Čo bolo potom

Čo bolo potom https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2885 703

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

TheAndreaika92
31.12.2016 4 z 5

Od knihy jsem nic moc neočekávala....možná proto, se mi i líbila. Taková odpočinková četba.

kristynkal
30.12.2016 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale.... Četla se mi výborně, čtení mě bavilo, děj mě vtáhl, ale prostě to tak nějak nebylo ono. Nevím proč, ale nějak jsem v té knize úplně přesně neviděla Louisu zdrcenou smrtí Willa.... Ano, myšlenky na něj tam byly, náznaky také, ale nevím proč, za srdce mě to moc nechytlo. Celkově ji hodnotím jako knihu dobrou, která za přečtení stojí, ale za mě rozhodně nepředčila svůj první díl a nemám v plánu se k ní v nejbližší době vracet :)

BarkaS
29.12.2016 4 z 5

Kvality prvního dílu to nedosahuje, ale myslím, že si Louisa tenhle happyend prostě zasloužila. A doufám, že už je to opravdu ...end, protože se obávám, že další díl by měl o další hvězdičku míň.

digi
29.12.2016 4 z 5

Vymyslet pokračování knížky jako je Než jsem tě poznala je velmi těžké a snad i nemožné. Na jednu stranu jsme si zamilovali Louisu, Willa a celý ten jejich šílený svět, na tu druhou stranu je tu ten těžký život po tom co ztratíte někoho, kdo pro Vás mnoho znamenal. Je jasné, že Louisa už nemohla být uplně stejná osoba, kterou bývala (protože něco takového Vás změní) a že život musel jít dál.
Kniha je pěkná, čtivá ale už někde jinde :).

jana1306
29.12.2016 4 z 5

Na pokračování příběhu o Louise jsem se těšila a po přečtení jsem nějak rozčarovaná. Sam si mě získal hned. Ale již o první zmíňce bylo jasné, že to bude on, náhrada za Willa. Trochu jako červená knihovna i když ne s klasickým happy endem, jak to většinou bývá. Za mě první díl byla naprostá jednička, ale u pokračování to bohužel říct nemůžu.

Anitka.KM
28.12.2016 5 z 5

V jednu chvíli jsem si říkala, že to mohl být raději samostatný příběh - ne pokračování, protože ta už většinou utínají naši fantazii, která si ty nezpracované pokračování vymýšlí po svém, ztrácí to kouzlo, tajemství... ale chápu JOJO, že pak by zmizelo hlavní téma toho, co vlastně Lou překonává....a život je i o tom, že to, co mělo tajemný příslib nepoznaného, nadpozemského, silného....se změní v realitu...
A ta je tu i přes to vše popsaná krásně, příjemně se četla, byla plná emocí a potkat takového Sama alespoň v knize je elektrizující :-) :-)

Dousabel
28.12.2016 5 z 5

Podle mého, dokonale vystihnuté chování, myšlení a jednání člověka, který se bojí zamilovat potom, co ztratil někoho milovaného. Opravdu zdařilé pokračování Než jsem tě poznala, i když jsem z toho měla obavy, povedlo se to. Jojo je prostě mistryně pera a v současné době nemá konkurenci v tomto žánru. Netlačila na pilu, bylo to psáno citlivě, jemně, nenásilně, hrozně moc jsem Louise fandila, ať se jí to podaří! A odpouštím jí i těch cca posledních 40 stránek strašných, ale opravdu strašných klišé, jak z amerického dojáku :D :D A ten záchranář Sam... ♥♥♥

majík1
27.12.2016 3 z 5

První díl byl o mnoho lepší.Toto takový zlatý střed.

Anna 13
27.12.2016 2 z 5

Je mi smutno...
Neměla jsem knihu vůbec číst.
Tohle je kniha pro ty, kteří nečetli Než jsem tě poznala. Ti, co to četli, budou nejspíše asi hodně zklamaní. Ale těm, kteří první díl nečetli možná potěší nebo dokonce nadchne a možná jim příběh opět pomůže s nějakým životním problémem.

Nicméně, mne je velmi líto, že autorka musela tohle napsat, že jí to, co s první knihou dokázala, nestačilo.

Nedá se nic dělat. Já knihu ale nedoporučuji. Příběh a postavy v něm se dost vysmívají původnímů příběhu. Tohle se mi prostě fakt nelíbí...

Ponechte si v sobě to krásné tajemné lahodné Než jsem tě poznala a nečtěte to.

MonikaHos
26.12.2016 5 z 5

Mně se to líbilo. Místy mi příběh dokonce připadal (a teď mě neukamenujte, prosím) zajímavější a záživnější než první díl. A Sam je jednoduše TOP muž!

Erummeldë
26.12.2016 4 z 5

Z knížky jsem měla docela strach, jelikož jsem si nechtěla zkazit dojmy z prvního dílu. Příběh byl sám o sobě zajímavý a dobře se četl. Myslím si, že kdyby se knížka trochu poupravila, tak by to byl dobrý jednodílný román, ale jako pokračování "Než jsem tě poznala" mi to nesedělo.

adikpav
26.12.2016 2 z 5

Některé příběhy by neměly spatřit světlo světa. A toto platí také o této knize. L. jsem si nějak nemohla znovu zamilovat a celý její další příběh degradoval pocit, že mezi ní a Willem bylo něco úžasného. Za mě opravdu ne.

Andvejka
25.12.2016 3 z 5

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale rozhodně bych asi bez životního pokračování Lou mohla žít. Pasáže týkající se Louisiných rodičů bych v knize vůbec mít nemusela - s dějem nikterak nesouvisely a já je brala jako rušivý element, který mě vůbec nebavil. Lily by potřebovala pořádně profackovat, stejně tak i Lou. Upřímně mě bavilo číst ty řádky, ve kterých se vyskytovali Jake, Sam a Donna a docela mě mrzelo, že po vysvětlení vztahu Jake - Sam se Jake v knize už téměř nevyskytoval. Také by se mi líbilo víc konverzací s Nathanem, toho jsem měla v prvím díle moc ráda.

Sečteno podtrženo kniha je pro mě takový průměr, který kdybych nečetla, tak bych asi o nic nepřišla. Mnohem víc by mě zajímal život Willa před tím, než skončil na vozíku.

zuzurana
23.12.2016 2 z 5

zbytočne pokracovanie.. nemusela ta kniha vobec byt..

jana3099
23.12.2016 5 z 5

Na další pokračování v životě Lou jsem se těšíla a rozhodně se mi to vyplatilo. Kniha se opět velice hezky čte a její příběh je opět zajímavý ;-)

VendyBW
22.12.2016 4 z 5

Na pokracovani jsem se tesila, byla jsem rada, ze je. A rozhodne zklamanim neni - je to proste Louisa ;-) hezky pribeh o tom, co nastalo pak.

alka1609
20.12.2016 5 z 5

JM je moje oblíbená autorka. Po přečtení Než jsem tě poznala, jsem musela pokračovat dalším dílem a opět mě tato knížka nezklamala. Doporučuji!

janyska13
19.12.2016 3 z 5

Jsem lehce zklamaná... Celkově mě kniha bavila, konec jsem čekala jiný, jednu událost jsem absolutně nečekala... A ten konec mě celkem štve...

Leniiis
18.12.2016 5 z 5

Už po přečtení prvního dílu jsem věděla, že druhej si určitě přečtu, ale vůbec jsem neměla přehnaný očekávání a říkala si, že druhej díl už nebude ono. Hm, tak bylo. Opět krásná knížka. Tím, že jsem postavy znala už i z filmu, tak jsem si živě představovala všechny scény, fandila, někdy nadávala. No a ani nějaká ta slzička nemohla chybět. Takže já jsem nadšená! :-)

maca1245
16.12.2016 5 z 5

Při čtení několika recenzí jsem se hodně dlouho rozhodoval zda toto pokračování "Než jsem tě poznala" (Která mě úplně vtáhla) si vůbec přečtu. Opět se mi potvrdilo pravidlo. "Přesvědč se sám a nedej na recenze ostatních"
Kniha mě okamžitě pohltila a já nebyl schopný knihu jen tak odložit. Kniha mě absolutně vtáhla do děje a přišlo mě to jako kdybych tam stál s postavami a koukal na ně. Měl jsem potřebu křičet na postavy nebo jim dát jednu dvě facky. Dokonce jsem uronil i pár slz a musím říct, že se za to vůbec nestydím jako většina chlapů, kteří stále žijí v přežitku že chlapy nepláčou... ale to jsem odbočil. Za mě je to 5* dá se to brát jako pokračování, ale i jako samostatný díl.

PS: Hodně lidí si stěžovalo, že Lou už není taková jaká byla. Proboha lidi vzbuďte se!!!! Když vám umře někdo koho milujete a ještě mu přitom asistujete asi to vaši psychiku a celkový pohled na svět změní.!!!!!!!!