Nezkrotný horal

Nezkrotný horal https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426282/bmid_nezkrotny-horal-D40-426282.jpg 4 127 33

Skandální Skotové série

Londýn 1817: Zásluhou svého zamilovaného bratra se skotský horal Arran MacLawry ocitne uprostřed společenské sezony na maškarním plese a nechce nic, než se trochu rozptýlit od domluveného zasnoubení – a takové rozptýlení by mohla představovat chytrá dívka s kaštanovými vlasy v masce lišky… Jenže se ukáže, že jde o vnučku Campbella, náčelníka klanu, s nímž MacLawryové už dlouho soupeří. Přestože mezi jejich rodinami vládne jakés takés nevraživé příměří, láska k ohnivé Mary Campbellové je neslýchaná představa dokonce i pro divokého Skota…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Rogue with a Brogue , 2014

Senza Jenka
13.04.2024 3 z 5

(SPOILER) Po přečtení série Lekcí lásky, která se mi celkem líbila - zejména druhý a třetí díl, jsem si řekla, že od autorky zkusím něco dalšího. Skotové mě docela baví, tak proč ne.
Nemohu říct, že by mě kniha nadchla. Začátek je trochu zvláštní, těžko uvěřitelný, až parodický. Vývoj vztahu byl rychlý, ale na druhou stranu - hrozba manželství s nechutným chlapem, by asi popohnala i mě. Jejich útěk a sbližování byly maličko pohádkové, ale hezké a předvídatelný závěr byl, pravda, trochu cukrátkový, ale romantické srdce potěší.
Líbilo se mi, jak Arran pod tlakem událostí postupně pochopil a změnil svůj pohled na svět. Charles byl jen taková figurka do počtu, ovšem Fendarow - odporný zmetek. Takhle zacházet s vlastní sestrou a dcerou...
Nejlepší ovšem byli Peter Gilling a Howard Howard :).

keiko33
09.04.2024 4 z 5

Tento diel sa mi páčil viac, ako prvý. V prvom to bolo o báloch, plesoch a krotení neohrabaného Škóta. Príbeh Arrana a Mary bol plný napätia a zakázanej lásky. Peter bol taký správny parťák. A svadba nemala chybu. Ranulf má na začiatku fakt štval, no nakoniec všetko dobre dopadlo. Tie useknuté konce bez epilógu mi trochu vadili.

miruska1
05.12.2022 4 z 5

Miestami se mi to četlo dost ztěžka...... Inač moc pěkný příběh i hlavní postavy se mi líbili

cukrovka
22.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Čtivá romantická oddechovka. Skotský Romeo a Julie, ale se šťastným koncem. Vtip, romantika, napětí.

jaja1989
07.11.2022 odpad!

Za mě teda velké zklamání.
Po dlouhé době je to kniha, která mě od autorky vůbec nechytla a nedokázala jsem se začíst.

beruzzka
05.11.2022 4 z 5

Lepší než 1.díl, líbilo se mi zo napětí, ta rozepře ve stylu Romea a Julie, mohlo to být ale o 50 stran kratší, kdyby se asi 100x neubezpečovali o své lásce :-D

Martina852
24.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Začátek knihy mi dost připadal podobný jako první díl, ale celý útěk a svatba bylo zpestření knihy. Přečtení mi trvalo trochu déle, ale jenom tím, že červená knihovna není můj nejčtenější žánr. Ale stále chci dočíst další díly ze série a dozvědět se něco více o McLawryho klanu.

Marci_Vaj
12.06.2022 5 z 5

Paráda. Celá kniha bylo jedno velké napětí, jako bych na útěku z Londýna na Vysočinu byla s nimi. Úžasné... Ti divocí horalové mají něco do sebe ;-)

Janka90
15.02.2022 5 z 5

Tak to byla síla. Od začátku jsem byla jako na trní a přemýšlela, jak je autorka z toho dostane. Ranulf mě moc zklamal. Ale s příběhem to člověk pochopil. A konec... Snažila jsem se je v kostele co nejvíc popohnat ale naprosto mě to rozsekalo. Konec jsem obrečela a celý ten příběh byl strašně milý a opravdu moc hezký. Lepší než první!

Petra-1
12.10.2021 3 z 5

Ačkoli jsem četla nedávno, tak jsem si musela znovu přečíst o čem kniha byla... Takže kniha je vcelku lehce zapomenutelná. Postavy sympatické, děj celkem ubíhal, ale chyběl mi tam nějaké to jiskření a pověstný humor autorky.

Lena79
04.10.2021 5 z 5

Mně se to líbilo, i když konec příběhu byl dost předvídatelný. Několikrát jsem se přistihla, že se směju nahlas, což je asi i smysl knihy. Odpočinout si. "Jsi nějak zelený." " Cítím se zeleně."

uminaa
06.09.2021 4 z 5

Koniec už som vedela hneď na začiatku, ale veľmi som sa tešila na výpravu s Arranom a Mary. Išlo o príbeh Romea a Júlie vo vresovej farbe, ale našťastie nie s tragickým koncom. Veľmi som im samozrejme fandila a preklínala oba rody, že sa stavali proti ich láske a Ranulf ma pekne vytočil svojím správaním, našťastie to na konci napravil. A ešte na margo - Maryina teta a strýko si získali moje srdce

alzbeta4340
29.04.2021 5 z 5

Červená knihovna až s netypicky precizně a podrobně vystavěnou zápletkou týkající se nevraživosti mezi skotskými klany. Domluvené sňatky a nařízené chování, pravidla, která neplatí úplně stejně pro všechny - to vše tady najdeme. Vše okořeněné humorem, dobrodružstvím a láskou s dobrým koncem.

Ála1968
06.02.2021 4 z 5

Nádhera,i tento 2.díl je skvělý jako 1.díl.Byla tam romantika,dobrodružství,prostě nádhera.Už se těším na další díly.

munka
21.12.2020 4 z 5

Oproti prvému dielu sa mi to páčilo viacej. Romantika, dobrodružstvo, sympatickí hlavní hrdinovia a očakávaný záver. Teším sa na pokračovanie.

petulkapeta
17.11.2020 4 z 5

Tak začalo to romantikou,ktere přešlo v dobrodružství a skončilo tak jak melo..vážně pekny příběh:)

Maruš.D
27.08.2020 5 z 5

Za mě naprosto nejlepší z celé série. Pokud to ještě není zfilmované, tak bych tak učinila :D.
Bavila jsem se celou dobu, postavy byly sympatické, děj tak akorát napínavý, romantický a dobrodružný. Zakázaná láska je vždy zajímavá. Arrana jsem si oblíbila ze všech nejvíc, jak je upřímný, rozumný a sexy- zabijácká kombinace. Mary jsem také měla ráda, hlavně když si uvědomila co chce a šla si za tím. Super dvojice!

AKO
25.08.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka.

Zaboracka
01.07.2020 4 z 5

Tento díl nevtíravě navazuje na ten předchozí. Opět bravurně napsáno. Romantika jak má být!

kolacky
20.06.2020 4 z 5

Ano, bylo jasné, že všechno dobře dopadne, ale ty nerrrvy, NEŽ to dopadlo!