Nevděčný

Nevděčný https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512229/bmid_nevdecny-qWn-512229.jpeg 4 196 32

Jmenuju se Aspyn, pracuju v domově pro seniory jako koordinátorka a mám svou práci ráda. Ale když dostanu za úkol hlídat na vycházkách jednoho z našich klientů – tedy hlavně jeho vnuka, který ho bez ohlášení klidně odveze z domova –, nejsem z toho zrovna nadšená. Zvlášť když zjistím, že dotyčného vnuka dost dobře znám! Důvody, proč by mě Troy Serrano neměl přitahovat: Zaprvé: Je protivný. Zadruhé: Před více než deseti lety jsme spolu chodili na střední školu a nemůžu říct, že bychom byli kamarádi. Zatřetí: Je to bývalý přítel mé kamarádky. A takhle bych mohla pokračovat dál. Takže mám smůlu a čtyři hodiny týdně musím přežít jeho nesnesitelné povýšenecké chování a vyslechnout si nevyžádané rady. Brzy mě však přesvědčí, jak moc se změnil… Nakonec si pomalu začínáme rozumět a naše vycházky se stanou něčím, na co se opravdu těším. Co se to se mnou děje? Zřejmě jsem nepochopila zadání úkolu, který jsem dostala. Protože ten rozhodně nezahrnoval, že mě bude vnuk našeho klienta přitahovat, že když v noci zavřu oči, budu na něj myslet a představovat si, jaké by bylo se s ním alespoň jednou vyspat! Nenávidím se za to, že fantazíruju o klukovi, který se ke mně vůbec nehodí. O klukovi, kterému jsem kdysi poškrábala auto klíčem (to je na dlouhé vyprávění, ale zasloužil si to). Nic víc to není, jen moje fantazie. Tedy až do té noci v baru, kdy jsme na sebe s Troyem náhodně narazili a všechna naše nahromaděná frustrace vyplavala napovrch. Přesto jsem přesvědčená, že to vůbec nic neznamená. Není přece možné, aby kluk, kterého nenávidím, byl zároveň ten, bez kterého nemůžu žít!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

The Assignment , 2022

Andrejka91
04.04.2023 4 z 5

Této knize dát plný počet hvězd nemůžu. Mám knihy od Penelope moc ráda, ale tato je opravdu slabší.
Nevím jak to chodí v domovech pro seniory v Americe ale u nás to tak opravdu nechodí a celá pracovní pozice Aspyn mi přišla úsměvná. Vím to, protože celý svůj profesní život pracuji v domově pro seniory a tak jsem si myslela, že mi kniha bude velmi blízká. Ale naopak mě zklamalo, že autorka píše knihu z prostředí o kterém nic neví.
Moc se mi v knize libil Troyuv děda a Aspynina neteř. Bylo to místy vtipné, četlo se to dobře, tak jak sme zvyklí u Penelope, ale umí to líp.

georginaa
29.03.2023 4 z 5

Řekla bych, že moc se trápili minulostí. Co bylo na střední, přeci nebudu řešit celý život i po deseti letech to stále mlít dokola bylo celkem otravné. Nicméně bylo dobré sledovat jejich měnící se názory a vlastně dospět k tomu, že nic netrvá věčně a že chybu dělá každý, jen se z toho poučit. Těch vtipných momentů bylo poskrovnu, ale zároveň to dokázala okořenit osmiletá neteř. Příběh vlastně ukazuje si uvědomit, kdo jsme, jak se přenést přes chyby a naslouchat druhému, jak si užít života, který může být v tu ránu pryč a ano zamyslela jsem se i nad svým životem.

ve.rena
25.03.2023 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení, nic složitého na myšlení.

havrmoni
18.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Čtivé, ale něco tomu chybělo. Pořád se patlali v minulosti a to myslím tu věc co Troy provedl kamarádce a Aspyn se mu za ni pomstila už tenkrát. A to jak tý kámošce i teď musela dát vědět s ķým se to stýká a snad chtít povolení ?? Pokecat, svěřit, ale tohle?? Jako to čím si ve své vlastní minulosti prošli to je utvořilo a je správné, že si to občas připomínali, ale tohle byla blbost. Jinak postavy celkem sympatické, jen mě to tolik nebavilo jako jiné od této autorky.

Kristy.Seb
16.03.2023 4 z 5

Chce to víc než jen letmý pohled, abychom poznali, jestli je někdo ten pravý.

Některé věci v životě prostě nikdy nebudou dávat smysl.

Příběh byl od začátku velmi milý a vtipný. Z příběhu sršelo plno něžné a opravdové lásky.

Ketfl
15.03.2023 3 z 5

Knihy od Penelope Ward mám ráda, jsou to milé oddychové romantiky s pěknou erotikou, ale tento příběh byl tedy opravdu dost slabý. Celý příběh se točí kolem toho, zda spolu ústřední pár bude nebo nebude. Ta nenávist Aspyn k Troyovi, která se táhla již od střední školy, mi přišla spíš úsměvná, když se hlavně nic z toho netýkalo přímo jí. Člověk by čekal, že malé oživení přinese alespoň osmiletá neteř, jenže když to tak shrnu, tak se tohle dítě chovalo tak na 25let. A k tomu ten její "problém", který vzali úplně v pohodě a ani ho neřešili s doktorem? Jen jsem se divila. Je mi to líto, ale tato kniha opravdu nemá moc co nabídnout. Jen to, že je to typická Penelope a je to pěkně napsané, tak se to aspoň dobře čte. Jinak je to absolutně bez zajímavého námětu či zápletky, díky které by taková kniha zůstala delší dobu v hlavě.

lusitta05
13.03.2023 3 z 5

Dočítala som po dlhšej prestávke,akosi mi nešlo sa tým príbehom prelúskať. Akési nemastné neslané mi pripadali také dve tretiny,ku koncu sa to trochu zlepšilo.

Ralemo
07.03.2023 5 z 5

Už jsem od této autorky četla i lepší a propracovanější knihy, každopádně ideální jednohubka k odpolednímu kafíčku. Hezký a zajímavý příběh o lidech, kteří si i přes špatné vzpomínky a zkušenosti k sobě postupně najdou cestu a zjistí kdo je pro ně ten pravý. Jednoduché téma, bez velké zápletky, každopádně knížka neurazí a stojí za přečtení. :)

Jeanine8
07.03.2023 3 z 5

Špatné to nebylo, ale dlouho mi kniha v hlavě nezůstane.Nebyla tam žádná extra zápletka, ani propracovanost

Hatshepsut
04.03.2023 5 z 5

"Má rande?"
"Jo. S nějakým chlápkem, na kterýho narazila na seznamce."
"Co to je?"
"Online seznamování. Víš, ta věc, jak jsem ti jednou ukazoval na telefonu, když ses mě zeptal, jestli si hledám nevěstu na objednávku."
"A proč si musí hledat chlapa takhle?"
"Tak se dneska seznamuje každý. Už se málokdy stane, že si člověk vyrazí ven a potká někoho náhodou."
Zamračil se. "To je smutný."
"Jo, seznámit se s lidmi přes internet je snazší."
"Ale," pokračoval, "je to jako být dítětem v cukrárně. To také neví, jak si z toho nepřeberného množství cukrovinek vybrat tu nejlepší. Stejně tak si lidi nechají utéct něco dobrého, protože si pořád myslí, že se objeví něco lepšího. A pravděpodobně každý den míjejí někoho, kdo by mohl být velkou láskou jejich života. Chce to víc než jen letmý pohled, abychom poznali, jestli je někdo ten pravý."

Smutná pravda! Příběh Aspyn a Troye byl příjemná romantická oddechovka a mě se trefil do nálady. :-)

evineckY
04.03.2023 5 z 5

Aspyn a Troy byla skvělá dvojka a do svého vztahu museli dozrát.
Kiki byla naprosto úžasná. Kniha se mi líbila, jako všechny od Penelope.

Paja1709
02.03.2023

No přiznám se ,že toto se moc nepovedlo.Vime že pokud píše knihu společně s Vi Keeland, tak knihy jsou skvělé ale samostatně ji to moc nejde. Pokud bych hodnotila, tak dám maximálně 3*