vůbec čtu. Když se nad tím zamyslím, kniha pojednává rozhodně o zajímavém příběhu, ale pro mě byl strašně nezáživně zpracovaný. Opravdu mi styl autora vůbec nesedl. Proto je zvláštní, že po dočtení knihy jsem byla vcelku spokojená. Nakonec slabé 3*.

svatas007
29.04.2016 4 z 5

Pořídil jsem si tuto knihu jen tak. Protože pracuji jako "ajťák" docela mne oslovilo, kolik z moderního světa je v knize obsaženo. Navíc to má i hlavu a patu. Děj knihy má ukázat, že s dravým mládím se má počítat, protože může významně přispět k řešení záhadných problémů dnešního světa.
Dějová linka je velmi zajímavá, protože poměrně dlouho vás autor ponechá v nevědomosti, ale přitom do vás již sází semínko pochybností. Hlavní hrdina je trochu podivný v tom, že sám jakoby nedělá nic, jedná až poté, co ho někdo navede nebo přikáže, aby na něco přišel.
A nakonec je v knize popsán odvěký model toho, že nové je lepší než staré, ale zároveň staré může přinášet jistou kvalitu právě proto, že to je staré a nemáme se toho zbavovat proto, protože je to staré. A jisté tradice a úcta taky není k zahození, ale nutně to neznamená, že si před ní sedneme na zadek. Zároveň zjistíte, že pravidla jsou pravidla, ale někdy je dobré je porušit, abyste vzápětí mohli vymyslet nová...

elcapitano
14.04.2016 4 z 5

Za poslední dobu asi nejsoučasnější kniha, co jsem četl ..google, aktuální technologie.. a navíc namícháno s tajným společenstvím. Trochu přitažené za vlasy, ale milé, pozitivní a zábavné.
Ideální do nějaké hipsterské kavárny.

bastina
10.03.2016 4 z 5

Skvelá kniha :)

teresinha
23.02.2016 3 z 5

Nápad mě nadchl, začátek vtáhl, ale asi tak v polovině jsem se začala nudit. Najednou to celé moc zavánělo tajnými společenstvími, kolem pobíhali podivní chlápci v hábitech a zaklínali se receptem na nesmrtelnost. Takhle jsem si moderní knihomolský příběh říznutý online světem fakt nepředstavovala. Ale závěr to vylepšil. Pointa sice vypadá obyčejně ve srovnání s tím, co vypadalo, že z toho vyleze, ale já jsem za to ráda. Závěr je maličko patetický, ale zároveň veškerou předešlou patetičnost stírá. Až si to přečtete, pochopíte, jak to myslím. Tři hvězdičky jsou možná málo, je to příjemné čtivo, ale v mých očích to výš nedosáhne. To však neznamená, že jsem se nebavila, chcete-li malou hipstersky geekovskou jednohubku, nebudete zklamaní :)

mora.nocna
31.01.2016

Pekna knizka, posledne slova boli super. Btw Mr. Penumbru som si automaticky predstavila ako profesora Huberta Farnswortha z Futuramy :D

evickakyticka
12.12.2015 2 z 5

Kniha má dobrý nápad, ale ten se nakonec celý překombinuje a přetechnizuje, takže výsledek nic moc. Ket mi byla nesympatická, její práce mi byla nesympatická a slovo googláci už nikdy nechci slyšet :)

WereNee
03.12.2015 4 z 5

Laskavá vtipná kniha o střetu starého (tajné společenství luštící staletou knihu) a nového (googlu a programování).

Sklenička
03.12.2015 5 z 5

Milé, oddechové čtení. Jsou tam sice záhady a tajný spolek, ale nejsou to žádní knižní padouši, ale normální lidi zažraní do knih s lehce pošahaným šéfem. Skvělé propojení knižního a počítačového světa.

anickalysano
22.10.2015 5 z 5

Moc pekne jsem si to uzila. Prijemny styl psani, zajimave postavy, knizni prostredi, trochu zahad a tajnych spolku. Supr knizka!

dagmar7365
22.07.2015 4 z 5

Zajímavě vystavěný příběh založený na historických základech, kniha má spád, příjemné letní čtení.

Kuki007
28.06.2015 5 z 5

Skvělá knížka, s milým příběhem, která rozhodně není jen pro "nerdy". :)

jiri7682
01.06.2015 4 z 5

Kniha skvěle nastartuje a vykresluje dokonalý nerdský ráj. Líbí se mi i všechny ty paralely mezi digitálním a papírovým světem. Každý má své kouzlo. Jak svatyně čtenářů knih, tak chrám Google. Jak iniciační rituál staletého spolku, tak mše lámání kódu na cloudu.

Bohužel to nefunguje do konce. Ten se prostě vytratí a je slabý. Na mnoha místech je vidět, že v moderních technologiích autor plave. Sice možné dělal v twitteru, ale o kryptografii neví nic. Takhle se kódy neluští a celé řešení je naivní, až to bolí. A takových bodů je tam hodně. Autor s moderním světem zachází s jakousi magickou nadsázkou, což nutně nevadí, ale je to divné. Když to srovnám s hlubokým vhledem Neila Stephensona v Kryptonomikonu, tak je to celé strašně povrchní.

Každopádně příjemné čtení pro každého správného nerda.

Vec1980
20.05.2015 5 z 5

Ani už nevím kde jsem na knihu přišel, ale nakonec jsem ji sehnal v tištěné podobě a určitě už z mé knihovny nepůjde.
Byť se kniha může někomu zdát nevyvážená nebo místy nezajímavá. Nepropracovaný děj? Ne každý příběh má desítku dějových zvratů a ne pokaždé na to má čtenář náladu. Podle mého výborně napsaná kniha s krásně plynulým nenuceným dějem a do knihkupectví pana Penumbry bych zalezl a týden nevylezl. Už jenom kvůli popisu obchůdku stojí zato přečíst. Hodně mne potěšilo, že autor zůstal věrný knize a nenechal se přenést do roviny googlaků a zůstal se Zlomeným hřbetem (zajímavé ... ale co přečtěte si sami).
Jenom pro ty kteří nechtějí hledat a mají rádi reálné informace v textu knih. Určitě neprohloupí kdo si přečte ....

Alma-Nacida
10.04.2015 5 z 5

Zvláštní kniha. Původně jsem myslela, že to bude takový nekrvavý Dan Brown, ale spíš než o záhadologii je to o hledání původu věcí, smyslu práce a života. Kdyby šlo ubrat půl hvězdy, ubrala bych ji za dloooouhé plky o gůglu a gůglácích, ale závěr knihy to vylepšil. Jinak bych si myslela, že je gůgl moderní zlaté tele (aspoň pro autora). :-)

prvotina americká literatura knihkupectví Silicon Valley

Robin Sloan