Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-UCY-155109.png 4.64660

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You (2011)

Vydáno:, Ikar (ČR)

lenkaabooks
včera

Volba. Žít s vědomím neustálé závislosti na někom, v bolestech a často na krajíčku smrti, nebo dobrovolně odejít ze života, dokud ještě můžu vyjádřit svou volbu. Louisu najmou jako pečovatelku pro paraplegika Willa. Má šest měsíců na to, aby ho odvrátila od úmyslu asistované sebevraždy. A Louisa se zamiluje.
Těším se na pokračování, opravdu moc.

Milky92
předevčírem

Viděla jsem daleko dříve film,ale na knihu to nemělo!!
Knihu jsem nemohla odtrhnout od očí četla jsem a i brečela..Opravdu mě kniha vzala za srdce :)

Surmei
předevčírem

O knížce jsem toho moc neslyšela, věděla jsem jen to, že tam umře milovaná osoba a proto jsem tuto knížku nechtěla číst. To, jak byla hodnocena mě ale trochu nalomilo a začala jsem uvažovat, že bych si ji přečetla. Když jsem ji dostala zapůjčenou dost dlouho jsem odolávala, měla jsem ji doma snad půl roku. Dnes jsem ji zhltla za odpoledne a večer... Velice hezky napsaná knížka, líbil se mi i humor, který je mi vlastní. Zajímavý příběh, velice zajímavý a hodně reálný. Teda aspoň já osobně jsem se asi až moc vžila do role Lou. A umřímně bych si strašně přála s Willem zažít ještě jeden díl a sledovat, jak by se to vyvrbilo, protože jsem vážně doufala, že se Lou podaří změnit jeho rozhodnutí. Konec mě zlomil, uvědomila jsem si, proč jsem tuto knížku nechtěla číst. Nicméně musím uznat, že je to knížka i k zamyšlení a určitě to nebude jedna z mnoha, u kterých po přečtění zapomenu děj i zápletku. Tahle byla pro mě až moc citlivá.

Admirable

Snad nejhezčí knížka, kterou jsem kdy četla :)

petrulka

Já úplně mezi nadšené čtenáře nepatřím. Téma zajímavé, škoda, že ho autorka nepodchytila trochu více, s větší vášní pro jednotlivé postavy a jejich pocity, prožitky, myšlenky. Bylo to malinko plytké, spíše pro méně náročné čtenáře nebo někam na pláž k vodě. Celá kniha by se vešla v pohodě do jedné povídky.

Veru1992

Dojemné a krásné. Sice jsem spíš fanda happy endů, ale za poslední dobu jsem si zvykla, že v knihách se jim oproti filmům moc nefandí :-D

Maus

Úžasná kniha. Nemám slov. Velice čtivá a napínavá kniha! :)

martina2704

Hrozně dlouho jsem se téhle knížce vyhýbala, protože jsem podle názvu a obálky čekala až moc velkou slaďárnu, a tak když jsem se do ní konečně pustila, neměla jsem příliš velká očekávání. Ale jak jsem se pletla. Přečetla jsem ji za dvě noci a pak skoro nemohla spát, jak jsem o ní musela přemýšlet (a vlastně pořád musím). Jsem moc ráda, že knížka je vtipná i smutná zároveň a obě tyhle složky jsou tak nějak v rovnováze. Co se postav týče, všechny, i ty vedlejší, si prochází nějakým vývojem a jsou uvěřitelné. Je pravda, že příběh je od půlky trochu předvídatelným a ty hlavní zlomy příběhu se daly čekat, ale tady mi to nevadilo. Protože ten příběh vás vtáhne a donutí vás se zamyslet nad tím, jak byste se zachovali v podobné situaci.
Při čtení jsem si říkala, že se hned budu muset pustit do Života po tobě, teď si tak jistá nejsem - bojím se, že si trochu zkazím dojem a že to jedničku nemůže překonat. Tak uvidíme. Každopádně tuhle knížku můžu jenom doporučit.

Annettas

Krásná kniha, nejlepší od mé oblíbené autorky. Jakmile začnete číst, zhltnete knihu až do konce. Je to příběh plný emocí, veselý, plačtivý, dojemný.

twdlover

Úžasná knížka, moje nejoblíbenější knížka ze všech, všem doporučuji❤

LuciNka93

Je to první díl knihy co jsem od autorky přečetla.

Kniha, Něž jsem tě poznala je poutavá a je to super čtení, takový oddechový čtení na odreagování od reality. Kdybych se měla rozhodnout, která kniha byla lepší tak se rozhodnu pro druhý i když první kniha mě zklamala už tím, že hlavní hrdina měl plán na půl roku ještě žít a pak jet do Švýcarska ukončit svůj život asistovanou sebevraždou. Obdivuji Lou, co vytrpěla za bolest a trápení.
V druhé knize vlastně zjišťujeme, že rodina Traynových se rozpadla, a postupem času se v knize dočítáme že Will po sobě zanechal nezvladatelnou dceru o kterou ani neměl zájem a všechno je plně jinak...

magdalena3308

❤ Miluji tuhle knihu ❤

Adele02

Nejdřív jsem se smála. Pak fňukala. Pak se smála a fňukala. A nakonec jsem řvala jako malý dítě.

Dominika_a

Tak srdcervouci příběh .. bohuzel poslední stránky doprovázely slzy.
Kniha je velmi čtivá, a svým způsobem jsem si knihu zamilovala. Urcite si ji rada přečtu znova.

hamstergraf

Knihu jsem začal číst s mírnými rozpaky, také proto, že autorku vůbec neznám. Můj dojem z knihy je ale veskrze pozitivní. Mimo příběhu samotného mě zaujalo i vylíčení mezilidských vztahů.

Tesssay

Této knize jsem dlouho odolávala v domnění, že se jedná o příběh z červené knihovny...které zrovna nevyhledávám. Musím říct, že když jsem se konečně odhodlala a knihu si přečetla, byla jsem velmi příjemně překvapená. Je to krásný příběh o lásce dvou lidí, který vás nutí i zamyslet se nad tím, co má a nemá v životě cenu. Já si tuto knihu zakládám do své knihovny a těším se, že si jí za čas znovu přečtu :-)

domino1701

Miluji tuhle knížku!! Nic víc se říct prostě nedá..

kittlerka

Knížka byla nádherná, úžasně napsaná. Lou byla úplně skvělá výrazná postava a příběh byl tak srdcervoucí..

Marfuška89

Nádherná kniha :) . Doporučuji :) .
Film byl pro mě obrovským zklamáním :( .

O77
03. červenceodpad!

Nedočetla jsem, podle mě je to stupidnost a nepředstavitelná nuda. Děj se nikam nehýbe, postavy se nevyvíjejí. Kniha je zabydlena lidmi, kteří se navzájem pletou do svých životů a nechávají se manipulovat a zneužívat.

Aroucaria

Krásný příběh! To se musí nechat. Sednete na vlnu a necháte se unášet. Není potřeba moc hloubat. A to mi trochu vadilo. K tomu přidán mírně patos, který hloubku prožití ztlumil.

Vlastně jsem knihu koupila mámě, ale nakonec zůstala doma, což díky čtenářské výzvě bylo dobře. Vím, že moje máma by dala minimálně 10 *.

Lucík

I když jsem věděla o čem kniha je s jak dopadne, přečetla jsem ji jedním dechem. Skvěle napsané. Chvíli jsem se smála na hlas, chvíli plakala nebo jsem měla vztek...prožívala jsem emoce. Pokud tohle kniha dokáže, je to na 5 ⭐

katka94

Velmi čtivý, netradiční příběh o lásce. Nutí člověka se zamyslet. Skvělý je i druhý díl- Můj život po tobě.

HanaMalina

Kniha je naprosto skvělá. Autorčin styl psaní se mi líbí a postupně čtu i její ostatní knihy. Myslím, že polovinu jsem probrečela a to se mi běžně nestává :-) Určitě se k ní zase vrátím a přečtu znova. V mé knihovně má svoje místo.

Petrasim

Jedna z nejhezčích knih co jsem kdy četla. Nádherný příběh a už se těším až kouknu i na film.

MakiMel

Bála jsem se celou dobu přílišné romantiky a taky toho, že mi to od začátku hodně připomínalo film Nedotknutelní, ale nakonec se to rozjelo spíš do dramatické roviny a k otázkám volby mezi životem na vozíku a smrtí. Na konci mě to fakt hodně dojalo.

eva.haf

Dost mi vadilo, že Willa vůbec nikdo nechce pochopit. Přesto, že se všichni kolem mohli péčí přetrhnout, mysleli všichni jen na sebe. Kdyby to neskončilo, jak to skončilo, byla by to klasická červená knihovna.

Alien.

Je to takové nenáročné, ale za to srdceryvné.
A myslím, že při čtení si každý uvědomí, že zdraví je vážně důležité..

Monicka12

Tuto knihu jsem si vyhlídla a poté ji dostala k Vánocům. Přečetla jsem ji jedním dechem. Brečela jsem. Příběh mě dojal k slzám. Uvědomila jsem si životní priority a momentálně si vážím svého zdraví.

LucieRossi

Musím říct, že mě překvapilo, že tato kniha je opravdu tak dobrá, jak se o ní tvrdí. Nebrečela jsem, ale donutila mě přemýšlet o dilematech v lidském životě, o bytí a nebytí. Dávám 5 hvězdiček a určitě se porozhlédnu po autorčiných dalších knihách.