Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1641 1641

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

galinek
01.08.2022 4 z 5

Kniha špatná nebyla, taková rychlovka....

Hakate
31.07.2022 5 z 5

Po přečtení předchozí knihy "Její konec" jsem k této knize přicházela s menší skepsí, zda Lapena neztratila svou originalitu.

Naštěstí skrat, který nastal s předešlou knihou je ten tam a v Nepříliš šťastné rodině už je to zase ta Lapena, kterou známe z předchozích knih.

Kniha je jedna velká jízda, mnoho skvělých zvratů. Čtenáře drží v dokonalém napětí od začátku až do konce.
Styl, kterým je kniha napsaná je opravdu dokonalý.

Máme tu 3 hlavní podezřelé, další přibývají a pokud si myslíte, že jednoho z nich konečně můžeme vyloučit, za nedlouho se vrací na scénu a vy nutně musíte zjistit, kdo z nich je onen krutý vrah.

Skvělý thriller z prostředí velmi bohaté rodinky plného zvratů, jednoho tajemství a velkého otazníku za otázkou... Kdo je vrah.

Kekik
29.07.2022 5 z 5

Geniální. To jsou knihy Shari Lapeny.
Její styl psaní mám moc ráda. Nikdo není hlavní postavou, vypráví všichni. A já tak mám pocit, že jsem u všeho.
Příběh je velmi zajímavý. I když anotace nezní tak lákavě, z knihy se vyklubalo dost velké drama. Drama v tom, kdo to tedy byl. Postupné odtajňování tajemství zvyšovalo napětí. Podezřelí přibývají jak na běžícím páse. Vážně skvěle napsané.
Spoilerovské já nedostalo prostor a tak jsem na konci byla překvapena. Jasně, že jsem tu osobu podezřívala, ale i všechny ostatní postavy, takže tady se nakonec člověk trefí.
Shari Lapena umí a s každou další knihou to potvrzuje. Konec je skvělý. Nakonec musím uznat, že vážně je.

Domisek1
28.07.2022 5 z 5

Kniha výborná,čtivá. Napínavý příběh jedné z celá normální rodiny. Tři spratci (a nejen ti) kteří touží jen dědit prachy,majetek. Smrt rodičů je až zas tak nepoznamenal(nezasáhla). A kdo je vrah ? Podezřelí jsou všichni. Za mě příjemné čtení. Paní Lapena knihy psát vyloženě umí. Těším se na další napínavý příběh.

něcosivymysli
28.07.2022 3 z 5

Od autorky nelze čekat nějakou knihu pro náročné, ale čtenáře jako jsem já její knihy určitě příjemně zkrátí odpoledne a nakonec s přivřeným okem mohu říct, že i Nepříliš šťastná rodina tento účel splnila. Celé to ale závisí na stylu psaní, když se ale zamyslíte jen nad dějem a postavami, nepochopíte, že jste něco takového skutečně dočetli

Hope80
27.07.2022 3 z 5

Knížka na začátku vypadala hodně dobře. Shari a její knihy mám jinak ráda,ale tato se moc nepovedla,většina knihy stále opakovala to samé,kdo to udělal,obviňování...pořád dokola. Pro mě bohužel, radost z nového díla se nekonala.

barbara5604
27.07.2022 3 z 5

Od této autorky jsou knihy velice čtivé, ale i přesto za mě je tato nejslabší..A to čtu každou její knihu, proto mohu srovnat…

rumova_kulicka
25.07.2022 2 z 5

Taky se mi zdá, že mají knihy klesající tendenci. S každou další autočinou knihou si říkám, že už se k ní vracet nebudu, protože mě to nebaví a zase to poruším. Autorka má ale talent vystavět postavy tak, že mi ani jedna postava není nikdy ani za mák sympatická. V této knize nevyjímaje. Děj tady navíc nebyl veskrze žádný, prakticky se nedělo nic krom neustálého přemítání, kdo to mohl udělat a přepočítávání, kdo kolik zdědí a aby druhý nedostal náhodou víc. Jednu hvězdičku přidávám za úplný konec a to, že se to čte aspoň rychle.

Ktecka
24.07.2022 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale už jsem od Shari četla lepší. Přijde mi, že její knihy mají co do kvality sestupnou tendenci. Co pro mě bylo rušivé - vyprávění bylo až příliš popisné, jako bych četla filmový scénář.

kneslova
24.07.2022 4 z 5

Bezva čtení na dovolenou, všichni členové rodiny jsou pěkně psychotičtí a tady mi to vůbec nevadilo ..a taky konec dobrý

mountik
24.07.2022

Za mne nejslabsi kniha, co jsem od autorky cetla. Nejak mi to cele moc nedavalo smysl. Postavy mi prisly ploche, ta motivace a hlavne duvody dlouhodobe frustrace zustaly nerozkryte. Matka, co si vezme divneho chlapa, je s nim desitky let, o deti nejevi moc zajem, a pak najednou par minut pred smrti hrozne lituje.... Vrazda otce se asi dala pochopit, ale vrazda matky nedavala vubec smysl. No nevim, za mne to bylo fakt divne

Danago
23.07.2022 5 z 5

Celkem pohodové čtení, příběh dokázal vzbudit můj zájem, měl spád i napětí.
I když se vše točí kolem jedné rodiny a postavy mně byly převážně nesympatické, knížka mě bavila. Patří k těm lepším od autorky. Žádná hluchá místa, děj plyne svižně od začátku po konec. Během čtení jsem měla několik tipů jak to celé dopadne.

pinkstrom
23.07.2022 3 z 5

Kniha má dobrý spád, žádné pasáže nejsou zbytečně zdlouhavé, pořád se něco děje a podezřelý je každý. Vraha jsem netipovala, na můj vkus byla tahle verze možná až moc jednoduchá.

Lebisova
23.07.2022

Zpočátku mě vyděsila tloušťka knihy, ale moc pěkně se to četlo. Napínavé do poslední stránky. Zkusím další knihu od této autorky.

malýčtenář
23.07.2022 5 z 5

Opravdu zvláštní rodina ,jak rodiče, tak i děti. Připadá mi, že zde skoro nikdo není normální. Co všechno se může v rodině stát, nám opět s napětím líčí autorka. Krátké kapitoly se čtou velmi dobře. A ten otevřený konec, bomba !

ctenarkaEva
23.07.2022 5 z 5

Hezky jsem si početla, kniha je plná rodinných tajemství. Některé knihy Shari Lapeny se mi líbí více, jiné méně, tato se pro mě řadí k těm zajímavějším a lepším.

Becca_books
22.07.2022

Druhý prázdninový den a druhá knížka. Knížky Shari Lapeny mám moc ráda. Jsou to takové jednohubky, žádná drsňárna. Knížka rychle ubíhá, je napínavá. Přiznám se, že jsem od začátku tušila vraha a každou kapitolu jsem jej měnila. Výsledek byl trošku zklamání (ani nevím proč), přestože jsem danou osobu netipovala ani jednou.

Zzofinka
21.07.2022 3 z 5

Už jsem od autorky četla lepší knížky,měla jsem pocit,že se to táhne,ale třeba je to tím,že jsem to četla jen po večerech a ne najednou. Konec opět honem honem,ať to máme za sebou...

ClariceL.
21.07.2022 3 z 5

Dostala jsem knihu jako dárek a docela jsem měla radost, protože jsem o autorce hodně slyšela a konečně měla možnost se s ní seznámit. Docela dobré. Napínavé je to v tom, že pořád hádáte, kdo to udělal. Opakují se tam teorie a motivy, ale je to tak prostě pořád dokola. Kdybych kreslila křivku, tak mi to přijde stále na stejné vlně a ani v závěru se nevyšvihne do výšin. Nepoužila bych přímo slovo nudné, ale nějak zvlášť mě to neoslovilo.

novina
21.07.2022 4 z 5

Podezřívala jsem každého z nich. Pokaždé, když jsem si byla jistá, že jsem odhalila vraha, tak mě další zápletka přivedla k dalšímu potencionálnímu vrahovi. Napínavé do poslední stránky.