Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 4.65264

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You (2012)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Krokodyl1302
včera

Prectena behem 4 dnu. Nenarocna, ale skvěla.

Tereziee
včera

Myslím, že k této knize není co psát. Vezme vás u srdce. Je dokonalá.

Mrs.Morgan

Vedela jsem co je to za knihu.I jak skonci.dokonce mi lezela i pul roku doma....nakonec jsem ji za den a noc přečetla.co Vam budu povidat,ac se nejedná o "muj" žánr,vryla se mi hluboko do hlavy a casto se k myšlenkám na ni vracim.film mam stazeny,ale mam obavy se na nej podívat,at si neznicim dojem z knihy

Veronicess

Kniha čo vám zlomí srdce. V dobrom :) Nechá vás absolútne sa zamilovať do jej postáv, ich osudov a tragédií. Budete sa smiať a plakať, a trošku si uvedomíte že to vlastne s vašim životom nie je až tak zlé.

Sandalkar

Překvapení. Nemám ráda romantické prvoplánové knihy nebo filmy, tady mě obal tím pádem dost odrazoval. Po prvních několika stránkách jsem autorku podezírala z vykrádání příběhu Nedotknutelní. Pak se to ale rozjelo a já jsem zůstala číst až do 2 do rána, jen abych věděla, jak celý příběh dopadne. Knížka otevírá obtížné téma asistované sebevraždy, na které osobně dodnes nemám pevný názor. Závěr byl trochu nečekaný, člověk čekal, že.... No jen si to přečtěte. A myslím, že by to mohli skousnout i muži :-). PS.: A nesnáším, když je obal vytvořený z filmové verze, nenechává to čtenáři prostor k fantazii....

Klichem1

Nadherny pribeh, prijemne postavy, dojimavy koniec. Idealna knizka na volny vecer, s ktorou sa nebudete nudit, popremyslate o zivote, poplacete si, usmejete sa. Proste vsetko co k pohodovemu veceru a poharu vina chcem.

marketa9252

Ačkoliv tyto knihy moc nečtu,opravdu mi zaujala.

TerezaJágrová

Úplně dokonalá,čtivá kniha,od které jsem se nemohla odtrhnout. Film je také krásný,ale v knize toho je více. Na konci vám jistě ukápne ,,pár" slz. Určitě je to kniha,ke které se někdy vrátím. Hned jdu číst další díl.

brijana

Páni... nádherná kniha. I když strašně smutná. Člověk se díky knize dostal do úplně jiného prostředí. Ale znovu ji asi číst nebudu. Nerada brečím

adrika20

Kniha mě uplně pohltila,zajímavá,čtivá, ale ten konec to bylo něco ,něco co jsem nečekala a ukápla i nějaká ta slza.Knihu určitě doporučuji.

Simcule

Zrejme nejlepsi "romantarna", kterou jsem kdy cetla. Precetla jsem ji jednim dechem. Nemuzu uverit, ze jde o smysleny pribeh, cely se mi zdal az neskutečně realny. Konec jsem obrecela a rozhodne mam v plánu se ke knize zase nekdy vratit!

luuca10

Kniha vtáhne do děje, hlavní hrdinové si vás získají. Hvězdičku strhávám za kýčovitý závěr, co se týče autorčina stylu - nečekejte žádná rozvinutá souvětí či příliš květnatou slovní zásobu.

Hermiona8703

Dámy a pánové (spíše dámy), připravte si kapesníky. Budete je potřebovat, věřte mi. Knihy jsem se nejprve obávala kvůli celému tomu bum, které kolem ní bylo, protože většinou známé a hodně opěvované knihy u mě moc nepochodí (např. Greenovky), ale tohle bylo úplně jiný kafe. Rozhodně stojí za přečtení.

xSimaix
30.12.2017

Říká se, že pro krásu se trpí.
Je to pravda, protože...

K této knize...ne. Nebudu Než Jsem Tě Poznala nazývat knihou, ale zážitkem. To mi k tomu pasuje nejvíce.

Tento zážitek se nedá popsat. Připadám si, jako bych o něm mohla mluvit hodiny a zároveň ani ne půl minuty. Připadám si, jako bych mohla příběh rozebrat do podrobností a přitom ne. Připadám si, jako bych mohla napsat předlouhý sloh o tom, kolik emocí ve mně tato kniha vyvolala, ale zároveň jako by se to nedalo slovy ani popsat. Jsem nesmírně rozpolcená a sama nedokážu vyjádřit proč.

Toto se ale vážně nedá popsat slovy. Ten pocit, jež mám v hrudi, ty emoce, které cítím v mysli...to se jednoduše nedá popsat. To se musí zažít, prožít a upřímně? Ke konci při štěstí přežít...

Nedokáži samu sebe přesvědčit, že Než Jsem Tě Poznala je kniha. Že je to fikce. Že nikdy nebyla žádná Lou ani Will. Že se nikdy nepoznali, že se nikdy vzájemně nezměnili, že spolu neprožili "nejlepších 6 měsíců života", že se do sebe nikdy nezamilovali, že se spolu nikdy nerozloučili tak, jak jsem četla...Celá tato kniha byla tak reálná, až mě z toho bolí u srdce. Jojo Moyesová je čarodějka, jinak si to nedokážu vysvětlit. Každá konverzace mezi postavami byla tak nenucená, tak realistická, tak...živá. Nemyslím si, že někdy samu sebe přesvědčím o tom, že vážně se nic z toho nikdy neudálo.

Jsou knihy, u kterých jsem měla slzy na krajíčku. Jsou knihy, které mě rozesmály. Jsou knihy, které mě přinutili se po jejich přečtení na chvilku zastavit a popřemýšlet.
Žádná kniha mě ale zatím nepřinutila cítit tak intenzivní emoce, jako právě Než Jsem Tě Poznala.
Smála jsem se, bála jsem se, plakala jsem (o a jak moc, heh...).
Žádná takzvaná "fikce" mě ještě nepřinutila cítit tak intenzivní hurikán emocí jako právě tato. Proto je také tak těžké uvěřit, že to byla "pouhá" fikce.

Než Jsem Tě Poznala bolí. A hodně. Pomyšlení na to, že spolu Louisa a Will nikdy nebudou? Vždyť jsou to, pokud mám znít jako takzvaná hysterická "fangirl", spřízněné duše. Milují se, ale láska někdy nestačí...a zde se to prokázalo v té nejvíce bolestivé podobě. Zároveň je to ale ten typ knihy, který je jedinečný absolutně ve všem. Donutí vás zamyslet se nad tím, jak se může váš život drasticky změnit o 360 stupňů a vše co znáte se jednoduše rozplyne. Jak je někdy i ta podle mnoha lidí "pravá láska" někdy málo.

Já osobně věděla, jak kniha skončí. Věděla jsem, že to není šťastný konec...ale pořád jsem v koutku duše věřila, že to dopadne jinak. Že se Lou a Will navzájem zachrání. Že spolu prožijí život, který si obě tyto úžasné postavy zaslouží...Věděla jsem, že to tak nebude, ale Než Jsem Tě Poznala je jednoduše ten typ knihy, který vás donutí doufat. Mít naději, i když víte, že zbytečnou...

Říká se, že pro krásu se trpí.
Je to pravda, protože Než Jsem Tě Poznala bolí. Je to nádherná, nesmírně bolestivá kniha, jež vám změní pohled na život a lásku (mně osobně nesmírným způsobem), protože nás udeří tvrdou a krutou realitou. Ne vše se dá napravit dovolenou a penězi. A láska není pouze o krásných věcech, je také o obětování pro člověka, kterého milujete. Pro člověka, pro kterého jste ochotni nesmírně trpět, protože víte, že mu tím pomůžete, že ho zachráníte způsobem, jaký si on sám přeje.

Upřímně nevím, jak mám tuto knihu hodnotit nějakými "hvězdičkami". Co znamená pro tuto knihu hodnocení pěti hvězd? Že byla skvělá? Ano, to byla. Ale vystihuje toto hodnocení vše, čím tato kniha je? Ani zdaleka ne.

Jak už jsem psala, nedá se to ani nazvat knihou, spíše zážitkem.
Neuvěřitelným, dech-beroucím zážitkem.

Nikkiproch
29.12.2017

Pro počet hvězdiček se stále nemohu rozhodnout. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale ani z ní nejsem unešená jako všichni ostatní. Minimálně půlku knihy jsem čekala, kdy mě děj konečně vtáhne... a nejpozději od druhé kapitoly jsem věděla, jak to celé dopadne. Téma knihy se mi však celkem líbilo a jsem vlastně ráda, jak to dopadlo. Jinak by to byla jen novodobá Rosamunde. :-)

Nikcasmej
28.12.2017

Kniha mě příjemně překvapila. Čekala jsem, že dopadne stějně jako každá romantická kniha. Opak je pravdou, čtivá a dojemná kniha vás pohltí! Doporučuji.

makyla
27.12.2017

Krásná kniha, člověka donutí se zamyslet nad životem. Nebudu vůbec popírat, poplakala jsem si. Za mě palec nahoru a já vím, že se k této knížce určitě znovu vrátím.

Nikol1010
27.12.2017

Velmi dojemná kniha

syky245
24.12.2017

Před pár lety jsem viděla film, samozřejmě kniha je lepší. Lou je v knize sympatičtější, kniha opět krásně psaná a moc čtivá.

16.12.2017

Konečně jsem se dočkala ;-) - první kniha od autorky, která se mi líbila v podstatě bez výhrad. Celý příběh je prolnutý smutkem, ale hezky se čte. A i když styl psaní mně osobně nesedí úplně tak, jak bych si představovala, chystám se přečíst si i pokračování.

Dominika21
13.12.2017

Tak toto je jedna z těch knih, kdy jsem očekávala romantiku od začátku do konce a byť jsem nebyla daleko od pravdy, není to tak přeslazené a šťavnaté, jak se zdá být na první pohled (to samé ovšem neplatí o filmu, ze kterého jsem byla zklamaná). Kniha je opravdu krásně napsaná, děj je od začátku velmi poutavý, námět originální, o dojemnosti ani netřeba hovořit - jedna z mála knih, kterou jsem beze studu proplakala nahlas.

Romcha
13.12.2017

Od JoJo Moyes určitě doporučuji jiné knihy. (Poslední dopis od tvé lásky), Dívka, již jsi tu zanechal)

V této je dost poznat nerozvážnost a samotné prohlášení autorky, která se přiznala, že vůbec neví zda má knihu dopsat nebo ne.

Velmi zajímavý námět začíná být časem zdlouhavý přes některé pasáže až obtížný, když od poloviny knihy znáte konec. Přesto knize nelze upřít velmi zajímavý pohled na věc očima postav, který děj prožívají.

Verdikt: Tato kniha zažila daleko větší marektingový boom a propagaci s reklamou než oslovení čtenářů její kvalitou a kvalit a daleko lepších knih stejné autorky (zmiňovaných již na začátku) - nejlepší tedy zůstává pořád Poslední dopis od tvé lásky a v ničím nezadá s Dívkou, již jsi tu zanechal, ale tato k nim rozhodně nepatří.

Lily101
07.12.2017

Plně chápu, proč se tato kniha stala bestsellerem. Je to především zásluhou autorčina psaní. Hlavně v počátku knihy byla popsána zcela běžná situace (sourozenectví a nesváry) tak úžasně, až jsem dospěla k závěru, že bych nikdy nedokázala onu skutečnost vylíčit takovým způsobem, ačkoliv jsem ji několikrát sama prožila.

Příběh byl také super. Když se mi kniha dostala do ruky, utrpěla jsem lehký šok, že jsem si rezervovala v knihovně "romantickou slátaninu". Naštěstí jsem se nenechala odradit a začala číst s tím, že když tak ji odložím. To se však nestalo. Moc se mi líbilo, co Will dokázal udělat s Lou. Stačilo šest měsíců, aby Lou došlo, že celý svět není pouze její malé městečko. Patrick mi byl od počátku nesympatický a nechápala jsem, proč má Lou takové výčitky svědomí.
SPOILER
Patrik dle mého: Arogantní kluk, který si myslí, že on je středobodem vesmíru a jenom jeho zájmy jsou podstatné. Soucítila jsem s Lou na konci, neboť věřím, že pro každého z nás by bylo těžké smířit se se smrtí milované osoby, notabene, když si smrt sama zvolí. Příjemně mě překvapil špatný konec, neb u takového druhy knihy by každý očekával happy end.

Musím podotknout, že se jedná o velmi vhodnou knihu pro všechny studenty před nastávajícím zkouškovým obdobím nebo pro všechny osoby, které dřou od nevidím do nevidím v práci, a děsí se, že pokud neučiní to a to v práci, nastane zkáza, přičemž si mnohdy nevezmou dovolenou jak je rok dlouhý z obavy, co by se jinak mohlo stát, kdyby tak skutečně učinili. Třeba si uvědomí, že je třeba také trochu žít.

Nedávám plný počet hvězdiček z důvodu kýčovitosti na konci knihy. Ale i přesto si ihned po dopsání této recenze elektronicky podám rezervaci v knihovně na pokračování: "Život po Tobě."

veverka23
07.12.2017

Krásná knížka, pro mě nečekaný konec, čekala jsem happy end :-)

scarlet194
30.11.2017

Kniha je super ale měla jsem si ji přečíst dříve než jsem zhlédla film.

Malíček
25.11.2017

Knihu jsem přečetla během pár dní. Příběh se mi opravdu líbil a navíc styl autorčina psaní je tak... lehký, kniha se čte v podstatě sama. Hlavní hrdinka je sympaťanda od pohledu a Will je ... prostě Will.
Kdybych já hlupanda nejdřív přečetla knížku a až poté se podívala na filmové zpracování, určitě bych Než jsem tě poznala v knižní podobě ocenila víc. Film se mi líbil moc a je vskutku prakticky identický s knihou.
Za obálku připisuji další plusové body.
Určitě doporučuji všem nenapravitelným romantičkám!

Veronika33
22.11.2017

Kniha sa mi páčila a až na malé odchýlky identická s filmom ( ktorý som videla skôr). Bola písaná veľmi pútavo a chytľavo. Teším sa na ďalšie knihy od spisovateľky. Odporúčam.

Jittush
21.11.2017

Bože! Skvělé, báječné.. a to jsem spíše "detektivkový" typ.. Bylo jasné jak kniha dopadne. Ale! Plánování, snaha.. Plakala jsem ještě dlouho po tom co jsem knihu dočetla.
Samozřejmě mě jako zdravotníkovi některé věci vadily, ale příběh tuhle moji skepsi a "tohle je nesmysl" pocit brzy zahnal.Doporučuji každé romantické dušičce.

pink_unicorn
19.11.2017

Příjemné, spíše oddechové čtení, konec jsem předvídala už dlouho dopředu, takže ani tolik nepřekvapil...

Tirisa
19.11.2017

Nebudu lhát, byla to depka, brečela jsem a brečela, ale i tak se těším na další díl a jsem zvědavá, jak Louisa nakonec dopadne. Vřele doporučuji!