Život po tobě

Život po tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293194/bmid_zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 4 2881 702

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

After You , 2015

Katka14
21.03.2017 2 z 5

První díl byl prostě skvělý a i proto jsem se strašně těšila až si přečtu druhý, ale bylo to pro mě veliké zklamání :/

klarinka9974
21.03.2017 5 z 5

První díl je vždycky nejlepší, druhý díl také nezklamal. I přesto, že mě chytil za srdce až ke konci, i tak jsem byla s knihou velmi spokojená. Zbožňuji tuto spisovatelku a nikdy mě nenudila :)

Didi15
21.03.2017 4 z 5

No nedá se říct, že po přečtení knihy následovalo takové nadšení a emoce jako u Než jsem tě poznala. Objevení Lily mi přišlo už trochu přitažené za vlasy, obzvlášť ztratím syna- no aspoň mám vnučku. Každopádně se Jojo nedá upřít čtivý styl. Nektěré pasáže jsou velmi povedené. Takže nakonec hodnotím velm kladně.

nikol1774
20.03.2017 5 z 5

Knížka stejně krásná jako první díl. Spisovatelka je skvělá. K příběhu bych jen napsala, že mě neskutečně zarazilo, že se v příběhu objevila Lily. Pořád jsem tomu nemohla uvěřit. V podstatě se celý příběh točil jenom kolem ní. Dívka je sice drzá až to není hezký, ale naprosto jsem věděla jak se cítí. Soucítila jsem s ní a mrzelo mě že jí nikdo nerozuměl. Samozřejmě koncem jsem byla nadšená. Lily našla štěstí a stejně tak ho našla i Lou, která si ho zasloužila ze všech nejvíc. Krásnej příběh.

Katerinasmoliko
18.03.2017 5 z 5

Nádherný příběh, snad ještě hezčí než 1.dil - Než jsem tě poznala. Nemohla jsem se odpoutat a moc mě knížka bavila !

Petule.k93
17.03.2017 4 z 5

Hezký příběh. Sice už není tak strhující jako první díl, ale ničemu to nevadí. Hrozně mě bavila Lily. Ta tomu celýmu dávala pořádnou šťávu. Na takový poklidný den pro čtení určitě doporučuju :)

mysterygirl
14.03.2017 2 z 5

tak za mě bohužel kniha skoro o ničem..zbytečně dlouhá, natahovaná..docela zklamání..

babyboar
13.03.2017 3 z 5

Příběh Lily mě bavil asi víc než samotného Willa v předcházejcí knize. Příběh první knihy byl natolik všude propírán a styl vyprávění tak silně zaměřen na city čtenářů, že mi přišel ze strany autorky neupřímný. Trochu hloupý byl hon na mobilní telefon s kompromitující fotogafií a víroul že se tato fotografie nemohla dostat nikam dál. Moyesová píše čtivou romantiku se zápletkou, tudíž nevylučuji, že ještě nějakou další zkusím.

KatnissLavender
12.03.2017 4 z 5

Tento příběh vás nejspíš nevezme za srdce tolik, jako ten z knihy Než jsem tě poznala, ale je jeho důstojným pokračováním. Nemusíte se bát, že by vám změnil pohled na události, které se událi v prvním dílu, jen vám odvypráví příběh, který se odehrál několik měsíců poté...

Mishak
12.03.2017 4 z 5

Příběh jsem si velmi užila. V jeho závěru mi samozřejmě ukápla nějaká ta slzička, což je samozřejmé pro takový životní příběh, i když smyšlený.
Takže příjemné čtení přeji, pokud hledáte nějakou lehčí knihu s poučením, které nejste líní hledat mezi řádky :).

prochajda
12.03.2017 5 z 5

Překrásné, úžasné a dojemné čtení. Pro mě lepší než první díl.

Tynyton
09.03.2017 5 z 5

První kniha je krásná, silná a poutavá, ale tato mě upřímně chytla mnohem více... autorka krásně vykresluje zoufalství, které člověk prožívá po ztrátě milované osoby. Smála jsem se, plakala a kniha (stejně jako předcházející díl) ve mně nechala hluboký dojem.

Urbana
09.03.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha, Moyesová to prostě umí, doporučuji!

Janpa
08.03.2017 4 z 5

Jako bylo to fajn, ale první díl byl za mě lepší. Na začátku mi dost dlouho trvalo než jsem se začetla. Pak už se četlo pěkně, ale nebyla to taková ta kniha, kdy nemůžete přestat číst, to ne.

sidis9
07.03.2017 5 z 5

Naprosto úžasné pokračování prvního dílu. Opět přečtené jedním dechem.

Madi
07.03.2017 4 z 5

Pro mě o fous lepší než první díl. Jen bez těch děsně emotivních proslovů na dvě stránky bych se obešla. Zápletka okolo Lily byla napínavá, záchranář Sam byl ok a Louise se rozhodla dobře.

Pet13
03.03.2017 3 z 5

Je to třetí kniha od Jojo, kterou jsem přečetla, moc jsem se na ni těšila a musím říct, že mi dlouho trvalo než jsem se do knihy, na rozdíl od předchozích knih, začetla. Říkala jsem si, proč, k čemu, přišlo mi to zbytečné. Zhruba od poloviny dobré, konečně to dostalo spád, na konci jsem i slzu uronila. Ale na rozdíl od prvního dílu, průměr.

alfinha2321
03.03.2017 4 z 5

Původně jsem si knihu nechtěla vůbec číst, abych si nekazila zážitek z prvního dílu - přeci jen jsou většinou druhé a další díly o dost slabší. Ale když na mě tento titul vyskočil za akční cenu, vzala jsem ho. A musím říct, že zatím jako všechny knihy od Jojo se mi četl dobře. Na druhou stranu byly mé obavy trochu oprávněné, protože samozřejmě druhý díl podle mého nedosahuje (zejména v emoční rovině) kvalit toho prvního. Navíc se zde, jako je poslední dobou u Jojo "dobrým" zvykem, objevuje postava, která mi drásá nervy a probouzí ve mně touhu někoho řádně profackovat (Lily). Ale celkový dojem je slušný, na solidní 4* vystačí.

misowi84
01.03.2017 3 z 5

Velmi těžko se mi hodnotí toto pokračování. Zprvu jsem si říkal, že první díl byl rozhodně lepší a toto je spíše takový průměr. Ale na druhou stranu, nebyl by život, ze kterého vyprchalo slunce také průměrný, šedý, depresivní ? Hledal jsem Lou, tu skvělou holku v legračních kostýmcích, neodolatelným úsměvem a pozitivní energií. Místo toho na mě čekala úplně jiná dívka, která mě zatáhla do své melancholie a já se jako čtenář trápil s ní.

Opět se to četlo s nesmírnou lehkostí. Z děje nic neprozradím :)
Za doporučení jistě stojí.

hejnak
28.02.2017 4 z 5

První knížka se mi líbila o fous víc, víc "oslovila" moje emoce, ale i tato byla fajn.