Noční klub. Díl první

Noční klub. Díl první https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/bmid_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 5 2486 332

Noční klub série

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...... celý text

Loxias
Loxias
11.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Moje prvni a asi neoblibenejsi kulhankova kniha. Obzvlast mam rad ten uvod, kdy ten twist clovek proste neceka :)

viktor4359
viktor4359
05.03.2024 5 z 5

Brutální, vtipné. Lék na duši i tělo.

Marquis
Marquis
16.02.2024 5 z 5

Pokiaľ som u Kulhánkovho debutu váhal nad autorovou kultovosťou, tu je to nad slnko jasnejšie.

Už prvé stránky ma pribili do kresla a dych sa mi tajil, keď Postrach vynášal svoje nekompromisné ortiele nad násilníckou lúzou, nehovoriac o tom, aký plot twist si pre nás už o stovku strán neskôr Kulhánek prichystal.

Hlášky suchšie než Nevestin futrál striedajú potoky krvi a dymiacich nábojníc; jednu exotickú lokáciu strieda ešte exotickejšia. Plus báječné odkazy na popkultúru na prelome tisícročí (Matrix, Klub bitkárov).

"Prostitutky všech druhů, barev, chutí, vyznání, velikostí a pohlaví byly doslova všude a tlupy německy hovořících turistů je braly hákem jako útočící afrikakorps."

Za mňa je jednou z najikonickejších častí tohto zábavného eposu určite únos lietadla v Tobiášovom podaní. Dávno som sa tak nenasmial, klobúk dolu.

Kresba Luisa Roya na predku knihy tomu všetkému dáva ešte punc béčkovosti, ktorá podtrhuje dobu vzniku a mne ako nadšencovi ešte väčšmi tlačí na túžbu po vlastníctve, hoci sú práve dvojka Nočných klubov najnedostupnejšie Mistrove knihy. Skvelá práca!

Artep071
Artep071
14.02.2024 5 z 5

Vtipné, skvělé, napínavé :) těším se na další pokračování :)

Maevie
Maevie
06.02.2024 5 z 5

Skoro dva roky jsem čekala, než se mi papírový výtisk Nočního klubu z knihovny dostane do rukou. Byť držet skutečnou knihu, než koukat do displeje má u mě pořád větší oblibu, čekat na tuhle knížku se určitě nevyplatilo. Měla jsem si ji totiž přečíst co nejdřív! Velmi brzy jsem pochopila, proč je Noční klub ikonickou knihou české brakové fantasy. Noční klub je nehorázně vtipná blbina, ze které mám pocit, že si Kulhánek její psaní užíval. České reálie, humor, naprosto absurdní dějové zvraty – to je vše, co mě nesmírně bavilo a donutí mě přečíst si druhý díl téhle šílenosti.

vlkodlaq
vlkodlaq
04.01.2024 5 z 5

Už to je přes dvacet let, kdy jsem Noční kluby četl poprvé a byl naprosto unešen, asi pět let, co jsem je četl s nadšením podruhé, tak proč si je nepřečíst potřetí, že. I když nejsem ten stejný čtenář, jako před dvaceti lety, pořád Kulhánek baví, děj strhává a řádky utíkají před očima jako divé a není to jen kvůli mě oční vadě..
Ale přece jen zkušenějšímu oku neuniknou drobné nedostatky, nesmyslné anglické slovíčko sem (rodičce se neříká press, ale push..), zeměpisně to zase nesedí tam, ale co, na spádu a čtivosti to neubere a možná si kluby za 5-10 let přečtu zas, budu-li živ a co se zraku týče, i zdráv.

Pogy
Pogy
23.10.2023 5 z 5

Noční klub je jedna z nejoblíbenějších knížek z mé knihovny. Ráda se k ní vždy po pár letech vracím. Za mě je geniální!

Frizer
Frizer
30.09.2023 odpad!

Vubec nechapu proc jsem si udelal dobrovolne takovou vec a precetl pul teto knihy. Kulhanek me nezaujal a neprisel vtipny ani ve dvanacti s Cestou krve....natozpak ted, skoro po ctvrtstoleti. Autor neumi dat dohromady zajimave vety ani pribeh. Postavy nudne a popisovat vystrely slovy..."prask, prask" to si snad dela p... Kulhanek je proste zumpa a brak nejvetsiho zrna a dost me mrzi kolik autoru a napodobitelu z nej do dneska vychazi. Vsem lobotomum vzivajicim Kulhanka jako sveho guru a jeho styl jako vzor dobre akcni fantasy/sci-fi bych vzkazal at si jdou dat klystyr....rozhodne pujde o zajimavejsi zkusenost nez cist jeho veci.

Gordonlord
Gordonlord
28.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Trochu jsem se bál, že to bude laciné lákadlo na jednoduché čtenáře, které dnes využívá Kotleta - "krev, přehnaná akce, vulgarismy, sex a příběh a dobré postavy jsou vedlejší - však těm primitivům to stačí".

Naštěstí se to nese v duchu těch mála dobrých Kotletovek. Nepřekvapil mě ani zvrat, kdy Kulhánek nechá povraždit většinu dobře vymyšlených a velice slibně se rozvíjejících hlavních postav. Asi to měl být šok, ale ne pro někoho, kdo četl jeho sérii "Divocí a Zlí". Kulhánek postupuje opět stejně. Ovšem (zatím) na rozdíl od série "Divocí a Zlí", Noční Klub nezačne po radikální čistce hlavních postav totálně stagnovat do háje, ale prostě změní hlavní postavy, místo a rytmus děje tak, že je to velice sympatické. Holt se to povedlo - takovéhle "nečekané" osvěžení by pomohlo spoustě zatuchlých fantasy knih bez výraznějšího vzruchu...ale tyhle právoplatné úvahy sem v tuhle chvíli nepatří.

Děj je napínavý, akce je hodně, na scéně se objeví nové zajímavé postavy a já jen doufám, že je Kulhánek nebude - jak má ve zvyku - všechny cestou zahazovat do ztracena a že opíše klasický dějový oblouk a všechno zapadne na své místo. Ale to se pozná až v druhém díle. Jako obvykle u tohohle autora, i první Noční Klub končí otevřeným cliffhangerem.

Co ubírá na hodnocení, je cca prvních 100 stran, kdy jsem se do autorova spisovatelského stylu nemohl začíst, nešel mi přes oči, nic jsem nechápal a ani ono "vhození čtenáře do rybníčku bez vysvětlení" mi vážně nikdy nepřišlo - a ani zde nepřijde - cool.

Jinak dál to bylo už jen lepší a lepší a nenudil jsem se až do konce. Protože přes onen lákavý akční sexuální a vulgární tahák , Kulhánek nezapomněl na napětí, dobrý příběh, zajímavé postavy, vtip a hlavně nápady.

Šáfa_vole
Šáfa_vole
21.07.2023 5 z 5

Absolutní strop českého braku!
Všichni dobře víme že Kulhánek je král české scény a Nočním klubem už to jenom třikrát podtrhl tlustou čárou.

Johny_H.
Johny_H.
16.07.2023 5 z 5

Potom co jsem začal číst Františka Kotletu mi byl pořád doporučovaný Jiří Kulhánek. Prý je lepší no musím říci, že má jiný styl psaní a chápu, že někomu to vyhovuje více. Mě osobně více baví Kotleta, ale to je jen na okraj srovnávat tyto autory podle mého nejde. Dílo je moc hezky a přehledně psané a už teď se těším na další díl. Autor umí psát a pravděpodobně to není poslední série do které se od něj pustím. Jediný co je trochu škoda je že první díl není alespoň z části uzavřen. Druhý díl jsem nečetl, ale pravděpodobně to bude jeden příběh který vše co nakousne první uzavře v druhém což je škoda, že zde nedokončil alespoň nějakou dějovou linii do konce.

alekis
alekis
29.06.2023 5 z 5

Otvírá se Noční klub...
Čtenářko, neváhej, vstup!
Kolkolem tma, mlha hustá...
Příběh podle mého gusta!

Jiří Kulhánek, moje pole neorané..? Až při čtení jsem zjistila, že jsem už od něj četla Vládce strachu, protože v Nočním klubu je letmá zmínka o Richardu Adolfovi.
Vládci se mi moc líbili, i když už z paměti víceméně vypadli. A teď jsem, jak mám ve zvyku, namátkově sáhla pro zpestření a vložení mezi již rozečtené knihy po téhle perle... a jsem nadšená!
Moc jsem se pobavila a jasná zpráva - druhý díl v závěsu následuje! :-)

JezinkaJ
JezinkaJ
27.06.2023 4 z 5

Skvělý.
Lítám ve svých čtenářských zájmech od zdi ke zdi - Harro a Libertas, Čekání na kocoura a Noční klub, v tomto pořadí. :)
Noční klub mě po delší době vrátil k panu Kulhánkovi a byla to jízda, tedy ta čtenářská. Frčela jsem po cestách příběhu, který napsal a bavila jsem se náramně. Komentář čtenáře "pif69" mi mluví z duše. Navíc můžu přidat jen to, že naprosto nechápu, svůj nadšený zájem, sice nechápu, ale i tak si dopřávám druhý díl. :)
Jo a dodatek: hodně moc se mi líbil kocour, bylo mi ho líto, škoda, že neměl víc prostoru, byl skvělý šelmič.

Garfielda
Garfielda
24.06.2023 4 z 5

Četla jsem kdysi na VŠ a bylo to super čtení. Teď, po 20 letech, jsem si dala opáčko a už trochu slabší dojem . Ale i tak kniha stále patří do fondu mých oblíbených.

puczmeloun
puczmeloun
23.06.2023 3 z 5

Je to děsná blbina, ale na konci děsně zábavná :) Ale popořadě... Knížka je totiž zvláštní nevyrovnaná směs několika částí, propojených dopředu směřujícím příběhem hlavního hrdiny (dosti přímočarým - hrdina i příběh). Už od začátku teče (nejen) krev, následuje chvíle podivuhodného bezčasí, pokračuje od začátku prakticky oddělený příběh, kde se dlouho čeká na onen čin a ten pak nastane. Poslední třetina je pak asi nejzábavnější, konce se ale prakticky (bohužel) nedočkáme. Přesto čtení hodně baví a nejvíc autorův povedený černý humor :) I díky němu se vrhnu na pokračování a budu doufat, že příběh opravdu dojde do konce...

Marivetka2101
Marivetka2101
28.04.2023 5 z 5

Není moc knih, na které jsem musela uvalit embargo (Hobit, Pan prstenů, nějaký ten Vonnegut...) Pak mi přišel takzvaně pod ruku Kulhankův Noční klub a hned bylo "zakázaných" knížek víc. Stejně neodolám a párkrát ročně tyhle skvělé libri prohibiti sjedu....Nepřekonatelná smršť břitkých hlášek, ještě břitčích chladných zbraní a hrdinů o hezkých pár stupňů chladnějších nežli to nejstudenější "železo", tvoří naprosto dokonalou pikantní chuťovku, která nemusí chutnat každému. Ovšem jak vás jednou chytí, beznadějně jí propadnete.

pif69
pif69
07.04.2023 5 z 5

Výběr knížky naslepo v místní knihovně se po dlouhé době opravdu povedl . Je to sci-fi ? Je to prázdninový dobrodružný brak ? Je to pohádka pro dospělé ? Nevím , ale každopádně je to zábavné čtení , od kterého budete těžko odcházet .

EmaP
EmaP
20.03.2023 5 z 5

Není co dodat. Tahle knížka je jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Je dobrodružná, napínavá hororová atd.. Jediné co mě nejvíc se zklamalo bylo že se všeci proměnily v upíry. Ale jinak opravdu úžasná hlavně pro ty co mají rádi knížky kde je hodně krve. Nejvíce se mi na tom líbila ta napínavost, že jste prostě nemohli přestat číst dokud se to nevyřešilo. Druhý díl na to krásně navazoval ovšem konec byl jiný než jsem čekala. Doufám že vyjde ještě další díl byla bych za to nesmírně ráda protože tohle bylo opravdu něco. Tahle kniha stojí opravdu za to přečíst. Doufám že narazím na podobné.

jan.para
jan.para
12.01.2023 5 z 5

Kniha je typická Kulhánkovina. Děj je chvílemi hodně předvídatelný, ale stejně Vás kniha baví a nechcete se od ní odtrhnout. Je v ní poctivá dávka humoru a násili. Takový český Quentin Tarantino.

janavom
janavom
04.01.2023 5 z 5

No nevěděla jsem, co přesné čekat a po prvních stránkách jsem se dost děsila, ale musím říct, že se mi první díl líbil a nemohla jsem se odtrhnout.
...a přitom taková blbost....
Jdu na druhý díl.

upíři humor česká literatura česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967