Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 4.64989

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You (2012)

Vydáno:, Ikar (ČR)

myskalos
včera

Kniha, která mě naprosto dostala, dojemná, čtivá....silný příběh. Film jsem ještě neviděla, tak jsem zvědavá...

Allla9

Mám jediný výraz: perfektní!

Lorinka

Ze začátku mě nijak extra nezaujala, ale pak mě zajímalo jak to dopadne a už se nešlo odtrhnout :-)

iveetka

Velmi povedená kniha a zajímavý příběh!! Doporučuji!

aaduska16

Skvělá knížka, čte se jedním dechem! :) Nemohla jsem se od ní doslova odtrhnout... Doporučuji!

Kacule88

Krásná knížka.

eliášová

úžasná...

KatulakT

Celou dobu jsem tušila, jak příběh skončí, ale přesto jsem byla překvapená a totálně nepřipravená. Posledních třicet stran jsem četla hooodně dlouho, ono přes slzy se moc koukat nedá. Během čtení jsem měla pár výtek, ale to sem nepatří.
Film je kvalitně a rozhodně vkusně zpracován. Četla jsem v angličtině - vřele doporučuji.

Nejkrásnější, nejmilejší, nejsmutnější, nejubrečenější... Nejdokonalejší!

Celkový dojem 110 %

Doubravka1975

Moc se mi líbil příběh Willa a Lou, to já si zase přála, aby Lou Willa pochopila, že to co chce udělat je jeho volba a pro něho prostě to nejlepší a posledních 6 měsíců mu dokázala zpříjemnit jak nejlíp dokázala. Brečela jsem od druhé kapitoly i teď když píšu komentář... Fakt moc silný příběh, který mě dostal. Co nejdřív se podívám na film a mám už připravenou Život po tobě

Kiwicatko

Tak jsem se pustila do knizky plna ocekavani a napeti. V pulce pribehu jsem se musela podivat na film, abych se aspon trochu psychicky pripravila na dalsi vyvoj. No a pak jsem mela nekolikrat tendence strcit knihu do mrazaku (jako Joey v Pratelich) jen abych ji nemusela docist a abych zastavila aspon na chvili ten prival slz.
Ma me pribeh udelal neskutecny dojem a ja Willovi nadavala a spilala za to, co chce udelat, i kdyz sama bych takovy zivot zit nechtela.
Spis jsem to mela cist v lete a ne na podzim, kdy zacinaj chmury a deprese z pocasi.....

HaaHaa

Knížka se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem.. A těch slz.. :))

holy17

Knížka mě naprosto bavila, není stereotypní a autorce se velice podařila.

CHezunka

krásná, romantická knížka. Touhle knihou mě spisovatelka naprosto dostala a donutila pořídit všechno , co napsala :-)

Diginka

Nevím, čím to je, ale do knihy jsem se nějak nemohla začíst a konec mě až tak nevzal. Možná to bylo tím, že jsem první viděla film a kladla jsem na knížku moc vysoké očekávání, které nemohla splnit. Obvykle tedy knížku a film dokážu odlišit, ale tady mi to nějak nešlo. Škoda. Moc jsem se na ni těšila. Každopádně některé pasáže byly skvělé a pobavily.

sarekaslukova

Moc krásná knížka, když nepočítám konec u kterého jsem ronila slzy jako želva tak jsem se skoro pořád něčemu smála. Líbilo se mi postupné dospívání hlavních postav a vůbec mi nevadilo, že některé věci tam bylo trochu předvídatelné.

KateTheBlogger

Film jsem viděla třikrát a pokaždé si ho zamilovala víc a víc, tak jsem chtěla přečíst i knížku, která byla krásná, nádherná, dokonalá a hltala jsem ji jedním dechem.

potika

Původně jsem se do ní kvůli názvu a podezření na klasickou červenou knihonu vůbec nechtěla pouštět, ale je vážně skvělá.

Ver-ča

kniha která mě dodala odvahu žít život na plný čáře a řekla mi užívej si života dokud můžeš :)

niska

Ešte sa mi nestalo, že by som pri knižke plakala. Ešte teraz mi je smutno. Ale inak ako to skončilo, to skončiť ani nemohlo... Ešte dlho budem nad knižkou premýšľať a bude vo mne rezonovať. Rozhodne stojí za prečítanie...

Barbara02

Kniha má úžasnou amosféru, člověka baví, občas rozesmutní, ale oproti filmu, který mi přišel hodně lacině pozměněný, aby to všichni lépe chápali a aby to bylo víc jako ostatní filmy je to úplně někde jinde. Hlavně mě bavil charakter Lou. Z knihy jsem většinou měla strašně dobrou náladu. Takže vlastně určitě doporučuju všem co si chtějí zlepšit náladu.

Linda007

Moc hezké. Je to bohužel hodně předvídatelné. I tak se mi to hodně líbilo. Je to mnohem lepší, než film, který jsme viděla, až po přečtení knihy. Hlavní hrdinka je naprosto úžasná, ale mám ráda i Willa. Konec knihy je opravdu na zamyšlení, skončilo to dobře nebo špatně? Záleží na úhlu pohledu :)

ujunka

Bože....
Strašně dobře se čte a ten konec.. slza ukápla a to nejsem žádná citlivka

luckomar

Kniha je prostě zajímavá a stojí za přečtení. Člověka strhne a konec překvapí. Musím ale říct, (a nestává se to často) že film se mi líbil více

Michaela999

Pěkně se to četlo, skvělá předloha pro film. Čekala jsem od toho ale trochu víc.

KamaPika

Líbilo :-)

Maigle

Tahle knížka mě neskutečně chytila...Během dvou dnů jsem ji přečetla, nemít malou dcerku, tak bych četla jedním dechem... Jen nevím, jestli se zrovna pustit do druhého dílu, protože podle mě takto silný příběh jen tak nic nepřekoná. A filmové zpracování? Je to týden, co jsem knížku četla a od té doby jsem film viděla třikrát :-) Málokdy mě zaujme jak knížka, tak film.

Mikky01

kniha Je smutná, a to hodně, ale taky je to kniha strašně napínavá a vy i na poslední dvoustraně pořád doufáte ve šťastný konec. Ale nastane? Odpověď najdete v knize samotné. Jen vás varuji. Nejde jen o oddechovou knížku. Příběh vás donutí přemýšlet nad cennou lidského života. A také nad tím, jaký má svět názor na téma Asistovaná sebevražda.

Briv

Když jsem tuto knihu otevírala a začínala číst, nečekala jsem od toho víc než romantiku, lásku a zlomené srdce, ale dala mi mnohem mnohem víc. Naprosto mě totiž překvapily detaily ze života vozíčkáře a to kvadruplegika.
Můj manžel kdysi pracoval v rehabilitačním ústavu, takže jsem o tom sice měla nějakou představu, ale číst o pocitech, bezmoci, vzdoru, neskutečné síle a odhodlání - to bylo pro mě opravdu silné.
Kniha je napsaná velmi poutavě, takže jsem ji měla přečtenou během několika málo dnů. Louisa mi velmi přirostla k srdci. A Will? Oba byli prostě skvělí. Jejich rozdílné povahy a pohled na svět, to co si dokázali navzájem dát...
Rovněž je velmi zajímavý pohled na eutanazii. V knize je nastíněno několik různých názorů a samozřejmě mě to vedlo k zamyšlení. Neumím si totiž vůbec představit, jak bych se rozhodovala já. Chápu, ale obě strany. Pořád mi to vrtá hlavou.
Každopádně knihu určitě doporučuji a ráda si přečtu další díl. Díky za ni!

makki.xoxo

Kniha mě ke konci naprosto pohltila. Je to inspirující, smutný a srdcervoucí příběh, který si zaslouží pozornost. Knihu jsem přečetla jsedním dechem i přesto, že má přes 400 stran. Knihu moc doporučuju! Způsob jakým spisovatelka píše je čtivý a myslím, že na tuhle knížku jen tak nezapomenu.

Vendulik

Nejlepší kniha od této autorky. Jen ten konec mohl být trochu jiný.