Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1586 419

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

TerezaJágrová
27.12.2018 5 z 5

Dokonalá kniha stejně jako ty dvě předešlé. Louisu jsem si zamilovala. V tomto díle bych udělala spoustu věcí jinak,než udělala ona,ale stejně je to sympatická postava. No a konec? Doufám,že bude pokračování,protože mě velmi zajímá co bude dál. Knihu doporučuji.

Vendulik
27.12.2018 5 z 5

Kniha je mě ze záčatku moc nebavila, ale závěr byl opět famozní.

Ewwe
27.12.2018 5 z 5

Opět nádherná kniha. Miluji styl psaní Jojo a její příběhy. Louisu jsem si zamilovala od první chvíle a jsem ráda, že její příběh má pokračování. Líbí se mi, že stále se ve vzpomínkách objevuje Will a že to jejich osudové setkání mělo smysl. A opravdu, život máme jen jeden a žijeme ho teď. Je čas ho žít odvážně!

LucinQa77
19.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha! Doufám, že bude pokračování :)

ivousekk
18.12.2018 5 z 5

Stejně jak předchozí díly, i tento jsem přečetla jedním dechem. Prostě nešlo jinak. Bylo to drama až do poslední stránky. A bylo to naprosto skvělé.
I když se musím přiznat, že mě Luisa pěkne štvala a rozhodně jsem byla na straně Sama (kdo byl ve stejné situaci, rozumí). Ty zvraty s ním mě pěkně štvaly.

PS: bude další díl? Určitě bych si ho přečetla! :)

Petrushk.a
18.12.2018 5 z 5

Po slabém druhém dílu, je zde opět ta sympatická Lou, která mi ve dvojce tak moc chyběla a od které se člověk nemůže odtrhnout. Přečteno jedním dechem a určitě ne naposledy

Lokina
14.12.2018 5 z 5

Od Jojo Moyes si vždycky ráda něco přečtu a knihu Sama sebou s hlavní hrdinkou Louisou jsem si nemohla nechat ujít.
Do čtení knihy jsem vcházela s menšími obavami, protože druhý díl se mi líbil, ale něco tomu chybělo, nebylo to dobré jako první díl. Ale všechny mé obavy se rozplynuly, protože tohle se Jojo Moyes moc povedlo a já jsem nadšená :-)
Louisa je skvělá, silná, pozitivní hrdinka, která s nadhledem, vtipem a odvahou řeší problémy ve svém životě, až jsem jí záviděla.
Od knihy se nedalo odtrhnout, četla se úplně sama, konec knihy je důstojné a krásné loučení s Louisou, která navždy bude jednou z mých nejmilejších hrdinek :-)

knihovniceS
13.12.2018 5 z 5

Dnes jsem dočetla a opět jsem nadšená - vřele doporučuji. Bavilo by mě, kdyby autorka napsala další pokračování o životě Luisy

katerina.l.
13.12.2018 5 z 5

Pro mě důstojné zakončení série. S Luisou se loučím nerada a madam de Wittová byla prostě boží!

maca1245
13.12.2018 5 z 5

Důstojné zakončení příběhu Lousi.
Já jsem spokojen.

Leniiis
10.12.2018 5 z 5

To byl tak krásnej příběh :-) Louisa byla pořád stejně vtipná a úžasná jako si ji pamatuji z předchozích dílů. Asi jediná knížka, u které se mi líbí pokračování a není to zbytečny. Jsem nadšená. Jo.. A tento díl se mi líbí o hodně víc než dvojka :-)

Erzetka
09.12.2018 3 z 5

Tak jsem si u této "série" posteskla. Za mě Jojo měla zůstat jen u prvního dílu. Tohle mi už přišlo jako takové vaření z vody. Ale dá se. Průměr.

FreckledCathy
06.12.2018 5 z 5

Bylo to hezké uzavření kapitoly s Louisou Clarkovou. Druhý díl byl slabší, proto jsem se trošku bála dalšího pokračování. Nic nevynahradí sílu prvního dílu, který se všem zaryl, nicméně toto zakončení série se mi moc líbilo, procítila jsem s Lou její vzestupy i pády a byla naštvaná na Sama. Líbilo se mi, jak se během doby Lou vyvinula a nakonec to všechno klaplo jak mělo.:)

Andynka
05.12.2018 5 z 5

Krásný ... Jojo Moyesová má neuvěřitelný talent. Vždy napíše příběh tak, že Vás zasáhne.
Ze začátku knihy,jsem si říkala, že je třetí díl zbytečný. Podle mě se mělo skončit už tím prvním. Ale po dočtení jsem ráda, že byl napsán. Celý ten příběh se krásně uzavřel a mě zase buší srdce z toho skvělého konce, kdy jsme měla chuť přeskakovat, jen abych zjistila, jak dopadne Luisa Clarková. Jsem ráda, že jsem se s ní mohla takhle hezky rozloučit. :-)

Sarka14
05.12.2018 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale asi jsem od ní čekala trochu víc. Celý děj se dal v podstatě předvídat. Možná zbytečně moc srovnávám s prvním dílem, který byl nezapomenutelný. Nicméně tahle knížka nebude patřit k mým favoritům od této autorky. Určitě doporučuji přečíst, evidentně se všem líbí a já ji úplně nezavrhuji. Jen mě prostě tak nesedla.

Trolice
05.12.2018 5 z 5

Oddychová kniha, kterou jsem otevírala každou volnou chvilku :-)

Renulik
05.12.2018 5 z 5

Absolutně úžasná kniha!! Na samém konci knihy jsem řádky tak hltala, musel jsem preskakovat odstavce, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne. Uronila jsem i slzu a jsem stále knihou zcela okouzlena.

PetraBery
01.12.2018 4 z 5

Krásné zakončení trilogie. Lou, tentokrát v New Yorku, hledá své místo v životě. Někdy se daří a někdy méně, ale hrdinka se se vším, co jí život naložil, pere po svém. Svérázná, zajímavá žena, o které jsem ráda četla. Není to sladkobolná červená knihovna, je to životní příběh, který v sobě nese hlavně naději. 4,5 hvězdy.

amanda99
01.12.2018 4 z 5

Jojo mě opět nezklamala,oddechovka, super.Těším se na další knížku.

kanitsuj
29.11.2018 5 z 5

Dávám právem plný počet hvězdiček! Třetí díl je mnohem lepší než druhý, krásně se čte, místy dojme, místy rozesměje, těžko se s příběhem loučí. Knížka asi není pro všechny, je třeba se naladit na Moyesovskou notu a užít si to!:-) /Podotýkám, že nejsem skalní autorčin fanoušek, některé její romány jsou slabší a některé mne nelákají vůbec./ Příjemným zpestřením pro mne bylo zařazení dopisů a e-mailové korespondence a zaujala mne i mistrná práce s dějem a jeho gradací - ve dvou třetinách knihy stále nebylo jasné, jak to celé skončí a zda je to opravdu konec? Doufám, že ne, protože další osud Louisy by mne opravdu zajímal, je pro mne stále otevřený jako tomu je ve skutečném životě. Člověk prostě předem neví, co mu přinese budoucnost:-) Přála bych si, aby mi přinesla i čtenářský zážitek s dalším dílem tohoto románu!:-))

Jojo Moyes
anglická, 1969