Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1582 407

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

jarkaska
28.01.2024 5 z 5

Poslední kniha, která mi od Shari Lapeny chyběla přečíst. A musím říct, že i nejrychleji přečtena. Krátké kapitoly, takže jsem si říkala ještě jednu a ještě jednu, až jsem byla u konce. Nedalo se přestat číst a najít vraha. Takže teď už jen čekat na další novou knihu, která u nás vyjde.

Nik..
24.01.2024 3 z 5

Knížka se mi líbila, bavila mě. O to víc jsem byla zklamaná koncem. Byl takový, nedodělaný. Já obecně nemám ráda otevřené konce, které dávají více možností. Ale u téhle knížky mi takový konec vyloženě vadil. Tohle byl příběh, který mohl být krásně uzavřený, už jen díky tomu, kam nakonec autorka na konci čtenáře zavedla. V knize byly skvěle vylíčeny postavy, mělo to nápad, bylo to tajemné, mělo to všechno, co to mělo mít, až na jedno. Knížka byla fajn, ale toho konce je hodně velká škoda.

Mychaela
20.01.2024 3 z 5

Neurazí, ale ani nenadchne. I když určitá čtivost se knize upřít nedá, čekala jsem víc.

Bylo celkem zajímavé číst knihu z pohledu jednotlivých podezřelých postav a ne z pohledu detektivů, jak to většinou bývá.
Celou dobu si čtenář nemůže být jistý, kdo je opravdu vrah. Bohužel je to ale i tím, že se o postavách pořádně nic nedozvíme, nejdou do hloubky, v knize se stále dokola opakuje to samé. Detektivové si pozvou na výslech podezřelého, ten jim buď lže, nebo jim neřekne vůbec nic, pak se všichni sejdou u Catherine, řeknou si, co a jak a na řadu jde další sourozenec - výslech - lži - brainstorming u Catherine... A když dojdou sourozenci, přijdou na řadu vedlejší postavy jako Audrey, Irena a další.

Chyběla mi nějaká gradace, vystupňování, napětí a nějaký ten WAW okamžik. Na thriller to bylo příliš poklidné a na pohodu. Chyběla tomu šťáva jako např. u dříve vydaného Nevítaného hosta.

Fortuna7
15.01.2024 4 z 5

Po celou dobu čtení jsem byla velmi napjatá a zvědavá, jak to celé dopadne, ale musím se přiznat, že konec mi přišel velmi nedotažený. Nápad a atmosféra knihy se mi vážně líbily a neskutečně mě bavily toxické rodinné vztahy, které byly v knize popsány. Zkrátka škoda toho konce kvůli kterém je pro mě kniha průměrná.

jasmína
15.01.2024 5 z 5

Ač jsem dala plný počet hvězdiček, sedla mi o něco méně, než předešlé knihy, ale kvůli tomu nemám důvod dát nízké hodnocení.

Postavy ne moc milé, ale i v životě to tak je , že jsou rodiny, kam by člověk nikdy nešel..... a za tou z románu: NIKDY

saryk93
08.01.2024 3 z 5

Knihu jsem dostala, jelikož jsem na autorku slyšela chválu a chtěla jsem vyzkoušet její knihy. Manžel vybral tuto a popravdě jsem z knihy dost zklamaná. Podle předchozích recenzí věřím, že dřívější autorčiny knihy jsou lepší, ale tato mě bohužel nezaujala. Jednak mě nebavilo hlavní téma knihy, peníze, majetek, dědictví, snobská rodina, ve které si nenajdete jedinou postavu, které byste fandili..Navíc zápletka byla místy zbytečně překombinovaná.
Druhak mě nebavil styl, kterým autorka píše. Prvních pár desítek stránek jsem si musela zvykat na krátké, jednoduché a úsečné věty.
A za třetí mě bohužel zklamalo i rozuzlení. Jelikož se v knize stále dokola opakovalo: "mohl to udělat kdokoliv, každý má motiv, nikdo nemá pořádné alibi a všichni lžou", žádný závěr by zřejmě už nedokázal překvapit.
Jediné, co mohu pochválit, je, že se kniha rychle četla (i díky krátkým kapitolám). Možná dám autorce ještě jednu šanci a zkusím nějakou její starší knihu, ale tato je za mě bohužel zklamáním..

ledu
04.01.2024 3 z 5

Kniha je čtivá a napínavá do úplného konce. Závěr mě však trochu zklamal.

sall02
03.01.2024 4 z 5

Od Shari Lapeny druhá kniha, kterou jsem přečetla. Co o ní napsat? Stejně jako minulá kniha je neuvěřitelně čtivá, přečteno jsem měla za dva dny.
Množství postav bylo představeno pozvolna a člověk se neztrácel. Příběh je čtivý, přestože námět tu už byl mnohokrát.
Co se týče obecně žánru detektivky/thrillery, určitě je v tomto rybníčku mnoho lepších počinů, ale Shari Lapena určitě nezklamala.
Rozuzlení jsem nečekala, byla jsem spokojená.

Misoso
22.12.2023 5 z 5

Kniha sa mi páčila, typický štýl autorky Shari Lapena. Odporúčam. Prajem príjemný zvyšok dňa.

Čmeláček
19.12.2023 5 z 5

Tak tohle byla hodně zajímavá kniha. Sice píšou, že to má být thriller, ale spíš to bylo pořádný psycho! :) Od této paní je to moje druhá kniha a zase jsem byl spokojený. Rodinka jak ze žurnálu, samozřejmě ironicky řečeno, se ani nedivím, že to dopadlo tak, jak to nakonec dopadlo :). Krásně jsem si početl, fakt jo :).

martiline
09.12.2023 5 z 5

Moje první kniha od autorky a už jsem nadšená. Je to taková ta kniha, kdy si šetříte čtení a hrozně moc se na to těšíte. Postavy skvěle vykreslené, okamžitě vám naskočí i jejich podoba. Psaní bylo tak živé jako bych vše viděla ve filmu.
Thriller jak má být

bookwoman
02.12.2023 4 z 5

Druhá přečtená kniha od této autorky, pro kterou jsem si šla po dotčení té první, a to knihy Někdo cizí v domě, s tím, je ji napsala právě tato autorka. Opět nezklamala a opět se těším na další. I přesto, že jsem neměla asi ani jednu postavu, kterou bych si oblíbila a i přesto, jak špatné (nebo spíše založené jen na financích) byly vztahy mezi členy rodiny, tak je tato kniha velmi čtivá a na každou další stranu jsem se těšila. Za mě knihy této autorky objevem roku a určitě doporučuji dále zejména čtenářům, kteří rádi čtou příběhy tohoto žánru.

Obelix15
28.11.2023 4 z 5

Peníze až na prvním místě. Tak by se dal jednou větou shrnout děj této knihy. Příběh je napínavý od začátku do konce, pořád se něco děje a autorka vás nenechá vydechnout. Občas to bylo spíše k tíži než ku prospěchu. Některé zápletky a propojení mi přišla až moc překombinovaná. Ať už byl vinen ten či ona, sešla se zde pěkná sbírka psychopatů. Všichni sourozenci jsou rozdílní, ale přitom úplně stejní. Duo vyšetřovatelů mi přišlo arogantní a nesympatické. Podle mě by sami bez přičinění druhých nevyšetřili ani ztrátu lopatky na uhlí. Konec mě trochu zklamal. Přišlo mi to jako by zbývalo 10 stránek knihy, autorka se podívala z okna a řekla si "ok, byl/a to on/ona" Dle mého měla kniha veliký potenciál, který zabilo "rychlopsaní", kdy byla kniha napsaná za méně než rok.

Aaloha
26.11.2023 4 z 5

Napínavé to bylo, krátké kapitoly nahrávají čtivosti a musíte číst dál a dál. Pachatel může být kdokoliv. Do poslední chvíle jsem nevěděla.

Ishir
19.11.2023 4 z 5

Kniha byla napínavá.

olca1983
10.11.2023 4 z 5

Kniha byla psána čtivě, členěna do krátkých kapitol, postav bylo akorát. Osobně bych tuto rodinu nenazvala "nepříliš šťastnou", ale "nechutnou". Žádná z postav mi nebyla sympatická, takže jsem vlastně ani nikomu nefandila, když ho policie podezírala. Jednu hvězdičku ubírám, protože jsem četla už lepší a napínavější knihy. Toto je jedna z těch, u kterých časem zapomenu, že jsem četla.

Anniee
07.11.2023 2 z 5

Asi nejsem úplně fanda bestsellerů, to už jsem tušila a teď se to potvrdilo. Knížka byla čtivá, ale tím to pro mě končilo. Žádný ze zvratů mě extra nepřekvapil, moc mě nezajímalo jak to dopadne a u konce jsem si řekla “fajn a tím to taky haslo. Do podobných knih už se pouštět nebudu.

katushah
30.10.2023 4 z 5

Zase taková jednoduchá příjemná četba. Mám ráda tuhle autorku.

Dandy1
20.10.2023 1 z 5

Zdá se mi to? Nebo je opravdu každá další kniha autorky horší a horší?

norrasun
15.10.2023 5 z 5

Beru to jako vysloveně oddechovou literaturu a hodnotím především čtivost, pro mě u knížky zásadní věc, a v tomto ohledu jsem zklamaná nebyla..postavy dost nesnesitelné, ale uvěřitelné..pachatel mi teda zdatně unikal celou dobu, netušila jsem nic..