Život po tobě

Život po tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293194/bmid_zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 4 2883 702

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

After You , 2015

Kamchaa
11.01.2020 3 z 5

A zase ta romantika :) asi ne moc pravděpodobné, uvěřitelné, ale za to skvěle čtivé, odpočinkové a krásně napsané.

Jana-Marie
09.01.2020 4 z 5

Krásná kniha, ale pro mě ne tak dobrá, jako první díl.

TamaraKrejčí
06.01.2020 4 z 5

Prvni díl se mi líbil o trošičku více. Se mi to zdálo takové rozvláklé.
Těšila jsem se na Lou, nezklamala mě, s tou svou nejistotou a co kdyby kdyby...až jsem se smála jak jí vpadla do života Lily, jako vichřice se svou drzosti šestnáctky..

Makoušk
06.01.2020 5 z 5

Miluju tu spisovatelku

michaela3483
03.01.2020

První díl jsem videla a byla jsem zvědavá na pokračování.
Kniha se četla dobře, ale chvílemi jsem se nemohla dočkat konce. Některé části mi přišli zbytečně zdlouhavé... a pak ten konec...

Úplně si nejsem jista, jestli se mi kniha líbila.

Jája92
29.12.2019 3 z 5

Z této knihy mám dost rozpačité pocity. Na jednu stranu bylo fajn se vrátit k hlavní hrdince,zjistit,jak se jí vedlo po smrti Willa, na druhou stranu už to nebylo ono. Něco mi tam chybělo, nelíbil se mi autorčin nápad co se týče dcery Willa.

zuzca.h
26.12.2019 4 z 5

Příjemné pokračování, kniha se mi hezky četla. Sice jsem u ní nebrečela jako u prvního dílů, ale i přesto se mi kniha líbila. Zajímavé pojetí o tom jak lidé sami v sobě zpracovávají smutek po tom co je opustí někdo blízký.

Fazolecek
26.12.2019 4 z 5

Stejně jako první díl se mi líbil i tento. Možná i o trochu víc, proto mě překvapuje tak nízké hodnocení. Ani chvíli jsem se nenudila, v knize byla pořád nějaká akce. A moc pěkný závěr, skoro jako bych tam byla =) hurá na poslední, poté změna autora =)

alekis
05.12.2019 5 z 5

Tato kniha je dokonalá, všechno v ní je perfektně nadávkované. Od každé emoce něco, trocha cukru, špetka soli, a v konečném souladu vzniká delikátní lahůdka... Proto musím dát nejvyšší hodnocení. A když ještě navrch přihodím toho skvělého Záchranáře Sama, sen každé ženy... Nebylo by fér srazit hvězdě hvězdu.
Ale asi se k ní už nevrátím... Prostě - přílišná dokonalost...

Marry524
04.12.2019 3 z 5

Příjemné pokračování příběhu o Lu, která ztratila v životě někoho, kdo ji dal nový pohled na svět. Se ztrátou člověka se jen těžko vyrovnává, kor, když jde o city silné jako je sama láska. Chvilkami mě opravdu vytáčelo, proč některé situace není schopna racionálně řešit. Neměla bych tolik trpělivosti s chováním Lily. Ale to je to krásné, v knihách nacházet i jiné postoje k situacím, než jsou ty naše. Těším se na další díl této série.

esfinge
03.12.2019 2 z 5

Přečíst se to s občasným přeskakovaním nudných pasáží dalo, ale celkově prostě nemastné neslané.

MišuleP
02.12.2019 odpad!

Bohužel odloženo, nemužu to prelouskat, asi jsem se na to moc těšila a měla velke ocekavani, až budu hledat uplnou oddychovku mozna se k tomu vratím.

Bustedka
22.11.2019 4 z 5

Neřekla bych, že to bylo horší, než jednička. Bylo to prostě jiný.
Nemám ráda kopírování a na jedničce mi extrémně vadilo kopírování Nedotknutelných. Ale byla to zas první knížka, u které jsem měla slzy v očích. Celý ten díl byl o emocích ve vypjaté situaci.
Tady to spíš bylo vyprávění o životě. O životě, který žije každý druhý. O tom, že když člověk padne, má zase vstát. A líbilo se mi to.
Nejsem zrovna fanda ženské literatury, červené knihovny, románů. Život po tobě jsem četla jen proto, že jsem kdysi četla jedničku. Ale líbilo se mi to :-)

Krchnaida
10.11.2019 4 z 5

Opět hezké čtení, jako u prvního dílu.

Kuci12
02.11.2019 4 z 5

Pro spoustu čtenářů, byl druhý díl lehce zklamání. Pro mě, ale ne. Popis smiřování se ztrátou nejbližšího byl podle mě realisticky popsaný a určitě lepší, že kdyby Louisa splnila vše z dopisu Willa a začala hned žít krásný a naplněný život. Fáze truchlení není lehká a každý ji prožívá po svém. Hledání sama sebe a smyslu proč vlastně dál žít a jak, spolu s pocitem, že nechcete hlavně nikoho zklamat. Tahle knížka je možná více smutná a pro někoho je možná Luisa až moc dlouho "rozbitá", ale za mě určitě stojí za přečtení.

Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Do knihy Než jsem tě poznala, jsem se úplně zbláznila, ale i tak
mě hrozně překvapilo, že kniha má pokračování, takže když jsem se to dozvěděla hned jsem si ho koupila. Líbilo se mi, že se dovíme, jak to s Luisou dopadlo ale škoda že to autorka v druhém díle neskončila. Jelikož to vypadá, že bude i třetí díl, ale podle mě to bude už moc zdlouhavé. Ale i tak bych si třetí díl také určitě přečetla.

zimolka
25.10.2019 5 z 5

Já četla zatím jen tuto,první díl ne a můžu říct,že mě se líbila.

Fatina
22.10.2019 5 z 5

krásně napsáno

Peqvy
12.10.2019 3 z 5

Druhý díl jsem začala číst s velkým očekáváním a s nějakou představou. Bohužel moje představy naplněny nebyly. První polovinu knihy jsem byla na Lu hrozně naštvaná. Nesplnila slib, který Willovi dala. Místo toho samu sebe litovala a uzavřela se do sebe. Dokonce na mi přišlo, že si tu sebemrskačsví užívá. Poté, co se objevila Willova dcera Lily, o které nikdo nevěděl, říkala jsem si, že víc otřepané to být nemůže. A to jak ji bezproblému všichni uvěřili? Ale no táák, nevěřila jsem, že by vysoko postavená rodina nepožadovala test otcovství. Přišlo mi to tak nějak nereálné.

Ale jakmile jsem se pustila do druhé poloviny knihy, příběh dostal svůj typický ráz jako v prvním díle. Mně najednou postavy přišly zajímavější, zábavnější a víc mi přirostli k srdci. Čtenář se konečně dozvídá proč se Lily chová jako nezvladatelný rozmazlený teenager. Luisa navázala kontakt se svými předešlými zaměstnavateli a ošumtělé džíny s tričkem vymění za své pestrobarevné módní kousky. Otázkou ovšem je jestli Lu dokázala vyměnit svůj postoj k mužům a práci stejně tak, jako šatník. Nebo bude láska záchranáře Sama k Louise neopětovaná?
Popravdě řečeno není to taková hitovka jako první kniha série Než jsem tě poznala. Nicméně to rozhodně neznamená, že nestojí za přečtení.

Evišťátko
09.10.2019 3 z 5

Byly pasáže ,ve kterých jsem se upřímně zasmála,byly i také kde mě přemohlo dojetí, nicméně celkově byl příběh takový nemastný neslaný,kdybych ještě před ním nečetla třetí pokračování,nejspíš bych po Život po tobě jej už ani neotevřela. Což by byla škoda, protože trojka se mi líbila. Teď můžu říct,že v něm autorka zase chytla vítr do plachet. Život po tobě je jen jakési přešlapování na místě s otázkou kam dál.