Noční lov

Noční lov
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332637/bmid_nocni-lov-EAm-332637.jpg 4 3530 3530

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

Knižní střípky
29.12.2017 4 z 5

Tento komentář píši zpětně, po tom, co mám již přečtený i třetí díl této série a díky tomuto časovému odstupu mohu říci, že pro mě byla dvojka zatím nejslabším dílem. Nicméně byla kniha čtivá, setkala jsem se zde opět se svými oblíbenými vyšetřevateli a rozhodně nelituji. Kniha byla napínavá, měla spád, rozhodně se těším na další díly od pana Bryndzy.

Žožik
28.12.2017 4 z 5

Po úžasné Dívce v ledu mě tato kniha tak trochu zklamala. Pasáže z vrahova pohledu byly sice zajímavé, ale stejně preferuji knihy, kde se vraha dozvím až na konci a mohu v průběhu knihy přemýšlet nad tím, kdo by to mohl být.

Ale docela dost mě štval Eričin přístup k vyšetřování, který byl skoro stejný jako u předchozí knihy - dostane případ, někdo jí řekne ať něco nedělá, ona to udělá, seberou jí případ a ona si ho na vlastní pěst vyřeší. Nevadilo by mi, kdyby jen jednala podle sebe, ale to, jak neustále porušuje všechny příkazy, už mi přišlo trochu hodně.

Jinak byla knížka zajímavá a příjemně oddechová.

Surmei
27.12.2017 5 z 5

Po přečtění Dívky v ledu jsem tuto knihu zvolila jako dárek. Následně mi byla půjčena k přečtení a musím uznat, že jsem se trefila. Kniha je opět fantasticky čtivá. Postavu šéfinspektorky Fosterové jsem si oblíbila a vyloženě hltám každou stránku, každou její úvahu a naprosto miluju její "šestý smysl".
Ačkoli preferuji knihy, kde se to, kdo je vrahem dozvím až nakonci, zde mi vůbec nevadilo prozrazení v průběhu děje, protože to neubralo napínavosti příběhu. Knihu jsem opět zhltla za dva večery a upřímně se těším na další příběhy, které bude šéfinspektorka Fosterová vyšetřovat.

LucinkaLLL
26.12.2017 5 z 5

Další skvělá knížka od Bryndzy. Nenudila jsem se a napnutá byla až do poslední stránky (y). Doporučuji!

eva3695
22.12.2017 5 z 5

Nemůžu napsat nic jiného, než že je to další skvělá knížka. Četla se velmi dobře a opět mě vrah překvapil, jaký měl důvod vraždit. Úplně mě překvapuje jakou má autor představivost.

Alex.rrr
22.12.2017 4 z 5

Pěkné oddechové čtení. Nehodí se popisovat jednotlivé pro a proti, protože by to napovědělo moc budoucímu čtenáři. Nicméně, kniha se četla velice rychle a hlavní hrdinka je reálná a sympatická. Trošku mi chybí rozšifrování, jak byla nalezena poslední oběť. Jinak všechny PROČ byla v knize vyřčena. Určitě se těším na další díl.

Květ
20.12.2017 4 z 5

Další Bryndzova knížka, která se čte sama. Poutavé, napínavé, výborně napsané.

wooloong
19.12.2017 3 z 5

Četla se rychle nejen kvůli širokým řádkům. Erika Fosterová se trochu zklidnila, ale stejně bylo dost obtěžující a zbytečné, že neustále porušovala předpisy a ignorovala rozkazy a že se pořád řešilo, kdo bude případ řešit, kdo ho převezme a podobně. Buď ať je linie s nyní již superintendantem Sparksem vykreslena pořádně nebo ať se na to autor vybodne, protože takhle to jenom zdržuje a zbytečně komplikuje hlavní příběh vyšetřování zločinů.

Motiv konfrontace hlavní vyšetřovatelky a hlavního padoucha už tady byl podruhé a začíná se z něj stávat klišé.

Závěr byl tentokrát rozveden dostatečně, ale přeci jen by bylo třeba důkladně dotáhnout druhou vyšetřovací linii s Garym. Pokud je spáchán zločin, pak si chce každý poctivý čtenář detektivek na konec počíst o tom, že byl ten ohavný zločin také náležitě objasněn a potrestán.

veronika7536
18.12.2017 3 z 5

Moje druhá knížka od tohoto autora. První jsem četla Dívka v ledu. Četla se velmi dobře. Jen v půlce knihy mi to přišlo, že je to nějak na jedno,, brďo'', stejne schéma jako uprvní knížky. Už to nebylo tak napínavý jako Dívka v ledu.

klarence
18.12.2017 5 z 5

Druhá kniha tohoto autora a nezklamala, dobře se čte .-)

blackvanilla
17.12.2017 5 z 5

Další úžasná kniha v příbězích zdatné Eriky Fosterové. Moc dobře odvedená práce.

konicekbily
16.12.2017 4 z 5

Příemné odpočinkové čtení, nudu jsem u toho neměl, ale úplná špička to také není. Přeji dobrou zábavu od zkušeného autora!

haski
15.12.2017 5 z 5

Pan Bryndza se pěkně rozepsal. Líbila se mi i Dívka v ledu a už se těším na další. Jeho knížky mají spád, žádná hluchá nebo natahovaná místa. Jenom bych už asi ušetřila hlavní hrdinku inspektorku Eriku od násilí a nechala bych jí jenom vyšetřovat. Doporučuji.

Dumicek
14.12.2017 5 z 5

Musím říct, že pan Brynza se mi začíná vrývat pod kůži. Po Dívce v ledu opět skvěle napsaná kniha, která se četla svižně, měla spád a spoustu napětí..od poloviny jsem vraha teda tušila, ale i tak mě to překvapilo. Kniha není zbytečně natahovaná, nemá hluchá místa, prostě další dobrý spisovatel na scéně a už se těším na další díl :)

Simii45
13.12.2017 4 z 5

Po Dívce v ledu další skvělá detektivka od Roberta Bryndzy. Nenáročná, svižná fajn zápletka a kniha. Už mam doma i Temné hlubiny a těším se na další případ Eriky :-)

swayno
12.12.2017 4 z 5

Pěkná, čtivá knížka. Bohužel poslední oběť mi byla jasná předem. Možná jsem jen nedávala pozor, ale jak lovec přišel na to, kdo to je a kde jej najde?

Šura
11.12.2017 2 z 5

Nic moc. Další knihu o Erice Fosterové si určitě nepřečtu. Oddechovka, dočetla jsem, ale už pomalu nevím o čem to bylo. Ničím mě nezaujala.

Majinkazam
07.12.2017

velmi čtivá kniha, také jsem ji "zhltla" jedním dechem :)

Ellise
05.12.2017

Chybí ji napětí "Dívky v ledu"

qydko
30.11.2017 5 z 5

Bryndza nezklamal. Dívku v ledu jsem jen zhltla a s Nočním lovem to bylo podobné. Posledních dvě stě padesát stran jsem zhltla na jeden zátah :)