Netvor

Netvor https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143086/mid_netvor-fg5-143086.jpg 4 421 109

Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem. --... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Beastly , 2011

TessDragon
24.06.2013 4 z 5

Skutečně úžasně napsaný příběh podle Krásky a Zvířete umístěný v dnešním NY. Postavy jsou velmi reálně napsané, vzhled je v dnešní době všechno. Kylea sem na začátku opravdu chtěla zabít, ty jeho komentáře, no myslím, že všichni poznáme takové ''kretény'', postupem času mi ho bylo až líto. Ale zamilovala jsem si Kendru, chápala jsem ji a Lindy jakbysmet. Nesmím ani zapomenout na Willa a Magdu. Romantici si u téhle knížky rozhodně najdou potěšení, ale možná i jiné tenhle žánr dostane. Musím, ale říct, že konec se mi moc nelíbil, nebyl hrozný, ale možná jsem čekala něco jiného. Ale i tak to mohlo skončit. Škoda jen, že Kendra doopravdy neexistuje, její ''kouzlo'' by se hodilo na nejednoho namyšleného tupce.

kneslova
07.06.2013 4 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec dávám čtyři, kniha se čte dobře, nenudíte se. Prostě jinak zpracovaný příběh Kráska a zvíře, vložený do současnosti.

Jaymay
01.06.2013 4 z 5

I přes utahaný začátek se mi kniha líbila, nezařadila bych ji sice mezi "srdcovky" ale ji mohu doporučit jako jednorázovou oddechovku pro nenáročné čtenáře. Lindy si mě sice moc nezískala, ale jak autorka popisovala citový vývoj Kyla Kingsburyho, to mě dostalo :)

P.ary
31.05.2013 5 z 5

Oddechové čtení. Prostě moderní Kráka a zvíře, jedna z mých oblíbených pohádek... Takže ze mě jedině ***** :-)

ladyfromskye
31.05.2013 4 z 5

Zpočátku jsem si nebyla jistá kvalitou, ale několik stránek navíc a pár citátů mě přesvědčilo o mém omylu. Knížku jsem s chutí přečetla a ano, je to skvělé oddychové čtení vhodné pro zkouškové období :-)

Lensiiee
26.05.2013 4 z 5

Fajn čtení pokud chcete na chvíli vypnout a užít si trošku romantiky. Jedná se o oživení klasické pohádky Kráska a zvíře. Autorka však děj přenáší do moderní doby a z hlavních hrdinů udělá teenagery. Přesto, že v knize nedojde k žádným větším zvratům, je to velmi příjemné a pohodové čtení. Velké plus má autorka za chatovací místnost. Je to vtipné a příjemné oživení. A i v tomto případě platí rčení: Nesuď knihu podle filmu.

Nikolka001
09.05.2013 5 z 5

Velmi pěkná oddechová kniha. :) I když je kniha na motivu filmu,tak mi to tak vůbec nepříjde.Kniha je ve většině případech jiná než film,tak proto doporučuji abyste si přečetli jak knihu,tak se i podívali na film.:)

Hřibče
07.05.2013 5 z 5

Dočteno dnes o půl jedné ráno. :) Netvor mě velmi příjemně překvapil. I když jsem se na knihu těšila, tak jsem měla obavy, že půjde o nějaké povrchní čtení pro teenagery. Jak krutě jsem se zmýlila! I když je to čtivo spíše pro mládež, tak není vůbec povrchní a řekla bych, že je i kvalitní jak jen může romantický příběh být. Zní to trošku divně, ale je to tak. :) Kniha je velmi čtivá, má spád, je hodně romantická, dobře napsaná, chvílemi i vtipná a trošku obsahuje i výchovný podtext, aby lidé nesoudili ostatní podle vzhledu, ale podle toho, co mají uvnitř. Velmi se mi líbilo, že hlavním hrdinou a zároveň vypravěčem celého příběhu byl mladý muž Kyle, není mnoho romantických příběhů, kde jsou vypravěči muži. Bylo velmi příjemné sledovat vývoj Kylovy postavy a jak si spolu s Lindy k sobě vzájemně hledají vztah. U knihy jsem se ani chvíli nenudila a myslím si, že stojí za přečtení. :)

Annette
04.05.2013

Po shlédnutí filmu se na knížku strašně těším. Miluju příběhy na téma Kráska a zvíře. =)