Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1636 1636

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

Dajine
18.12.2022 4 z 5

Tak nějak nevím, co si o této knize myslet. Trochu guláš, rychlé zvraty, samí psychopati. Když nemá čtenář velká očekávání, tak se to čte dobře.

magic11
16.12.2022 2 z 5

Kniha neurazila ale ani nenadchla, čekala jsem po předchozích knihách víc...

NymphMaeve
12.12.2022 3 z 5

Od Shari jsem četla všechno a od asi třetí knížky mi přijde, že jsou ty knihy na jedno brdo, prostě stejné. Od poloviny knihy jsem měla dva tipy na to, jak se vše událo a světe div se, jeden byl správný. Díky tomu už mě ani nebavilo ten úplný závěr dočítat, neužívala jsem si to a asi se do dalších autorčiných knih nepustím. Děj se ale odvíjel hezky, prostředí i téma je také pěkně vymyšlené a zajímavé, vše se točí kolem milionů. Nicméně příběh není vystaven zrovna nejlépe, čtivé to je, ale ne úplně záživné. Je to škoda.

Becca_
04.12.2022 1 z 5

Naprostá slátanina. Nechápu, jak se to autorce podařilo natáhnout na 300 stran.

lenka.plaszova
30.11.2022 3 z 5

Tato kniha mě z těch, které jsem od autorky četla, bavila nejméně. I když se dobře četla, přišla mi táhlá a snad všechny postavy mi byly nesympatické. Také mi vadí otevřený závěr.

Miro67
26.11.2022 5 z 5

Dan. který nemá nic, natahuje ruku a když dostane, chce ještě víc. Catherine je materialistická snobka do morku kostí. Jenna nemá ráda vůbec nikoho. A těmto třem sourozencům brutálně zavraždí rodiče, stanou se podezřelými pro policii, zároveň podezírají jeden druhého. Jedno ale mají společné, jsou rádi, že je otec mrtev a zajímá je jen jeho poslední vůle. Jsou typickými potomky svého otce.

birgitte
25.11.2022 5 z 5

Skvělý, velmi dobře propracovaný detektivní román mé oblíbené autorky. Doporučuji všem

Dandulka
20.11.2022 5 z 5

Čtivá kniha, která má spád a čtenář se nenudí. Moc dobře napsané. U této autorky se nedá říct, že by napsala špatnou knihu. Zatím se mi všechny moc líbily a už teď se těším na další.

Kerberos
17.11.2022 5 z 5

Když jde o dědictví neznají bratra ,sestry ani rodičů. Příběh plný lží, starých tajemství a chladnokrevného jednání. Napínavé čtení.

Magrata15
17.11.2022 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla, čemuž pomáhaly i krátké kapitoly a napínavý děj.
Nemohla jsem přestat číst,dokud jsem se nedostala na konec.
Za mě top detektivka.

evin84
16.11.2022 5 z 5

Opět mě kniha nezklamala. Podezřívala jsem snad každého člena rodiny... Už se těším na další knihu.

simaja
14.11.2022 4 z 5

Knížka měla svižné tempo, dobře se četla, ale ani jedna z postav mi nebyla moc sympatická, zavřela bych je všechny :-)

PetraBery
13.11.2022 4 z 5

Bohatí manželé se třemi dospělými dětmi. Každá z postav lže a má svoje tajemství. Vraha jsem v hledáčku měla, pak jsem několikrát svůj názor změnila. Stejně jako ostatní knihy autorky je to ale rozhodně čtivé dílo.

Jack Bauer
08.11.2022 3 z 5

Po předchozích skvělých dílech mě tato připadá nejslabší. Je to stále dokola to samé, kniha nepřináší nic nového, napětí žádné. Jakobych to už několikrát četl, závěť, hádky , hafo různých postav, zavraždil je ten nebo ta, to už tu bylo. Možná kdybych ji četl jako první od této jinak skvělé autorky, dal bych větší hodnocení, kniha není špatná, jen je to pořád na stejné brdo.

petkasable
07.11.2022 4 z 5

Ubírám hvězdu za to, že mi příběh přišel podobný knize "Tchyně", ale přesto byla kniha lepší. Napínavá, čtivá, určitě se u mě řadí na druhé místo ze všech knih Shari Lapeny hned po "Jeden z nás".
Zklamal mě konec, kdy vraha sice známe, ale nebyl odsouzen a nevím, jak to dopadlo s Rose.

knihomolka27
02.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Musím říct, že kniha se mi opravdu líbila. To téma bylo ještě zajímavější než jsem nakonec čekala. Přišlo mi to v tom dobrém slova smyslu zamotanější než jiné autorčiny knihy....postavy mi přišly také živější...samozřejmě neříkám, že by se na tom nedalo ještě víc zapracovat...dát tam třeba i nějaké ,, flešbeky" z minulosti postav...abychom se skutečně dokázali vžít do té jejich nenávisti k otci...jako je to škoda, že to ve výsledku působí pořád hrozně ploše...a přitom by stačila jedna, dvě scény, kdy by se vysvětlillo co komu z dětí Frenk vlastně udělal, dát tam konkrétní příklady....takhle to pak působí prostě jen jako fakt, který jako čtenáři máme přijmout, ale není nám to tam dostatečně ukázaný. Vy to chápete, ale zas tak moc to vlastně neprožíváte...a přitom to mohla být opravdu skvělá kniha vyvážená černým humorem, ale i psychologickým ponorem do charakterů tak trochu zlomených lidí....tady mi to přišlo tak na půl cesty.Ale k Shari to sedí, jelikož ona píše hlavně jednoduše a pohodově, kdyby to tak neklouzalo po povrchu, tak by se to už tak rychle nečetlo a nebylo to ani tak oddechové....tím chci říct, že právě díky tomu, nejsem vůči knize nijak skeptická.

Příběh mě opravdu zaujal a zasáhl asi nejvíc, opět tu sice mnoho věcí vyšumělo do ztracena což byla škoda, ale postavy přeci jen tady měly víc prostoru a celé to působilo celkem dost kompaktně. Konečně jsem si i dokázala zapamatovat hlavního detektiva, jehož buldokovská horlivost mi celkem dost imponovala...Jak říkám, za mě škoda, že nám autorka víc neprokreslila ty zavražděné, takhle to byly prostě jen oběti, ležící zakrvácené figuríny ...ale bez jakékoli vazby na čtenáře. A když nemáte vazbu na oběti, tak vám je vcelku putna kdo je zavraždil nebo proč to udělal, jako mě to i tak pořád zajímalo, ale to jen proto, protože aspon ty podezřelí byli zajímaví, a ty jejich vztahy ještě zajímavější...každopádně kniha by měla plný počet, nebýt toho konce...ten mi přišel neuspokojivý, strašně zrychlený, zase jakoby odněkud....ze všech těch lidí mi přišla Jenna jako nejmín uspokojivý vrah u kterého to nejmín dávalo smysl...konec mi prostě nestačil, a trochu mi to zkazilo dojem z celé knížky, ale i tak je pro mě prostě kniha nadprůměrná, vzhledem k tomu žánru a pohodovějšímu ladění...Takže pokud chcete Shari Lapenu, tak tuhle vám můžu doporučit.

4xbabča
31.10.2022 5 z 5

Docela příjemné a napínavé čtení, určitě detektivka jak má být.

Stromovous
31.10.2022 5 z 5

Strhující kniha, začátek mě moc neoslovoval, ale potom se kniha rozjela! Příběh měl zajímavý vývoj, mnoho podezřelých, ale konec mě sklamal, protože nedošlo k zadostiučinění.

Zunka616
30.10.2022

Krásná kniha jako ostatní díly nečekala jsem jak dopadla nádherný příběh zbohatliku

kudrdlinka
29.10.2022 5 z 5

Pro mě to byla zase příjemná detektivka. Poslouchala jsem jako audio a užila jsem si to. Kapitoly byly sice na můj vkus až dost krátké a adepti na vraha se střídali jako svatí na orloji, ale na to už jsem si u autorky docela zvykla.