Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1638 1638

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

Anet2106
21.07.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Dobře se to četlo a bylo to napínavé. Po každé kapitole jsem měnila názor na to, kdo je vrah. Nakonec se ukázalo, že to byla postava, kterou jsem ani jednou nehádala. Jako fanouška spravedlivých konců a mlýnů, které melou pomalu ale jistě, mě trochu zklamal závěr. Jinak ale úplně v pohodě oddychová kniha na léto

VeronikaAug
20.07.2022 5 z 5

Mě se to líbilo moc, vážně mě to bavilo, četla jsem v angličtině, trochu jsem se bála, abych všemu rozuměla, ale byla to zbytečná obava. Téma mi vyloženě sedlo, nebyl to žádný doják, zápletka zajímavá, napínavá, Shari jako už tradičně krásně vykresluje charaktery postav. Ke knížce jsem se po večerech s radostí vracela, užila jsem si to! Vřele doporučuju.

Barussat
20.07.2022 4 z 5

Shari Lapena a její klasika. Napínavá detektivka z rodinného prostředí, kde se to sympatickými postavami nehemží. Vražda, ze které mají vlastně všichni radost a všichni by ji byli schopni spáchat. Ze začátku jsem vůbec netušila, kdo by ji mohl spáchat, ke konci už jsem si byla téměř jistá. Je to taková klasika od autorky. Kniha je napsaná lehce, chcete se dozvědět jméno pachatele, ale vlastně je vám líto, když otočíte poslední stránku. Někdy jsem si říkala, že už je to až moc natahované, ale i tak mě to moc bavilo. Za mě vede Nevítaný host, ale i tohle je kniha, za kterou jsem moc ráda, že ji mám v knihovně.

Lubošovo
20.07.2022 2 z 5

Mrzí mě, že nemůžu sdílet nadšení ostatních. Všechny postavy nesympatické (...což tedy odpovídá názvu, ale i tak?!), nelogický předpoklad, že podezřelými jsou jen členové rodiny, rozuzlení podivné a konec s investovaným milionem opravdu přes čáru.

bar_sol
19.07.2022 3 z 5

Neumím si to vysvětlit, ale za mě nejslabší kniha, kterou jsem od Shari četla. Klasicky je plná zvratů, překvapení a nesympatických postav, ale bohužel tentokrát mě nedokázala dostatečně vtáhnout.

mirinda973
19.07.2022 3 z 5

Autorka pokračuje ve svém stylu psaní, takže je to poutavé a napínavé po celou dobu, ale všechny knížky na "jedno brdo", kterých se čtenář musí zákonitě přejíst.

Na to, že je to pár stránek mi přijde, že se vše točí v jednom kruhu až moc dlouho. Všechny děti zavražděných podezřelé a bez alibi... nebylo tak těžké uhodnout, kdo to mohl být

Martiiiik
19.07.2022 4 z 5

Shari a její obvyklý scénář :-) Dva mrtví rodiče a omezený počet podezřelých, kde se dá očekávat, že jeden z nich to byl.. :-) Vlastně každý má motiv a téměř nikdo nemá alibi.. :-) Tomu se říká pořádná záhada.. :-) Čí motiv je dostatečně silný pro vraždy? Bylo to napínavé, ale na druhou stranu se tam pořád dokola rozebíralo to samé, takže za mě to na plný počet hvězd není.. Tak uvidíme zase příště :-)

anet.myblog
19.07.2022 3 z 5

tahle knížka je teprve moje druhá od autorky, ale naposledy mi její styl tak sednul, že jsem neváhala se do této novinky pustit. Příběh vypraví o bohaté rodině Mertonových. Mertonovi jsou už starší pár žijící v obrovském bohatém sídle a mají dospělé děti. Ty nikdy s rodiči, zejména s otcem, dobrý vztah neměly. Jednoho dne jsou ale oba rodiče nalezeni v jejich domě mrtví. A my hledáme pachatele, je možné, že někdo z dětí až tak moc toužil po dědictví?
Knížka se mi četla dobře a rychle,stejně jako minule. Jakmile jsem se ale dostala za půlku, pasáže se stále opakovaly a děj se nikam neposouval. Autorka si pořád jen kladla otázku “tak který ze sourozenců to teda byl?”. V tu chvíli už jsem se u čtení začala nudit a už jen netrpělivě čekala kdo byl TEN vrah. Knížku i tak můžu doporučit, našla si mnoho nadšených čtenářů. Z mého pohledu bych ale raději sáhla po jine autorčině knize:)

~ knihu seženete v @knihkupectvi_luxor a nebo na stránkách @knizniklub , kterým děkuji za poslání knížky ! #spoluprace ~

VeronikaSas1
18.07.2022 5 z 5

3 kniha od této autorky, co jsem četla. Opět velmi zdarilá. Četla se jedním dechem.

Heli20
17.07.2022 5 z 5

Super knížka. Moc se mi líbil styl psaní - popis příběhu z pohledu každého účastníka. A vraha jsem dokonce dobře tipla:)

mstychov
16.07.2022 5 z 5

Je to jedna z knížek, které budu muset chvíli rozdýchávat. :) Shari je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Snažím se teď číst převážně české autory, ale pro ni mám zkrátka slabost. :)

Nepříliš šťastná rodina je kniha o rodině Mertnových. V ní jsou brutalně zavražděni rodiče Fred a Sheila Mertnovovi. Ti jsou neskutečně bohatí. Jejich smrt tedy znamená nechutně velké dědictví pro jejich děti, kteří se tím pádem stávají hlavními podezřelými. V rodině jsou ale další podezřelí. Co chůva a uklízečka v jednom, která rodiče našla? Co sestra Freda? V rodině je navíc známo, že nejsou všichni ve 100% psychické kondici.

Celou dobu čtení jsem nedýchala a nadávala, jak někdo může psát tak napínavě. Do teď jsem měla jako nejlepší knihu od Shari Manželé odvedle. Každopádně Nepříliš šťastná rodina je pro mě osobně lepší. Až na formu, ve které je psaná. Ta pro mě ze začátku byla hůř stravitelná. Postupně jsem si ovšem zvykla. Knížku vřele doporučuju. Vraha jsem správně neodhadla. .

marlowe
16.07.2022 1 z 5

Řiďounká, sterilní, z prstu vycucaná detektivka bez jakékoli invence. Nelíbilo. Seznámení s autorkou se tak pro mě zároveň změnilo ve smutné the long goodbye…

Makůvka
16.07.2022 5 z 5

Příjemné, pohodové, ale i napínavé čtení, které vás hned od první stránky vtáhne do příběhu jedné "nepříliš šťastné rodiny". Z brutálních vražd je podezřelý snad každý, protože každý něco skrývá a má svá tajemství. Postavy i emoce jsou dobře vykreslené. Autorka nenechá čtenáře chvíli vydechnout, každou další kapitolou je to zamotanější.
A ten epilog? Dost dobře ukončené!!!

TinaFr
15.07.2022 4 z 5

Klasická oddechovka, moc jsem od toho nečekala, ale vlastně byla fajn. Není to žádné veledílo, ale čte se pěkně, ideální na léto. Na konci mi teda trochu vadilo, že nepřišel žádný "wow" zvrat, který mám na thrillerech ráda, tady to spíš jen nějak vyplynulo.

alnahu
15.07.2022 5 z 5

Již v pořadí šestá kniha od této autorky a za mě opět skvělá.V tomto psychothrilleru se skrývá mnoho rodinného tajemství a Shari nás opět dokáže dokonale zmást v odhadu pachatele .

ddkk
15.07.2022 5 z 5

Zamotaný příběh jedné dost příšerné rodiny. Je to napsané tak fikaně, že i když není spektrum možných pachatelů vraždy příliš velké - vlastně jsou to jen členové rodiny a něco málo přidružených osob, úplně se trefit do osoby skutečného pachatele není nijak lehké. Už jsem si skoro byla jistá, že vím, ale nakonec to stejně bylo úplně vedle...

Tahle knížka se autorce povedla a můžu ji s klidnou myslí doporučit.

LadyCarousel
15.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tahle se taky povedla. Postavy pekne vykreslene, vcetne tech vedlejsich, napeti a spad to take melo, cili jsem spokojena. Na vraha jsem mela par tipu a trefa. Rikala jsem si, komu se venovalo min pozornosti, nez bylo zahodno?

Edona
15.07.2022 3 z 5

Brutální vražda bohatých manželů, kteří jen pár hodin před smrtí pořádali velikonoční hostinu se svými dětmi. Každý v této rodině má nějaké tajemství, je snad někdo z dětí vrahem? A jaký měl motiv?

Ze všech knih od Shari Lapeny mi Nepříliš šťastná rodina dala zabrat nejvíc. Zpočátku jsem se nemohla začíst a některé postavy mi splývaly dohromady. Každopádně, jak to Lapena umí, od určitého bodu už mě měla v hrsti a četla jsem naprosto zažraná. Vraha jsem samozřejmě neuhádla. A teď nezbývá už nic jiného, než čekat až vyjde další kniha od této královny thrillerů.

EliBla
13.07.2022 5 z 5

Kniha mě chytla už od začátku. Byla napínavá a překvapivá. Určitě doporučuji přečíst.

Liss93
13.07.2022 4 z 5

Shari Lapena je mou už pravidelnou dovolenkovou záležitostí. Napětí, podezřívání, očekávání, překvapení. To vše člověk od thrilleru očekává a taky to dostane. SL je sázka na jistotu.