Netvor

Netvor https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143086/mid_netvor-fg5-143086.jpg 4 421 109

Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem. --... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Beastly , 2011

ivca0956
01.07.2015 4 z 5

Krásné relaxační čtení, kniha se mi líbila, ale trochu pozměněné filmové zpracování se mi líbí o trochu víc.

Lorrainee
21.06.2015 3 z 5

Slabe, slabe, slabe a jiskra zdechla hned na zacatku. Tri jen diky filmu.

smartasan
04.06.2015 3 z 5

Miluji fantasy a tak jsem od této knihy čekala trochu víc.

Noshelfcontrol
22.05.2015 5 z 5

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem, vůbec jsem ji nedokázala odložit. Film je úžasný, a tak jsem si řekla, že zkusím i knížku a ta je taky úžasná. Ze začátku jsem Kylea trochu nenáviděla, ale potom jsem si ho rychle zamilovala. Knížka byla více pohádkovější, což se mi líbilo, jenom mi ze začátku dělalo problém představit si Adrianovu zvířecí podobu. Líbí se mi, že se film od knížky docela liší, hlavně pokud jde o zpracovávání Zvířete, protože se mi líbí obě možnosti. Netvor je jedna z nejromantičtějších knih, jakou jsem kdy četla. Jestli jste taky taková romantická povaha jako já, tak se vám Netvor rozhodně bude líbit.

warca
17.04.2015 5 z 5

Viděla jsem i film, ale kniha je asi lepší.

Veronika.C
13.04.2015 4 z 5

Příjemná knížka, která se velice dobře četla. Klasický příběh na motivy Krásky a zvíře zasazený do moderní doby. Jediné co mi třošku vadilo, byly vsuvky internetového chatu :-( Moc se mi nestává že by byl film lepší než kniha ale tady tomu tak je, filmové zpracování se mi líbilo trošku víc

May
05.03.2015 4 z 5

Nevím jestli to tak má ještě někdo jiný, s tímto nebo jiným příběhem, ale já od dětství miluju téma Krásky a Zvířete..... Nedokážu odolat asi žádné jeho podobě a zpracování ať už jde o knižní, filmové nebo seriálové provedení. A stejně jako u jiných ani u tohoto příběhu jsem nečekala zvláštní originalitu, ale jen modernizaci příběhu. Mě zpracování Alex Flinn zpříjemnilo čas při čtení pocitem romantiky a klidu. Příběh je samozřejmě předem jasný, ale dobře napsaný a pro mě prostě kouzelný :-)

Schullerka
19.01.2015 3 z 5

Kniha se mi docela hodně líbila, ale postrádalo to originalitu. Byl to jenom předělaný příběh Krásky a zvířete, což mi jako nějaké umění nepřijde. :) Proto dávám 3 hvězdičky. :)

Každopádně to bylo psané čtivě a hezky. :) Prostě mi jenom vadí, jak je ta 'inspirace' autorky zřejmá. :)

adus29
21.12.2014 5 z 5

Úžasná kniha, rozhodně doporučuji :)

Cat-Ance
02.12.2014 5 z 5

Úžasné pohádkové počtení.Doporučuji!

LoverOfBooks<3
03.11.2014

Dokonalost :) Ale kniha stoprocentně lepší než film :)

Michaela241299
14.10.2014 5 z 5

Kniha výrazně lepší než film. Doporučuju ;))

lunina
27.09.2014 3 z 5

Docela dobrá knížka,ale určitě lepší film ! ♥

*Pájuše*
25.08.2014 4 z 5

Miluji pohádky a tohle byla Kráska a zvíře v 21. století. Ale stejně si myslím, že film byl lepší ;-)

Kari15
22.08.2014 3 z 5

Některé pasáže mě vůbec nebavily.. ale byla to docela dobrá kniha.

Andrée
02.08.2014 1 z 5

Tak trochu jsem ve výběru knihy sáhla vedle, ale ze začátku mi to přišlo jako příjemné oddychové čtení, ke konci už jako ztráta času.

Lenka.Vílka
09.06.2014 2 z 5

Libi se mi namet samotny (at uz jakemkoliv havu), zboznuju i serial beauty and the beast...nedavno jsem videla prunerny film s nazvem netvor...a ted jsem cetla knihu, podle ktere film je...no...dalo se to cist, zvladla jsem to i docist...ale celkove kniha pro me zapadla do prumeru podobnych zanrovek...ale kdyz je clovek na koupaku a nema s sebou jinou alternativnu, da se to taky...

Giný
08.06.2014 5 z 5

K této knize bych mohla říct asi to, že je velmi čtivá a najde si v ní zalíbení obzvlášť někdo, kdo má rád romantické příběhy. Ačkoliv já osobně na romantiku moc nejsem, tak se mi tento příběh líbil nejspíš kvůli samotnému netvorovi, který byl opravdu roztomilý. Rozhodně příjemné počtení na večer.

Kate338
31.05.2014 2 z 5

Tak tady film naprosto triumfálně zastínil knihu. Předvídatelný konec, možná místy se našel nějaký světlý bod knihy ale přesto musím říct že prostě trochu ztráta času..

NicaCola
07.05.2014 4 z 5

Kniha se četla velice rychle a to se mi líbilo :) Hned potom jsem si pustila film a byla jsem stejně nadšená jako u knížky! :)