Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1583 407

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

Terka18
13.10.2023 2 z 5

Nebylo to úplně nejhorší, ale že by mě to nějak chytlo se říct nedá. Výhodou byly krátké kapitoly. Vraha jsem typovala správně od poloviny knihy. Ale chyběla tomu šťáva a na můj vkus moc postav okolo. Super byl detektiv. Ale jinak zklamání.

Sigurd_Lesandi
03.10.2023 1 z 5

Tak toto mě těžce zklamalo. Nikdy jsem mezi autorčiny zaryté fanoušky nepatřil. Po vydání jsem přečetl knihu Jeden z nás, což sice nebyl vrcholný thriller, spíš taková oddechovka, ale posloužila svému účelu. Zato toto se propadlo mnohem hlouběji.
První problém přišel hned po prvních 5 stranách. Od této chvíle vám autorka bude neustále opakovat, že všechny postavy mají motiv, všechny postavy to mohly udělat, všechny postavy lžou jo a už jsem řekl, že měly motiv? Pořád a pořád dokola. Ale já to nechci jenom slyšet od autorky, já to chci vidět dokázané v tom příběhu. To je jako číst scénář s popisem jednotlivých postav, ale bez jakéhokoliv příběhu.
A potom přišli na scénu detektivové, tak jestli tato dvojice někdy něco vyřeší, bude to z knihy hádanky pro předškoláky. Naprosto neschopná a nesympatická dvojice, která nikdy na nic sama od sebe nepřišla. Pokaždé jim k tomu někdo pomohl, ať už přímo výsledky z laboratoře nebo sama jedna z postav. Budete pořád dokola číst o výsleších jednotlivých postav, aby vám detektivové zase na konci kapitoli sdělili: ,,Juj, zase se nemáme čeho chytit. Kdyby se aspoň chovali nějak normálně, ale hloupější a arogantnější duo by jeden pohledal.
Přiznávám, vraha jsem neodhadl, ale nebylo to ani tak kvůli mým otřesným detektivním schopnostem, ale spíš kvůli tomu, že vy ho nemůžete odhadnout. Mám pocit, že ani sama autorka do poslední chvíle nevěděla, kdo je její vrah, prostě čekala, jak se to vyvine. A i kdyby se bylo čeho chytit (což fakt nebylo), mě by to stejně bylo asi jedno. Ani jedna postava vám k srdci nepřiroste, protože ani nemá. Bohužel ani detektivní zápletka to tady nezachrání, neboť jakékoliv vyšetřování taky chybí.
Bohužel, toto je za mě opravdu katastrofa. Doteď nejsem schopen pochopit, že tuhle knihu napsal někdo, kdo už vydal 6 knih. Takhle si představuju něčí první pokus o detektivní thriller, to ano, ale ne nejnovější dílo od populární autorky.
Rád bych řekl, že některé z vás to může bavit, ale ne, nevidím jediný důvod, proč bych to někomu mohl doporučit. Postavy jsou strašné, detektivní příběh absolutně nijaký, znaky thrilleru taky chybí.

klarinka9974
01.10.2023 3 z 5

Myslela jsem si, že kniha Shari Lapeny je výhra a nikdy mě nezklame. Ale tato kniha se mi že všech líbila nejmíň. Mělo to skvělý nápad, do poslední chvíle vlastně nevíte kdo to udělal a opravdu nikomu nevěříte ale celé to bylo takové zdlouhavé. Některé kapitoly byly úplně zbytečné a kdyby měla kniha ještě míň stránek, vůbec by to nikomu nevadilo. Začátek hrozně zmatený, než si zapamatujete kdo ke komu patří a kdo je jak příbuzný. Tak snad příště bude další knihy lepší.

Jaruš7
29.09.2023 4 z 5

Audiokniha, dá se.
Devět podezřelých podezřívá ostatní.
Varianty množící se množinami lží.
Podezřelým ze zločinu je lhaní povoleno, to se pak může vyšetřovatel domáhat pravdy jen s velikým štěstím. Tresty za lhaní nelze aplikovat.
Bez morálky je příběh podivně nedůvěryhodný.
Kam vede lhaní v životě? K nedůvěře. A pak z toho nemá mít čtenář (i volič) rozhozené životní a zásadní priority.

Poutavě vyprávěný příběh závislé rodiny na mamonu.

kob
22.09.2023 4 z 5

Krátké kapitoly mi vyhovují, ale když je v nich ještě téměř každý odstavec o někom jiném, má čtenář v tom množství postav docela hokej. Ideální je přečíst knihu na jeden zátah, jinak se budete věčně vracet a pátrat, co je to zase za babu ;)
Napínavé - určitě stojí za přečtení.

5holek
20.09.2023 4 z 5

Napínavé, i když dosti komplikované, chvíli mi trvalo se zorientovat v postavách. Navíc takovou sbírku psychopatů opravdu jen tak nevidíte, není tam snad jediná postava budící sympatie.

Dashik
18.09.2023 5 z 5

Ze začátku jsem se malinko ztrácela v postavách. Jinak ale super čtení. Doporučuji.:)

zdenaR
07.09.2023 4 z 5

Oproti jiným knihám poněkud slabší, zbytečně protahovaný děj, náznak podezření u každé osoby.
Přesto napínavé, čte se velmi dobře, závěr není až tak překvapivý.

sarkaditt
29.08.2023 5 z 5

Velmi dobře napsané, vlastně celou dobu nevíte, kdo by to mohl být. Já začala trochu tušit, protože tam ta postava neměla úplně tolik prostoru, jako ostatní, ale vlastně jsem ji i fandila, aby se na ní nepřišlo. Konec super, tyhle konce mám fakt ráda:))

kackahracka
28.08.2023 5 z 5

Tak tohle byla Lapena ve své nejlepší formě! Miluju její styl vyprávění! To, jak mě nutí nahlížet na myšlenkové pochody jednotlivých postav, to, jak si mě autorka vodí na udičce, a já nemám do poslední chvíle ani zdání...Vlastně šlo o klasickou detektivku (vražda, vyšetřování, pár podezřelých), která mě nikdy úplně nebrala. Ale Lapena to dokáže skvěle podat! Zaobírá se jen tím, co souvisí s dějem, žádné hluché, nudné odbočky, vše má svůj smysl a význam. Povahy postav jsou dokonale vykreslené, naprosto proto dokážu pochopit pohnutky, co je vedou k činům. Jediný přešlap bych viděla v aférce s "naušnicemi", vysvětlení na konci-to už bylo opravdu příliš. Ale jinak-skvělé!

Bogeyman
24.08.2023 5 z 5

Autorka má jednu knihu lepší než druhou. Tato patří mezi moje top 3. Závěr mě nadchl. Postavy byly zajímavé, možná pro někoho nesympatické, ale měly své kouzlo.

zaru0878
23.08.2023 5 z 5

Opět další skvělá kniha od této spisovatelky.

Lenoulinka
22.08.2023 4 z 5

Čtivé a napínavé do poslední chvíle. Kdo mohl zabít manželé Mertonovi? Byly to děti, služka nebo někdo jiný. Všichni chtějí majetek a jsou lháři. Každý může být vrah.

simona g.
21.08.2023 5 z 5

Tahle kniha mě bavila. Zajímavá zápletka, vztahy, doporučuji si přečíst, děj letěl, kniha měla spád, velká spokojenost.

micha-ella
16.08.2023 5 z 5

Přede mnou je hodně slabších hodnocení, mně se ale tahle knížka líbila. Je dokonale propracovaná, děj je mistrně propletený, napínavé je to až do konce. Nechápu, proč čtenářům vadí nesympatické postavy, chtěli by příběh, kde by byli všichni roztomilí? Tady je v ději zřejmé, proč jsou sourozenci takoví, jací jsou. Já bych autorce vytkla jedině zneužívaný přítomný čas, ale to je můj problém.

Kackac77
16.08.2023 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Autorka umí dobře pracovat s napětím. Detektivky jsou můj okrajový žánr. A proto asi dávám slabší hodnocení. Protože i když se knížka četla dobře, měla spád, napětí....prostě to, co by detektivka měla mít, něco mi nesedělo. Ty postavy. Velmi zjednodušené nepropracované charaktery. V podstatě všichni byli podezřelí, všichni by mohli být vrazi. Žádná normální lidská vlastnost. Jakoby autorka nezasadila příběh mezi normální lidi. Všichni lidi mají podle mne vždy něco do plusu a něco do mínusu, prostě každý máme dobré a špatné vlastnosti. Tady kam se podíváte - psychopat. Aspoň já jsem to tak vnímala. Kde jsou nějaké emoce lidí? Zemřou dva manželé násilnou smrtí a neexistuje nikdo, komu by to bylo líto? Vím, že peníze jsou silná motivace, ale doufám, že nikde neexistuje svět, jaký vytvořila spisovatelka. I za cenu, že jsem naivní.

katpas76
13.08.2023 2 z 5

Opět čtivá kniha od známé autorky. Chtěla jsem vědět kdo?, proto jsem četla dál, až do konce, i když toho bylo dost, co mi vadilo.
- drobky návnady sypala autorka násilně, do míst, kde se to mnohdy nehodilo
- postavy byly všechny nepříjemné až odpudivé, ani jedna normální či něčím sympatická
- propletení děje mezi jednotlivými postavami (což autorka dělala krátkými odstavci uvnitř kapitol) bylo až moc násilné, rychlé a to až do té míry, že jsem se ztrácela v tom, co která postava v tom kterém momentu vlastně ví a odkud?!
- pohnutky postav k jejich chování byly pro mě nepochopitelné a dost těžko uvěřitelné (tolik nenormálního chování mezi členy jedné rodiny a jejím okolí?!)
- text psaný kurzívou cca 10 stran před koncem byl úplně mimo; bylo vidět, že chce autorka hodit čtenáři před koncem další udičku, ale bylo to násilné
- závěr jako u mnoha podobných knih s cílem čtenáře šokovat, což se v tomto případě moc nepovedlo; konec byl oproti celé knize až moc rychlý a krátký (ač kniha v prostřední části byla rozvláčná)

Celkově nemohu říct, že by to byla úplně špatná kniha, to bych ji bývala nedočetla, ale zítra nebudu vědět o čem byla.

Nelíbil se mi ani jazyk - psáno ve 3. osobě přítomného času. Byl kostrbatý a pro mě málo splavný.

vekkr
03.08.2023 3 z 5

Chcete to dočíst,chcete to už vědět.Díky krátkým kapitolách to frčí,najednou konec.Ovšem chybělo mi tam ,takový to co?Jako opravdu?Spíše průměr.

JitkaHambi
01.08.2023 2 z 5

Hrozně zdlouhavé, samé lži, nikdo z nich mi nebyl sympatický.Ale číst se to dalo, jen asi za chvilku zapomenu o čem že to vlastně bylo.
Autorka umí psát teda mnohem lépe, tato kniha mě trochu zklamala.

katerina3633
17.07.2023 2 z 5

Mám tvorbu Lapeny ráda jakožto oddechové, čtivé a příjemně napínavé čtení, bohužel do této jsem se musela nutit. Všechny postavy mě neskutečně štvaly a zároveň vlastně vůbec nezajímaly. Nezajímalo mě ani kdo je vrah (dalo se to i velmi rychle odtušit). Žádné překvapivé aha momenty. Konec jasný, uspěchaný. Jsem vážně zklamaná.