Smrtelný hřích

Smrtelný hřích https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135692/bmid_new-orleans-smrtelny-hrich-aTx-135692.jpg 5 244 56

New Orleans série

Pamatujete si na film Sedm? Tento thriller jde ještě dál… Detektiv Montoya se už roky pohybuje mezi lidmi stojícími na špatné straně zákona, díky čemuž ztratil jakékoli iluze, ale zato získal hroší kůži. A tu teď bude potřebovat, protože v New Orleans se objevil vrah, který jako by zabíjel pro vlastní potěšení. Nezanechává po sobě stopy ani vodítka, zato své oběti usmrcuje po dvou. A zjevně v tom hodlá pokračovat. Abby Chastainovou pronásledují stíny minulosti. Před dvaceti lety utekla z města, protože k tomu měla velmi dobrý důvod, ale teď je zpátky a nemůže se zbavit pocitu, že ji kdosi sleduje. K pohodě jí nepřidá ani detektiv Montoya, který se domnívá, že právě ona představuje klíč k vypátrání oněch děsivých vražd. Mohly by skutečně nějak souviset s léčebnou pro duševně choré, kde před lety došlo k nepředstavitelným zločinům? A je možné, že ve zchátralých zdech ústavu stále číhá lidský predátor? Zatímco dvojic obětí přibývá, Montoya a Abby postupně odstraňují nánosy prachu z dávných událostí a začíná jim docházet, že pro vraha minulost ještě neskončila. Že totiž ještě neztrestal všechny, kteří se v jeho očích dopustili smrtelného hříchu. A možná se dokonce domnívá, že trest zasluhuje i ctnost…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Shiver , 2010

jana3099
17.08.2017 5 z 5

Opět úžasné čtení od mojí oblíbené Lisy Jackson - od začátku až do konce ;-)

kotuldaa
08.05.2017

Napínavý dej, rozhodne mě zaujala

kercah
19.04.2017 3 z 5

Kniha sama o sobě nemá špatný námět, ale je to jedna z těch typů knih, kdy se v první polovině takřka nic neděje, spisovatelka zbytečně zabíhá do detailů a o to ochudila část druhou, kdy se děj najednou rozjede a šup, šup je konec. Škoda, kdyby byla kniha lépe rozvržena, tak je super. Téma pro mě dobré, ale bohužel už tolikrát omílané hříchy a cnosti... No za mě chtělo si to s tím ještě trochu pohrát. :)

Nelly
16.04.2017 5 z 5

Milé překvapení od autorky, kterou jsem dlouho odkládala - a už nebudu. Napínavé, chytlavé, doporučuji!

Yvy70
06.03.2017 4 z 5

Skvělá napínavá a nenáročná detektivka. Moc hezky se to čte.

lalaserka
21.02.2017 5 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Napínavý děj až do konce.

ArwenAragorn
29.12.2016 1 z 5

První kniha od této autorky, má být dokonce nejlepší kniha od ní - a katastrofa. Je zřejmé, že autorka stále žije v zajetí svých Harlekýnek. Mraky červené knihovny, mezi tím poměrně slabý děj, POCHOPITELNĚ muselo dojít ke sblížení detektiva a hlavní hrdinky (jestli se tak dá nazvat). Půjčila jsem si omylem ještě dvě její knihy, ale ty ani neotevřu. S autorkou končím, ovšem nekritizuji v žádném případě ty, jimž se její literární styl líbí.Vzhledem k tomu, že jsem jedné knize od Larse Keplera dala dvě hvězdy, tady nemůžu jinak, než jednu.

RSR
03.09.2016 5 z 5

Dobrá detektivka, čtivá, napínavá.

vlčice68
07.07.2016 5 z 5

Řadím mezi jednu z nejlepších knih, které jsem četla.

Janet11
02.06.2016 3 z 5

Dobrá zápletka knihy, nicméně styl psaní mi nějak nesedl. Bylo to na můj vkus trochu zdlouhavé a přišlo mi, že spousta myšlenek se zde opakuje. Ale nenechám se odradit, byla to má první kniha od této autorky, příští mi snad padne do oka lépe.

radka73
14.05.2016 5 z 5

Četla jsem ji jedním dechem od začátku až do konce. Nudit se nebudete.

Lindulinek
12.01.2016 4 z 5

Dobře napsaná detektivka, jako vždy jsme byla s touto autorkou spokojena a doporučuji.

edimka
15.11.2015 5 z 5

Napínavé, děsivé, super čtení.

evin84
14.10.2015 5 z 5

Opet napinave cteni. Musi se ale cist postupne od prvniho dilu. Doporucuji

Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Jednotlivé postavy jsou výborně propracované, jak už jejich charakter, tak i emoce a myšlenky, kterých tu není málo, proto působí silně realisticky. Ovšem jen několik postav je pro příběh opravdu důležitých, ostatní jsou spíše jen do počtu, což je škoda, kdyby byly více zapřáhnuty do děje, tak by mohly víc překvapit.

Hlavní postavou je Abby Chastainová, která v dětství zažila děsivý okamžik, jenž vytěsnila z paměti, přesto se jí smrt matky stále opakuje ve snech. Byla to sebevražda, vražda nebo nehoda? Ani po dvaceti letech se s tím nedokázala vyrovnat, ale nyní přišel čas, aby se minulost vrátila, aby zjistila pravdu. Chce ji však opravdu slyšet?
Detektiv Montoya je tvrdý policajt, který si s podezřelými příliš nepáře. Proč však s Abby zachází jako v rukavičkách? Je vůbec podezřelá z vraždy svého exmanžela? A proč ho tolik přitahuje?

A pak celou knihou prochází vrah, jehož myšlenky prokládají děj, který vybírá své oběti podle určitého vzorce, ten však policii dlouho uniká. Jde snad o minulost, která se přihodila před dvaceti lety? Stal se v sanatoriu hřích, který je potřeba pomstít?

Děj je plný napětí, při kterém často čtenáři běhá mráz po zádech, a určité scény jsou vážně děsivé. Vraždy působí brutálně až chladně, proto kniha rozhodně není pro citlivé duše, ty by si nejspíše nedokázali užít tak, jako milovník tvrdých thrillerů.

malena21
20.07.2015 5 z 5

to jsem si početla a nyní jdu na druhý díl tak se těším ,i když už bude poslední víc od LJ nemám

Veeris
13.03.2015 5 z 5

Kniha byla super, na Lise se mi líbí, že se její knihy velmi dobře čtou a taky taková maličkost, že má poutavé obálky knih:)

stopař
26.12.2014 5 z 5

Opět výborná kniha,až člověku naskakuje husí kůže....

michalka S.
06.09.2014 5 z 5

Opet uzasna knizka !! Lisa proste umi psat a jeji knizky jsou skveli a ja nikdy neuhodnu kdo je vrah ani tentokrat se mi to nepovedlo.....

Pavlnka
22.08.2014 5 z 5

Výborná napínavá kniha od začátku do konce. Trochu mě zklamal epilog ale dejme tomu.

thrillery New Orleans

Lisa Jackson