Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1585 419

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

Veeria
04.11.2018 5 z 5

,,Knihy nás učí o životě. Knihy nás učí empatii... Když sebereš lidem knihovnu, nebereš jim jenom budovu, Louiso. Bereš jim naději. (s.218)"

Cítím se vděčně, láskyplně a hrdě. Vděčně za: 1) práci všech lidí, díky kterým si můžeme tyto knihy přečíst v našem rodném jazyce a plus za nááááádherné obálky, 2) to, že mě osud navedl na tvorbu Jojo Moyes. 3) Za to, že Jojo píše a tvoří dál a dál skvělé knihy! Co skvělé, nezapomenutelné!!

Kdo rád čte mé komentáře, ten ví, že Jojo Moyes miluji a její knihy vnímám jako poklady, skvosty, dary. Její kouzlení se slovy a přidaná hodnota v mnoha myšlenkách k zamyšlení, k tomu úžasné pestrobarevné postavy, které si nejde nezamilovat, plus schopnost vtáhnout čtenáře do děje. U jejích knih pocítíte celou škálu emocí od napětí přes dojetí po zasmání se. Jeji postavy jsou NORMÁLNÍ, v tom slova smyslu, že jsou jako MY. Nejsou ani dokonalí, ani nedokonalí. Každý je jiný a každý má své kladné stránky, na které by měl být hrdý.

Louisa je prostě nádherná, úžasná a pro mnohé čtenáře může být průvodcem na cestě k poznání. Pro každého to může být něco jiného. Cítím se tak v souznění s ní, že tohle dokáže jen málokterá postava. To, že vám skrze slova a imaginárnost přináší pocit, že je s vámi, je živá a promlouvá k vám. Navždy bude mít místo v mém srdci.

Cítím lásku. A v tom případě se jedná o osudové knihy, které ve vás zanechají stopu a po přečtení budete jiní. Pro mě je osudová tato kniha, a celkově celá série, protože každý díl vám předá něco jiného, ale celkově tvoří dokonalé puzzle.

Díky takovým knihám se hrdě hlásím k mé lásce ke čtení a jsem pyšná čtenářka.

Dejte těmto knihám šanci a nebudete litovat. :)

Za sebe si jen tajně přeji, aby světlo světla spatřil ještě minimálně 4. díl. Kéž by! Přece to takhle nemůže skončit! :)

Vlasta155
04.11.2018 5 z 5

Moc se mi líbila celá trilogie, tenhle díl je fakt ale asi nejlepší. Docela bych přivítala i další pokračování. Poslední stránky jsem si šetřila, jak se mi nechtělo se s příběhem rozloučit. Hlavní postava si člověka dovedla od první stránky získat.

evasamankova
04.11.2018 5 z 5

Krásné, chytlavé, dojemné. Jakkoliv jsem si po konci prvního dílu myslela, že pokračovat v dalším vyprávění je od Jojo Moyesové přešlap, že přeci jen nechat další osud Louisy na samotném čtenáři a jeho fantazii by byl mnohem lepší krok, tak jsem se šeredně pletla. Jojo to dala! Citlivě, uvěřitelně, procítěně, s krásnou "obyčejností" . Zkrátka s dokonalostí.

ADE138
02.11.2018 5 z 5

Z celé trilogie se mi tento díl líbil nejvíc.

Veňa2
02.11.2018 5 z 5

Nádherné zakončení trilogie. První polovina knihy se táhla, nebylo to až tak chytlavé, ale ve druhé polovině jsem hltala každé slovo. Lou Vás rozhodně nakopne ke splnění vlastních snů. Doporučuji přečíst!

helenkan
01.11.2018 5 z 5

I když se první díl nedá překonat,stejně je to bezva čtení. Jak druhý tak i tenhle třetí díl mě bavil a byla jsem zvědavá jak to s Louisou dopadne. Moc se mi to líbilo a já si to pěkně užila s ní. :-)

eva3695
01.11.2018 5 z 5

Myslím, že Louisa si nás získala všechny svou střeštěnou povahou a stylem oblékání. Je to skvělá osoba, kterou nejde nemilovat. Po smrti Willa se změnila a už jsem myslela, že nebude jako dřív. Ale máme jí zpět, opět se do všeho pustí po hlavě, tak jak ji známe.
Pokaždé si říkám, nebude to takové jako první díl. Ne, opravdu to není jako první díl, ale je to svým způsobem skvělé pokračování. Po druhém díle jsem byla zklamaná, moc mě nebavil, ale byla jsem rozhodlá, že závěr musím mít. A nelituji! Bylo to super zakončení a snad nejsem jediná, kdo u toho bulel jako želva. Příběh plný lásky, ztráty a hlavně přátelství. To je nový a zároveň poslední díl s naší Lou.

Neara
31.10.2018

První díl byl srdcervoucí,skvělý příběh se smutným koncem.Druhý díl mě moc nebavil,ale přečetla jsem celou knížku a třetí díl mě,když nic jiného aspoň bavil a bylo příjemné zase prožívat s L.její trampoty,takže ano,doporučuji si přečíst Sama sebou.

keiko33
29.10.2018 4 z 5

Nebolo to zle, mam rada autorkin styl a Lousinu blaznivu povahu. No na jednotku sa to nechytalo. Proste niektore knihy by nemali mat pokracovanie. Druha a tretia cast sa dali spojit do jednej. Zbytocne to bolo natiahnute. Rada som si pripomenula Lousu, ale uz to nebolo ono.

mariva
29.10.2018 5 z 5

Byla jsem zvědavá, jak celý příběh dopadne a i když žádné z pokračování nemohlo dosáhnout kvality prvního dílu, i tak byl příběh Louisy zajímavý. Spousta věcí se sice dala dopředu odhadnout, ale to příběhu na čtivosti neubralo. I když svůj podíl mělo i nevlídné deštivé počasí za oknem, asi to nebyl jediný důvod, proč jsem knihu přečetla za jediný den.

hnilda3
26.10.2018 5 z 5

Skvělé, četla jsem v originále ještě než vyšla v češtině. Líbila se mi víc než Život po tobě.

Pípasek
26.10.2018 5 z 5

Jako obvykle paráda.

DoDidDone
25.10.2018 4 z 5

Třetí díl Sama sebou úspěšně uzavírá celou sérii o Louise Clarkové. Nechci se v komentáři opakovat (protože své názory, co se hl. postavy a zápletek týče, jsem napsal v komentářích předchozích knížek), proto to asi zestručním, jak nejlépe to půjde: první polovina se pro mě přespříliš táhla, děj jakoby stál na místě, skoro se vytratila přímá řeč (což se vždycky projeví na čtivosti) a zkrátka se mi nelíbilo, o čem první polovina pojednávala – připadalo mi to ohrané a neoriginální a za to hvězda dolů. Tolik se mi nechtělo knihu ani dočítat, protože se mi nejdřív fakt nelíbila a nudila mě k smrti. Jenže pak se to rozjelo a mně konečně začalo připadat, že čtu knihu od Jojo Moyesové :D. Tahle nepatří k jejím skvostům a nejlépe napsaným knihám, (Vedle například Stříbrné zátoky bych Sama sebou nepostavil ani náhodou :D), ale neurazí. Já četl hlavně z povinnosti, protože jsem chtěl uzavřít příběh Louisy Clarkové a ve finále toho nelituju, ačkoliv si myslím, že některé kapitoly mohly být zestručněné a autorka mohla dát novým postavám více prostoru, protože byly dost zajímavé a vlastně se příběhem jen mihly.

Extrémně zestručněno: Je to příjemné čtení, které si své věrné fanoušky, kteří nebudou brblat nad první půlkou, najde. :D Pro fanoušky Louisy Clarkové určitě povinnost. Konec se vyvedl! :)

Kaculman
23.10.2018 5 z 5

Asi se na začátek hodí říct, že příběh Lou je mým srdcovým.

Dlouho jsem odmítala brát v potaz, že Will a Louisa mají pokračování, ve kterém Will není. Byla jsem natěšená jak pokračuje život Lou, ale brala jsem ho v potaz jako samostatný příběh. Jenže, jak jsem se mýlila, Will v něm je. A to přesně v takové míře, v jaké se bude ve vašem životě a myšlenkách vyskytovat milovaná osoba, která vás opustí.
Od první kroků, které Lou v New Yorku podnikala, jsem měla strach. Měla jsem strach jak dopadne, její život tak strašně vzdálený od toho jaký vedla doma či v Londýně. Největší pocit strachu jsem ale pociťovala, když si se pohledem střetla s Willem Traynorem. Tak moc jsem se bála, že tvůj život se bude ubírat směrem, kterým sama nechceš, ale ono. No, řekněme, že tenhle příběh, je ŽIVOT.

Život, který se vměstnal na těch 1248 stran. Život, který v sobě nese tolik bolesti, lásky, přátelství a porozumění.
Po druhém díle, jsem se bála, že se z tak výjimečného příběhu, kterým bezpochyby NEŽ JSEM TĚ POZNALA je, stane jen fraška, jen hloupé hnaní se za penězi. Ale tohle? Pane bože, díky 3 dílu SAMA SEBOU , celou tuhle trilogii beru jako jeden dlouhý díl, jeden dlouhý příběh, jeden cizí ŽIVOT. Díky Lou, díky Wille, díky Same a díky JoJo. Bude se mi po vás stýskat Louiso Clark a hlavně i po vás paní De Witt (.... jo a Ashoku ty jsi taky srdcovka!)

Ale stále bych se ráda dočkala momentu, kdy Jojo Moyes vydá Než jsem tě poznala z pohledu Willa. Aby všichni kritici mohli pochopit proč to musel udělat.

veronika8042
22.10.2018 5 z 5

Velmi povedená knížka, lehce se četla. Začetla jsem se hned od první stránky. Celá kniha mě bavila.
Příběh Lou je pro mě velmi poutavá, během knihy i nějaká kapka ukápla. Velmi kladně hodnotím.
Na chvíli jsem si i já připadala jako bych já sama byla v New Yorku, super!

kytarka
22.10.2018 5 z 5

Tak tohle je dokonalá newyorská jízda!
Nathan doporučí Lou do rodiny Gopnikových, aby pracovala jako asistentka Agnes. Je to jedna z významných a bohatých rodin v New Yorku. Lou se rozhodne do toho jít i za cenu, že bude mít vztah se Samem na dálku. Co jí tohle miliónové město přinese? Jak ji změní? A co ji osud napsal? To vše se dozvíme v této novince od Jo Moyes, která je 3. dílem úspěšného pokračování Než jsem tě poznala. Já jsem knihou nadšená! Moc se mi děj líbil, Jo prostě umí! Pokud toužíte přečíst si nějakou krásnou romantiku, tak tímhle neprohloupíte. Poslední díl se mí líbil více než druhý, který mě lehce zklamal. Tohle mě nezklamalo, není to tak dojemné jako u Než jsem tě poznala, ale je to krásné! Přečteno hltáním a se slzou v oku, že tento příběh Lou končí...

Aveli
22.10.2018 3 z 5

Mě kniha zklamala. Nebylo to špatné, ale po předchozích dvou dílech, které mě nadchli, téhle něco chybělo. Některé části byly pěkné, ale některé mi přišli stále se opakující a podobné.

Brambor333
21.10.2018 4 z 5

Tuto knihu vřele doporučuji, a však po celou dobu jsem ji brala jako naprosto samostatnou část, nikoli jako pokračování slavné trilogie.

Denisa153
21.10.2018 5 z 5

Perfektní, Jojo opět nezklamala. Smála jsem se, rozčilovala, ale i brečela...

Jojo Moyes
anglická, 1969