Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 4.65484

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You (2012)

Vydáno:, Ikar (ČR)

coquus
předevčírem

Zvláštní příběh o lásce s nevšedním zakončením. Po stránce dojmů či síly emocí, které se příběh snaží u čtenáře vyvolat, funguje tahle kniha jednoznačně na 100%. I když romány tohoto druhu moc nečtu, ale nechal jsem se přesvědčit zdejším dobrým hodnocením a opravdu to stálo za to.

Zlatinka.Emilly

Pěkný příběh smutně končící. Ale o tom je život a těžko soudit, kdo byl v právu? Pravda je, že pokud si neobujeme botky toho druhého, nepoznáme, kde ho tlačí. Rozhodnutí je na každém z nás a ten druhý ho musí přijmout, nebo taky ne.

kiki11

Tahle kniha není jen zamilované klišé, je to něco víc. A právě to "víc" mi po celou dobu čtení nedovolilo odtrhnout oči. Není moc knih, které se mi zapsaly do srdce. Tuhle ale rozhodně řadím mezi ně.

ivousekk

Neskutečný příběh... Jak je úžasný, tak šíleně je konec smutný.
Tohle je úplně poprvé, co jsem viděla film a pak četla knížku. Vždycky jsem čtení knížky po filmu považovala za zbytečnost, jenže tady jsem prostě musela. A rozhodně toho nelituji. I když byl film skvělý, vše do něj dát nešlo. Přesto, že jsem věděla, jak to bude probíhat, jak na konci budu opět brečet, nelituji, že jsem se do čtení pustila. A jako většina z 1539 komentářů přede mnou, budu tuhle knížku chválit a doporučovat. Protože to prostě nejde jinak :)

marylin30

Moc pěkné čtení.

Jupijow

Příběh trošku z jiného světa (zejména kvůli motivu peněz), nijak zvlášt originální (nemůžete si nevzpomenout na film Intouchables), ale přesto velmi čtivý a taky vás donutí trochu přemýšlet o svém vlastním životě.

kacimilek

Nejsem zrovna typ na milostné příběhy, taky mi dlouho trvalo, než jsem se ke knize dostala. A upřímně: na zadek jsem si z ní opravdu nesedla.

nikol.ami

Než jsme tě poznala byla mou další zvolenou knihou, kterou jsem si vybrala na základě vysokého hodnocení z Databáze knih. Ač pravidelně nečtu romány, tak tenhle rádoby román se silným příběhem mě překvapil. Začátek knihy nebyl nijak významný, za to od poloviny knihy ke konci se kniha četla docela sama. Na pět hvězd to za mě není, ale kniha mě rozhodně mile překvapila, a pokud máte tuhle tématiku rádi, určitě ji mohu jen doporučit :-)

NikolettaHole

Jako první jsem viděla film, byla to hezká podívaná a hlavně mám doopravdy ráda Sama Claflina(Will). Film mě však nijak víc neohromil. Knížka byla jiná, ani ne obsahem ale hlavně stylem vyprávění. Byla napsána tak mile že mi občas unikalo i to tíživé téma. A konec? Konec mi prostě zlomil srdce, i když jsem věděla jak to dopadne.

eva3695

Velmi příjemné a oddechové čtení. Příběh se vyvíjí klasicky, i když konec mě velmi překvapil. Je to dojemný, ale zároveň humorný příběh dvou rozdílných lidí, kteří se snaží nějak spolu vycházet. U mně Jojo Moyesová boduje, protože píše velmi dobře. Člověk občas potřebuje vypnout a jen si užívat příjemné čtení.

Bobina74

Tak tohle klidně ano. Opět jsem se koukla do občanky zda jsem z takovýchto slaďáků nevyrostla a .....nevyrostla :-) Shrnu to jednoduše : poslední stránky jsem spotřebovala zásobu kapesníků svých, dětí a pracovních, od matky jsem neustále slyšela ať už neřvu, že jsem trapná a nakonec už to nevydržela a jen jsem dočetla vyrvala mi knížku z ruky, že to si teda bude muset taky přečíst....
P.s. : řvala ještě víc než já a mlela o tom další měsíc...:-) ( podotýkám, že moje maminka je nečtoucí).

krausmary

Vzhledem k vysokému hodnocení jsem asi čekala víc, příběh byl smutný a dojemný, to ano, ale dost jednoduchý a přímočarý. Ani hlavní hrdinka mě moc neuchvátila, děj se nijak nevyvíjí a styl psaní je obyčejný. Na druhou stranu kniha neurazí, s Willem jsem soucítila a chápu proč nakonec udělal to co udělal.

renda03

Naprosto úžasná knížka. Vřele doporučuji

MOmoMO

Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a konec mi zlomil srdce. Zatím mě tato autorka nezklamala.

Perry

Nevím, jestli mám tuto větu začít slovem "Bohužel" nebo "Naštěstí" ... každopádně jsem viděla jako první film a až poté četla knihu.
Musím říct, že filmová produkce se opravdu téměř dokonale držela knižní předlohy. Takže pokud jste, stejně jako já viděli první film, v knize už na vás moc překvapení nečeká. :)
Co se týče příběhu samotného... mě osobně opravdu chytl za srdce. Nemohu ho nic jiného než doporučit. :)))

hopen

Moc pěkná kniha.. Asi nejlepší od autorky..

martiline

Něco tak krásného ...

bara5465

Will Traynor je prostě hrdina. Zbabělec. Oboje. Někoho takhle změnit. Je to rozhodně hrdina.

MimiNinaFuraha

Tak jako řada dalších čtenářů jsem i já nejdříve viděla film a teprve poté jsem si pořídila knížku a přečetla jsem si ji. Moc hezký příběh.... dobře se mi to četlo. Knížka byla příjemná a moje maminka, když jsem jí knížku půjčila, ji četla jedním dechem. Takže této knížce dávám pozitivní hodnocení. Děkuji Jojo Moyes za příjemné chvilky s jejím příběhem :)

tabaluga

Nejdříve jsem viděla film a az poté náhodou toto přečetla, kdy mi čtení připomínalo něco, co jsem viděla. Krásná kniha ale pro mne trochu smutna. Pořád jsem čekala, kdy dojde ke zlomu a hlavní hrdina změní názor na život. To se sice nestalo, ale hlavní hrdinku toto setkání velmi změnilo. Jak se říká všechno zle je k něčemu dobré

malen

Tak Vám povím, že to tedy není kniha do vlaku. Protože i doma na mě koukali, jestli jsem normální, když se chvíli chechtám a chvíli mi tečou slzy jako hrách. Škoda, že jsem se předtím podívala, o čem je navazující díl, tak jsem tušila... Ale fakt pěkná knížka

sgjoli

Ani mne nakonec neminul tento slavný bestseller. A musím říct, že i já jsem z něho byla po dočtení nadšená.

Skvěle je tu zobrazeno střetávání dvou světů, kdy jedna postava je zdravá a může dělat všechno na světě, ale nedělá to, zatímco druhá postava by chtěla dělat všechno na světě, ale nemůže pro svůj handicap. A Moyesové se tyto dva světy podařilo skvěle konfrontovat. Hlavně Willům pohled na život mne hodně zasáhl. Důležité je žít a ne jen přežívat.

Jde o silné, citlivě napsané lidské drama životě, přežívání, chuti žít, o smrti. A já si tuto knihu moc užila.

JitulHa

Dva hlavní protagonisté Louisa i William se musí poprat s něčím novým, s něčím, co nechtěli, možná proto je osud svede dohromady. Na první pohled tak může kniha vzbuzovat dojem, že v ní jde pouze o jeden tragický lidský osud či o lásku. Ale jde v ní o mnohem více, je o tom, že člověk nikdy nemá považovat to, co má za samozřejmost a má si vážit i nepatrných maličkostí. Také o tom, co všechno můžeme udělat pro druhé, nebo čeho jsme schopni se vzdát. Především asi donutí zamyslet se nad svým vlastním životem a nad tím, co je možné ztratit.

hvězdo.kupa

Konečně příběh s obyčejnou holkou, která se nevrhá do všeho po hlavě tak, jak je to dneska moderní, a které vážně věřím, že je obyčejná a spokojená se svým obyčejným životem. Slaďák konečně z trochu jiného soudku. Chytlo mě za srdce. Film překvapivě stejně skvělý, jako jeho knižní předloha.

Perhonen

Představa kluka z bohaté rodiny připoutaného k invalidnímu vozíku a jeho pečovatelky: jinými slovy mladého děvčete ze sociálně slabého zázemí, ve mně vyvolala trochu nevoli a neubránila jsem se počátečnímu skepticismu. Veškeré předsudky se však rozplynuly již po přečtení prvních stran knihy. Příběh mě doslova pohltil a já knihu během dvou dnů přelouskala.

Ten příběh má neuvěřitelnou sílu, líbí se mi sympatické vykreslení postavy Clarkové, ztřeštěného děvčete s osobitým stylem oblékání a nezdolným životním optimismem - čtenář si ji snad ani nemůže neoblíbit.
Plusové body připisuji i happy endu, který se sice konal, akorát úplně jiným způsobem než bychom očekávali.

Rozhodně sáhnu i po dalších knihách od Jojo Moyes.

katchamccall

Jelikož hltám Kinga apod., chtěla jsem zkusit něco jiného...nového...oddychového...reálného. Vracím se zpět do světa hororu a fantasy. Neuvěřitelně dojemný konec a já opravdu nerada brečím, ale tady se to nedalo ovládnout. Tleskám p. Moyesové a až zase budu mít někdy telecí nápad přečíst si něco "ze života", rozhodně sáhnu po dalším titulu od ní.

petunkav

Ve zkratce - velice silná, emotivní.
Čekala jsem takovou jednoduchou oddechovku. No oddechovka to byla, ale velmi dojemná. Na tento druh čtiva moc nejsem, sáhnu po něm jen občas. Ale v tomto případě jsem určitě udělala dobře.

annarehakova

Hodnocení mě donutilo si ji přečíst a je fakt, že to šlo skoro samo. Nijak ale neuchvátí dějem ani stylem psaní. Často mi vadilo, že spousta vět šustí papírem. Jak už tu psali jiní, příběh se moc nikam nevyvíjí a je to fakt typická oddechovka. Kdybych se měla rozhodnout znovu, asi bych ten čas věnovala jiné knížce.

e.s.e.t.

Absolutní doják. Víc slov netřeba..

Havrnka

První knihu, kterou jsem četla od Moyesové byla Stříbrná zátoka. Velmi se mi líbila a těšila jsem se na nějakou další. A tou byla právě tato kniha.
Pro mne velice čtivá, mimo jiné i nutící k zamyšlení nad životem. Nechyběl humor ani smutek.