Nejtemnější hodina

Nejtemnější hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208137/bmid_nejtemnejsi-hodina-4k6-208137.jpg 4 347 109

Láska je nejistá a nezkrotná jako válka ... V létě roku 1940, se většina očí upírá na nebe nad jižní Anglií. Bitva o Británii právě začala. Ale mladá Evie Lucasová má oči jen pro temperamentního mladého pilota jménem Tony. Evie má před sebou zářnou uměleckou kariéru, ale zdá se, že marní čas nekonečným skicováním portrétů Tonyho. Chce, aby jeho rodiče měli něco na památku v případě, že padne ve válce ... O sedmdesát let později, nedávno ovdovělá kunsthistorička Lucy se snaží dát kousky svého života zase dohromady. Aby to dokázala je třeba odhalit záhadu obklopující obraz v jejím domově. Ale když náhodou nedopatřením píchne do „vosího hnízda“ minulosti, které bylo úmyslně zahlazeno, Lucy se ocitá v nebezpečí jež jí hrozí od lidí z minulosti i současnosti, kteří nemají v úmyslu nechat nevyslovenou pravdu vyplavat na povrch.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Brána

The Darkest Hour , 2014

kytikyti
24.10.2018 5 z 5

Nejlepsi knihy se poznaji podle toho, ze se od nich clovek nemuze vubec odtrhnout. Jako v tomto pripade. Silny a zajimavy pribeh u ktereho jsem samozrejme uronila par slz. Erskinova me vzdycky dostane.

Beruska18
23.10.2018 4 z 5

Tohle byla moje první kniha od této spisovatelky a musím říct, že jsem příběh četla jedním dechem. Je plný emocí, lásky, ale i nenávisti, zloby a tajemna. Prolínání přítomnosti s minulostí celému příběhu jen dodalo na čtivosti.

Danago
21.08.2018 4 z 5

První polovina příběhu to byla spíš červená knihovna na pozadí druhé světové války. Potom se příběh otočí a je to více autorčin rukopis, jak ho znám z jejích knih. V poslední třetině je knížka napínavá, rozplétá dávná tajemství a to už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Duchové v knize samozřejmě opět nechybí. Celkově je to moc pěkné čtení.

Mandlevest
18.07.2018 5 z 5

Knihu jsem četla na dovolené blízko nádherného, romantického a ve svých zákoutích tajemného města Malaga a nemohla jsem zvolit lépe. Příběh totiž zapadal přesně do tohoto prostředí, romantický, tajemný a nádherně napsaný. I když námětově balancoval s červenou knihovnou, chválím autorku , že k ní nesklouzla. Určitě jí k tomu pomohla i dějová linka, odehrávající se za 2. světové války. Pěkné čtení, ještě si od autorky něco přečtu, až budu zase relaxovat.

Kekik
27.06.2018 5 z 5

Wow. Mé první setkání s paní autorkou Barbarou Erskinovou. Kniha je krásná. Příběh malířky Evelyn Lucasové mě zasáhl. Lucy Standishová se rozhodne o Evelyn napsat biografii. Netuší, že pátráním po jejím životě, spustí běsnění těch, kteří touží po tom, aby některé události nebyly nikdy odhaleny. Součástí příběhu jsou i duchové. Celkem knihu oživily (no to zní zvláště, když je to v souvislosti s duchama), z některých scén mě až mrazilo, ale někdy jsem si zase řekla, že je to až moc přehnané.
Knihu DOPORUČUJI !!!

Marekh
04.02.2018 4 z 5

Jedná se o první knihu, kterou jsem přečetl od této autorky. Ačkoliv se jedná o román pro ženy, kniha se mi líbila.

Střídání minulostí s přítomností bylo fajn. Líbilo se mi, že do knihy byla zakomponována i duchařina. V závěru knihy mne mrazilo po celém těle.

PavlínaAlžběta
09.01.2018 5 z 5

U této knihy jsem se kvůli anotaci rozhodovala o přečtení, ale nelituji toho a řadím knihu mezi jedny z nej této autorky. Propletení minulosti nesahalo až do středověku či dále, ale byla poměrně blíže, než bývá a to do druhé světové války. Zde autorka vykresluje perfektně postavy, včetně osudu a hlavně zdůrazňuje charaktery, které čtenáře ovlivní. Námět příběhu má silný příběh, krásný a založený i na citech. Já jsem nečekala, tak hezké čtení s napětím, tajemnem, prolínání dvou dob a zdařilým závěrem, další skvělé dílo od autorky.

Květ
07.12.2017 4 z 5

Velice čtivý, chytlavý román pro ženy. Ač zprvu lehce připomínal červenou knihovnu, příběh brzy nabral spád a získal jiný rozměr. Děj sleduje dva směry, jeden ze současnosti a druhý z období II. světové války. Oba jsou poutavé, zajímavé a na konci plynule propojené. Autorka je báječnou vypravěčkou, knížce nechybí napětí. Jediné co mě trošku rušilo byla "duchařská" linka, na můj vkus zbytečná

85098211
07.10.2017 5 z 5

Doposud jsem přečetla hodně knih autorky, protože se mi pokaždé líbilo její spojování dvou časových rovin. Ale tentokrát Barbara Erskinová překonala samu sebe! Tohle je pro mne absolutně nejlepší kniha, kterou kdy napsala! Asi to bude tím, že tentokrát ta minulost nebyla zase až tak vzdálená. A na konci se dokonce dokonale prolnula se současností, protože jeden z jejích aktérů stále ještě žil. Jen mi bylo dost smutno z toho, jak umí být (někteří) lidé zlí, dokonce do té míry, že zničí nebo aspoň hodně negativně ovlivní osudy ostatních...

iam_librarian
17.09.2017 5 z 5

Úžasný příběh plný citu. Autorka nezklamala, ostatně jako vždy. Konec se mi moc líbil. Nerada se s knížkou loučím. Brzy si jí určitě přečtu znovu.

Leena
02.08.2017 5 z 5

Moje oblíbená autorka, i když příběhu z války jsem se celkem bála, nemám je ráda:-( Ale prolínáním se současností se to vyvážilo a moc se mi to nakonec líbilo:-)

Kerberos
09.06.2017 5 z 5

Erskinovou mám ráda.Zase velmi dobré

evask
27.05.2017 3 z 5

Mé první setkání s touto autorkou. A asi poslední. Příběh malířky Evie mě bavil, ale je stále prokládán současností a duchařinou a to mně nesedlo.

petula6844
24.05.2017 5 z 5

Miluju Erskinovou, všechny její knihy jsou nádherné :) Tato byla napínavá, duchařská, krásné čtení :)

zdehan
15.05.2017 5 z 5

Super kniha napínavá až do konce a dobře se četla.

katallinka
25.04.2017 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, přesto mi příběh připadal místy zdlouhavý. Oblíbila jsem si Tonyho a Evii a nenáviděla Ediho. Líbilo se mi, že se autorka nechala inspirovat zkušenostmi svého tatínka.

Maus
25.04.2017 5 z 5

Nemám slov... Tahle kniha je úžasná!! Je to moje první kniha od této autorky a jsem plná emocí. Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla.

1v8na
13.04.2017 5 z 5

Příběh mne naprosto odrovnal - byl čtivý, propracovaný, plný citů, emocí, lásky, nenávisti, ale i zrady a zákeřnosti.
Zároveň šlo jakoby o dva příběhy v jednom - jeden byl Evií a druhý byl Lucy. Lucy jsem si velmi oblíbila - byla mi hodně sympatická a velmi ji obdivuji.
Můj obdiv si zasloužila i Evií - vše, čím si prošla, bylo na jednoho člověka až příliš a velmi mne dostalo, že vše ustála.
Kdo mi naopak lezl na nervy, byl Eddie a Christopher.
Tohle byla moje první kniha od spisovatelky - velmi se mi líbil styl psaní i promyšlený příběh - určitě to není poslední knihy od Barbary, kterou jsem četla.

Jana283
12.04.2017 3 z 5

Jako historická kniha fajn. Věděla jsem, co od Erskinové čekat, takže tou ( pro mne vlastně zbytečnou duchařskou linkou ) jsem si četbu nenechala zkazit a užila si hezký a silný příběh.

Gogi
01.03.2017 2 z 5

Od autorky jsem přečetla vše co napsala,musím říct,že patří mezi mé velmi oblíbené spisovatelky.Toto je první knížka,která se mi nelíbila,polovina knihy stále to samé a dopředu jsem věděla,jak to skončí-což se mi stalo u Erskine poprvé.Dočetla jsem s velkou námahou.Omlouvám se všem,kterým se kniha líbila,ale ze mě ne.