Než jsem tě poznala

od:

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 4.65582
Série:

Než jsem tě poznala (1.)

Originální název:

Me Before You (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1568)

Přidat komentář
Ester59
17. června

Zajímavé tema, krásně napsane. Do červené knihovny to ma rozhodně daleko.

Bebsa
16. června

Krásná kniha o snaze zvrátit nevratné životní rozhodnutí trpícího člověka.

Procentruk66
13. června

Jeden z důkazů, že i červená knihovna se dá napsat vkusně a bez patosu. Konec nevyznívá depresivně, vnímala jsem ho naopak spíš jako oslavu života. Osobně mě více než vztah W. a L., zaujal vztah W. a jeho rodičů. Velmi bolestné téma o právu rozhodnout sám o svém životě.

StephenKingje
08. června

Četl jsem tuhle knihu na základě doporučení mé sestřenice. Na začátku jsem byl trošku skeptický, jelikož Než jsem tě poznala není žánr knihy, který bych často četl. Avšak po přečtení nemám slov. Krásná a dojemná kniha, hlavní hrdinka byla tak neskutečně vtipná a sympatická a celkový dojem dopadl na výbornou.

HODNOCENÍ:10/10

ivetts
07. června

Upřímně mě kniha příliš nebavila, někdy příliš táhlý děj, možná jsem byla ovlivněna filmem, který jsem viděla před čtením knihy a líbil se mi daleko víc.

Zera
06. června

Přečetla jsem knihu na základě vysokých hodnocení ostatních a už se zlákat jen tak nenechám :) Velmi slabé, červená knihovna napasovaná na příběh hendikepovaného -plná frází, klišé...Nemohla jsem uvěřit že hlavní hrdince je kolem 26 a ne 14 let (mírou její nezralosti a naivity). Pro mne jediný silný moment knihy byl popis hrdinčina znovuprožívání traumatu znásilnění a následná abreakce. Nemám chuť ztrácet čas s dalšími autorčinými knihami.

Ivka14
05. června

Viděla jsem film a knížka mě velmi překvapila. Čekala jsem, že v knížce bude něco jiného, ale nakonec mě to překvapilo
Knihu jsem přečetla na jeden nádech

faraod
05. června

Knihu jsem četla doslova jedním dechem. Krásný dojemný a hlavně smutný příběh!

Sláča
04. června

Krásná, smutná kniha.

Roselunda 1928
04. června

Líbily se mi neotřelé charaktery a humor, některé věci byly k zamyšlení, nicméně zásadně nesouhlasím s myšlenkou knihy. Willovo řešení mi vůbec nepřišlo správné, nenašla jsem úhel pohledu, z kterého bych to mohla vidět tak jako on, možná proto, že nejsem v jeho situaci. A ano, brečela jsem u konce, nicméně ne dojetím, ale vztekem.

Šíša
03. června

Jako první jsem viděla film a pak se s očekáváním pustila do knihy.
Co dodat? Kniha je skvěle napsaná, čte se sama. Na konci jsem slzy zadržet nedokázala, a vlastně ani nechtěla. Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji. Za nějakou chvíli se pustím do druhého dílu, tak uvidíme...

knih.sasa
01. června

Trvalo dlouho, než se ke mně tato kniha dostala. Říkala jsem si, ha, zase nějaká prima romance, tak se ukaž, oddechnu si. No, nemohla jsem se víc mýlit. Náhdera, skvěle se četla a jasně, že jsem na konci brečela. To se mi stalo jen u knih Na západní frontě klid a Zloděka knih. Na začátku jsem jásala, jak krásně je zpracováno téma ekonomické krize/rcese, jak s váma zametají zaměstnavatelé a že tanec u tyče se v tomto období bere jako "práce s lidmi", to mě rozsekalo a utvrdilo v tom, že jsem taky jen koncák, bohužel. Druhé nosné téma knihy je těžší, hodně diskutované a je to dobře. Smrt patřila do našich roubených domečků ještě v předminulém století, kdy výminkáři umírali doma. Pak se z toho postupně stávalo tabu společnosti. Pro ty, co nečetli, nebudeme prozrazovat víc a doporučím přečíst. Druhý díl číst nebudu, ale jinou knihu od autorky určitě ano.

Denisa153
30. května

Překrásný a hlavně dojemný příběh. Hlavní hrdinka mi byla neuvěřitelně sympatická a fandila jsem jí až do úplného konce...

Marcela52
22. května

Velmi krásný příběh! Autorka má velký vypravěčský dar, takže i takové téma, jako je láska k nevyléčitelně postiženému člověku, se čte jedním dechem. Kupodivu to není přehnaně sentimentální, ale velmi uvěřitelné. Doporučuji těm, kdo mají rádi romantické příběhy, které nejsou příliš laciné. Musím se přiznat, že jsem i slzu zamáčkla, jak to bylo dojemné...

Tyrkysová
18. května

Příběh vás strhne a nepustí. Jakkoli se někomu může zdát jednoduše podaný, nemyslím si, že by to bylo na škodu. Přece jen píše Jojo Moyes pro určitou skupinu čtenářek, která očekává určitý styl a je to to, co se jim líbí. Ani mě nijak nevadil. Je to vyvážená směsice sladkobolných řečí, naivity, konfliktů i složitých filozofických otázek.

Kikuška999
18. května

Určitě doporučuju. Je to skvělá kniha i film. Film jsem viděla první a dost mě zaujal. Když jsem si přečetla knížku zaujal mě tento příběh ještě více. Je psaný dost čtivě,během pár dni jsem ji přečetla. A popravdě kdybych byla na Willovem místě asi bych se rozhodla stejně. :D

Adelinmaleca
16. května

Už delší dobu chystám shlédnout film na motivy této knihy a nakonec jsem si řekla, že přeci jenom si jako první přečtu knížku. Upřímně nevěděla jsem přesně do čeho jdu, proto mě ten konec velice zasáhl a nečekala jsem to. Nedivím se plno čtenářům, co tu zanechali hodnocení s tím, že u této knihy brečeli, sama jsem měla namále a to mě knížky tolik nedojímají jako filmy. Velmi emotivní, dobré čtení, knížku jsem si vzala na dovolenou do Španělka a při přeletech letadlem jsem do toho byla velmi pohlcena, že mi cesta vždy neskutečně utekla. :)

amanek
13. května

Příjemné, dojenmé čtení....

Iva B.
01. května

Ačkoliv jsem do knížky šla s tím, že vím, o co jde, jak to dopadne, takže to se mnou nemůže nic udělat, stejně jsem řvala jak želva! Film jsem neviděla, ani nechci, toto stačilo...

Kačkaknihomol
29. dubna

Takový ten román pro ženy, který člověka baví.
Romantický příběh o tom, že bychom si každý den měli užívat, radovat se ze života a nenechat se strhnout stereotypem. Jedná se o velmi hezky napsaný román, z pera mnou nepolíbené autorky Jojo Moyes. Ovšem jestli je její styl vyprávění tak citlivý a výjimečný, by se dalo polemizovat.
Ano, je to čtivé, ale výjimečné? Já vám nevím, mně se to zdálo jako trochu lepší román pro ženy, akorát s hrdinou na vozíčku. 408 stránek je na tuhle knihu hrozně moc, spoustu věcí, hlavně ze života Louisy, bych vyškrtala.
Naopak se mi ale líbí, že to Jojo zvládla bez většího citového vydírání, jak jsem si všimla. Ani na konci se pocitům hlavní hrdinky moc nevěnuje, takže jsem to v pohodě zvládla bez brečení.
Při čtení jsem byla v takové té duševní pohodě, ale myslím si, že po měsíci si z knihy budu pamatovat jen pár střípků. Ani jsem to na konci nemusela nějak psychicky rozdýchávat, klidně jsem se pustila do další knihy. Hezká jednohubka, ale za mě "mnoho povyku pro nic".

may.t
25. dubna

Silný a emotivní příběh, kniha mě nadchla a ihned jsem si musela koupit další díl :)

gan112
24. dubna

Slabé, z témy eutanázie spravila autorka výcuc z červenej knižnice. A štýl hrôza. Nechápem tak vysoké hodnotenie. Jedna hviezda za občasné iskierky nádeje, a myšlienky na zamyslenie ktorých bolo pramálo.

Věro
23. dubna

Něco tak emotivního jsem už dlouho nečetl.

kečup60
22. dubna

Silný příběh velmi krásně podaný s hlubokou filosofickou myšlenkou. Máme právo rozhodovat o svém žití?

knihovniceS
22. dubna

Viděla jsem film a musela jsem si přečíst i knihu - obojí se mi moc líbilo. Věděla jsem konec a stejně jsem to obrečela. Moc pěkný a silný příběh - doporučuji!!!

coquus
18. dubna

Zvláštní příběh o lásce s nevšedním zakončením. Po stránce dojmů či síly emocí, které se příběh snaží u čtenáře vyvolat, funguje tahle kniha jednoznačně na 100%. I když romány tohoto druhu moc nečtu, ale nechal jsem se přesvědčit zdejším dobrým hodnocením a opravdu to stálo za to.

Zlatinka.Emilly
10. dubna

Pěkný příběh smutně končící. Ale o tom je život a těžko soudit, kdo byl v právu? Pravda je, že pokud si neobujeme botky toho druhého, nepoznáme, kde ho tlačí. Rozhodnutí je na každém z nás a ten druhý ho musí přijmout, nebo taky ne.

kiki11
07. dubna

Tahle kniha není jen zamilované klišé, je to něco víc. A právě to "víc" mi po celou dobu čtení nedovolilo odtrhnout oči. Není moc knih, které se mi zapsaly do srdce. Tuhle ale rozhodně řadím mezi ně.

ivousekk
05. dubna

Neskutečný příběh... Jak je úžasný, tak šíleně je konec smutný.
Tohle je úplně poprvé, co jsem viděla film a pak četla knížku. Vždycky jsem čtení knížky po filmu považovala za zbytečnost, jenže tady jsem prostě musela. A rozhodně toho nelituji. I když byl film skvělý, vše do něj dát nešlo. Přesto, že jsem věděla, jak to bude probíhat, jak na konci budu opět brečet, nelituji, že jsem se do čtení pustila. A jako většina z 1539 komentářů přede mnou, budu tuhle knížku chválit a doporučovat. Protože to prostě nejde jinak :)

marylin30
31. března

Moc pěkné čtení.