Příliš velké sousto

Příliš velké sousto https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135805/bmid_prilis-velke-sousto-gKp-135805.jpg 4 165 28

Nenasytná série

< 2. díl

Mína Harperová si tentokrát ukousla skutečně příliš velké sousto. Její schopnosti předpovídat lidem, kdy a jakým způsobem zemřou, si povšimla Palatinská garda - vatikánský oddíl specializovaný na hon démonů - a zaměstnala ji ve své nové pobočce. Míniným přítelem byl až donedávna Lucien Antonescu, syn nechvalně známého Draculy. Nyní se snaží svého nového obdivovatele, lovce upírů Alarika Wulfa, přesvědčit, že upíry lze spasit, ale není to jednoduché, zejména když vyvstane strašlivá nová hrozba v podobě, která se vznáší nejen nad Palatinskou gardou, ale i nad Míninou rodinou a přáteli. Mína postupně odhaluje pravdu a přitom je podrobována zkouškám její oddanost přátelům a obnažovány její nejniternější pocity. Objevují se i nečekané nástrahy, kterým se téměř nedá odolat...... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Overbite , 2010

muchomurka
25.04.2013 4 z 5

I když jsem přečetla jen tento díl, přijde mi, že vůbec nevadí, když jsem nečetla předchozí. Knížka se mi líbila. Občas mi přišlo, že autorka dějem pohnula moc náhle - v další kapitole byl děj o dost dál než v předchozí. Někdy mi tam kousek chyběl a bylo to useknuté. Ale celkově nemám ke knize výhrady.

deedulka
01.04.2013 3 z 5

Druhý díl už byl pro mne o něco méně záživnější než předchozí kniha Nenasytná. Mína neustále řeší dilema, její bratr fantazíruje až s tím leze na nervy a Lucien je stále více protivnější a nesympatičtější. Aspoň Alarik vyšel celkem obstojně ze srovnání vůči ostatním postavám. :) Líbily se mi pasáže, kdy se v životě Míny objevil její bývalý s manželkou a taky reorganizace Palatinské gardy s novými postavami. Jinak bylo velmi ubíjející neustálé opakování, že Lucien má v sobě i nějaké dobro a že mu matka četla z knížky. Příběh neměl pořádný spád a často byly v knize dlouhé nudné pasáže. V předchozím díle bylo alespoň všechno nové a objevování nového zajímavé, zde už bohužel většina zůstala odtajněna a jen málo překvapujícího.

Tajli
01.04.2013 3 z 5

Ze začátku jsem se vůbec nezačetla. Až od cca poloviny mě kniha začala přitahovat. Konec byl velmi zvláštní. Bylo mi líto Luciena. Oblíbila jsem si ho o 100% víc než Alarika. Přišlo mi, že se autorka nemohla rozhodnout o povaze postavy. V jedné chvíli byl Alarik sobecký a mrzutý, ve chvíli druhé to bylo naopak.

Kate.S
27.03.2013 4 z 5

Tento díl se mi stoprocentně líbil víc než Nenasytná. Více mě to bavilo a pro mě to bylo více napínavé:) Ve chvíli, kdy SPOILER Mína probodne Davida KONEC SPOILERU, tak mi hlavní hrdinka chvilku přišla jako lovkyně upírů Anita Blake:D Překvapil mě konec s Lucienem a bylo mi ho líto i přes to, že mě chvilkami rozčiloval. Akorát když jsem četla o jakémsi dvounohém, dvojkřídlém démonu s koňskou hlavou, tak jsem si říkala "Co to sakra je?", protože mi to tam nějak nepasovalo, ale když vezmu v potaz, že v prvním díle byl drak... No, určitě se mi to líbilo. Oblíbila jsem si Alarica:)

bookcase
22.03.2013 4 z 5

I pokračování Nenasytné je vtipné, Meg to prostě umí.

2368
24.01.2013 3 z 5

Musím přiznat, že druhý díl mě pouze potrvdil pocity z prvního dílu.Děj ani zápletka mě příliš neoslnily.Myslím si, že upíři nejsou zrovna silnou stránkou autorky.První polovina knihy mě moc nebavila až teprve konec byl zajímavý.Je to ale pouze můj názor i tak je to příjemné oddechové čtení a proto hodnotím nadprůměr.

trynitrix
19.01.2013 5 z 5

Musím dát za 5 hvězdiček protože 100% lepší díl než první. Od začátku do konce to mělo akci příběh měl spád až na ty vztahy Mína a Alarick (toho jsem si docela oblíbila) jak malí jeden jooo pak zase néé hrozný.Mínin bratr se konečně o maličko polepšil :-D A Lucien ten byl snad na drogách :-D trošku rozpolcená osobnost. A co týká konce docela mě překvapil ale nikdy to nemusí končit tak jak to končívá závěr nebyl špatný :-)

Ulrika
03.01.2013 5 z 5

Pokračování série o upírech mě ani tentokrát nezklamalo. Děj už se mi nezdál sice tak plný napětí, jako díl předešlý, ale byla jsem zase napnutá až do samého konce a neubránila jsme se ani slzám.