Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1635 1635

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

Youn@n
29.01.2023 4 z 5

Dobrá knížka, ale wow efekt se na konci nekonal...

Emma27
28.01.2023 5 z 5

Další zajímavá kniha od autorky.Od začátku jsem si myslela ,kdo bude vrah.Příběh byl ,ale psaný,napínavě a měl zvrat. V rodině,kde šlo predevším o hromadu penez a o to , kdo je zdědí.Konec mě nemile překvapil.Knihu určite doporučuju.

Naďa2411
24.01.2023 5 z 5

Mám přečtené všechny knihy této autorky. Kromě jedné se mi moc líbí. Má svůj styl a dobře se čtou. Vraha nikdy neuhodnu. V této knize jde o spousty peněz a kdo je zdědí. Pěkná zápletka s nemanželskou dcerou.

Lenka0007
23.01.2023 2 z 5

Na knihu jsem čekala dost dlouho, přečetla ji za víkend, ale nějaký wow efekt se tedy nedostavil. Vlastně to bylo takové obyčejné, od autorky tohoto formátu bych si představovala nějaké větší zvraty než jen to, že všichni lžou. Konec zklamal.

Aquagirl
21.01.2023 4 z 5

Další zajímavá kniha od Shari. Přiznám se, že mi ze začátku úplně nesednul styl jakým je psaná, ale asi je to jenom o zvyku. Příběh byl napínavý a děsivý, už jsem si myslela že vím kdo je vrah, ale spletla jsem se, takže na konec to pro mě bylo velké překvapení!

AndulinaU
21.01.2023 4 z 5

Měla jsem podezření na někoho úplně jiného, protože tenhle vrah by byl až moc jednoznačný a říkala jsem si, že by to bylo moc jednoduché. Rozuzlení mě zklamalo, klidně se tomu pár stránek navíc věnovat mohlo, a ne tady máte vraha a čau.

Majulle
20.01.2023 2 z 5

Já musím přiznat že jsem byla docela zklamaná. Napsala už mnohem lepší knihy. V první čtvrtce knihy jsem se v těch postavách ani nemohla zoorientovat a zapamatovat si kdo je čí manžel nebo manželka, teta atd. Nakonec když jsem se zorientovala tak to bylo dokola to samé kdo to udělal, protože motiv vražd je zcela jasný. Doufám že příští kniha bude lepší

1bublina
19.01.2023 5 z 5

Za mě dobrý. Hned jak jsem se zorientovala v Mertonových a jejich protějšcích, mě to začalo bavit a bavilo mě to až do konce. Na vraha jsem měla jiný tip. Vlastně dva, ale nevyšel mi ani jeden :-)
ČV 2023 - Kniha, jejíž autor nosí brýle.

lucakuca
19.01.2023 3 z 5

300 stran obviňování a čekání na odpověď: „Jakže se to provedlo?“ Tentokráte jsem vraha poznala celkem brzy a dočítala jsem pouze informativní charakter provedení masakru.
Shari vytáhla svůj kalibr a vystřelila mezi čtenáře psychostřelu.
Velmi čtivé, tak jak autorka umí, ale podle mě je to nejslabší dílo, které brzy zapomenu. Což vlastně nemusí být špatné, aspoň knihu můžu číst pořád dokola. :-)

Theresa.2679
16.01.2023 4 z 5

Četla se dobře, příběh rychle utíkal, konec trochu předvídatelný.

LucieT
15.01.2023 2 z 5

Pro mě takové neslané, nemastné. Rodina mi svým mamonářstvím nebyla ani trochu sympatická, zemřou jim rodiče a všichni hned od první chvíle řeší jen dědictví a peníze. Vyšetřovatelé na mě působili trochu jako amatéři a závěr rozpletený na straně a půl nechám raději bez komentáře.

Iwets
12.01.2023 3 z 5

Knížky od Shari se sice dobře čtou, ale po další už asi nesáhnu. Omílá se 300 stran pořád dokola to samé, občas se tedy přidá nějaká nová informace, aby člověk podezříval každého, ale ve finále se pak vrah a celý případ popíše v jedné a půl stránce. Na thriller/detektivku je to za mě nemastné, neslané...

Jiparis
08.01.2023 4 z 5

Námět - patologické chování v rodině, není originální. Proplétající se vyšetřování, kde má každý motiv, nejistota, která ničí vztahy.

ropotamo
08.01.2023 5 z 5

Znovu dobrá kniha od Shari. Rychlý spád, konec zas až tak nepřekvapí. Čte se velmi dobře.

kotatkoz
06.01.2023 3 z 5

(SPOILER) SPOILER
Knížka se dobře čte, postav je přiměřeně, děj není extra překombinovaný, ale chyběl mi tam pořádný zvrat - SPOILER - vlastně od začátku je řečeno, že vrahem je někdo z dětí, občas se lehce strhne pozornost i na někoho bokem, takže okruh podezřelých se trochu rozšíří, ale zároveň se vnesou trošku zmatky a naznačené nedokončené linie... Škoda, že rodina je plná podivných psychopatů a finální vrah asi dech nevyrazí :)
Za mě jsem držela palce Rose a Ellen, ať je tam nějaký pořádný šmodrchanec a s pořádnou zápletkou je vrahem někdo z nich, idálně spolčení zcela nečekaných kompliců... Ale ono nic a vrahem je zas odhadnutelný zahradník :D

jankasvanka
03.01.2023 5 z 5

Až do konce napínavá a skvělá kniha. Přečteno za jedno odpoledne, nemohla sem se od knihy odtrhnout

boeink
31.12.2022 5 z 5

To teda byla povedená rodina! Každý z nich by mohl být pachatel, nenávisti v nich bylo dost. No ani se nedivím, vyrůstat s takto despotickým otcem...
Možný spoiler!
Ne, že bych věděla s určitostí, kdo tím vrahem bude, ale tušila jsem to s ohledem na to, jak se Shari vyhýbala popisovat její emoce a myšlenkové pochody.
Jinak to byla typická Lapena. Od čtení odcházíte jen neradi a těšíte se, až se zase ponoříte do čtení. Lapena je pro mě sázka na jistotu, když nevím přesně, co číst.

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Knihy od Shari nemám ještě zdaleka přečtené všechny, toto je moje třetí, zbytek čeká ještě v knihovně. :) Nepříliš šťastná rodina byl dobrý psychthriller, ale četla jsem už (i od Shari) lepší. Nějak mi to chyběly nějaké pořádné zvraty, ikdyž je fakt, že moje podezření skákalo z osoby na osobu. Nadšení se bohužel nekonalo, možná jsem měla příliš velké očekávání. Ale četla se "sama".

uzivatel6305
22.12.2022 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, přednes skvělý. Začátek mě bavil a hned chytl, něco jako Agáty uzavřený kruh podezřelých a pár mrtvolek. Postupem času se ale děj neskutečně komplikuje, mám pocit, že se tam objevily i nějaké nesrovnalosti, pořád se to táhlo a nakonec … šup … vrah a konec. Lapeny knihy nejsou špatné, ale ty konce jí moc nejdou. Papírovou knihu bych nedočetla.

Janík511
20.12.2022 2 z 5

Nebavila mě, před polovinou jsem skočila na konec a teda nic moc. Kniha mě nenadchla.