Boží hrob

Boží hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416389/bmid_bozi-hrob-lg2-416389.jpg 5 638 142

Nikdynoc série

Co mě nezabije, ať se začne bát. Druhý díl fantasy série Nikdynoc. Mia se stala Čepelí Rudé církve, avšak kvůli vyřizování krvavých záležitostí má k zabití konzula Scaevy a kardinála Duoma pořád daleko. Když zjistí, že se oba osobně zúčastní velkých her v Božím hrobě, neváhá a stane se členkou gladiátorských kolegií, aby mohla využít příležitosti a skoncovat s nimi. Mezi zdmi kolegia se rodí spiknutí a počet mrtvých narůstá. Mia navíc odhaluje tajemství, které by mohlo změnit celý její svět.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Godsgrave , 2017

zinon
25.03.2020 5 z 5

Pozor na spoiler.
Opět velmi dobré. Jen musím přiznat menší rozčarování nad tím, jakým směrem se příběh posouvá. Ten konec bych si taky přála trochu jiný. Proč musím v poslední době snad v každé knize číst o bisexuálech a homosexuálech? Už mě to začíná unavovat.

Moc se mi líbí hlášky a sarkasmy.
"Ničitel ovesné kaše" pobavil stejně jako "pan Mazlichtěl" v prvním díle :)

nataalie7
24.03.2020 5 z 5

No to bylo prostě skvělé!! Úplně jsem se zamilovala do stylu psaní Jaye.. můj život už nikdy nebude jako dřív!!! A děj byl samozřejmě taky úžasný.. konec, to raději ani nekomentuji a jdu hledat datum vydání třetího dílu, jinak se zblázním

SelenaDemi428
22.03.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst, možná to bylo tím, že tam byly dvě různě časové linie a nevěděla jsem, co Mia k čertu dělá v té druhé aktuální a pořád jsem se nemohla nějak zorientovat a to mi trochu kazilo dojem. A když už jsem se tedy chytla, tak mě nějak děj nezaujal. To se však v půlce knihy zlepšilo a já se opět začetla a ten konec? Nemůžu se dočkat dalšího dílu, už aby tu byl. I tak ale dávám o hvězdičku méně za ten začátek.

Nelly
21.03.2020 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl (pomalu jsem si zvykla na poznámky pod čarou i na občas vulgární, kouřící Miu), ale přesto to ještě není na pět hvězdiček. Děj odsýpá, autor si zahrává se všemi postavami jako s figurkami na šachovnici a stále má před námi velké tajemství, které snad bude vyjeveno v posledním díle - už se nemohu dočkat.

Danča:))))
15.03.2020 5 z 5

Tohle byla asi ta nejlepší knížka jakou jsem za hodně dlouhou dobu četla. Příběh se rychle posouval dopředu, pořád se něco dělo no prostě ani jedna stránka mě nenudila. Hodně luxusní záležitost. Nemůžu se dočkat posledního dílu. :)

katka-kacav3318
03.03.2020 5 z 5

Úžasné!!!!!
Příběh čtivý. Poznámky pod čarou skoro žádné. Sympatické vedlejší postavy. Samozřejmě jsem na konci hodila knihu do rohu hanby, protože co se stane na konci vás donutí každý den opravdu chtít třetí díl.

Catwoman292
23.02.2020 5 z 5

Tak tohle je dokonalost. Za mě mnohem lepší než Nikdynoc a to se mi moc líbila! Moc mě bavilo střídání přítomnosti s minulostí. A není tu tolik dodatků pod čarou..;)
Tohle je úžasný, promyšlený a já Jaye miluju. Zkrátka tuhle knihu nutně potřebujete!

Market.maky
16.02.2020 5 z 5

Tak tento druhý díl předčil první s přehledem. Celou knihu jsem četla se zatajeným dechem a totálně mě odrovnal konec. Jay ukázal, že ví, jak zpestřit děj, jak ho udělat zajimavym a napinavym.Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

tteerriinnaa
10.02.2020 5 z 5

Tak jestli jsem si o prvním dílu myslela, že je neskutečný, tak tohle je masterpiece. Kristoff prostě ví jak psát. Jeho styl nesedne každému, ale já jsem s ním na stejné vlně. Je to vtipné, sarkastické, erotické, krvavé, brutální a geniální. Při takovýchto knihách si často říkám, jak je možné, že autor dokáže vše tohle a ještě mnohem víc vymyslet. Tleskám. Opravdu se těším na závěrečný dál trilogie.

Kyri
01.02.2020 1 z 5

Na rozdíl od prvního dílu je tento opravdu pro young adult nebo spíš pro teenagery. Kdyby to tedy nebylo tak krvavé a nebyly tam dost popisné erotické scény.

Myšlenka slabá, morálka pochybná, svět je okopčený Řím, konec neexistuje (autorovi přijde zřejmě motivační, když bude tímto způsobem nutit čtenáře, aby přečetli další díl - v mém případě marně).
Opět nepříjemná grafika - malé poznámky "pod čarou", kterou nejsou pod čarou a které jsem tentokrát vynechávala, abych se nemusela snažit je luštit a dostala jsem se rychleji ke konci.

whiolet
31.01.2020 5 z 5

Tohle číst bylo prostě něco,tak skvělého! Sarkasmus,vtip,násilí,sex,tohle všechno a víc vás čeká v tomto druhém díle. Škoda,že budu muset čekat nějakou dobu na třetí díl.

Dani3
27.01.2020 3 z 5

Boží hrob má působivý začátek a konec, ale jinak je to klasický „druhý“ díl plný vaty, zkrácení by mu jen prospělo. Některé scény mě vůbec nebavily, byly zdlouhavé, navíc mi přišlo, že se pořád opakují dokola. Za co jsem ale byla opravdu vděčná, tak bylo méně poznámek pod čarou.

Strayed
26.01.2020 5 z 5

Ach ten konec... tohle jsem nečekala, tohle bylo kruté a já chci pokračování hned; včera bylo pozdě.
Na Miu a její stínové společníky jsem se těšila už dlouho, vzhledem ke zkouškám jsem se ke knize dostala až teď, ale to čekání se vyplatilo... Děj knihy byl nepředvídatelný až do konce a já jsem se musela hodně držet, abych nepřeskakovala dopředu jen pro ujištění, že se z toho Mia opět dostane...
Černá Matko, prosím ať pokračování vyjde brzy...

jxr
18.01.2020 5 z 5

" Stačí zašeptat a já to provedu, mi domina ". Druhý díl dobrodružné fantasy trilogie Nikdynoc s názvem Boží hrob je rozdělen do tří částí, z toho první část je retrospektivní. Mia Corverová je drsná holka, nyní již jako vycvičená " čepel " plní úkoly Rudé církvi, které si musí dobře plánovat. Ne vždy je osud nakloněn jejím plánům a Mia je nucena improvizovat. V příběhu jsou dobře načasované momenty překvapení a hlavní hrdinka pomalu odkrývá tajemství, kdo skutečně stojí za ztrátou její rodiny a kdo vlastně byli její rodiče. Nyní její pomsta nabývá zřetelnějšího obrysu. Kniha má v první polovině dobré tempo, příběh nikde nedrhne a autor tak může rozehrát své hry se čtenářem. Druhá polovina knihy je podobná mlýnku na maso a je plná překvapivých zvratů a událostí, které vedou k otevřenému konci...

stozarka
17.01.2020 5 z 5

Ten konec? Musela jsem se fakt smát. Nadávala jsem, skrčená nad svým svazkem v rukách. Ach Jay, jak dlouho budeme teď muset čekat? Je mi smutno a mám husí kůži. Postavy dokonalý, příběh? žrala jsem ho! Takhle nás přechytračit? Kdo by to byl čekal..

Veju007
12.01.2020 4 z 5

Teda tak to byla šílená jízda! Jay fakt umí a já se nemůžu dočkat posledního dílu!!
Mia se tentokrát dostává do gladiátorský “školy” a kdo si pamatuje seriál Spartakus - no tak to přesně tady dostanete! A je to parádní nářez.
Tolik zvratů, tajemství, zrad a nemilých překvapení, no páni, jsem fakt naprosto nadšená a všechny linky příběhu jsou zajímavé, promyšlené a napínavé.
Prostě paráda!

Horselen
06.01.2020 5 z 5

Druhé díly sérií často bývají jen vycpávkové, tohle je ale výjimka všech výjimek. Po včerejším dočtení se ještě celá třesu. Jestli jsem na jedinou chvíli pochybovala o hodnocení, tak konec to jednoznačně rozhodnul. A ta autorova poznámka v závěru mě naštvala o to víc, že na další díl budeme čekat ještě hodně dlouho.
Z prvního dílu jsem zas tak moc nadšená nebyla, ale tohle... Takhle kniha byla epická, božská, famózní, naprosto dokonalá. Bylo tam všechno!
Nejvíc mě dostal ten konec, protože BUM-BUM-BUM najednou je všechno úplně jinak, a když úplně tak sakra úplně. Nestačila jsem zírat, kolik převratů si na nás Jay nachystal.
Je mi fakt úplně jedno, jestli ty nápady nebyly tak docela jeho, tohle bylo tak neuvěřitelně dobře zakomponované, že nemám slov.

Luciana94
05.01.2020 5 z 5

Vůbec jsem netušila, že by druhý díl mohl být o něco lepší než ten první. Ač se ráda seznamuji s postavami, tady bylo pokračování něčeho, co začalo v prvním díle. Četla jsem to jedním dechem. Ani nemám slov, jak jsem ohromená.

Gia22
03.01.2020 5 z 5

První díl série si mě naprosto získal, ale tahle jízda, kterou pro nás Jay připravil v druhém dílu je ohromující.

Velice se mi líbí styl psaní první knihy (v rámci jednoho dílu). Polovina je retrospektivní a druhá ze současného dění. Umožňuje to nahlédnout do dvou vrstev příběhu, které z počátku vůbec nesouvísí, ale je vám jasné, že opak je pravdou a vy prostě musíte zjistit jak kdy a proč se tyto dvě linky spojí. Gradace děje je dle mého názoru naprosto fenomenální.

Takže drahý vypravěči (tvou totožnost nám Jay jistě brzy prozradí) ...

Trpělivě čekám až vyjde poslední díl.
Zavírám oči.
Chytám tě za ruku.
A jdu s tebou.
(Ti, co četli, jistě rozumí a těm, kteří si to potěšení odepírájí, to neuškodí ;) )

vandalindakova
30.12.2019 5 z 5

Jay mě prostě umí šokovat, zase jsem spoustu věcí nečekala a úplně mi to vyrazilo dech. A když už si začnu na jeho blafy zvykat, tak přijde s větším levlem a oblafne vás několikanásobně. Takže opět mi zůstávala pusa dokořán.

Akce vůbec nechyběla a kolikrát jsem byla fakt brutálně napjatá a musela číst dál, abych věděla, jak to skončí.
Styl Jayova psaní já naprosto žeru. Miluju jeho poznámky pod čarou, ve kterých se objevují vysvětlení či historie různých akcí, bitev nebo míst, nebo to jsou pouhé sarkastické poznámky, které člověka dostanou do kolen. A vůbec mě to neodtrhává od děje. Líbí se mi jak čtenáře oslovuje mílý přátelé, jak rozdvojí stejný text do dvou situací nebo jak bohatě umí popisovat jednotlivé situace.

Začátek byl rozdělen do dvou částí. Jedna, která se děla před událostmi a jedna z přítomnosti. Obě se nakonec skvěle spojily dohromady.
Děj je částmi dost brutální, takže opravdu bacha na to, komu to dáváte číst. Já bych měla problém i u mé 16ti leté sestry. :D Sama jsem občas četla u jídla a div mě nepřešla chuť. Knížce to dojem nekazí, ale aby jste to nevědomky nedali třeba svým dětem. Tohle prostě rozhodně ne ne a není young adult (a za tím si stojím).

Upřímně jsem sakra zvědavá, co se bude dít dál, protože posledních sto stran jsem si dokola opakovala WOW a WTF?!. Závěr byl fakt brutální narvaný zvraty a překvapeními, takže to pokračování by mohlo vyjít rychle. Naopak mě ale některé zvraty donutily se fakt zamyslet nad tím, jak to vlastně je, jestli jsou ti lidé takoví, jací jsou, jestli je jejich nenávist oprávněná a tak dále.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973