Netvor

Netvor https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143086/mid_netvor-fg5-143086.jpg 4 421 109

Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem. --... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Beastly , 2011

sofo
21.10.2016 3 z 5

Taková neobvyklá verze Krásky a zvířete. Potěší, neurazí, oddechovka do podzimního počasí. I přesto, že není nic extra, přečetla jsem ji na jeden zátah.

Reewee
31.08.2016 4 z 5

Po Dýchání pod vodou a Hvězdě mě kniha příjemně překvapila, měla větší nápad a rozvětvenější děj, každopádně změna nafoukaného Kylea v Adriana cenícího si vnitřní krásy mi přišla naprosto nesmyslná, podle mě by se takto žádný arogantní šestnáctiletý kluk nezměnil; nakonec by to byl zase ten starý Kyle.. Trochu přeslazený příběh, ale co čekat od krásky a zvířete. Pro náctileté nejspíš ideální kniha, pro mě o hvězdičku míň :-)

miska98
02.08.2016 4 z 5

Předně je třeba říct, že Krásku a zvíře jsem milovala už jako malá holka. Ano, je to naprosto nechutná, přecukrovaná romantická blbost. A já jsem patetická a sentimentální, to se prostě občas stává. Za mě tedy, s přihlédnutím k výše uvedenému, 4*.

zuza3415
27.07.2016 5 z 5

Tato kniha byla plná lásky a proto se mi velice zamlouvala

Sabii14
20.07.2016 3 z 5

Kniha dobrá, četlo se mi příjemně. Bylo to podle mě jako moderní Kráska a zvíře..

sgjoli
28.05.2016 3 z 5

Po přečtení této knihy ve mně zůstaly poněkud rozporuplné pocity. Na jedné straně je to ten typ knihy, u které čtenář již velmi brzy dokáže odhadnout, jak bude příběh probíhat a jak asi zhruba končí. Dějově je to tedy kniha velmi snadno předvídatelná, zároveň jsem se při čtení nemohla ubránit jistému pocitu naivity a povrchnosti. Obsahově také není kdovíjak originální – příběhů o krásce a zvířeti bylo napsáno již mnoho. Na straně druhé musím říct, že mne zaujalo moderní pojetí. Netvor je také psaný velmi jednoduchým stylem, takže se to velmi rychle čte a kniha se tak dá přelousknout za jeden večer.
Nejedná se o žádný zázrak a literární veledílo, to jistě ne, ale čekala jsem jednoduchou nenáročnou oddechovku a to jsem dostala. Na jedno přečtení proč ne. Pro mne průměrná fajn kniha.

Nikolaoss
26.05.2016 3 z 5

Tahle kniha je takovou pohádkou pro trošku starší než malé děti (tedy i pro mě :)) a předlohou jí byla Kráska a Zvíře. Je to poznat, ale vůbec to nevadí, naopak je to jasnou předností knihy, i když víme, jak to dopadne - někdy je prostě fajn přečíst knihu, u které víme, že dobře končí. Několik takových krásko-zvířecích příběhů už jsem četla a tento je velmi pěkně napsaný.Nobelovu cenu za literaturu za knihu sice pan autor nedostane, ale pochvalu za hezkou odpočinkovou knihu určitě :).

Kachorra
22.05.2016 5 z 5

Film jsem sice vůbec nedokoukala, ale musím říct, že knížka na mě udělala daleko lepší dojem, než ten kousek filmu, který jsem viděla. Příjemně mě to vtáhlo do děje a při čtení jsem nemohla dumat nad něčím jiným, jako se mi to stává u jiných knížek. Čtení netrvalo dlouho.

verca3697
23.04.2016 2 z 5

Knížku jsem přečetla na doporučení,zařadila bych mezi "oddechovky" k odpolední kávě...rozhodně lepší než film.

evca7271
06.03.2016 3 z 5

Kniha se me libila i kdyz se to dalo predvidat,jak to dopadne.

Dindi
05.02.2016 3 z 5

Tato kniha mě zklamala. Předvídatelný děj a celkově mi neseděl styl autorčina psaní.

Benjiki
22.01.2016 3 z 5

Přistupoval sem k tomu dost skepticky, připravený při první příležitosti nahodit odpad a knihu rituálně zastrčit do spodní části knihovničky. Byl jsem mile překvapen. Je to jednoduché a plytké, ale není to zas úplně špatně napsané a já knihu bez větších problémů dočetl. A to na romanťárny nejsem. Takže z dobré vůle a za milé překvapení nahazuji 5/10. Pochybuji že se k tomu někdy vrátím, ale není to špatné, vážně ne.

Pedruska01
06.01.2016 4 z 5

Dlouho jsem čekala na tuhle věc, až se mi dostala do rukou. Nejsem zklamaná ani nelutuji. Dávno před tím jsem viděla film a ten se mi maximálně líbil, proto jsem ho chtěla srovnat s knihou.
Četlo se to dobře a rychle, rozhodně nic náročného. Je to založené na pohádce a takovou moderní pohádkou to i je. A kdo nemůže mít rád pohádky? :)
Hrozně se mi líbil začátek tedy prvotní Kyle Kingsbury. Prostě obraz dnešní doby. Skvěle vyjádřeno! Však to, aby si něco podobného dnešní týpek uvědomil a navíc, aby ho změnila láska, tak to patří opravdu jen do pohádky. Jaká škoda. -_-
Bylo to milé čtení, a proto, kdo má rád pohádkové příběhy, ať neváhá. :)

martiiinkajjj
30.12.2015 1 z 5

Tahle knížka mě hodně nudila...samozřejmě jsem nečekala žádný originální děj, ale nebyla vůbec čtivná. Za mě pouze *.

kyky0
24.12.2015 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila. Viděla jsem i film který se od knihy trochu liší , ale byl také skvělý. Možná i o trochu lepší. Já fakt nevím jestli je lepší kniha nebo film.

Beky
30.10.2015 5 z 5

Zajímavá myšlenka. Pěkný příběh plný lásky, prozření a ponaučení. :))

Aniday
29.09.2015 4 z 5

čekala jsem trochu víc, ale i tak jsem se nemohla odtrhnout...

Alena_S
28.09.2015 4 z 5

Zajímavý pojetí Krásky a zvířete v moderní době a dobře se to četlo

Jass
23.09.2015 5 z 5

Miluju retellingy a tohle je jeden z těch obvzláště povedených, celý příběh je takový jemný, romantický až křehký. Lindy je prostě skvělá a stejně tak Adrian. Příběh krásky a zvířete jsem měla vždycky ráda a tady je to úplná dokonalost. Co se mi ale hrozně líbí je, jak je kniha graficky udělaná, to trnové písmo sice není nic moc, ale aspoň zapadá do kontextu, fotka je děsná, ale miluju pružnost obálky, přesto že je pevná a úplně nejkrásnější jsou ty růže z vnitřní strany obalu, je to nádherný vzor... Knihu považuju za mnohem lepší než film, protože, i když to nerada říkám, tak to nejlepší na celém filmu je Alex Petyfer a ten většinu času nevypadá jako on, takže.... knížka byla lepší :D

Terka18
16.08.2015 5 z 5

Hezké oddechové čtení. Viděla jsem i film a je jasný, že knížka je jiná a lepší. První 2 kapitoly jsem si říkala že to asi nedám, že knížku nedočtu, ale pak jak se příběh vyvíjel se mi to začalo líbit. Žádné náročné čtení. Knížka se mi líbila.