Boží hrob

Boží hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416389/bmid_bozi-hrob-lg2-416389.jpg 5 637 142

Nikdynoc série

Co mě nezabije, ať se začne bát. Druhý díl fantasy série Nikdynoc. Mia se stala Čepelí Rudé církve, avšak kvůli vyřizování krvavých záležitostí má k zabití konzula Scaevy a kardinála Duoma pořád daleko. Když zjistí, že se oba osobně zúčastní velkých her v Božím hrobě, neváhá a stane se členkou gladiátorských kolegií, aby mohla využít příležitosti a skoncovat s nimi. Mezi zdmi kolegia se rodí spiknutí a počet mrtvých narůstá. Mia navíc odhaluje tajemství, které by mohlo změnit celý její svět.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Godsgrave , 2017

Anastazie0810
15.11.2020 5 z 5

Druhý díl od Jaye Kristoffa. Popravdě ..a to si myslím, že mu nikdo nemůže upřít..tenhle chlap umí psát!! Opět to bylo napínavé, stránky ubíhaly samy, styl psaní mi hrozně sedl. Poznámky pod čarou se mi už četly lépe jelikož jsem na ně už byla připravená.
Líbílo se mi že čerpal opravdu z prostředí Říma, gladiátorů a celkově z té doby. Připomínalo mi to trochu seriál "Spartacus" (ten sem zbožňovala)
Nevím co k tomu napsat abych nevyzradila příliš z děje. Hlavní hrdinka se vyvíjí a pomalu odkrývá tajemství, která okolo ní byla zdá se odjakživa. Bylo tam neskutečných "wtf" momentů kde mi až spadla brada..a ten konec ?...
Těch "sexuálních" scén tam tolik až nebylo dle mého názoru. Jsou fantasy autoři který jich ve svých knihách mají podle mě rozhodně víc.
Chápu že pro někoho se to může zdát natáhlé a možná plné zbytečných popisů, ale upřímně jak chcete popsat prostředí a vše co se kolem děje jednoduše?? Díky těm popisům, jsem si mohla více představit prostředí a atmosféra děje mě pohltila. Vše se plynuĺe na sebe navazovalo.
Rozhodně je to skvělý druhý díl, a nikoho asi nepřekvapí, že po jeho přečtení, musím hned začít ten další!!!!!

"Když je všechno krev, je krev všechno"

Borufka_9
14.11.2020 3 z 5

Tady asi půjdu opět proti proudu, ale... Mám toho hodně, co mi vadilo. Romantická linka mi přišla umělá, zbytečná. A vlastně i ty popisy sexu, poznámky pod čarou (většina, v prvním dílu mi vůbec nevadily) a obracení se ke čtenáři. Naopak psát o tom, že Mr. Kristoff prostě umí je zbytečné, stejně tak o tom, že děj byl nadupaný a já se těším na poslední díl.

Parwana
24.10.2020 5 z 5

Boží hrob byl prostě boží. Na začátku předchozího dílu jsem se v čtení dost zasekávala, teď ovšem děj plynul hladce jako po másle. Opět neuvěřitelně čtivé, strhující, napínavé, navíc s relativně šťastným koncem, a spoustou zvratů, a nebylo od autora moc hezké, že to utnul v nejlepším a nechal nás do dalšího dílu čekat. I přes některé až příliš podrobně popisované milostné scény a překladatele, který se stále nenaučil skloňovat latinská jména, dávám plný počet.

certik003
02.10.2020 4 z 5

V prvním díle jsem trochu cítila Bradavice, v tomhle jsem si zase několikrát vzpomněla na svůj oblíbený seriál Spartakus. Inspirace starověkým Římem je tady víc než zřejmá. Boží hrob mi přišel akčnější, rozhodně nebudu řešit, jestli by tohle všechno mohla dokázat malá holka, protože jsem si děj užívala a nějaká reálnost mi může být ukradená. I dějové zvraty pro mě byly nečekané a konec? Takový, že nejde nečíst další díl.

Kasana
27.09.2020 4 z 5

Nevím, jestli mám začít tím dobrým nebo tím špatným.

Kašlu na to, začnu tím dobrým. Protože, pokud jsem dala prvnímu dílu jen tři hvězdy, tohle si zaslouží určitě o dost víc. Konečně je tu procítěna ta římská kultura, jak Mia má hodně často problémy se stíny a svými schopnostmi, jak se konečně bojí jen tak někomu věřit. Krása. Knihu jsem si musela dávkovat, protože jsem se bála ji dočíst až moc rychle, protože vím, že k třetímu dílu se dostanu nejdříve tak ... v listopadu nebo v prosinci. Tohle, dámy a pánové, rozhodně není vycpávkový díl a klidně bych brala více tenhle díl, než ten první. Sice ano, pořád tu jsou poznámky pod čarou, ale už to jsou jenom nějaké poznatky, které doopravdy nemusíte číst.

Ne, ne, ne, moji drazí přátelé. Důvod, proč jsem dala jenom čtyři hvězdy není ani v těch poznámkách, ani v tom, že něco v průběhu knihy nedávalo smysl. Já jsem ubrala knize hvězdičku jen kvůli tomu konci.
Výsledný zápas je moc rychlý a i když se jedná o námořní bitvu, nevidíme z toho skoro nic. To byl první důvod.
Druhým důvodem byla ta laskavost Mii s jejími novými kamarády. Neberte mě špatně, jsem za to nějak i ráda, ale muselo to být uděláno tímhle způsobem? A nás tahat za nos? To, že to funguje v prvním díle, neznamená, že je dobré to dávat i do toho druhého. A víte proč? Tenhle trik už ve třetím díle fungovat nebude a možná je to taky důvod proč je ten třetí díl tak kritizován.
Třetí důvod ... je to poslední slovo, co řekla Ash. Jako ... PROSÍM? Co to je? Proč to Jay udělal? Kdyby se tam ta věc vůbec neobjevovala, bylo by to daleko lepší. Jasně, možná je v tom nějaký ten háček a já jenom doufám, že v tom ten háček je, protože pokud ne, tak co to zatraceně má být?

Jako, třetí díl číst na sto procent budu. A pokud jsi jeden z těch, co zvládli ten úvod v prvním díle, tak ti garantuji, že tenhle díl se ti bude líbit. Nashle u posledního dílu!!!!

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Tak tenhle chlap prostě umí a ten konec to mělo být zase co sakra :). Jako chtěla jsem počkat až vyjde třetí díl v češtině (vážně chtěla milí přátelé :) ), ale děkuji pěkně pane Kristoffe musím se tím prostě prokousat v angličtině, do léta to napětí prostě nevydržím!! Podle recenzí je druhý díl prý o dost lepší než první, já se přiznám, že víc se mi líbil ten první, ale i ten druhý byl teda jízda a hlavně pro ty čtenáře, kteří milovali, stejně jako já, Spartacus: Krev a Písek, to bude zážitek !!! Jinak ty autorovo poznámky pod čarou a ten jeho skvělý sarkastický humor prostě nejde nezbožňovat !!

zuzi.d
24.09.2020 3 z 5

Říkala jsem si, že tohle se mi líbit nebude. Že tohle bude jen vycpávka mezi prvním a třetím dílem. Jenže ono se to tak dobře četlo. Už nemám pocit, že krev a erotika jsou v knize jen na efekt. Prostě to k tomuto světu a hrdinům patří. Jsem zvědavá na třetí díl.

Aivinka
21.09.2020 5 z 5

Druhý díl byl snad ještě lepší než ten první. Jay Kristoff se umí rozepsat, má dokonalé postavy a pečlivě promyšlený svět, který vás pohltí už od první stránky. Mia je sympatická postava, které odpustíte klidně i pár vražd.

ken-zo
08.09.2020 4 z 5

Pro mě trochu zklamání, první díl byl výrazně lepší. V tomto díle už mi přišlo, že se autor snaží protlačit kdejakou násilnou scénu, která ho napadla, na úkor příběhu. Nicméně závěr je parádní, ten celý dojem o jednu hvězdičku vylepšil.

Vixiene
30.08.2020 5 z 5

Úžasné, napínavé, pohlcující. S poznámkami pod čarou jsou se již díky prvnímu dílu sžila, takže mi tolik nevadily. Některé zvraty byly sice předvídatelné, ale ani to mi neubralo na mém očarování z celkového příběhu a světa, který Jay Kristoff vytvořil.

markulka
28.08.2020 5 z 5

Naprosto skvělé pokračování Nikdynoci. Příběh je originální, opravdu mám pocit, že jsem nikdy nic podobného nečetla. Autor je v neustálém kontaktu se čtenářem, což je za mě velké plus. Poznámky pod čarou mi vůbec nevadí, naopak mi přijde, že knize dodávají šmrnc. A ten konec...jakože cože??? Ihned potřebuji další díl!

kalache
19.08.2020 5 z 5

...no tohle!...

Inugoya
18.08.2020 3 z 5

Málem jsem to nedočetla. Málem.
Začátek mě vůbec nechytil, komentář autora pod čarou skoro na každé stránce považuju za otravný a většinu jsem jich ani nečetla.
Nadužívané vulgarismy působily místy na sílu. No a milostné scény jsem přeskakovala, nudily mě.
Jinak jde ale o velmi zajímavý svět a skvělou zápletku.
Plný počet hvězd ale nedám, autorovi by neškodilo, kdyby se upozadil.

_kesidy_
10.08.2020 5 z 5

PANE BOŽE tenhle díl byl asi nejlepší. Celé mě to hrozně bavilo. A líbí se mi styl psaní. Ten konec jsem VŮBEC nečekala a musela jsem to asi 5 minut rozdýchávat, protože to byla pecka.

Anette_De
17.07.2020 5 z 5

Tak tohle? Miluju to, vážně. Autorův styl psaní naprosto výborný. Co se týká sprostých slov ty tam prostě tak krásně pasují. Romantická linka nevyčnívá nad hlavním příběh a také tam dokonale pasuje. A ten konec? Pane autor, co mi to děláte?
Pět hvězd je na tuhle knihu (a celkově sérii) opravdu žalostně málo.

ydnac
12.07.2020 5 z 5

Páni to byla JÍZDA :-) úžasné, napínavé, luxusní čtení.Mie fandim a prostě ji žeru:-) Všechno skvěle vymyšleno, každý detail zapadl na své místo, ale sakra ten konec....no snad ten měsíc přežiju než bude další díl a těším se na velké finále :-)

Šárušš
09.07.2020 5 z 5

Druhý díl Nikdynoci je snad ještě lepší.
Jen má zase táhlí začátek, ale o to lepší konec. Už aby byl další díl.

kachnat
21.06.2020 5 z 5

Série mě naprosto uchvátila. Děj utíká až moc rychle, už chci číst poslední díl!!! Nedokázala jsem uvěřit, že Mia své přátele skutečně zavraždí... Na druhou stranu, teď znám pár nových sprostých výrazů, sarkastických poznámek a ta romantická linie... Genderově moderní?

ClareCMR
13.06.2020 5 z 5

Kniha byla stejně skvělá jako jednička. Děj rychle ubíhal a konec měl super cliffhanger, už se nemůžu dočkat dalšího dílu. :) Jen nějak nemůžu přijít na chuť romantické lince.

Draimi
06.06.2020 4 z 5

Styl vyprávění je skvělý. Vsuvky od vypravěče "Milí přátelé", mě vždy potěší a taky odlehčí situaci. No příběh mě hned na začátku pěkně zmátl, nevěděla jsem jestli je to jako jiný život stejnojmenné postavy, ale pak jsem se zorientovala. Mam ráda hlavní hrdinku a komické rozhovory s jejími cestujícími, ale čekala jsem, že bude chladnokrevnější a nebude milovat a nebude si vytvářet přátele. Nicméně mě potěšil její charakter a hlavně důmyslnost. S tou spojuji i psaní Kristoffa, napřed dává čtenáři pocit, že mu říká tak nějak vše (jako je běžné) A najednou čtenář zjistí, že si s ním řádky celou dobu hrají a vlastně vůbec neví jaký je plán a co se Mie honí hlavou.
Za mě nejlepší knížka asi za poslední 3 roky (Od třetího dílu od Maasové Dvůr křídel a zmaru, a taky Šest vran od Bardugové )

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973