Nevěra

Nevěra https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220313/bmid_nevera-g2b-220313.jpg 3 701 157

Lindě je 31 let a podle mínění všech vede dokonalý život: bydlí ve Švýcarsku, v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, má skvělé manželství, milujícího manžela, roztomilé a způsobné děti a zaměstnání novinářky, na které si nemůže stěžovat. Rutina a předvídatelnost každodenního života v ní však začínají budit pochybnosti. Už nedokáže snášet úsilí, které musí vynakládat, aby vypadala šťastně, zatímco ve skutečnosti k životu pociťuje nesmírnou apatii. To všechno se změní, když se setká s mužem, s nímž si v době dospívání byla citově blízká. Jacob je teď úspěšný politik a během interview, které s ním Linda pořizuje, v ní posléze vzbudí něco, co už dávno nepocítila: vášeň. Linda teď udělá všechno pro to, aby si tuto nedosažitelnou lásku vybojovala. Bude muset klesnout až na samé dno lidských citů, aby nakonec došla vykoupení.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Argo

Adultério , 2014

Daniel.F
26.11.2020 2 z 5

Coelho knihy působí poměrně rozporuplně. Myslím tím především Alchymistu, u kterého jsem jistá životní moudra, která působila poměrně naivně, dokázal překousnout, protože coby celek na mě kniha měla pozitivní dopad. U Nevěry už je to horší. Kniha mě nebavila, a jak píšou čtenáři pode mnou - nudil jsem se spolu s nimi.

Samuel Tailor
24.11.2020 3 z 5

Naprosto rozumím čtenářům, kteří knihu nedočetli nebo jim přišla nudná. Ono totiž patlat se v osobní krizi jako hlavní hrdinka, vlastně je málokdy něco zábavného. Linda je zajištěná, úspěšná, trochu arogantní a tak nějak jí pálí dobré bydlo. Snaží se přijít na to, proč není šťastná, i když má život jak ze žurnálu. Jde od stěny ke stěně, ale ne dopředu. Od extrému k extrému. V tomto ohledu Coelho vykreslil situaci hlavní hrdinky dobře. Dal čtenářovi ochutnat jaké to asi je. Sice tím obětoval čtenářský zážitek, ale za tu odvahu mu ode mě patří dík. V jiném díle jsem toto ještě neokusil.
Děj je vskutku plytký, a tak kniha dává prostor k vyjádření myšlenek ztracené a osamělé Lindy, a to není vždy lehké skousnout. Občas se myšlenky opakují a točí se kruhu jako samotná postava.

Moc se mi líbila část s večírkem a následnou večeří hlavních postav. V této části kniha gradovala a bylo drsné sledovat, jak Linda ztrácí hlavu ve zdánlivě běžné situaci.

Bakana
28.10.2020 3 z 5

Nudíte se? Pořiďte si milence :-).

Kniha popisuje klasickou krizi: máme práci, manžela, zdravé děti, auto a střechu nad hlavou. A pak vám jednoho dne dojde: a to je všechno? To je to, čeho jsem chtěla dosáhnout? A co dál? (btw toto je opravdu problém, se kterým se potýká spousta lidí - zeptejte se psychologů :-))
Taky se mi takové myšlenky občas honí hlavou. Pak mě napadají věci jako "co kdybych v práci dala výpověď, rozloučila se doma a šla se tak na půl roku zašít do Indie do nějakého ášramu?" Hlavní hrdinka si pro změnu začala románek s ženatým chlapem. Nic proti, jenže to život jen zkomplikuje. Navíc její vlastní manžel byl anděl na zemi. Milující, chápající, oddaný... takového mi tedy ukažte :-).
Takže ano, pohnutky vedoucí k sepsání této knihy chápu velice dobře. Jenže závěr... nevím, připadal mi plytký. I když hlavní hrdinka dosáhla míru v duši, pro mě to bylo nedostatečné. Chápu, že prošla nádherným zážitkem a to člověka posune nějakým směrem. Posune! Pokud to ale má být okamžik probuzení, tak v tom případě hluboce závidím a okamžitě se jdu objednat na paragliding.

kacenka075
29.08.2020 1 z 5

Nedočteno. Možná je konec nečekaně překvapivý, ale to se zatím nedozvím. Pro mě úplně obyčejný příběh nevěrné manželky bohatého muže.

Pdede
25.08.2020 1 z 5

Oddychovka o vztazích

Janesky
23.07.2020 4 z 5

ako inak, pojednanie o vzťahoch :-)

tamara1351
26.05.2020 4 z 5

Mně se velmi líbila,vlastně snad více než Alchymista,možná opravdu musíte být v tom správném věku:)

chandel
26.05.2020 4 z 5

Mně se líbila. Pokud je vám mezi 25 - 40 a knížku otevřete ve správný čas, bude se vám líbit. Víc k tomu napsat nemůžu, protože by to byl spoiler :)

claudiavas89
10.05.2020 1 z 5

Nenalezla hsem hlubsi myslenku kterou jsem na rozdil v jinych knihach objevila

karaliene
28.01.2020 1 z 5

Coelhův rukopis poznáváme až v samém závěru, jinak je kniha slohově vyspělejší sestrou Padesáti odstínů šedi. Že se čtenář shledání určitých podobností neubrání, je u spisovatele Coelhova renomé více než tristní.

charleene
26.01.2020 2 z 5

Mírné překvapení od autora proslulého díly s hlubokomyslnými úvahami. Ale oceňuju způsob zpracování hned několika zajímavých témat.

Taralcielle
27.08.2019 2 z 5

Po přečtení Alchymisty jsem nevěřila, že to psal stejný autor. Oproti ostatním dost povrchní kniha bez hlubší myšlenky. Nezaujala mě tak, jako autorovy ostatní.

Abana
25.07.2019 2 z 5

Kniha mi přišla strašně povrchní... Nevím, asi pana Coelho neumím číst, vůbec mě nebavil jeho jazyk a asi mi i unikla myšlenka o co vlastně hlavní hrdince šlo. Kdysi jsem četla "Veronika se rozhodla zemřít" a myslím, že jsem měla dost podobné pocity. Takže dávám pouze 2 hvězdičky a to za hezky popsaný závěrečný skok padákem a asi si už od tohoto pána nic nepřečtu.

stepanka8415
05.07.2019 1 z 5

Nuda v Ženevě. Nudný kus o nudné a znuděné paničce. Nedostala jsem se ani do půlky a knihu odložila.

surel
17.06.2019 1 z 5

Nechci knihu hodnotit jako ztrátu času. Čekala jsem nějakou hlubokou myšlenku,ta ovšem stále nepřicházela...Kniha je dobrá na odpoledni relax na dovolené.

jengibre
13.05.2019 2 z 5

Asi to není úplně špatné. Jen prostě mnohem slabší, než ostatní knihy, které jsem od mého oblíbence Paula Coelha četla. To je asi vše...tak nějak mě nenapadá, co víc bych řekla.

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Od knihy jsem cekala trochu vic.

PetraSkurkova
11.02.2019 2 z 5

Půl knihy jsem zoufale čekala, kdy přijdou cenná a žádaná životní "moudra". Pak jedno možná dvě přišla a tím se pro mě kniha bohužel vyčerpala.

RenkaB
08.01.2019 2 z 5

"Přečteno" ve formě audioknihy. Rétorka Jana Stryková mě teda vůbec nenadchla, k její četbě bych velice často potřebovala vidět zároveň i knihu. Protože její četba stylu kulomet, aniž by intonací dala možnost poznat změnu osoby, která mluví, mě rozčilovala celou dobu. Rovněž bylo místy obtížné z četby poznat, zda se ještě jedná o řeč přímou, anebo myšlenkový pochod dané osoby. Tak rychle a beze změny v hlase bylo vše oddrmoleno. Ale budiž, doposlouchala jsem do konce.

Ke knize - hlavní postava mě neskutečně dopalovala. Ze začátku mi připadala jen jako unuděná trubka, ve finále jsem změnila názor na to, že to je prostě a jednoduše kráva (pardon). Pokud autor zamýšlel mě jako čtenáře nadzvednout ze židle, tak se mu to povedlo. Ty myšlenkové pochody hlavní postavy byly neskutečně ubíjející a furt dokola to samé. Ale vydržela jsem do konce. Jestli však sáhnu po další knize tohoto autora, tak to bude asi za hodně dlouho.

Opatov
05.01.2019 4 z 5

Tenhle pribeh podle komentaru rozdelil zeny na dve skupiny. Jedna kategorie knihu nechape a druha se v knize poznava. Umyslne pisu zeny, protoze to je cilova skupina. Docela verim, ze byla sepsana z internetovych prispevku zen. Svycarsko je vyliceno jako raj na zemi. Je to predevsim kniha, fikce a neni to skutecny pribeh. Je to spis psychologicka sonda do zivota plne zabezpecene zeny, ktera nema vubec zadne problemy. Ale tohle obdobi nikdy netrva vecne, at uz vlastnim pricinenim, ci rizenim osudu. Zivot je totiz o tom, ze se porad neco deje. Docela se mi libilo.