Čo bolo potom

Čo bolo potom https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2890 2890

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

Evišťátko
09.10.2019 3 z 5

Byly pasáže ,ve kterých jsem se upřímně zasmála,byly i také kde mě přemohlo dojetí, nicméně celkově byl příběh takový nemastný neslaný,kdybych ještě před ním nečetla třetí pokračování,nejspíš bych po Život po tobě jej už ani neotevřela. Což by byla škoda, protože trojka se mi líbila. Teď můžu říct,že v něm autorka zase chytla vítr do plachet. Život po tobě je jen jakési přešlapování na místě s otázkou kam dál.

Cammille
11.09.2019 2 z 5

Zatím nejslabší kniha od autorky.

Petruska95
28.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hezky se četla. Nemohla jsem se odtrhnout. Za čtyři dny jsem měla přečteno.

Taralcielle
28.08.2019 3 z 5

Teď když mám přečtené všechny tři díly, mohu srovnat a tenhle je z nich pro mě nejhorší, nejhůř se četl a Louisin náboj se vytratil. Chápu, že překonávala těžké období, ale místy to vůbec nebyla ona. První a poslední díl se mi líbí mnohem víc. V prvním poznáme ztřeštěnou Louisu takovou, jaká je, v posledním díle se taková vrací. Tohle je taková mezihra... Přečetla jsem, ale rozhodně je to nejslabší díl.

Ersie
27.08.2019 2 z 5

Po prvím dílu,který se mi moc líbil, byla tato kniha dost zklamání. Přečetla jsem ji jen proto,že autorka píše velmi čtivě,ale samotný příběh byl tak hloupý.... z ničeho nic se přede dveřmi objeví Willova 16-ti letá dcera,o které nevěděl a Luisa se o ni hned začně starat-to mi přijde hodně uhozené.

Linda007
26.08.2019 4 z 5

První díl byl o hodně lepší, ale i tak je to příjemné čtení.

nikiss76
09.08.2019 4 z 5

Kdo četl Než jsem tě potkala a zajímá ho, co se stalo s Louise po smrti Willa, tak by neměl opomenout tuto knížku. První díl byl rozhodně lepší, ale i tak má kniha něco do sebe.

Kája836
05.08.2019 5 z 5

Nádherný napínavý příběh stejně jako kniha Než jsem Tě poznala. Určitě se k ní ráda zase vrátím

Palmanka
04.08.2019

Knížku mi půjčila kamarádka na táboře... Je to hezká knížka... Někde musím sehnat předchozí díly... :D

kathla
03.08.2019 4 z 5

Po přečtení prvního dílu člověka napadá spoustu otázek, co by sám dělal na místě hrdinky, jak se asi její život dál vyvíjel. Jsem ráda, že existuje pokračování. Kniha byla skvělá, dojemná i napínavá...

jolag1
27.07.2019

Oddechovka

Marcelka013
24.07.2019 2 z 5

Po nadšení z prvního dílu jsem hned kupovala druhý díl... bohužel takové nadšení se již nekonalo. knihu jsem dočetla ale vracet se k ní nebudu

v.july
22.07.2019 3 z 5

Me tento dil neprisel nijak nudny, ano je zdlouhavy a nektere postavy me vylozene iritovaly, ale jinak jsem si cteni uzila. Jeden destivy den a mela jsem ji prectenou. Neurazi a nenadchne

KatkaZ
19.07.2019 3 z 5

Tento díl mě bohužel dost zklamal, přišel mi hodně přehnaný. Vůbec jsem si nedokázala představit, že toto je ta skvělá Louisa z prvního dílu.

Acquenta
18.07.2019 4 z 5

Nejdříve jsem četla první díl, poté třetí a druhý až nakonec. Vůbec to nevadilo, aspoň jsem byla v obraze , jak to bylo se Samem. Psáno pěkně, Jojo to jinak ani neumí, ale musím dát prostě o hvězdičku méně, příběh s Lily mě docela nudil :-(

majík1
15.07.2019 3 z 5

nic zvláštního- neurazí - nenadchne

Malíček
14.07.2019 5 z 5

Jojo Moyes píše svižně a velmi čtivě. Kniha se mi moc líbila, i když první díl nepředčila, stejně byla dost dobrá.
Lou jako hlavní hrdinka mi sedla a jsem ráda, že vím, jak se vyvíjel její život dál.
Pokud se vám líbil první díl, rozhodně se pusťte i do tohoto. Nebudete litovat.

VeronikaKrake
14.07.2019 3 z 5

Kniha byla trochu jiná, než předešlý díl. Lou mi nepřijde tak zajímavá, ale o tom vlastně příběh je. Snaží se zůstat obyčejná a nevyčnívat, což v prvním díle fakt nebylo. Příběh už není tak tragický, proto může vzbuzovat méně emocí, ale mně se líbil. Hezky se to čte a jsou tam zajímavé scénky :).

Terry11
10.07.2019 4 z 5

...No, říká se, že blázni a filosofové mají vždycky pravdu. proto se blázni zavírají a filosofové nechápou...

už to samozřejmě nebyla taková pecka jako předcházející první díl, protože ten měl obrovské téma, ale i toto pokračování mě zaujalo. Jojo má schopnost utvořit děj pomocí epizodních postav, líbí se mi lehká ironie, s níž vypráví i ty tragické chvíle, Louisa mě baví svým nesmyslem pro oblékání, který ovšem tvoří její podstatu.

asperula
04.07.2019 5 z 5

První díl jsem přečtla už relativně dávno a tuto knížku jsem dlouho odkládala, protože jsem si nedokázala představit, jak by to vůbec mohlo pokračovat. Ale knížka mě příjemně překvapila. Vyšly najevo nové skutečnosti a příběh se stal velice zajímavým a knížka se mi líbila.