Čo bolo potom

Čo bolo potom https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2885 703

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

mám ji ve slovenštině.Opravdu dobrý překlad!Čekala jsem na ni netrpělivě tři měsíce a nezklamala.Tak jako všechny knihy které jsem od Moyes přečetla,mám pocit jako bych se dívala na film.Tak dobře spisovatelka popisuje děj.Jak se říká:vidím to v barvách :-)

Lucie_D
28.06.2016 5 z 5

Jsem moc ráda že se spisovatelka pustila do druhého dilu, protože jsem chtěla vědět jak bude Louisa pokračovat ve svém životě po Willovi. Sam je sympaťák :-) A Lilly? No to bylo pro mě a taky ostatní hrdiny knihy překvapení :-)

AnnaAm
22.06.2016 4 z 5

Jojo Moyesová patrí medzi moje oblubené autorky. Knihy od nej su jedným slovom úžastné. Na túto knižku som sa veľmi tešila, po prečítaní knihy Než jsem tě poznala, som si kládla otázku čo je s Louisou teraz,čo sa s ňou stane? Knižka čo bolo potom nám ukazuje čo sa snou naozaj stalo. Priznám sa, že od začiatku ma kniha moc nebavila. Asi do polovičky sa tam skoro nič moc nedialo. Potom dostala kniha určitý spád. Stále to však nebolo to, na čo som u Moyesové zvyknutá. Zvyknutá na to že hltám každé jej slovo, neviem sa dočkať kedy prejdem na ďalšiu stránku, a čo sa v nej stane.
Samotný názov však naznačuje, že kniha bude o Louse. O tom ako sa vyrovnáva so stratou, o tom ako jej život ide ďalej. Kniha je plná smútku, melanchólie a pesimizmu. I napriek tomu všetkému si ale myslím že má zmysel si ju prečítať. Nieje to oddychové čítanie niekde u rieky, človek jednoducho musí mať na knihu náladu, a musí byť pripravený na to že ho kniha prenesie do smútku.
I napriek tomu všetkému má kniha krásny koniec. Neviem či sa ku knihe ešte vrátím ale verím že zas príde čas, obdobie, kedy si ju vezmem do ruky a začnem znova prežívat Lousin smútok.