Čo bolo potom

Čo bolo potom https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2881 702

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

Ketrin.TR
08.03.2022 3 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování života Lousi poté, co ji a celý svět Will opustil, ale bohužel knížka mě tak moc nenadchla. Vyprávění autorky je super, ale občas jsem se už nutila do čtení. Louisa mi přišla jako úplně jiná postava, lezla mi na nervy a jakmile se v příběhu zjevila i Lily, už jsem jen vztekle skřípala zuby. Louisa si od ní nechala všechno líbit a její pocit, že Willovi pořád něco dluží, mě vyloženě štval. Stránky zaplněné průběhem skupinové terapie jsem už přeskakovala. Někdy je prostě lepší už nechat příběh spát a dál nic nevymýšlet...

Grynče
20.02.2022

Nádhera. Přečteno jedním dechem,

MonikaŠ94
18.02.2022 4 z 5

Trošku zdlouhavější ale milovníci první knihy se nechají rychle vtáhnout do děje. Opatrnost, láska i zvraty.

Michelleee
18.02.2022 5 z 5

Moc hezké pokračování, záchranář Sam je sympatický. Přidání Lily do děje se mi líbilo.

mfajmanova
17.02.2022 3 z 5

Že všech knížek, které jsem od autorky zatím četla, mi tato přišla nejslabší. Ale stále bych to ohodnotila jako příjemné čtení, ač jsem u Moyesové zvyklá na vyšší standart.

jankor
17.01.2022 4 z 5

Byla jsem zvědavá, 1. díl se mi četl hezky, ale další díly mohly být klidně i samostatné, kdyby v nich nebyly vzpomínky na Willa. Dala jsem o hvězdu míň, děj byl pro mě ve trojce předvídatelný, spíš jsem čekala, jestli to nebude překvapivě jinak. Nebylo.

Monisek.B
16.01.2022 4 z 5

Čtivá, zábavná, srdcervoucí, k pláči nutící... To všechno lze o této knize říci. Mně se prostě líbila a musím dodat, že Jojo nezklamala. Ach! :-)

Jana512
18.12.2021 4 z 5

Autorka nám dává poznat, jak někdy nelehké přijat to, co nás v životě potká. Kdo dočte až do konce, musí přijat skutečnost, že všechno zlé je pro něco dobré, pokud nezatrpkneme v sebelítosti a snažíme se i se svým zraněním druhým naslouchat a pomáhat jim. Lou Clarková to dokázala.

Sarkablahova1
16.12.2021 5 z 5

Kniha nezklamala. Na to, že to je volné pokračování, je super.

Lufiik
19.10.2021 5 z 5

Kniha pro mě více zajímavější než první díl. Kniha opět ve mě vyvolávala pocity smutku i radosti. Po dočtení jsem byla v emocionálním rozpoložení stejně jako u prvního dílu, takže autorka nezklamala. Snad bude takový i třetí díl. :)
Doporučuji všemi deseti!

Pepina01
07.10.2021 3 z 5

Trvalo mi delší dobu, než jsem odhodlala knihu otevřít a začíst číst. Protože první díl mě emotivně hodně zasáhl. Ani jsem si nedokázala představit, o čem by vlastně mohla být. Kniha je napsaná hezky, ačkoli se nečte tak náruživě jako předchozí. A upřímně nechápu, proč se píší dodatečná pokračování příběhů, které byly krásné a nějakým způsobem ukončeny. Ale to je asi problém této doby (u filmu se to děje také pořád) a jak je uvedeno na konci, bylo to hlavně přání čtenářů.

Han-nah
07.10.2021 4 z 5

Asi každý čtenář čeká v dalším pokračování knihy něco jiného, Ztráta blízkého člověka bolí a je těžké se s ní vyrovnat. Nikdo nechce slyšet fráze "Život jde dál." Tato cesta hledání sebe sama je pro každého jinak dlouhá, bolestivá.
V první sérii to byl hlavně Will, v této je to Louisa, která se s jeho odchodem nemůže vyrovnat. Truchlí, dovídá se nové věci, do života jí vstoupí nespoutaná Lily a její život se po kousíčkách posouvá dále. Má těžký úraz a je tu její rodina, která ji s láskou podporuje. Možná potkala někoho, s kým bude šťastná.

Ishir
23.09.2021 3 z 5

Kniha je o dost slabší než první díl. Příběh mě zaujal až od poslední třetiny, která stála za to.

maruschka
20.08.2021 5 z 5

Pro mě lepší než první díl. Moc nechápu negativní komentáře u knih JM a jí podobných - proboha, je to zavedený žánr ženské literatury! Kdo si na tomhle chce svými odpady honit ego, tak asi nebyl posledních deset let v knihkupectví (a netuší, že má na výběr spoustu dalších žánrů).

Kami33
03.08.2021 5 z 5

Trochu jsem se bála pokračování, ale nakonec se mi líbilo. Na rozdíl od 1. dílu, který jsem poslouchala jako audioknihu, kdy mi přednes Evy Josefíkové dost lezl na nervy, jsem si tentokrát četla podle svého a knihu si užila.

koki.veru
18.07.2021 5 z 5

Pěkné pokračování romantického příběhu. Kniha se četla velice dobře a určitě se vrhnu i na třetí díl.

Tebby
09.07.2021 2 z 5

No tak já nevím, po kouzelném prvním dílu, který jsem měla sfouknutý za pár dní mi tento trval 3 týdny. Louisa se chovala naprosto iracionálně a Lily bych nejradši zabila. Jsem zvědavá, jak se vyloupne poslední díl. Bohužel jsem během téměř celé knihy měla dojem tak na 2*.

miiiiiinka
07.07.2021 4 z 5

líbilo se mi to více než první díl - příběh byl méně předvídatelný.

akdar72
14.06.2021 5 z 5

Jiná, ale také hezká.

Vendy1993
28.05.2021 4 z 5

tak strašně jsem se těšila na pokračování, protože mám Luisu moc ráda a zajímalo mě jak se její příběh vyvine...nezklamalo mě snad jediné slovo :) teda kromě Lily, proto jedna hvězda dolů ;)