Čo bolo potom

Čo bolo potom
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2899 2899

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

Adel153
02.03.2019 5 z 5

Úžasné pokračování téhle nádherné série. Jojo zbožňuji a kniha vůbec nezklamala. Pořád nějaká akce a nebo nějaké nové zvraty. Při čtení jsem se vůbec nenudila.

salamandrina
02.03.2019 3 z 5

Četla jsem v angličtině - tyhle knihy jsou na tohle fajn. Ale teda - být to o polovinu kratší nic se nestane. Jsem asi sobecká kráva, že se neztotožňuji s hlavní hrdinkou, ale většinu doby jsem si říkala, že je asi úplně blbá.

tabaluga
25.02.2019 4 z 5

Smrt přítele Luisy naprosto vykolejil a ona nedokázala zapomenout a začít žít. Do toho ji do života vtrhla dcera jejího milovaného jako uragán. Kupodivu to Luisu vybicovalo z letargie a ona zjistila, že může milovat i někoho jiného.. těším se na třetí díl..

Pavlačinka
21.02.2019 5 z 5

Knížku jsem začala číst s lehkými obavami, ale opět mě nadchla. Sice je Lou dost zmatená, ale to je každej, když přijde o někoho, koho miloval. Takže jí úplně chápu a vůbec mi její chování nevadilo. Příběh byl napínavý a krásně lehce čtivý.

Adelix
18.02.2019 3 z 5

Líbil se mi film, takže mě zajímalo pokračování, a není to špatné. Jenom mi vadily některé nelogičnosti (např. vození se v sanitce jak v taxíku) a nafrněnost hlavní hrdinky (,,sice je do mě zamilovaný hezký, zodpovědný, charakterní
chlap, ale já s ním chodit nebudu, protože mám v sobě vnitřní zmatek"). No to určitě. Více mě zaujala dějová linka Louisiných rodičů (emancipace) a manželů Traynorových.

Svilka
17.02.2019 2 z 5

Pokračování bestselleru "Než jsem tě poznala" mě bohužel příliš nenadchlo. Knihu jsem četla poměrně dlouho, příběh byl plytký a místy až nudný. Ani závěrečná "akčnější zápletka" mě nedonutila závěr knihy dočíst na jeden zátah.

Dominika13
13.02.2019 2 z 5

Toto pokračování mě úplně nezklamalo, ale ani mě příliš nenadchlo. Častokrát jsem měla pocit, že se autorka usilovně snaží vymyslet moment či situaci, která vás "chytí za srdce". A po pravdě se jí to úplně nedaří. Knižní průměr. Některá pokračování by zkrátka měla pokračovat jen v mysli a ušetřit papír.

Barbara182
31.01.2019 2 z 5

Přiznám se, že jsem byla docela zvědavá, jak si Louisa se svým životem poradí dál, a začátek knihy mi přišel příjemně realistický, protože si nemyslím, že by kdokoli po smrti blízkého vyrazil po hlavě do dobrodružství a žil naplno, to chce nějaký čas. Ale pak bych řekla, že to autorka s tou zápletkou trochu překombinovala :-( Celkově je to zase čtivá kniha, ale dějově a nápadově mě celkem zklamala. Občas jsem dokonce měla pocit, že čtu příběh o někom jiném, o nějaké další nové postavě od Jojo Moyesové, ale ne o Louise. Vím, že udržet úroveň tak perfektní knihy jako je Než jsem tě poznala je těžké, ale prostě jsem se stejně neubránila a čekala jsem víc.

zeja
29.01.2019 2 z 5

Moc mě to nebavilo, hlavně začátek je o ničem.

bookfan
25.01.2019 3 z 5

Knížka není vysloveně nepovedená, ale s prvním dílem, který patří ke špičce v tomto žánru, se srovnat nedá. I když i zde se najdou náměty k zamyšlení (například způsob prožívání ztráty blízké osoby), chybí ona originalita, čtivost a vtipné postřehy z prvního dílu. Příběh Lily na mě působí jako z výchovné brožurky pro teenagery, postava Sama zase jako vrcholné klišé z kategorie "ženský idol" (citlivý, krásný, ušlechtilý, obětavý, urostlý, zručný a navíc ještě záchranář). Knihu jsem si pro sebe zařadila do škatulky "na ukrácení dlouhé cesty vlakem", neboť jsem nebyla schopná ji dočíst, a až pětihodinová nuda ve vlaku jedoucím setmělou krajinou ukončila moje trápení s tímto dílem…. Obecně však tento typ knih nevyhledávám, četbu prvního dílu jsem uskutečnila proto, abych zjistila, proč si získal takovou oblibu. Tehdy jsem byla příjemně překvapená a něco podobného jsem čekala od druhého dílu. "Život po tobě" však moje očekávání nenaplnil, a proto, bude-li ještě nějaké další pokračování, už jej číst nebudu.

Jandýs
24.01.2019 3 z 5

Postavu Louise mám moc ráda, je milá a velice vtipná. Příběh sice nebyl zdaleka tak kvalitní jako v 1. díle, ale četl se vcelku dobře, byla to odpočinková záležitost.

1v8na
22.01.2019 4 z 5

Kniha byla celkem čtivá. Byla hlavně úsměvná a humorná. Měla krátké kapitoly, což čtivost podporovalo.
Šlo o dobrou oddechovou četbu.
Musím říct, že začátek měl slabší rozjezd. V některých pasážích mi přišla jako nastavovaná kaše.
I přesto jsem zvědavá na třetí díl - Sama sebou - očekávám, že již půjde pouze o Louisu, nikoliv o Lily.

Mysias
16.01.2019 4 z 5

O něco horší, než druhý díl, ale četla se dobře.

Zuzkanka
15.01.2019 4 z 5

Není to kdo ví jak velkolepé dílo, ale je to prima oddechovka, kterou jsem za víkend přečetla. Je pravda, že postavy jsou skvělé promyšlené a po dlouhé době jsem se zase dokázala naplno vžít do hlavní postavy.

niknikita
11.01.2019 4 z 5

Příběh, který Jojo Moyes vystavěla na příběhu, nelze srovnávat. Každopádně se geniálně dotkla pokračování a Louise je opět tady. Pořád plná vzpomínek na Willa, bolavá a nejistá a dostane od života nečekanou výzvu...vlastně nejednu.
Znovu mne to pohltilo a nezklamalo.

Nicolka77
08.01.2019 3 z 5

No,kde začít.. popravdě začátek knihy mě opravdu moc nebavil a ani nevím proč. Prostě mi to asi nesedlo Clarková znovu na scéně a znovu nějak spojená s rodinou Traynorovych. Myslela jsem, že už to bude opravdu čistě jen o ni jak žije, jak se se vším smířila a tak..Ale přiznávám že tak v půlce už jsem se nemohla odtrhnout od deje. Hrozně se mi líbila postava Sama záchranáře, který dělal vše pro to aby Clarková byla zase šťastná. Až na ten začátek a znovu spojeni s Traynorovymi, krásná knížka :).

Ingrísek
08.01.2019 2 z 5

Kniha mi absolutně k prvnímu dílu neseděla a mohla být tak o polovinu kratší. Napsat další díl jen kvůli tomu, že si to fanoušci přejí, není zárukou úspěchu.

petrulkaa
02.01.2019 5 z 5

Nádhera. Jsem moc ráda, že jsem se konečně dočkala pokračování knihy Než jsem tě poznala. A ani tento díl nezklamal.

Lenka.Vílka
26.12.2018 2 z 5

Nevím, kde byla chyba, ale tohle mě nechytlo. Možná to bylo pokračováním pro mě již uzavřeného příběhu. Ale asi je to tím, že autorka píše pro mě okrajovou literaturu a jde o to, jestli mě chytí příběh, který mi předložila. Tentokrát to nevyšlo...

Barbora216
26.12.2018 4 z 5

V první polovině knihy jsem se do čtení musela vyloženě nutit, u druhé poloviny jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Příběh je rozhodně slabší než první díl, ale i tak celkem povedený. Jojo píše krásně, dávám o hvězdičku míň, za slabší příběh oproti jedničce, i tak je kniha moc hezká.